Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Libanon Jounieh

Počasí Libanon Jounieh


Jounieh, malé město v Libanonu, ležící na pobřeží Středozemního moře, je známo pro své příjemné počasí po celý rok. Díky své poloze a klimatickým podmínkám je Jounieh oblíbeným místem jak pro turisty, tak i pro místní obyvatele.

Jounieh leží v oblasti s mírným středomořským klimatem. Letní teploty v Jounieh se pohybují mezi 25 a 30°C, s občasnými vyššími teplotami dosahujícími až 35°C. Díky tomu je Jounieh ideálním místem na trávení času na pláži a koupání ve Středozemním moři. Teploty se v noci pohybují okolo příjemných 20 až 25°C, což zajišťuje příjemný spánek.

Jounieh je však také ovlivněno zimním obdobím. Zimní teploty se pohybují mezi 10 až 15°C přes den a okolo 5 až 10°C v noci. Občas zde může sněžit, což přináší nádherné výhledy na sněhové hory a moře zároveň. Díky tomu je Jounieh skvělým místem pro zimní sporty, jako je lyžování a snowboarding, které jsou přístupné pouze krátkou vzdáleností od města.

Jounieh je také známý svými příznivými podmínkami pro námořní turistiku. Pravidelné větry a jemné vlny umožňují plavbu na jachtách a člunech po Středozemním moři. Mnoho lidí se také vypravuje do Jounieh na potápění a šnorchlování, aby objevili podmořský svět, který je plný různých druhů ryb a korálů.

Vzhledem k příjemnému počasí je Jounieh populárním místem pro pořádání různých kulturních a společenských akcí. Mnoho festivalů a koncertů je pořádáno pod širým nebem, přičemž návštěvníci mohou vychutnat překrásné prostředí města spolu s uměleckými a hudebními vystoupeními.

V Jounieh je také mnoho malebných parků a zahrad, které nabízejí ideální prostředí pro pikniky a procházky v přírodě. Zelené a kvetoucí rostlinstvo je standardem v celém městě, což přispívá k jeho příjemnému a relaxačnímu atmosféře.

Celkově vzato, počasí v Jounieh je příjemné po celý rok, s mírnými letními teplotami a příležitostnými sněhovými zimami. Tato příznivá klimatická podmínka společně s krásným prostředím města a mořeříčkem, přitahuje návštěvníky nejen z Libanonu, ale také z celého světa. Při návštěvě Jouniehu se můžete těšit na jedinečné zážitky a relaxaci v překrásném středomořském prostředí.


Dovolená Libanon Jounieh


Libanon je malebná země nacházející se na východním pobřeží Středozemního moře. Tato země je bohatá na historii, kulturu a přírodní krásy. Mezi jedno z nejnavštěvovanějších a velmi oblíbených míst pro dovolenou v Libanonu patří město Jounieh.

Jounieh je moderní přístavní město, které se nachází pouhých 16 kilometrů severně od libanonského hlavního města Bejrútu. Je obklopeno překrásnými horami a nabízí jedinečné panoramatické výhledy na Středozemní moře.

Toto kosmopolitní město je známé svou bohatou historií a moderními atrakcemi. Jedním z hlavních turistických přímořských center je Casino du Liban, které je známé svou přepychovou architekturou a nabízí různé zábavní aktivity, jako je hraní her, koncerty a divadelní představení.

Jounieh je rovněž leteckou branou k libanonskému horolezectví a horským túrám. V blízkosti města se nachází mnoho přírodních skvostů, jako je například horstvo Harissa, kde můžete navštívit baziliku Panny Marie, která je jedním z nejznámějších mariánských poutních míst v Libanonu. Pro milovníky přírody je také oblíbeným místem výletu Jeita Grotto - jeskyně s neuvěřitelně krásnými vápencovými útvary.

Pro ty, kteří hledají odpočinek a relaxaci, je tu také mnoho krásných pláží, kde si můžete užít sluneční paprsky a osvěžující koupání ve Středozemním moři. Zdejší pláže nabízejí široké spektrum vodních sportů jako je potápění, šnorchlování, surfování a vodní lyžování.

Jounieh je také známé svým nočním životem a širokým výběrem restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat lahodnou libanonskou kuchyni. Město je oceněno pro svou bohatou kulinářskou scénu, která nabízí širokou škálu pokrmů od tradičních jídel po moderní fusion kuchyně.

V našem článku jsme vám poskytli přehled o městě Jounieh v Libanonu, které je ideálním místem pro dovolenou. Toto malebné město nabízí širokou škálu aktivit pro všechny typy turistů - od historie a kultury po přírodu a zábavu. Pokud plánujete dovolenou v Libanonu, určitě byste neměli vynechat návštěvu Jouniehu.


Letenka Libanon Jounieh


Jounieh, jedno z nejkrásnějších přímořských měst v Libanonu, každoročně láká turisty ze všech koutů světa svou okouzlující atmosférou a nádhernou přírodní scenérií. Pokud máte v plánu navštívit tento klenot na Středním východě, nezapomeňte si předem zajistit letenku do Libanonu, konkrétně do Jouniehu.

Letiště Rafik Hariri International Airport se nachází ve vzdálenosti asi 20 kilometrů od samotného centra města Bejrútu, avšak do Jouniehu se můžete dostat velmi snadno a pohodlně. Celková délka letu z Evropy do Libanonu se pohybuje zhruba kolem 4 až 5 hodin, což je opravdu příznivá vzdálenost pro ty, kteří si chtějí užít krásnou dovolenou na libanonském pobřeží.

Jakmile dorazíte do Jouniehu, budete ohromeni nádherným výhledem na Středozemní moře, které vytváří nádhernou kulisu pro město. Jounieh leží na úpatí hor, což dává turistům možnost užít si nejen pláže a slunce, ale také výlety do okolní přírody.

Mezi nejlépe hodnocenými atrakcemi v Jouniehu patří návštěva kostela Notre-Dame du Liban. Nachází se na vrcholu hory Harissa a nabízí nádherný panoramatický výhled na moře a okolní krajinu. Navštivte také "HARBOUR" - centrum města, které se nachází na pobřeží, a kde se mohou turisté setkat s místní kulturou a potěšit se lahodnými místními pokrmy.

Jounieh je také známo svým nočním životem. Má mnoho klubů, barů a kasin, kde turisté mohou strávit příjemné večery s přáteli. Během noci můžete také pořádat malé plavby loďkou, které nabízejí nádherný výhled na osvětlené město a hvězdnou oblohu.

Jounieh je ideální destinací pro ty, kteří hledají kombinaci krásné pláže, kulturních zážitků, památek a relaxace podél Středozemního moře. Má přívětivou atmosféru, přátelské obyvatele a nabízí širokou škálu možností pro všechny druhy návštěvníků.

Pokud plánujete cestu do Jouniehu, nezapomeňte si rezervovat letenku co nejdříve, abyste nezmeškali příležitost navštívit toto skvostné město v Libanonu. Až se ocitnete na pláži s písečnými dunami nebo na kopci s úchvatným výhledem na moře, budete vděčni za rozhodnutí navštívit tento úžasný koutek Středního východu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Libanon Jounieh


O: Jaká je hlavní národnost v Jouniehu, Libanonu?
Odpověď: V Jouniehu je většinou obyvatelstva libanonská národnost, ale v důsledku různých migrací je zde také mnoho dalších národností.

O: Jaký je nejlepší způsob, jak se dostat z Bejrútu do Jouniehu?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z Bejrútu do Jouniehu, je využití místních taxislužeb nebo pronajmutí automobilu. Je také možné použít místní autobusovou dopravu, ale pro turisty se může tento způsob přepravy zdát zbytečně složitý.

O: Existují v Jouniehu nějaké historické památky, které by se měly vidět?
Odpověď: Ano, v Jouniehu se nachází mnoho historických památek, včetně kláštera Saint George, který byl postaven v 17. století, antických římských ruin a také kostela Notre Dame du Liban, který se nachází na kopci s krásným výhledem na město.

O: Jaký je nejoblíbenější jídlo v Jouniehu?
Odpověď: V Jouniehu a obecně v Libanonu se mnoho jídel skládá z humusu, salátů a různých druhů grilovaného masa. Mezi nejoblíbenější jídla patří například falafel, kebab, tabbouleh a baklava.

O: Jaké jsou nejlepší aktivity, které se dají v Jouniehu podniknout?
Odpověď: V Jouniehu je možné podniknout mnoho aktivit, jako jsou návštěvy historických památek, procházky po pláži, nákup v místních tržnicích a také využití místní zábavy, jako jsou noční kluby a restaurace. Pro turisty je také doporučeno vydat se na výlet do okolní přírody, jako jsou například popelavové hory.


Ubytování Libanon Jounieh


Libanon je krásná země, která má spoustu kouzla a jedinečné kultury. Pokud si chcete užít nezapomenutelnou dovolenou, měli byste navštívit město Jounieh, které se nachází v provincii Kaza v Libanonu a nabízí skvělou kombinaci historie, kultury a nádherných pláží.

Ubytování v Jouniehu je velmi rozmanité a nabízí širokou škálu možností, od luxusních hotelů po skromné penziony. Pro ty, kteří hledají maximální pohodlí a útulnost, jsou tu prvotřídní hotely jako například InterContinental Jounieh, který se nachází přímo u pláže a nabízí nádherný výhled na Středozemní moře.

Další možností jsou menší hotely a penziony, které jsou většinou levnější a nabízejí stejnou úroveň pohodlí jako velké hotely. Pro ty, kteří si chtějí užít více autentičtější zážitek, je tu mnoho domů a apartmánů k pronájmu s výhledem na moře a historické památky města.

Libanonská gastronomie je světoznámá a pokud si chcete vychutnat ty nejlepší chutě města, můžete se ubytovat v jednom z mnoha apartmánů vybavených vlastní kuchyní. Ráno si můžete vypočítat vlastní snídani s místními specialitami a večer si připravit vlastní večeři s čerstvými surovinami zakoupenými na místních trzích.

Jounieh je oblíbeným turistickým cílem a každý rok přijíždějí desítky tisíc turistů z celého světa, aby si užili pohodový pobyt na pláži a poznali zajímavé historické památky. Vzhledem k oblibě města je však nutné rezervovat si ubytování v předstihu.

Celkově lze říci, že ubytování v Jouniehu nabízí skvělé možnosti a je přizpůsobeno široké škále turistů. Bez ohledu na vaše preference a požadavky najdete zde určitě ideální ubytování pro svou libanonskou dovolenou.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky