Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Malta Mdina

Dovolená Malta Mdina


Malta je krásný ostrov, který se nachází v jižní Evropě, v Středozemním moři. Pokud se chystáte na dovolenou, zvažte návštěvu starobylého města Mdina. Toto neobyčejné místo je známé jako "Město Tichých" a nabízí mnoho možností pro nezapomenutelnou dovolenou.

Mdina je založena již od starověku, a je plná historických budov a památek. Město je obklopeno hradbami a při vstupu do něj, se cítíte, jako byste se vrátili v čase. Ulice jsou úzké, kamenité a vysypané kostlivci, což dodává tuně atmosféru.

Během vaší návštěvy můžete navštívit katedrálu svatého Pavla, která byla postavena v roce 1702. Interiér katedrály je krásně zdoben a stavba je skutečnou ukázkou barokního stylu architektury. Další možností je návštěva Paláce Vilhena, sídla Rytířského řádu svatého Jana, který vládl Maltě v 16. a 17. století. Palác je nyní muzeem a nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost prohlédnout si obuv, zbraně, a artefakty té doby.

Pokud máte rádi nákupy, v Mdině najdete spoustu obchůdků, ve kterých nakoupíte suvenýry, drahokamy a místní produkty, jako jsou sladkosti a olivový olej.

Pro milovníky dobrého jídla, Malta nabízí mnoho tradičních místních specialit. Jednou z nich je fenkata (divoké králíčí maso vařené v rajčatové omáčce), další jsou hobz biz-zejt (chalupa posypána olivovým olejem, s rajčatovou omáčkou, artyčoky a kozím sýrem). Pokud máte rádi sladkosti, nenechte si ujít typickou místní dezert - kannoli, což jsou válečky z křehkého těsta, plněné tvarohem a cukrem.

Kromě samotného města Mdina, můžete navštívit i další zajímavosti v okolí, jako jsou například obce Rabat a Ta'Qali. V Rabatu se nachází slavné městské zahrady, které vás okouzlí svým krásným uspořádáním a květinovou výzdobou. V Ta'Qali se nachází národní park, kde jsou pořádány různé kulturní akce, sportovní soutěže nebo koncerty.

Celkově lze říci, že pobyt v Mdině, je nezapomenutelný zážitek. Město skýtá mnoho příležitostí pro turisty a nabízí jedinečné spojení historie, kultury a tradičního života Malťanů. Pokud se chystáte na dovolenou na Maltě, nenechte si návštěvu Mdiny ujít, neboť tam se stanete svědkem krásné a bohaté historie tohoto místa.


Ubytování Malta Mdina


Malta je malý ostrov v Středozemním moři s bohatou historií a kulturou. Jeho hlavním městem je Valletta, které je plné památek a atrakcí. Avšak na ostrově se nachází i další město, které stojí za návštěvu - Mdina.

Mdina, také známé jako "Město mlčení", je jedním z nejlépe dochovaných historických opevněných měst na Maltě. Nachází se asi 10 kilometrů západně od Valletty a je obklopeno vysokými opevněními na vrcholku kopce, což mu dodává dechberoucí atmosféru.

Jeho původ sahá až do dob starověkého Říma, kdy bylo město známé jako Medeina. Později se stalo domovem maltské aristokracie a střediskem moci. Ale i přes svou dlouhou historii, je Mdina naprosto úchvatné a zachovalé.

Při vstupu do Mdiny, se zdá, že čas zde stál. Malebné úzké uličky, které se vine mezi okouzlujícími kamennými domy, dávají pocit, že jste se ocitli v jiném světě. Mdina je autentickým příkladem arabské a středověké architektury a je jedním z nejlépe zachovalých středověkých otepveňných měst na světě.

Jednou z hlavních atrakcí v Mdině je katedrála sv. Pavla, která byla postavena v 17. století. Je to nejen impozantní památka, ale také skvělé místo, které nabízí úžasný výhled na město a okolní krajinu. Mezi další zajímavosti patří muzeum katedrály, kde si můžete prohlédnout několik uměleckých děl, mezi nimiž je i známý Caravaggioův obraz "Oseknutí hlavy sv. Jana Křtitele".

Další skvostem, které byste měli navštívit, je Palazzo Falson, což je bývalý palác, který byl přestavěn na muzeum a galerii. Zde naleznete sbírku uměleckých děl, staré předměty a příběhy o historii paláce a jeho majitelů.

Výhled na Mdinu je třeba zmínit, je nádherný. Když se procházíte po opevnění, ocitnete se na vrcholu kopce a obdivujete úchvatné výhledy na okolní krajinu, Středozemní moře a Vallettu. Zachycení východu nebo západu slunce je nezapomenutelným zážitkem.

Pokud chcete strávit více času v Mdině, můžete se ubytovat přímo v historickém centru. Existuje několik malebných boutique hotelů, které nabízejí jedinečný zážitek z ubytování. Tyto hotely se nachází ve starých budovách a nabízejí tradiční maltskou pohostinnost a luxusní vybavení.

Pokud plánujete navštívit Maltu, určitě nevynechejte Mdinu. Je to místo, které vám přenese do minulosti a nabídne vám nezapomenutelné zážitky.


Letenka Malta Mdina


Letenky do Malty a Mdiny jsou skvělou volbou pro ty, kteří touží po dovolené plné kulturních zážitků, historických památek a krásné přírody. Malta je malostátová země, nacházející se v jižní Evropě, uprostřed Středozemního moře. Její hlavní město Valletta je UNESCO světovým dědictvím a stojí za to si prohlédnout tamní pevnosti, katedrály a muzea. Další neuvěřitelnou historickou památkou tohoto ostrova je město Mdina, též známé jako Město Tišiny.

Při hledání letenek do Malty a Mdiny doporučujeme využít srovnávacích portálů, kde lze najít nejlepší ceny v souladu s požadovanými termíny. Vzhledem k tomu, že Malta je populárním turistickým cílem, letenky se zpravidla dostávají do vyšších cenových relací, a tak je dobré začít hledat letenky včas.

Po příletu na letiště v Maltě se můžete vydat do mnoha různých směrů. Pokud je váš cíl návštěva města Mdina, hned po příletu se vydejte do jejího historického centra. Toto místo je skutečně ohromující, připomíná dobu, kdy se zde odehrávaly romantické příběhy, rytířské slavnosti a krásné ceremonie. Prohlédnout si můžete například katedrálu Sv. Pavla, Palác Vilhena nebo starou gotickou bránu Torri ta 'Ġira.

Město Mdina je obklopeno hradbami a zvyky zdejších obyvatel se drží již celá staletí. Vychutnat si můžete tradiční maltské jídlo, jako například tal-Makjali, domečky z medového těsta, plněné mandlí a oříšky, nebo Mqarrun l-Forn, což je těstovina zapečená s rajčaty, cibulí a sýrem.

Výlety na Malta jsou také skvělou příležitostí pro milovníky přírody. Můžete například navštívit Comino, malý ostrůvek ležící mezi Maltou a Gozou, kde se nachází bleší pláž, azurové vody a překrásné skalnaté útesy. Pro milovníky turistiky se doporučuje výlet do přírodního parku Buskett Gardens, kde si můžete užít krásnou procházku v zeleni.

Zkrátka, letenka na Maltu a Mdinu vám mohou přinést nádherné zážitky, zpříjemnění doby volna a inspiraci pro další dovolenou. Záleží jen na vás, zda si zvolíte to, co nejlépe odpovídá vašim představám.


Počasí Malta Mdina


Malta je známá svým krásným počasím a stále oblíbenějším cestovním cílem pro turisty. Jedním z nejzajímavějších míst na Maltě je bezesporu historické město Mdina, které je známé svými úzkými uličkami, majestátními paláci a impozantní katedrálou svatého Pavla.

Počasí na Maltě je obecně velmi příjemné po celý rok, což je jedním z důvodů, proč je ostrov tak populární turistickou destinací. V létě se teploty pohybují kolem 30 °C a slunce svítí téměř každý den. Pokud se rozhodnete navštívit Maltu během letního období, berte na vědomí, že byste měli být připraveni na horké počasí a vysoké teploty. Do svých plánů zahrňte dostatečné množství vody a sluneční ochranné prostředky.

Na druhou stranu, pokud preferujete mírnější počasí a nižší teploty, můžete zvážit návštěvu Maltě na podzim nebo na jaře. Teploty se obvykle pohybují okolo 20–25 °C, což je ideální pro procházky a objevování krás Mdiny. Užít si můžete nádherné slunečné dny, zatímco teplota je stále příjemně teplá, aniž byste byli vystaveni extrémnímu horku.

V zimě na Maltě nejsou teploty tak vysoké jako v letním období, ale stále se pohybují kolem 15–20 °C. Ostrov je obklopen Středozemním mořem, což znamená, že je ovlivněn mořským klimatem a teploty zůstávají relativně mírné i v zimě. Zimní období je ideální pro ty, kteří si přejí uniknout od chladu a užít si trochu slunce.

Mdina, s jejími půvabnými uličkami a úzkými uličkami, je ideální pro procházky za každého počasí. Pokud se rozhodnete navštívit Mdinu, nezapomeňte dodržovat všechny příslušné hygienické opatření a místní předpisy. Užijte si krásu tohoto historického místa a užijte si místní atmosféru, nezávisle na počasí.


Nejčastější dotazy a odpovědi Malta Mdina


1) Jak se dostat z hlavního města Malty, Valletty, do města Mdina?
Odpověď: Lze se dostat autobusem číslo 52 z autobusového terminálu v centru Valletty. Cesta trvá přibližně 30 minut.

2) Jaké jsou nejznámější památky v Mdině?
Odpověď: Mezi nejznámější památky Mdiny patří Katedrála svatého Pavla, Vilhena Palace, Bastion Square a San Anton Gardens.

3) Jaké jsou nejlepší restaurace v Mdině?
Odpověď: Mezi nejlepší restaurace v Mdině patří The Medina Restaurant, Trattoria AD 1530 a de Mondion Restaurant.

4) Jak dlouho trvá prohlídka Mdiny?
Odpověď: Prohlídka Mdiny může trvat přibližně 2-3 hodiny, v závislosti na tom, kolik památek a atrakcí chcete navštívit.

5) Jaké jsou nejlepší časy návštěvy Mdiny, aby se vyhnuli davům turistů?
Odpověď: Nejlepší časy návštěvy Mdiny jsou obvykle brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy je méně turistů.

6) Jaká je vstupenka do Mdiny?
Odpověď: Vstup do Mdiny je obvykle zdarma, ale návštěva některých památek, jako je Katedrála svatého Pavla, může vyžadovat vstupné.

7) Kde se nachází nejlepší vyhlídky na Mdinu?
Odpověď: Nejlepší vyhlídky na Mdinu lze nalézt na hradbách města a na vyhlídkových terasách ve Vilhena Palace.

8) Má Mdina pláže?
Odpověď: Mdina se nachází ve vnitrozemí a nemá přímý přístup ke plážím. Nicméně, Maltské pláže jsou snadno dostupné z Valletty nebo jiných blízkých letovisek.

9) Jsou v Mdině hotelové ubytování?
Odpověď: V Mdině samotné se nachází jen několik menších hotelů a ubytování. Většina turistů si vybere ubytování ve Vallettě nebo jiných blízkých letoviscích.

10) Existují v Mdině turistické prohlídky?
Odpověď: Ano, v Mdině jsou dostupné turistické prohlídky, které vás provedou po hlavních pamětihodnostech a atrakcích města.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky