Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Libanon The National Museum of Beirut

Dovolená Libanon The National Museum of Beirut


Dovolená je čas, kdy se můžeme odpočinout, relaxovat a objevovat nová místa a kultury. Pokud hledáte neobvyklou a fascinující destinaci, rozhodně byste měli navštívit Libanon. Tato malá středomořská země nabízí mnoho atrakcí a jednou z nich je také The National Museum of Beirut.

Národní muzeum v Bejrútu je jedno z nejvýznamnějších muzeí v celém Blízkém východě a je považováno za jedno z nejlepších archeologických muzeí na světě. Muzeum bylo založeno v roce 1942 a v roce 1967 bylo přestěhováno do své současné budovy. Za více než 80 let existence se stalo jedním z hlavních center pro výzkum a ochranu původních libanonských artefaktů.

V muzeu naleznete desítky tisíc exponátů, které ilustrují bohatou historii tohoto regionu. V prvním patře se nachází artefakty z pravěku, jako jsou nástroje z kamene a kostí, a také nejznámější objekty, jako například Busta královny Ahiram. Tato socha byla nalezena v městě Byblos a je jednou z nejvýznamnějších artefaktů starověkého Libanonu.

Druhé patro je věnováno řecko-římskému období libanonské historie. Zde můžete prozkoumat nádherné mramorové sochy, mozaiky a další umělecká díla. Muzeum také hostí jednu z největších sbírek fénického skla na světě, které bylo vyrobeno ve Fénicii - starověkém libanonském království.

Další zajímavostí muzea je rozsáhlá sbírka sarkofágů - kamenných rakví, které sloužily k pohřbívání bohatých a významných lidí v minulosti. Tyto sarkofágy jsou zdobené detailními reliéfy a poskytují návštěvníkům jedinečný pohled do starověkých funerálních rituálů.

Návštěva The National Museum of Beirut je nejenom obohacujícím kulturním zážitkem, ale také důležitým příspěvkem k ochraně a zachování libanonské historie. Muzeum slouží jako vzdělávací centrum, kde se návštěvníci mohou dozvědět nejen o minulosti, ale i o současnosti tohoto fascinujícího regionu.

Libanon jako celý nabízí mnoho dalších zajímavých turistických atrakcí, jako jsou úchvatné památky jako je jezdecký Toron v Bejrútu, historické město Byblos, úchvatné přírodní scenérie v údolí Kadisha nebo slavný Cedr libanonský v horách.

Pokud hledáte kombinaci kultury, historie a krásné přírody, máte v Libanonu vše na dosah ruky. The National Museum of Beirut je jen jedním z mnoha důvodů, proč byste tuto fascinující zemi měli navštívit. Nechte se unést historií a kulturou tohoto úchvatného místa a zažijte dovolenou, kterou jistě nikdy nezapomenete.


Letenka Libanon The National Museum of Beirut


Libanon je země s bohatou historií a kulturním dědictvím, které se odráží v mnoha památkách a muzeích po celém území. Jedním z nejvýznamnějších a nejnavštěvovanějších muzeí v Libanonu je Národní muzeum v Bejrútu.

Národní muzeum v Bejrútu, známé také jako Museum of Beirut, je považováno za jedno z nejprestižnějších archeologických muzeí na Středním východě. Bylo založeno v roce 1942 a během své existence se stalo domovem mnoha vzácných artefaktů a předmětů, které dokumentují dávnou historii této oblasti.

Muzeum se nachází v prestižní části Bejrútu, nedaleko od centra města. Jeho sbírka zahrnuje více než 100 000 exponátů, které pokrývají období od pravěku až po středověk. Nejcennějšími artefakty jsou nálezy z Fénicie, která byla dávnou civilizací žijící na území dnešního Libanonu. Tyto artefakty zahrnují keramické a bronzyové předměty, sochy, nádoby, šperky a další předměty denní potřeby.

Zatímco sbírky z dob Fénické říše jsou hlavním lákadlem muzea, Národní muzeum také zobrazuje další období historie země. Expozice zahrnují artefakty z dob římského a byzantského impéria, islámských dynastií, jakož i řady uměleckých děl a soch z různých období.

Muzeum také vystavuje rozsáhlou sbírku okultní literatury, starých map a dokumentů, které dokazují význam Libanonu pro region a jeho historické a kulturní vlivy.

Návštěva Národního muzea je jedinečným způsobem, jak proniknout do minulosti Libanonu a porozumět jeho bohaté historii a kultuře. Nově zrekonstruovaný moderní komplex muzea poskytuje příjemné a interaktivní prostředí pro návštěvníky, včetně multimedialních prezentací, dokonale uspořádaných galerií a přátelského personálu, který je ochoten poskytnout informace a vzdělání o exponátech.

Národní muzeum také hraje významnou roli při ochraně a restaurování dědictví Libanonu. Po mnoha letech vojenských konfliktů a přírodních katastrof, jako byla exploze v přístavu v roce 2020, se muzeum stalo centrem pro obnovu poškozených artefaktů a ovlivňuje tak záchranu dědictví této země.

Národní muzeum v Bejrútu si získalo mezinárodní uznání jako významný kulturní institut a turistický cíl. Je to místo, které vás vtáhne do minulosti Libanonu a umožní vám objevovat jeho fascinující historii. Bez ohledu na váš zájem o archeologii, historii nebo umění, Národní muzeum v Bejrútu je místem, které nesmíte při návštěvě Libanonu minout.


Počasí Libanon The National Museum of Beirut


Článek: Počasí Libanonu a The National Museum of Beirut

Libanon, malebná země na východním pobřeží Středozemního moře, je známý svou bohatou historií, kulturou a geografickou rozmanitostí. Tato oblast nabízí návštěvníkům nejen ozdobné pláže a dramatické horské vrcholy, ale také mnoho kulturních památek a archeologických nalezišť, které přinášejí pohled do minulosti této fascinující země.

Avšak předtím než se vydáme do Libanonu a navštívíme jedno z jeho nejvýznamnějších kulturních center, The National Museum of Beirut, je důležité mít povědomí o místním počasí, které dokáže výrazně ovlivnit náš pobyt.

Libanon má středomořské podnebí, což znamená, že zde zažíváme horká, suchá léta a mírné, vlhké zimy. Letní teploty se pohybují mezi 25°C až 35°C, s občasnými horkými vlnami, kdy teploměr může stoupat až na 40°C. Tyto horké období jsou ideální pro návštěvu pláží nebo relaxaci v letoviscích, které pobřeží nabízí. V zimě, od listopadu do března, se teploty pohybují mezi 15°C až 20°C, s dešťovými srážkami, které mohou být občas vydatné.

Pokud se rozhodnete navštívit Libanon na jaře nebo na podzim, připravte se na teploty kolem 20°C až 25°C, které jsou ideální pro prohlídky památek a pěší túry po horách. Protože Libanon je obklopen horami, počasí se může výrazně měnit v závislosti na nadmořské výšce. Na horských vrcholech se mohou teploty dostat až k nule, a sníh tam přetrvává po většinu zimy.

Pokud jste o kulturních zážitcích v Libanonu slyšeli, určitě jste se setkali s The National Museum of Beirut. Tento významný muzejní komplex, který se nachází v centru hlavního města Bejrút, představuje bohatou sbírku archeologických nálezů a artefaktů z různých obdobích v libanonské historii.

Muzeum bylo otevřeno v roce 1942 a svou expozicí pokrývá období od pravěku až po byzantskou éru. Návštěvníci zde mohou vidět dobové keramiku, sochy, šperky a další předměty, které přinášejí vhled do bohatého kulturního dědictví Libanonu. Zvláště populární je expozice zdobených sarkofágů zobrazujících různé mytologické a historické scény.

Navštěva The National Museum of Beirut je skvělý způsob, jak seznámit seboj s libanonskou historií a kulturou, ať už jste samotným milovníkem umění nebo prostě cestovatelem, který se zajímá o historii navštívené země.

Libanon nabízí krásné počasí, které vytváří ideální kulisu pro poznávání jeho kulturních památek. Ať už se rozhodnete navštívit pláže nebo se vydat na výlet po horách, nezapomeňte také navštívit The National Museum of Beirut a prozkoumat jedinečné artefakty, které ukazují bohatou historii tohoto kouzelného místa.


Ubytování Libanon The National Museum of Beirut


Libanon má mnoho kulturních památek, které stojí za návštěvu. Jedna z nejvýznamnějších je Národní muzeum Bejrútu. Toto muzeum bylo otevřeno v roce 1942 a nachází se v centru města.

Muzeum má více než 1 300 exponátů, které představují historii Libanonu od pravěku až po moderní dobu. Výstavy zahrnují mnoho různých období, jako jsou fénické, římské, byzantské, umajjovské a osmanské. Mezi nejzajímavější exponáty patří sarkofágy, sochy, keramika, mince a šperky.

V roce 1975 bylo muzeum těžce poškozeno během libanonské občanské války. Škody byly tak vážné, že se muzeum muselo uzavřít a exponáty byly evakuovány. Po dlouhém a intenzivním procesu rekonstrukce bylo muzeum znovu otevřeno v roce 1999.

Dnes je Národní muzeum Bejrútu opět jedním z nejvýznamnějších muzeí v regionu Blízkého východu. Turisté z celého světa sem přicházejí prozkoumat historii Libanonu a podívat se na některé z nejkrásnějších artefaktů.

Pokud se rozhodnete navštívit Národní muzeum Bejrútu, měli byste zvážit také ubytování v okolí. V Bejrútu najdete mnoho skvělých možností pro ubytování, jako jsou hotely, apartmány a hostely. Mnoho z těchto ubytování se nachází v blízkosti muzea a dalších turistických atrakcí, což z nich dělá ideální místo pro pobyt v Libanonu.

Některé z nejlepších hotelů v Bejrútu, které jsou v blízkosti Národního muzea Bejrútu a dalších turistických atrakcí, jsou například Le Gray, InterContinental Phoenicia Beirut a Four Seasons Hotel Beirut. Tyto hotely nabízejí pohodlné pokoje, prvotřídní vybavení a skvělé restaurace a bary.

Pro ty, kdo hledají levnější možnosti ubytování, jsou hostely skvělou volbou. V Bejrútu najdete mnoho kvalitních hostelu, jako jsou Saifi Urban Gardens, Hamra Urban Gardens a Al-Nassim Hotel. Tyto hostely nabízejí čisté a pohodlné pokoje za rozumné ceny.

V každém případě je Národní muzeum Bejrútu jedním z nejvýznamnějších muzeí v Libanonu a stojí za návštěvu. Pokud chcete prozkoumat historii tohoto fascinujícího regionu, měli byste zvážit pobyt v jednom z mnoha skvělých hotelů, apartmánů nebo hostelu v Bejrútu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Libanon The National Museum of Beirut


1. Kde se nachází Národní muzeum v Bejrútu?
Národní muzeum se nachází v Bejrútu, hlavním městě Libanonu, na ulici Rue de Damas.

2. Jaké jsou otevírací hodiny Národního muzea v Bejrútu?
Museo je otevřeno od úterý do neděle od 9:00 do 17:00 hodin.

3. Jak se mohu dostat do Národního muzea v Bejrútu?
Muzeum je snadno dostupné pomocí veřejné dopravy, jako jsou taxislužby a autobusy. Také je možné se sem dostat pěšky nebo na kole.

4. Kolik stojí vstupenka do Národního muzea v Bejrútu?
Vstupné do muzea je obvykle kolem 5 000 libanonských liber (asi 3,25 USD) pro dospělé a 2 500 libanonských liber (asi 1,60 USD) pro studenty.

5. Co je nejznámější exponátem v Národním muzeu v Bejrútu?
Jedním z nejznámějších exponátů v muzeu je socha zvaná "Byblos Baal", která je považována za symbol Bejrútu. Tato socha byla vyrobena v mladší doby bronzové a nachází se ve sbírce starověkého Egypta.

6. Jaký je rozsah sbírek v Národním muzeu v Bejrútu?
Muzeum se zaměřuje na sbírky archeologických objektů a uměleckých děl z oblasti Libanonu, od prehistorických dob až do osmanské éry.

7. Jsou k dispozici průvodci v Národním muzeu v Bejrútu?
Ano, muzeum nabízí průvodce, kteří vám mohou poskytnout informace o vystavených exponátech a historii muzea.

8. Je v Národním muzeu v Bejrútu povoleno fotografovat?
Ano, je povoleno fotografovat v muzeu, s výjimkou některých specifických oblastí. Je však nutné dodržovat pravidla ohledně blesku a použití stativů.

9. Existují obchody nebo restaurace v Národním muzeu v Bejrútu?
Ano, v muzeu se nachází obchody, kde si můžete zakoupit suvenýry a dárky. Restaurace nebo kavárna v muzeu však nejsou k dispozici.

10. Jak dlouho trvá průchod celým Národním muzeem v Bejrútu?
Záleží na vašem zájmu o vystavené exponáty, ale průchod celým muzeem vám zabere přibližně 1 až 2 hodiny.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky