Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kuba Playa Guardalavaca

Dovolená Kuba Playa Guardalavaca


Kuba je jednou z nejnavštěvovanějších destinací Karibiku díky svému jedinečnému kulturnímu dědictví, nádherné přírodě a úchvatným plážím. Jednou z nejkrásnějších pláží na Kubě je Playa Guardalavaca, která se nachází na východním pobřeží ostrova.

Playa Guardalavaca je asi jeden kilometr dlouhá pláž s jemným bílým pískem a tyrkysovou vodou. Je to ideální místo pro odpočinek na slunci, koupání a potápění se. Tato pláž je také vhodná pro vodní sporty, jako je například windsurfing, vodní lyžování a jízda na kajaku.

V okolí pláže Playa Guardalavaca je mnoho luxusních hotelů, které nabízejí širokou škálu služeb a aktivit pro turisty. Ubytování zde není levné, ale stojí za to si zde užít několik dní nebo týdnů.

Pro ty, kteří si chtějí prohlédnout významné památky, je v blízkosti Playa Guardalavaca historické město Holguín. Toto město je starobylé a má mnoho kulturních a historických památek, jako například katedrálu a náměstí Plaza de la Marqueta.

Kromě toho se v okolí pláže Playa Guardalavaca nachází několik zajímavých míst pro turisty, jako například Národní park Alejandro de Humboldt. Tento park je jedním z největších a nejdůležitějších ekologických území v Karibiku a nabízí nádhernou přírodu a bohatství flóry a fauny.

Závěrem lze říci, že pláž Playa Guardalavaca je nádherným místem pro dovolenou, které láká mnoho turistů ze všech koutů světa. Návštěva tohoto místa nabízí možnost k odpočinku na slunci, potápění a dalším vodním sportům. Ale nejen to, v okolí je mnoho kulturních a přírodních zajímavostí, takže turisté si mohou užít perfektní dovolenou na Kubě.


Ubytování Kuba Playa Guardalavaca


Guardalavaca je oblíbená turistická destinace na východním pobřeží Kuby. Oblast nabízí krásné pláže a klidnou atmosféru, což ji dělá ideálním místem pro dovolenou. Pokud hledáte ubytování v této oblasti, nabízí se vám mnoho možností.

Jednou z nejpopulárnějších možností je all-inclusive resort. Tyto hotely nabízejí kompletní balíček, který zahrnuje jídlo, pití a ubytování. Cena za pobyt se obvykle liší v závislosti na počtu osob a délce pobytu. Všechny hotely mají bazény a většina z nich má také přístup k pláži.

Další možností jsou menší hotely a apartmány. Tyto typy ubytování jsou většinou levnější než all-inclusive hotely a poskytují vám více nezávislosti a volnosti. V Guardalavace najdete mnoho rodinných hotelů a penzionů, které nabízejí skvělou atmosféru a přátelské prostředí.

Alternativním způsobem ubytování jsou tzv. casa particulares. Jedná se o soukromé domy, které nabízejí ubytování turistům. Majitelé těchto domů vám mohou nabídnout pokoj s vlastní koupelnou, ale také celý byt. Tento typ ubytování vám umožní zažít kubánský styl života přímo s místními obyvateli.

Ať už se rozhodnete pro all-inclusive hotel, menší hotel nebo casa particulares, v Guardalavace najdete mnoho skvělých možností ubytování. Ceny se liší v závislosti na vašich preferencích a požadavcích na pobyt, ale obecně lze říci, že ubytování v této oblasti není příliš drahé ve srovnání s jinými turistickými destinacemi.

V každém případě si můžete užít pláže, šnorchlování, potápění a jiné aktivity, které tento krásný kout Kuby nabízí. S velkým množstvím možností ubytování si můžete být jisti, že najdete to pravé pro svou dovolenou v Guardalavace.


Letenka Kuba Playa Guardalavaca


Kuba je jednou z nejatraktivnějších turistických destinací v Karibiku a oblíbeným letoviskem pro mnoho cestovatelů. Mezi nejpopulárnější pláže na Kubě patří písečné pobřeží Guardalavaca, které se stalo oblíbenou destinací pro dovolenou a relaxaci.

Letenky na Kubu jsou snadno dostupné z různých částí světa a destinací Guardalavaca je možné navštívit z přilehlého mezinárodního letiště v městě Holguín, které se nachází přibližně 50 kilometrů od Guardalavacy. Mnoho leteckých společností nabízí pravidelné lety do Holguínu z různých evropských a severoamerických letišť.

Guardalavaca je vyhlášená svými krásnými plážemi s jemným bílým pískem a průzračně modrým mořem. Tato oblast se také pyšní přírodními rezervacemi, které nabízejí úžasnou flóru a faunu a jsou ideálním místem pro výlety a pozorování zvířat.

Díky své poloze na severu Kuby a kombinaci tropického podnebí s mírnými větry je Guardalavaca ideálním místem pro provozování vodních sportů. Turisté zde mohou vyzkoušet potápění, šnorchlování, windsurfing, jízdu na vodním skútru a mnoho dalšího. Existuje také možnost vydat se na nezapomenutelnou plavbu katamaránem a objevit okouzlující pobřeží a krásu Karibiku.

Kromě aktivit na pláži si mohou návštěvníci užít také bohatou kubánskou kulturu. Návštěva historického centra města Santiago de Cuba, které se nachází přibližně dvě hodiny jízdy autem od Guardalavacy, je jedinečným zážitkem. Město je považováno za kolébku kubánské revoluce a nabízí návštěvníkům historické památky, živou hudbu, tance a bohatou kulturní scénu.

Kuba je také známá svou vynikající kuchyní, která je ovlivněna různými kulturami, jako jsou španělská, africká a karibská. Návštěvníci si mohou vychutnat tradiční kubánská jídla, jako je pečené vepřové maso, rýže s fazolemi nebo slavný kubánský sendvič. Kombinace čerstvých surovin a typických koření dává kubánské kuchyni jedinečný zážitek pro chuťové pohárky.

Letenka na Kubu do Guardalavacy nabízí návštěvníkům možnost relaxace na idylických plážích, poznání bohaté kultury a zážitky, které si budou pamatovat po celý život. Nezapomeňte však zkontrolovat aktuální cestovní podmínky a požadavky na vstup do země, abyste se předešli případným nepříjemnostem.


Počasí Kuba Playa Guardalavaca


Kuba je ostrov ležící v Karibiku, který díky svému tropickému podnebí bývá často vyhledáván turisty z celého světa. Mezi nejoblíbenější místa patří i městečko Playa Guardalavaca, které leží na severovýchodě ostrova.

Kuba má celkově dvě období - suché a deštivé. Suché období trvá od listopadu do dubna, deštivé pak od května do října. Nicméně i v suchém období může na Kube pršet, stejně jako být v deštivém období slunečno. Klima na Kubě je velmi příjemné, teploty se pohybují kolem 27 až 30 stupňů a padají až k 22 stupňům v noci. Vody Karibiku dosahují teploty kolem 28 stupňů a jsou tak velmi příjemné na koupání.

Playa Guardalavaca má také své specifikum. Město leží na pobřeží, které obklopuje bujný tropický porost. A právě ten dokáže přinášet do města vlhkost, která se často může dostat až k 85%. To může být trochu nepříjemné pro turisty, kteří nejsou na vlhké klima zvyklí.

V období dešťů - tedy od května do října - může být v Playa Guardalavaca velmi příjemně, protože po deštích jsou všechny stromy a květiny krásně zelené a svěží. Sice může být občas i větší přeháňka, ale ta netrvá dlouho a slunce se většinou rychle objeví zase na obloze.

V období sucha - od listopadu do dubna - jsou na Kubě teploty vyšší a méně se prší. To je období, kdy je mnoho turistů, kteří chtějí uniknout zimě a užít si horké karibské slunce.

Co se týká přesných teplot a vlhkosti v Playa Guardalavaca, ty se liší podle ročních období. V období sucha jsou teploty v průměru vyšší - kolem 30 stupňů, zatímco v období dešťů se pohybují spíše kolem 27 stupňů přes den.

Celkově můžeme říci, že nejlepší období na návštěvu Playa Guardalavaca je od listopadu do dubna, kdy je suché období s teplejším počasím a méně vlhkostí. Nicméně i v období dešťů se zde turisté cítí velmi příjemně a mohou si užít krásné tropické přírody. Ať už se tedy rozhodnete pro jakékoliv období, Kuba vás jistě přivítá svým teplem, sluncem a vřelou atmosférou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Playa Guardalavaca


1. Jak se dostanu na Kubu do Playa Guardalavaca?
Odpověď: Nejrychlejší způsob je cestovat letadlem do letiště v Havaně nebo Varaderu a pak pokračovat autobusem nebo taxi do Playa Guardalavaca.

2. Jaké jsou nejlepší pláže v Playa Guardalavaca?
Odpověď: Nejznámější pláže v Playa Guardalavaca jsou Guardalavaca Beach, Playa Esmeralda a Playa Pesquero. Všechny tyto pláže mají bílý písek a průzračně čistou vodu.

3. Jaké jsou možnosti ubytování v Playa Guardalavaca?
Odpověď: V Playa Guardalavaca najdete širokou škálu hotelů a resortů, které nabízejí all-inclusive ubytování. Mezi nejoblíbenější hotely patří Paradisus Rio de Oro Resort & Spa, Blau Costa Verde Beach Resort a Playa Pesquero Resort & Spa.

4. Mám si s sebou vzít místní měnu na Kubě?
Odpověď: Na Kubě je běžně používána místní měna CUC (kubánský konvertibilní pesos), kterou si můžete vyměnit při příletu na letišti. Je také možné platit americkými dolary, ale mějte na paměti, že za platby v dolarech může být účtováno extra poplatek.

5. Jaké aktivity a atrakce jsou k dispozici v Playa Guardalavaca?
Odpověď: Playa Guardalavaca nabízí širokou škálu aktivit, včetně potápění, šnorchlování, plachtění, jetového lyžování a rybaření. Místními atrakcemi jsou i návštěva historického města Holguín, výlet do přírodní rezervace Bahía de Naranjo nebo výlety na nedaleké koralové ostrovy.

6. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Playa Guardalavaca?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Playa Guardalavaca je v období listopadu až dubna, kdy je teplota příjemná a srážky minimální. Mnoho turistů navštěvuje Playa Guardalavaca také v prosinci a únoru, kdy jsou zde teplejší teploty a slunečné počasí.

7. Jaké jsou požadavky na cestovní víza pro návštěvu Kuby?
Odpověď: Českým občanům je pro vstup na Kubu po dobu do 30 dní vízum udělováno automaticky při příletu na letiště. Je však třeba mít platný cestovní pas, který musí být platný minimálně ještě 6 měsíců od data vstupu na Kubu.

8. Jaká je doporučená očkování pro návštěvu Kuby?
Odpověď: Při cestě na Kubu není vyžadováno žádné specifické očkování. Je však doporučeno mít všeobecná očkování, jako je například očkování proti žloutence, hepatitidě A a B, tetanu a záškrtu.

9. Jaká je hodnota spropitného na Kubě?
Odpověď: Na Kubě není povinné dávat spropitné, ale je to běžnou praxí. Obvyklá částka za spropitné je kolem 10% z účtu nebo pár CUC pro personál hotelů a restaurací.

10. Jaké jsou možnosti dopravy v Playa Guardalavaca?
Odpověď: V Playa Guardalavaca je možné využít místní taxislužby, která není příliš drahá. Také je k dispozici veřejná doprava v podobě autobusů a vlaků, které jezdí do okolních měst a turistických atrakcí.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky