Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kuba Varadero

Dovolená Kuba Varadero


Kuba je jednou z nejoblíbenějších turistických destinací pro dovolenou. A jedno z nejznámějších a nejoblíbenějších míst na Kubě určitě je Varadero. Toto oblíbené letovisko, které se nachází přibližně 140 kilometrů od Havany, je pro mnoho lidí synonymem pro relaxaci a čistě modré karibské pláže.

Varadero je známý pro své bílé písečné pláže táhnoucí se podél celého pobřeží. Ty jsou považovány za některé z nejkrásnějších na světě. Voda je krásně průzračná a teplá, ideální pro koupání a potápění. Pláže jsou také vhodné pro různé vodní sporty, jako je například šnorchlování, surfování a jachting.

Okolí Varadera nabízí také spoustu míst, která stojí za návštěvu. Nejznámější z nich je nepochybně ekologický park Varahicacos, který je domovem unikátní flóry a fauny. Můžete si zde dopřát procházku po přírodě a obdivovat krásu okolního prostředí.

Další zajímavou atrakcí v okolí Varadera je krokodýlí farma, kde můžete zblízka vidět tyto fascinující tvorby a dokonce se s nimi vyfotit. Je to skvělá příležitost, jak si lépe prohlédnout život krokodýlů a získat kopec zajímavých informací o jejich chování.

Varadero má také bohatou historii a kulturu, kterou můžete objevovat v muzeích a galeriích roztroušených po celém městě. Můžete navštívit Muzeum dolphinarium, kde se dozvíte více o historii kubánského skalního korábu a interaktivně se naučíte o životě delfínů. Další zajímavá místa jsou například Muzeum rentgenové fotografie nebo Galerie umění.

Kromě toho v Varaderu najdete i pestrou nabídku restaurací, barů a obchodů, kde můžete ochutnat tradiční kubánskou kuchyni a zakoupit si místní suvenýry.

Pro ty, kteří mají rádi noční život, Varadero nabízí několik diskoték, kasin a klubů, kde můžete tančit a bavit se až do ranních hodin.

Pokud máte rádi golf, můžete si zahrát na jednom z několika golfových hřišť, která se nacházejí poblíž letoviska.

Varadero je ideálním místem pro dovolenou pro ty, kteří chtějí strávit čas na pláži užívat si slunce, relaxovat a zapomenout na každodenní starosti. Toto nádherné letovisko nabízí kombinaci krásné přírody, bohaté historie a spousty zábavy. Pokud se rozhodnete strávit dovolenou na Kubě, rozhodně byste neměli vynechat Varadero!


Letenka Kuba Varadero


Plánujete dovolenou na krásném karibském ostrově Kuba a váháte, kam se vydat? Určitě byste neměli zapomenout na nádherné letovisko Varadero. Letenky do tohoto ráje na zemi jsou v současné době velmi populární a nabízí mnoho nezapomenutelných zážitků.

Varadero se nachází na severním pobřeží Kuby a je známé svými bílými písečnými plážemi a tyrkysově modrou vodou. Toto letovisko je oblíbené pro svou křišťálově čistou a téměř nedotčenou přírodu. Navštěvovat Varadero znamená dostat se do světa, ve kterém můžete uniknout od každodenního shonu a stresu.

Jedním z hlavních lákadel Varadera jsou pláže. Bílý písek a jasně modrá voda vytváří dokonalé prostředí k opalování a relaxování. Můžete si zapůjčit šnorchlovací vybavení a zkoumat podmořský svět nebo se vydat na katamaránový výlet. Vodu si také můžete užít při surfování nebo jetovém lyžování.

Pokud se rozhodnete prozkoumat oblast, můžete se těšit na několik zajímavých aktivit. Navštivte přírodní rezervaci Saturno Cave a zakoupejte se v jejích sladkovodních jeskyních. Můžete také vyrazit na výlet do krásného města Matanzas a prozkoumat jeho malebné uličky a historické památky.

Varadero také nabízí bohaté kulturní zážitky. Můžete si užít tradiční kubánskou hudbu a tance v jednom z místních barů nebo navštívit tržiště, kde si můžete koupit místní řemeslné výrobky a suvenýry.

Na svou dovolenou v Varaderu nenechte uniknout možnost ochutnat místní kuchyni. Kuba je známá pro své chutné pokrmy a nápoje, jako je například kubánská káva a rum. Nezapomeňte ochutnat tradiční jídla, jako je ropa vieja (přeloženo jako "stará hadrová"), která je připravována z hovězího masa.

Pokud plánujete letenku do Varadera, mějte na paměti, že nejlepší období pro návštěvu tohoto místa je od prosince do dubna, kdy je teplota příjemně teplá a nejsou žádné přílišně velké srážky. Avšak i během letních měsíců můžete zažít krásnou dovolenou, pouze se připravte na vysokou vlhkost a občasnou tropickou bouři.

Letenky do Varadera jsou dostupné od různých leteckých společností. Můžete si vybrat mezi přímými lety nebo s přestupy. Doporučujeme vyhledat si letenky s předstihem a porovnat ceny od různých leteckých společností, aby byla vaše dovolená co nejvýhodnější.

Letenka do Varadera je bránou do kubánského karibského ráje. Připravte se na nádherné pláže, úžasnou přírodu, nabité kulturní zážitky a skvělou kubánskou kuchyni. Ať už se rozhodnete vydat se na dovolenou na Václavské náměstí nebo kamsi daleko, letenka do Varadera vám přinese nezapomenutelný zážitek.


Počasí Kuba Varadero


Kuba je ostrov ležící v Karibiku, který je známý svými krásnými plážemi a slunečným počasím. Jednou z nejpopulárnějších turistických destinací na ostrově je město Varadero.

Varadero se nachází na severním pobřeží Kuby a je považováno za jedno z nejkrásnějších letovisek v Karibiku. Toto místo je známé svými kilometrovými plážemi s jemným bílým pískem a průzračně modrou vodou.

Když přemýšlíme o počasí v Varaderu, první, co nám napadne, je, že zde panuje téměř po celý rok tropické počasí. Průměrná teplota se pohybuje kolem 25-30°C a v létě může dosáhnout až 35°C. Noci jsou příjemně teplé s teplotami mezi 20-25°C.

Díky své poloze v Karibiku, Varadero má také ideální podmínky pro svěží mořský vánek. Většina dní je slunečných a bez deště. Množství srážek se pohybuje od 600 do 1000 mm ročně, přičemž období dešťů nastává v letních měsících, především v květnu a červnu.

Velkou výhodou Varadera je také jeho poloha mimo hurikánový pás. I když se hurikány občas mohou přiblížit ke kubánskému pobřeží, většinou míjejí toto letovisko a nezpůsobují zde žádné významné škody.

Díky převládajícím slunečným dnům a teplému počasí je Varadero perfektním místem pro různé aktivity na pláži. Můžete si užít opalování, procházky po pláži, nebo se zapojit do vodních sportů, jako je potápění, šnorchlování, surfování nebo rybaření.

Mimo pláže nabízí Varadero i další atrakce, jako jsou golfové hřiště, luxusní hotely, tradiční kubánské restaurace a živou hudbu. Město je také zajímavé svou historií, architekturou a kulturním dědictvím.

Varadero je skvělým místem pro dovolenou pro každého, kdo hledá krásné počasí, nádherné pláže a exotické prostředí. Ať už se jedná o rodinnou dovolenou, svatební cestu nebo relaxační pobyt, Varadero zaručuje nezapomenutelný zážitek a spoustu slunečního svitu.


Ubytování Kuba Varadero


Varadero je jedno z nejznámějších karibských letovisek nacházející se na Kubě. Toto krásné město nabízí mnoho zajímavých míst k prozkoumání, ale také nabízí širokou škálu ubytování pro turisty. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování preferujete, Varadero má co nabídnout.

Pokud jste příznivcem luxusu, můžete si vybrat z mnoha pětihvězdičkových hotelů rozptýlených po celém letovisku. Tyto hotely nejenže nabízí prvotřídní pohodlí a luxusní vybavení, ale také i nádherné výhledy na moře. V hotelových rezortech můžete využívat bazény, lázně, fitness centra a další relaxační zařízení. Kromě toho jsou tyto hotely obklopeny krásnými zahradami s palmami a dalšími tropickými rostlinami, kde si můžete užít klidný a relaxační pobyt.

Pokud preferujete menší a intimnější atmosféru, můžete si zvolit ubytování v menších penzionech nebo cestovatelských hostelech. Tyto ubytovny nabízejí komfortní pokoje za přijatelnější ceny a často mají i možnost sdílení společných prostor, jako jsou kuchyňky a společenské místnosti. Díky těmto hostelem můžete také poznávat další turisty a sdílet své zážitky z Kuby.

V okolí Varadera je také možné najít soukromá ubytování, známá jako "casas particulares". Tyto domy vám umožňují zažít autentickou kubánskou kulturu a získat přímý kontakt s místními obyvateli. Majitelé "casas particulares" vás přivítají do svého domova a poskytnou vám pohodlný pokoj s veškerým nezbytným vybavením. V některých případech můžete dokonce sdílet společnou koupelnu nebo kuchyňský kout s rodinou, což vám umožňuje poznat kubánský způsob života a získat více informací o místní kultuře.

Varadero nabízí také nádherné pláže, které jsou považovány za jedny z nejkrásnějších na Kubě. Přestože mnoho hotelů má vlastní soukromou pláž, jsou také veřejné pláže, které jsou volně přístupné pro každého. Pokud si pronajmete "casas particulares" nebo si vyberete levnější ubytování, můžete stále využívat tyto krásné pláže a koupání v Karibském moři.

Celkově lze říci, že ubytování na Kubě ve Varaderu nabízí něco pro každého. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotely, menší penziony, casas particulares nebo veřejné pláže, Varadero vám zajistí příjemný pobyt plný zábavy, krásy a relaxace. Při plánování své cesty na Kubu nezapomeňte vzít v úvahu všechny tyto možnosti a zvolte takové ubytování, které vám nejvíce vyhovuje.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kuba Varadero


1. Jaké je nejvhodnější období pro návštěvu Varadera na Kubě?
- Nejlépe je navštívit Varadero mezi listopadem a dubnem, kdy je teplota příjemná a srážek je méně.

2. Jaké jsou nejběžnější aktivity a atrakce v Varaderu?
- Nejoblíbenější aktivity zahrnují relaxaci na krásných plážích, potápění, šnorchlování, golfování a procházky přírodou. Můžete také navštívit historická místa, jako je Castillo de San Salvador de la Punta nebo Cueva de Saturno.

3. Jak se dostanu z letiště do Varadera?
- Po příletu na mezinárodní letiště Juan Gualberto Gómez ve Varaderu, můžete využít taxislužbu nebo rezervovat dopravu prostřednictvím hotelu, ve kterém se ubytujete.

4. Jaké jsou oblíbené pláže v Varaderu?
- Varadero je známý svými písečnými plážemi, které patří mezi nejkrásnější na Kubě. Oblíbené pláže jsou Varadero Beach, Playa Coral, Playa de los Cocos a Playa Azul.

5. Jaká je místní měna v Varaderu?
- Na Kubě se používá kubánské peso (CUP) jako místní měna. Nicméně turisté často používají konvertibilní peso (CUC), které je přijímáno většinou turistických zařízení.

6. Jaký je přibližný čas letu z Prahy do Varadera?
- Přímý let z Prahy do Varadera obvykle trvá přibližně 11-12 hodin, v závislosti na konkrétním letu a možných přestupech.

7. Jaký je průměrný denní rozpočet na pobyt v Varaderu?
- Průměrný denní rozpočet na pobyt v Varaderu se pohybuje mezi 50 až 100 CUC na osobu, v závislosti na typu ubytování, stravování a aktivitách, které plánujete.

8. Je nutné se očkovat před cestou do Varadera?
- Před cestou do Varaderu se doporučuje konzultovat očkování s vaším lékařem, protože tyto doporučení se mohou lišit v závislosti na vaší zdravotní historii a plánovaných aktivitách.

9. Jaké jsou požadavky na víza pro cestu do Varaderu?
- Cestující do Varaderu musí mít platné pasy a turistické vízum, které se nazývá "tourist card" nebo "tourist visa". Toto vízum je obvykle možné získat před cestou nebo na letišti při příletu.

10. Jaké jsou bezpečnostní opatření v Varaderu?
- Varadero je obecně bezpečný, ale jako v každé turistické destinaci je vždy dobré dodržovat základní opatření, jako je pečlivé střežení cenností, vyhýbání se neznámým místům v noci a dodržování místních zákonů a předpisů.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky