Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Mjanmarsko (Barma) Golden Rock (Kyaiktiyo Pagoda)

Dovolená Mjanmarsko (Barma) Golden Rock (Kyaiktiyo Pagoda)


Mjanmarsko, dříve známé jako Barma, je fascinující země bohatá na historická, kulturní a přírodní poklady. Jedním z nejúžasnějších míst v této zemi je Kyaiktiyo Pagoda, známá také jako Golden Rock. Toto pozoruhodné místo přitahuje mnoho poutníků z celého světa.

Kyaiktiyo Pagoda se nachází ve středních částech Mjanmarska, v pohoří Yoma. Tato nádherná pagoda je postavena na obrovském balvanu, který je pokrytý zlatem, a vyvolává tak dojem, že je balvan mírně vyvážený na okraji hory. Tento zázrak přírody je nepochybně jednou z nejsymboličtějších budov ve světě buddhismu.

Cesta k Golden Rock je sice náročná, ale odměna za námahu stojí za to. Turisté se často vydávají z města Yangon, které je hlavním městem Mjanmarska, na cestu dlouhou přibližně 160 kilometrů. Cestou je možné si vychutnat krásnou krajinu a projít se okolo malebných vesnic.

Po příjezdu do vesnice Kinpun, která slouží jako výchozí bod pro návštěvu Golden Rock, pokračuje cesta na vrchol kopce. Tato cesta se může vydat různými způsoby - jedním z nejpopulárnějších je využití náklaďáku, který vozí turisty a místní obyvatele. Cesta je napínavá, protože cesta kopcem je strmá a kolem je pouze zábradlí oddělující přírodní útesy.

Jakmile dorazíte na místo, kde je Kyaiktiyo Pagoda, budete ohromeni jeho velikostí a zlatým leskem. Tato pagoda je jedním z nejdůležitějších poutních míst v zemi, a proto je zde vždy živý a energický pocit díky obrovskému počtu poutníků.

Návštěva Golden Rock je zážitkem, který si budete pamatovat po celý život. Kromě spirituálního významu tohoto místa je také zde možnost pokochat se úchvatnými výhledy, které nabízí okolní krajina. Odtud je vidět nedotčená příroda, horské vrcholy a zelené údolí.

Dále si můžete prohlédnout také okolní pagody a kláštery, které odkazují na dlouhou historii a bohatou buddhistickou tradici Mjanmarska. Okolí Kyaiktiyo Pagoda je také plné stánků s tradičními suvenýry a jídlem, takže si budete moci vychutnat místní kulturu a ospalý každodenní život.

Celkově vzato, návštěva Golden Rock v Mjanmarsku je nezapomenutelným dobrodružstvím, které by neměla chybět na seznamu cestovatelských zážitků. Odpočívat na balvanu pokrytém zlatem vystaveném na okraji hory je zážitek, který vás přenese na jinou úroveň vnímání a dá vám pocit míru a klidu. Golden Rock je skutečně místo, které vyvolá úžas a inspiraci.


Letenka Mjanmarsko (Barma) Golden Rock (Kyaiktiyo Pagoda)


Mjanmarsko, neboli dříve známé jako Barma, je fascinující destinace v jihovýchodní Asii, která nabízí bohatou historii, malebnou přírodu a nádherné památky. Jednou z nejvýznamnějších poutních míst v zemi je Kyaiktiyo Pagoda, která se nachází na zlatém žulovém kamenu známém jako Golden Rock.

Pro cestovatele, kteří touží po nezapomenutelné pouti, je letenka do Mjanmarska skvělým začátkem jejich dobrodružství. Po příletu do hlavního města Yanguonu je možné se vydat na cestu do pohoří do blízkosti města Kinpun, odkud začíná výstup na Golden Rock.

Kyaiktiyo Pagoda je nejen významným náboženským místem, ale také malebnou atrakcí díky své unikátní poloze. Pagoda samotná se nachází na vrcholu zlatého kamene, který se zdá, že klouže na okraji srázu. Tento zázrak přírody je hlavním důvodem, proč je Golden Rock tak zvláštní a světoznámý.

Cesta na Golden Rock začíná lanovkou nebo autobusem, který vás vystoupí do oblasti blízko vrcholu kopce. Odtud pak musíte pokračovat pěšky. Tato pěší cesta je velmi strmá, ale zároveň fascinující. Cestou potkáte příznivce pagody a místní buddhistické mnichy, kteří vás přivítají a vysvětlí vám význam tohoto svatého místa.

Jakmile dorazíte ke svatyni, budete ohromeni nádhernou architekturou pagody a výhledem na okolní krajinu. Místní lidé věří, že Golden Rock je posvátné místo, které obsahuje posvátný zub Gautama Buddhova učení. Tuto víru je cítit v atmosféře, kterou pagoda vytváří.

Krása Golden Rock je nejvíce patrná při západu slunce, kdy mění svůj zlatý odstín na oranžový až červený. Tento magický okamžik přiláká mnoho poutníků, kteří si chtějí užít jedinečný pohled na tuto zlatou památku.

Po návštěvě Golden Rock se můžete vrátit do Yanguonu a prozkoumat další krásy Mjanmarska, jako jsou chrámové komplexy Baganu, pláže Ngapali nebo jezera Inle. Země nabízí nejen své duchovní a historické dědictví, ale také krásnou přírodu a přátelské obyvatele.

Pokus o návštěvu Kyaiktiyo Pagoda a Golden Rock je nezapomenutelným zážitkem, který vám umožní proniknout do hlubin mjanmarské kultury a spiritualitu. Letenka do Mjanmarska je vstupenkou do tohoto jedinečného světa, kde se setkáte s nádhernými památkami a poutní atmosférou. Nezapomeňte si zabalit dost energie a otevřenou mysl, neboť tato cesta vás zcela určitě zanechá pohlcenými krásou a magií zlatého kamene.


Ubytování Mjanmarsko (Barma) Golden Rock (Kyaiktiyo Pagoda)


Mjanmarsko, dříve známé jako Barma, je země plná fascinujících historických památek a nádherné přírody. Jednou z nejznámějších atrakcí této země je Golden Rock, také známý jako Kyaiktiyo Pagoda.

Golden Rock je svaté místo pro buddhisty a nachází se na vrcholu kopce v pohoří Kayin, v centrální části Mjanmarska. Pagoda je postavena na velkém balvanu, který je zakotvený na okraji útesu. Nejvíce působivý je vzhled, kdy se zdá, že balvan je jen tak vyvážen na okraji a stačí ho jen lehce dotknout, aby se převrátil. Toto okouzlující místo je oblíbenou destinací pro turisty po celém světě.

Aby se k Golden Rock dostali, cestující musí nejprve dojet do vesnice Kinpun, která slouží jako výchozí bod. Zde mohou turisté buď pěšky vystoupat na vrchol kopce, nebo využít lanovky, která je k dispozici. Většina turistů se rozhodne pro projížďku lanovkou, aby si ušetřili námahu a také aby rychleji dosáhli svatého místa.

V blízkosti Golden Rocku se nachází několik hotelů a ubytovacích zařízení, které jsou ideální pro turisty, kteří chtějí strávit více času u tohoto ohromujícího svatého místa. V okolí lze najít různé kategorie ubytování od jednoduchých motelů po luxusní hotely.

Nejdůležitější ubytování se nachází ve vesnici Kinpun. Zde jsou k dispozici různé možnosti ubytování s různými cenami a vybavením. Některé hotely nabízejí pokojový servis, vlastní restaurace a další vybavení, které turistům poskytuje vše, co potřebují pro pohodlný pobyt.

Vzhledem k tomu, že Kyaiktiyo Pagoda je oblíbenou turistickou atrakcí, je doporučeno rezervovat si ubytování dopředu. Zejména v hlavní turistické sezóně, která trvá od listopadu do února, se mohou hotely rychle zaplnit. Rezervace by se měla provést nejméně několik týdnů před plánovaným datem příjezdu.

Samotná návštěva Golden Rocku je nezapomenutelným zážitkem. Po výstupu na vrchol kopce mohou turisté nejen obdivovat skvosty pagody, ale také si užívat úchvatný výhled na okolní krajinu a hory. Východy a západy slunce jsou zvláště malebné a poskytují nezapomenutelné fotografické příležitosti.

Golden Rock v Mjanmarsku je jednou z těch míst, která prostě musíte vidět na vlastní oči. Pokud se rozhodnete navštívit tuto úchvatnou památku, nezapomeňte si předem zajistit ubytování pro vaše pohodlí a vychutnejte si tento magický zážitek, který vám zůstane ve vzpomínkách na celý život.


Počasí Mjanmarsko (Barma) Golden Rock (Kyaiktiyo Pagoda)


Mjanmarsko (Barma) je zemí s pestrou kulturou a překrásnými historickými památkami. Jednou z nejvýznamnějších z nich je zlatá skála, známá také jako Golden Rock, která se nachází poblíž města Kyaiktiyo.

Golden Rock je jedinečnou a poutavou atrakcí tvořenou obrovským balvanem pokrytým zlatou fólií. Tento zlatý balvan je umístěn na vrcholu hory, kterou zdobí Kyaiktiyo Pagoda, dále známá jako chrám Kyaiktiyo.

Jedním z nejzajímavějších prvků Golden Rock je jeho nestabilní poloha. Balvan velký jako menší dům stojí na okraji strmého svahu a zdá se, že klouže dolů k propasti. Považuje se za jeden z nejposvátnějších míst v Mjanmarsku a přiláká velké množství poutníků.

Počasí v oblasti Golden Rock je typické pro jižní Asii a je ovlivněno monzunovým obdobím. Monzunové období rozděluje rok na suché a deštivé období.

Suché období v Golden Rock trvá od listopadu do dubna a je nejvhodnějším obdobím k návštěvě tohoto poutního místa. Během těchto měsíců je počasí příjemné, s mírnějšími teplotami a minimálním výskytem srážek. Návštěvníci mohou zažít slunečné dny a jasné oblohy, což jim umožní obdivovat krásu Golden Rock.

Na druhou stranu, deštivé období začíná v květnu a trvá do října. Během těchto měsíců přicházejí na Golden Rock pravidelné a časté deště, které mohou narušit návštěvu tohoto místa. Břečka, mlha a zakalená obloha mohou omezit výhled na Golden Rock a způsobit, že cesta na vrchol hory bude obtížná.

Je třeba mít na paměti, že přestože deštivé období může být nevhodné pro návštěvu Golden Rock, může přinést i výhody. Déšť může dodat atmosféru a zapůsobit na návštěvníky, kteří mají rádi pochmurnější a tajemnější prostředí.

V každém případě by návštěvníci měli vyhledávat aktuální předpověď počasí před plánovanou návštěvou Golden Rock. Je důležité připravit se na aktuální podmínky a přinést s sebou vhodné oblečení a vybavení. Návštěvníci by měli mít na paměti, že na Golden Rock je větší chladněji a větrno na vrcholu hory, a proto je dobré se na to připravit.

Golden Rock (Kyaiktiyo Pagoda) je jedinečnou atrakcí, která přitahuje návštěvníky z celého světa. Bez ohledu na podmínky počasí se mohou návštěvníci těšit na úžasný pohled na zlatý balvan a zažít duchovní atmosféru tohoto posvátného místa.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Golden Rock (Kyaiktiyo Pagoda)


Dotazy a odpovědi o Mjanmarsku (Barma) a Zlatém kamenu (Kyaiktiyo Pagoda):

Dotazy:
1. Jak se dostanu na Zlatý kámen?
2. Jak dlouho trvá cesta z Yangonu na Zlatý kámen?
3. Jaké jsou způsoby dopravy na Zlatý kámen?
4. Musím mít rezervaci na ubytování u Zlatého kamene?
5. Jaké jsou otevírací hodiny Zlatého kamene?
6. Existuje vstupné na Zlatý kámen?
7. Jaká je nejlepší doba navštívit Zlatý kámen?
8. Jak se oblékat při návštěvě Zlatého kamene?
9. Mohu si vzít fotoaparát nebo mobilní telefon na Zlatý kámen?
10. Jaké jsou hlavní atrakce poblíž Zlatého kamene?

Odpovědi:
1. Nejběžnější způsob, jak se dostat na Zlatý kámen, je cestovat nejdříve do města Kyaikto a poté využít dopravu do oblasti Kyaiktiyo Pagoda.
2. Cesta z Yangonu na Zlatý kámen trvá přibližně 4-5 hodin autem, ale může se lišit v závislosti na dopravní situaci.
3. Na Zlatý kámen můžete cestovat pěšky, lanovkou nebo speciálními nákladními vozy, známými jako "trucky".
4. Rezervace ubytování u Zlatého kamene není povinná, ale může být doporučeno, zejména v případě, že plánujete zůstat přes noc.
5. Kyaiktiyo Pagoda je přístupná 24 hodin denně, ale vstup na některé části může být omezen v určitou dobu.
6. Na vstup na území Zlatého kamene je vyžadováno vstupné, které se platí při vstupu do chrámu.
7. Nejlepší doba na návštěvu Zlatého kamene je v období od října do března, kdy je suché období a teploty jsou mírné.
8. Při návštěvě Zlatého kamene je vhodné oblékat se skromně, pokrýt ramena a nohy, a mít vhodnou obuv.
9. Je povoleno mít fotoaparát nebo mobilní telefon na Zlatém kameni, ale fotografování uvnitř pagody může být omezené.
10. Hlavní atrakce poblíž Zlatého kamene zahrnují přírodní krásu okolních hor a lesů, další buddhistické chrámy a kláštery v okolí, jako například Mahasi Tawya Monastery.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky