Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Malta Kalkara

Letenka Malta Kalkara


Kalkara leží na jihu ostrova Malta a je jednou z nejstarších vesnic v této oblasti. S velkým množstvím historických památek, krásnou zátokou a malebným přístavem je tento malý koutek Malty ideálním místem pro dovolenou.

Pokud plánujete cestovat do Kalkary, je pravděpodobné, že hledáte levné letenky, které jsou nezbytným prvním krokem vaší dovolené. Naštěstí existuje mnoho možností, jak najít letenku na Maltu do Kalkary za dobré ceny.

Představte si, že jste v letadle a pozorujete okno, jak se blížíte k malému letišti Malta International Airport, které se nachází nedaleko Kalkary. Po přistání se vaše dovolená může začít. Vyjdete z letiště a vzduch naplní vůně moře a slunce.

Kalkara je malá, ale malebná vesnice s půvabnými úzkými uličkami a přátelskými místními obyvateli. Zdejší historie je bohatá a můžete si užít procházky po starém přístavu Valetta, který je nedaleko Kalkary. Uvidíte nádherné výhledy na moře a historické budovy.

Navštivte také Fort Rinella, který je považován za jednu z nejvýznamnějších památek na Maltě. Fort Rinella byla postavena v 19. století a sloužila jako pevnost proti mořským útokům. Můžete si prohlédnout expozici, která vám přiblíží historické bitvy a vojenské strategie.

Další zajímavou památkou je kostel sv. Jiří, který se nachází na náměstí d'Argens. Tato nádherná barokní stavba z 17. století zaujme svým uměleckým dílem a historickou hodnotou.

Kalkara má také nádhernou zátoku, kde můžete relaxovat na pláži a užívat si sluneční paprsky. Pokud jste dobrodružní typ, můžete si pronajmout loď a vydat se na výlet kolem ostrova.

Aby byla vaše dovolená v Kalkaře dokonalá, nezapomeňte ochutnat místní kuchyni. Maltská kuchyně je proslulá svými lahodnými pokrmy, jako je boldetti (masové pokrmy) a pastizzi (sladké pečivo). Můžete si také vychutnat čerstvé ryby přímo z moře.

Pokud plánujete svoji cestu na Maltu do Kalkary, nezapomeňte si vyhledat levné letenky. Mnoho leteckých společností nabízí lety na Maltu za přijatelné ceny a s trochou plánování můžete najít ty nejlepší nabídky. Zarezervujte si letenku a začněte si užívat nezapomenutelnou dovolenou v Kalkaře.


Počasí Malta Kalkara


Malta je jižní středomořský ostrov, který svým turistům nabízí slunečné počasí po většinu roku. Malta nabízí mnoho malebných míst pro turisty, jako třeba Kalkara, lokalitu s jeden tisícovkou obyvatel, která leží na západním pobřeží Malty.

Počasí na Maltě je v průběhu celého roku příjemné. V letních měsících se maximální teploty pohybují okolo 30 °C s nízkou vlhkostí. V zimě se teploty pohybují okolo 15 °C a většinou se neklesnou pod 10 °C. V době jara a podzimu jsou teploty v průměru okolo 20 - 25 °C s příjemnou vlhkostí.

Kalkara je malá rybářská vesnice, která má krásné přírodní scény s mimořádným výhledem na Grand Harbour. Toto místo svým návštěvníkům nabízí jedinečnou atmosféru, malebné zákoutí, možnost ochutnat tradiční maltskou kuchyni a podívat se na krásné výhledy na přilehlé města a oblasti. Kalkara se pyšní krásnými plážemi. Tyto pláže přitahují mnoho turistů a mezi nejpopulárnější patří Rinella Bay.

V létě je nejvhodnější navštívit Kalkaru a ostatní části Malty. V tomto období roku můžete plně využít krásného počasí a chodit po plážích a krásných promenádách. Můžete se také věnovat mnoha venkovním aktivitám, jako je turistika, cyklistika a vodní sporty.

Kromě letních měsíců je na Maltě možné navštívit Kalkaru i v jarních a podzimních měsících. V této době je počasí příjemné a mírné. A jelikož je v této oblasti málo turistů, můžete tu zažít jedinečnou atmosféru.

Celkově lze vyjádřit, že počasí na Maltě a v Kalkaře je příjemné a nabízí návštěvníkům mnoho malebných míst k prozkoumání. Proto pokud hledáte krásnou dovolenou s možností relaxace u moře, ale zároveň s možností poznat nové kultury, Kalkara na Maltě je tou správnou volbou pro vás.


Dovolená Malta Kalkara


Dovolená na Maltě - objevte krásu Kalkary

Pokud hledáte dokonalou dovolenou plnou historie, kultury a nádherných památek, pak byste si neměli nechat ujít Kalkaru na Maltě. Nachází se na východním pobřeží ostrova a je jedním z nejkrásnějších a historicky nejcennějších míst na Maltě.

Kalkara je typickým středomořským přímořským městem s úchvatným přístavem. Díky své poloze je ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít skutečnou atmosféru maltského přístavu. Místní obyvatelé jsou přátelští a vstřícní a rádi vás uvítají do svého města.

Jednou z hlavních atrakcí Kalkary je fortifikace Fort Ricasoli, která se nachází na poloostrově na jihovýchodním cípu města. Tato pevnost má důležité historické a vojenské významy a její stavba trvala několik desetiletí. Dnes je Fort Ricasoli oblíbeným místem pro natáčení filmů a televizních seriálů, jako je například populární "Game of Thrones".

Další zajímavou památkou, kterou stojí za návštěvu, je kostel sv. Josefa, který se nachází ve středu města. Tento působivý kostel byl postaven v 19. století a je jedním z nejvýznamnějších náboženských staveb na Maltě. Jeho interiér nabízí nádherné malby, sochy a fresky, které vás ohromí svou krásou a detaily.

Pro ty, kteří mají rádi plážovou atmosféru, Kalkara nabízí několik skvělých pláží. Nejznámější z nich je Rinella Bay, která je ideální pro rodinnou dovolenou. Pláž je písčitá a voda je průzračná, což láká na koupání, opalování a vodní aktivity.

Kalkara je také známá pro svou bohatou námořnickou historii. Místní přístav byl v minulosti významným bodem pro obchod a přepravu zboží. Navštivte Kalkarské námořní muzeum a vydejte se na prohlídku historických lodí a artefaktů, které vypovídají o bohaté historii města.

Pro milovníky jídla je Kalkara rájem. Můžete si vychutnat čerstvé ryby a další špeciality Středomoří v přátelských místních restauracích. Nezapomeňte ochutnat také těstoviny s místním omáčkou a sladké dezerty, jako je například "Imqaret", což jsou tradiční maltské sladké taštičky s náplní ze sušených fíků.

Pokud hledáte dovolenou na Maltě plnou historie a krásy, pak nezapomeňte zařadit Kalkaru do svého plánu. Toto malebné město vám nabídne autentický pohled na maltskou kulturu a atmosféru. Od historických památek až po nádherné pláže a vynikající jídlo, Kalkara má vše, co si můžete přát pro perfektní dovolenou.


Ubytování Malta Kalkara


Kalkara je malebné přímořské město nacházející se na malém ostrově Malta v Středozemním moři. Toto starobylé město je domovem historických památek, krásných pláží a nabízí také skvělé možnosti ubytování pro turisty, kteří se sem rozhodnou vydat.

Jednou z možností ubytování v Kalkaře jsou malebné hotely, které se nacházejí přímo u moře. Tyto hotely často nabízí nádherné výhledy na pobřeží a umožňují hostům těšit se z klidu a krásy okolní krajiny. Pokoje jsou moderně vybavené, příjemné a pohodlné, a často mají i vlastní balkony, kde si hosté mohou vychutnat svůj drink a obdivovat krásu moře. Hotely v Kalkaře navíc často nabízejí i wellness centra, restaurace a další vybavení, které hostům poskytne pohodlný a luxusní pobyt.

Další možností ubytování v Kalkaře jsou také apartmány a penziony, které se nacházejí především ve vnitřní části města. Tyto méně luxusní, ale přesto útulné a kvalitní zařízení poskytují hostům vlastní prostor a svobodu, a současně zůstávají cenově dostupné. Apartmány jsou obvykle vybavené kuchyňkou a obývacím prostorem, což umožňuje hostům připravit si vlastní jídlo, pokud si přejí. Penziony zase nabízejí pohodlné pokoje s vlastní koupelnou a často také snídani v ceně.

Kromě těchto tradičních možností ubytování je v Kalkaře také možné najít pokoj nebo byt na pronájem, pokud preferujete větší soukromí a samostatnost. Mnoho místních obyvatel totiž nabízí své domovy pro krátkodobý pronájem turistům, což je skvělý způsob, jak si užít místní atmosféru a kulturu.

Ať už se rozhodnete pro kteroukoli z těchto možností ubytování v Kalkaře, určitě nebudete litovat. Město nabízí krásné pláže s tyrkysově modrou vodou, klidnou atmosféru a bohatou historii. Kromě relaxace na pláži si můžete také prohlédnout Kalkarský palác, jeden z nejvýznamnějších historických památek v okolí. Další zajímavou destinací v Kalkaře je také Fort Ricasoli, pevnost postavená ještě za vlády maltézských rytířů.

Kalkara je tedy ideálním místem pro ty, kdo hledají klidný a relaxační pobyt na Maltě. Nabízí širokou škálu ubytování, které uspokojí potřeby různých typů cestovatelů. Ať už se rozhodnete pro hotel, apartmán, penzion nebo pronájem, jste zaručeni, že si užijete krásy tohoto malebného města a příjemného středomořského prostředí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Kalkara


1. Jaká je situace s Covid-19 na Maltě?

Momentalne je situace s COVID-19 na Malte mierne lepsia ako v inej casti Europy. Statistiky ukazuju, ze pocet pripadov je velmi nizky a vlada zavedla pravidla a opatrenia na minimalizovanie siritelnych rizik.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Malty?

Nejlepsi cas na navstevu Malty je od kvetna do cervna a od zari do listopadu. V lete je velmi horko a plne turistu.

3. Co se dá dělat a vidět v Kalkaře?

V Kalkare můžeš navštívít Valettskou přístavní oblast, kde najdete mnoho historických památek, jako např. Valettský palác, Strada Stretta a mnoho dalších. Můžete také navštívit maltský národní akvárium, kde můžete vidět různé druhy ryb a mořských živočichů, nebo se projít po krajnici u moře a vychutnat si krásné výhledy.

4. Co je typické jídlo na Maltě?

Na Maltě jsou typická jídla jako např. Pastizzi (kovrcovité kapsy plněné sýrem, špenátem nebo klobásou), Fenkata (králík na vařený na různé způsoby), a Timpana (připravovaná testovinová kapsa s masem a zeleninou). Mezi typické maltské dezerty patři rozky (ve tvaru válce naplněnou mandlovým krémem) a kannoli (trubice plněné ricottou a cukrem).

5. Potřebuji vízum k návštěvě Malty?

Občané Evropské unie a USA nemusí k návštěvě Malty vízum. Nicméně, některé země vyžadují vízum nebo povolení k pobytu, takže je dobré si to předem ověřit na velvyslanectví nebo konzulátu Malty.

6. Kolik stojí doprava na Maltě?

Doprava na Maltě je relativně levná a pohodlná. Veřejná doprava je poměrně levná, ale mnoho lidí preferuje taxíky nebo si pronajímají auto. Cena pro taxík v Kalkaře za okolní oblasti se pohybuje v rozmezí 10 až 20 EUR.

7. Co je nejlepší způsob, jak se dostat z letiště na Malta?

Malténské letiště je blízko Kalkaře a nejlepší způsob, jak se dostat tam je pomocí taxi nebo si pronajmout auto. Nicméně, můžete si vzít také autobus nebo získat před-splatné taxi služby na internetu.

8. Jaká je vhodná délka pobytu na Maltě?

Většina lidí si na Maltě užije 7 až 10 dní. Nicméně, pokud máte více času, můžete si užít klidně i dva týdny.

9. Jaká je kvalita ubytování na Maltě?

Na Maltě najdete mnoho kvalitních hotelů, penzionů a apartmánů. Většina z nich je za přiměřenou cenu, samozřejmě existuje možnost luxusních hotelů a resortů na pobřeží.

10. Je bezpečné cestovat na Maltu?

Ano, Malta je poměrně bezpečná země s nízkou kriminalitou. Nicméně, jako vždy, věnujte pozornost okolí a nezanechte své cennosti na veřejnosti.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky