Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Libanon Byblos (Jbeil)

Ubytování Libanon Byblos (Jbeil)


Libanon je země bohatá na historii a kulturu. Jedním z nejzajímavějších míst k návštěvě je město Jbeil, známé také jako Byblos. Toto město, které je staré více než 7000 let, je nesmírně důležité pro libanonskou historii a je dokonce považováno za jedno z nejstarších osídlených měst na světě. Pokud plánujete návštěvu Libanonu a hledáte ubytování v blízkosti Byblo, existuje několik skvělých možností.

Byblos má co nabídnout pro každého návštěvníka. Máte-li rádi historii, budete nadšeni navštívením Bybloského archeologického místa, které je jedním z nejvýznamnějších a nejlépe zachovalých archeologických nalezišť v zemi. Zde můžete procházet okolo ruin starého fénického města, prozkoumávat starobylá hřbitovní pohřebiště a obdivovat zbytky starověkého přístavu. Kromě toho můžete navštívit i Bybloský fénický přístav, kde si můžete prohlédnout repliku fénické lodi.

Pokud preferujete vychutnávání místní kultury a atmosféry, rozhodně navštivte staré město Byblos. Zde můžete procházet úzkými uličkami plnými tradičních kamenných domů, obchodů se suvenýry a trhů plných vůní a barev. Můžete ochutnat tradiční libanonské jídlo v jedné z mnoha restaurací v okolí a posedět s místními obyvateli v jednom z místních kaváren.

Pokud hledáte ubytování v blízkosti Byblo, v Jbeilu je několik skvělých možností. Jedním z nejpopulárnějších je hotel Byblos Sur Mer, který se nachází přímo u pobřeží. Tento hotel nabízí nádherný výhled na moře a díky svému umístění je ideální pro ty, kteří chtějí vychutnávat plážový život a výlety na vodu. Hotel má také vlastní restauraci, která nabízí širokou škálu tradičních libanonských jídel.

Další možností je hotel Aleph Boutique Hotel, který se nachází ve starém městě Byblos. Tento malý a útulný hotel je vkusně zařízený a nabízí luxusní ubytování ve stylu starověkého Libanonu. Jeho poloha umožňuje hostům prozkoumat okolní památky a zároveň vychutnat si atmosféru starého města.

Pro ty, kteří preferují více soukromí, je ideální volbou pronájem apartmánu nebo vily. V okolí Byblo jsou dostupné různé možnosti pronájmu, které nabízejí komfortní ubytování a zároveň vám umožní prozkoumat okolí ve vašem vlastním tempu.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, návštěva Byblo vám zaručeně přinese jedinečný zážitek. Od úžasné historie a kultury po nádherné pláže a chutnou libanonskou kuchyni, Byblos vás zcela jistě očaruje a nechá vás toužit po návratu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Libanon Byblos (Jbeil)


Dotazy a odpovědi ohledně Libanonu, konkrétně města Byblos (Jbeil), mohou být následující:

1. Kde se nachází město Byblos?
Odpověď: Byblos, známý také jako Jbeil, se nachází na pobřeží Středozemního moře v Libanonu.

2. Jaké jsou hlavní historické pamětihodnosti v Byblosu?
Odpověď: V Byblosu se nachází mnoho historických památek, včetně Bybloského falusu, Bybloského přístavu, Bybloského amfiteátru a Bybloského muzea.

3. Jak se dostanu do Byblosu z Bejrútu?
Odpověď: Z Bejrútu je možné se do Byblosu dostat prostřednictvím veřejné dopravy, například autobusem nebo dolmuşem. Cesta trvá zhruba 1-2 hodiny, v závislosti na provozu.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Byblosu?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Byblosu je na jaře (březen až květen) a na podzim (září až listopad), kdy jsou teploty příjemné a většinou je méně turistů.

5. Jaké jsou oblíbené pláže v okolí Byblosu?
Odpověď: Mezi oblíbené pláže v okolí Byblosu patří pláž Edde Sands, pláž Orchid Beach Lounge, pláž Wadi El Salib a pláž Sporting Club.

6. Kde se mohu ubytovat v Byblosu?
Odpověď: V Byblosu je možné se ubytovat v různých hotelích a resortech, jako jsou například Hotel Byblos Sur Mer, Monoberge Byblos Hotel a Aleph Boutique Hotel.

7. Jaký je typický jídla v Byblosu?
Odpověď: V Byblosu můžete ochutnat typická libanonská jídla, jako jsou hummus, tabbouleh, falafel, kebabs a různé druhy grilovaných ryb.

8. Jaká další místa mohu navštívit v okolí Byblosu?
Odpověď: V okolí Byblosu jsou další zajímavá místa, jako je Harissa s Bazilikou svatého Pavla, Gráb z Baalbeku a lázně v Cedrech.

9. Jaká je třeba místní měna v Byblosu?
Odpověď: V Byblosu a v celém Libanonu je místní měnou libanonská lira (LBP). Nicméně, mnoho turistických zařízení přijímá také americké dolary nebo eura.

10. Jaké jsou bezpečnostní opatření v Byblosu?
Odpověď: I když je Byblos obecně bezpečným místem pro turisty, je vždy důležité být obezřetný a sledovat aktuální doporučení cestovního ruchu. Doporučuje se také mít na paměti základní bezpečnostní opatření, jako jsou ochrana proti slunci, vodovodní krep, záložní přenosné nabíječky nebo zajištění finančních prostředků.


Dovolená Libanon Byblos (Jbeil)


Libanon je krásná země s bohatou historií, kulturou a přírodou. Jedním z nejpopulárnějších turistických míst v této oblasti je město Byblos, známé také pod arabským jménem Jbeil. Toto historické město, nacházející se na pobřeží Středozemního moře, nabízí turistům mnoho památek a aktivit.

Byblos je jedním z nejstarších stále obývaných měst na světě, a proto nebylo překvapením, že bylo vyhlášeno jako světové dědictví UNESCO. Toto město je plné historických památek, jako například Byblosovský zámek z 12. století, který sloužil jako pevnost proti křižákům a nyní je transformován na muzeum. Kromě toho můžete navštívit Byblosovské přístaviště a staré město, které je plné bazilik, kostelů a mešit.

Kromě památek má Byblos také nádherné pláže v okolí, kde si turisté mohou užít slunce a moře. Jednou z nejkrásnějších pláží v této oblasti je pláž La Voile d'Or, kde si můžete pronajmout lehátka a slunečníky a užít si krásný výhled na moře. Dále jsou k dispozici potápěčské výlety a jízda na lodích, které vám poskytnou pohled na město z jiné perspektivy.

Pokud jde o gastronomii, má Libanon mnoho chutí, které turisty lákají a jsou velmi populární po celém světě. Mezi nejznámější patří hummus, tabbouleh, falafel, pita chléb a mnoho dalšího. V Byblosu najdete mnoho restaurací s tradiční libanonskou kuchyní, které nabízejí tyto pochutiny a mnoho dalších specialit, jako jsou grilované ryby a mořské plody.

Pokud hledáte krásné a exotické místo pro vaši další dovolenou, pak město Byblos v Libanonu je tou správnou volbou. Nabízí krásné pláže, překrásné kulturní památky a mnoho dalších aktivit pro turisty. Navštivte pláž, prozkoumejte město a ochutnejte tradiční libanonské jídlo. Plánujte už teď svou dovolenou v Libanonu a uvidíte, že to bude nezapomenutelný zážitek.


Počasí Libanon Byblos (Jbeil)


Libanon patří mezi státy, kde se setkávají různé klimatické podmínky, a to díky geografické poloze země. Jde o stát na východním pobřeží Středozemního moře, který na jihu hraničí s Izraelem a na východě s Sýrií.

Jedním z měst, které se nachází na pobřeží Libanonu, je Jbeil, známé také pod názvem Byblos. Jde o jedno z nejstarších měst v celém Libanonu a v minulosti sloužilo jako významné přístaviště pro obchodníky. Dnes se jedná o město s bohatou historií a zajímavými památkami.

Pokud se podíváme na počasí v Jbeilu, tak zpravidla jde o teplé a vlhké podmínky. Průměrné teploty v letních měsících se pohybují mezi 25 až 33 stupni Celsia, což se může zdát jako příjemné počasí pro dovolenou u moře. Nicméně, s vysokou vlhkostí vzduchu, která se pohybuje v oblasti okolo 80 procent, může být pro některé lidi trochu stifling.

V zimě se teploty snižují na průměrně 12 až 18 stupňů Celsia, s občasnými srážkami. Nicméně, na rozdíl od jiných oblastí Blízkého východu, se zde většinou nevyskytují extrémně nízké teploty nebo silné sněžení.

Celkově lze říci, že Jbeil nabízí ideální podmínky pro turisty, kteří si chtějí užít jedinečné prostředí historického města a přitom zažít příjemné počasí u Středozemního moře. Navíc, vzhledem k tomu, že se jedná o turistické středisko, najdou se zde i moderní hotelové zařízení, restaurace a zábavní aktivity pro celou rodinu.


Letenka Libanon Byblos (Jbeil)


Letiště Rafić Hariri v Bejrútu slouží jako hlavní vstupní brána pro cestovatele, kteří přijíždějí do Libanonu. Nicméně, pokud chcete navštívit jedno z nejstarších a nejkrásnějších měst v zemi, je pro vás nejlepší letět do Byblosu (nebo také Jbeil). Toto malebné, z historie překypující, město leží přímo u pobřeží Středozemního moře a jeho letiště slouží jako vstupní brána do této oblasti.

Letenky do Byblosu si můžete zakoupit u několika leteckých společností. Náklady na cestu se mohou lišit podle letového plánu a zvoleného tarifu. Nicméně, pokud budete mít štěstí, můžete získat levnou letenku z některé z partnerských aerolinek nebo v rámci nabídky last minute.

Jednou z nejpohodlnějších volb pro let do Byblosu je letecká společnost Middle East Airlines (MEA), která má své sídlo právě v Bejrútu. Společnost létá přibližně čtyřikrát denně z Bejrútu do Byblosu a dává tak cestujícím možnost prozkoumat tuto starobylou oblast. Je třeba si ale dávat pozor na příliš velké zavazadla, jelikož letadla nabízejí pouze omezený prostor pro uložení větších kufrů a příručních zavazadel.

Další možností jsou mezinárodní dopravci, jako jsou Qatar Airways nebo Turkish Airlines, kteří nabízejí přímé lety z Evropy nebo z jiných oblastí Blízkého východu.

Letenky do Byblosu nejsou za přiměřenou cenu snadno k dostání, proto je dobré je kupovat v předstihu. Navíc je důležité si uvědomit, že Libanon je zemí přepjatou turisty, a proto se ubytování a další oblasti cestování mohou prodávat rychle. Pokud chcete být v této oblasti bezstarostní a užít si skutečně jedinečnou dovolenou, je dobré nechat si letenky zabezpečit ještě předtím, než se rozhodněte, kam a kdy se svým pobytu v Libanonu zaměříte.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky