Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Mjanmarsko (Barma) Inle Lake

Letenka Mjanmarsko (Barma) Inle Lake


Mjanmarsko, známé také jako Barma, je zajímavou destinací pro každého cestovatele. Toto země má mnoho krásných a fascinujících míst, které stojí za návštěvu. Mezi těmito místy patří také jedno z nejvíce známých a oblíbených turistických cílů Mjanmarska – Inle Lake.

Inle Lake je druhé největší jezero v zemi a nachází se v nadmořské výšce téměř 900m v provincii Shan. Je to krásné a klidné místo, které je obklopeno zasněženými horami a přímořskými plážemi. Místní obyvatelé zde žijí v dřevěných domech postavených na vodě a navigují pomocí dlouhých, úzkých lodí zvaných „longboats“. Je to skutečně jedinečné a neuvěřitelné místo, které je stále relativně neobjevené.

Pro turisty je Inle Lake lákavé svým místním řemeslem a kulturou. Místní obyvatelé jsou zruční rybáři a řemeslníci, kteří vyrábějí tradiční mayské šátky a hedvábné tkaniny. Je to skvělé místo pro pěší turistiku nebo pro celodenní jízdu na lodích po jezeře.

Cesta k Inle Lake je obvykle nejlepší po letecké trase. Letenky mnohdy jsou cenově dostupné, zejména pokud se objeví nějaké slevy. Pokud se rozhodnete koupit letenku do této destinace, je dobré si předem objednat odvoz z letiště do hotelu. To je velmi důležité, protože na letišti nemusí být domluva anglicky a víceorientovanostné.

Jestliže hledáte něco zcela jiného, než co nabízí běžné turistické destinace, pak je Inle Lake tou pravou volbou. Její podmanivá krása a kultura vás určitě unesou a zanechají nepoznaných zážitků. A to nejen z cesty, ale také z jídla, jazyka nebo poznání neuvěřitelných řemesel. Je to skutečně nezapomenutelné místo, které musíte vidět!


Počasí Mjanmarsko (Barma) Inle Lake


Inle Lake je jedním z nejkrásnějších a turisty oblíbených míst v Mjanmarsku. Jedná se o sladkovodní jezero na jihu Mjanmarska, které má rozlohu téměř 120 km². Okolo jezera se nachází řada vesnic náležejících k etnické skupině Intha, která je proslulá svými tradičními uměleckými řemesly.

Pokud se chystáte navštívit Inle Lake, je důležité vědět, jaké počasí můžete očekávat. Klima v oblasti je tropické s monzunovými vlivy, což znamená, že rok je rozdělen na dvě základní období – suché a deštivé.

Suché období

Suché období trvá od listopadu do března a je to nejlepší období pro návštěvu Inle Lake. Teploty bývají příjemné, kolem 25-30 °C a vlhkost vzduchu je nižší. Hlavní turistická sezóna je v prosinci a lednu, když je méně horko a relativně málo srážek.

Deštivé období

Deštivé období trvá od května do října, s maximem srážek v červenci a srpnu. Počasí v této době bývá velmi vlhké a horké. Srážky mohou být několikadenní, což znamená, že mohou být problémy s cestováním a hojnými přívalovými povodněmi. Někteří turisté se však na Inle Lake raději vydávají právě v této době, protože veškerá zeleň je mnohem sytější a celkově příroda kolem jezera působí mnohem živěji.

Ať už zvolíte jakoukoli dobu pro svou návštěvu Inle Lake, je to skvělé místo k prožití exotické dovolené spojené s poznáním jiných kultur a zemí. Doporučujeme vyhnout se Monckayu, hlavnímu městu oblasti, v době dešťů, jelikož bývá jednou z nejzávažnějších oblastí postižených povodněmi. Místo toho se dá vydat do blízkých vesnic, které jsou svou autenticitou a jednoduchostí lákavé zejména pro individuální cestovatele a ochotné komunikovat s místními lidmi.


Ubytování Mjanmarsko (Barma) Inle Lake


Inle Lake je jedno z nejkrásnějších míst v Myanmaru (Barma) a přitahuje stále více turistů z celého světa. Nachází se v nadmořské výšce 900 metrů a je největším sladkovodním jezerem v zemi. Inle Lake je oblíbeným turistickým cílem kvůli své krásné krajině, kulturnímu dědictví a mnoha aktivitám, které lze na jezeře podniknout.

Pokud se rozhodnete navštívit Inle Lake, je důležité si vybrat vhodné ubytování. K dispozici je mnoho možností, které se liší v komfortu a ceně. Zde jsou některé z nejlepších možností, jaké můžete na Inle Lake najít.

1. Hotel Inle Princess Resort

Hotel Inle Princess Resort nabízí luxusní ubytování v idylickém prostředí přímo u jezera. Pokoje jsou prostorné a pohodlné, vybavené moderním nábytkem a soukromou koupelnou. Hotel má také restauraci s panoramatickým výhledem na jezero a nabízí širokou škálu tradičních místních jídel. K dispozici je také SPA a wellness centrum, kde si můžete dopřát relaxační masáž nebo jiné procedury.

2. Hupin Inle Khaung Daing Village Resort

Hupin Inle Khaung Daing Village Resort se nachází v malebné vesničce Khaung Daing, asi 20 minut jízdy od Inle Lake. Nabízí pohodlné a moderní pokoje s vlastní koupelnou a balkónem nebo terasou, kde si můžete vychutnat výhled na jezero. Hotel má také bazén, sauna a lázně s tradičními místními procedurami. Restaurace nabízí mnoho tradičních jídel a pokrmy ze světové kuchyně.

3. Golden Island Cottage

Golden Island Cottage se nachází na jedné z malých ostrovků na jezeře a nabízí nevšední zážitek z ubytování. Pokoje jsou vybaveny venkovní koupelnou a zdobí je tradiční dekorace a umělecká díla vyrobená ze dřeva a bambusu. V restauraci si můžete vychutnat tradiční jídla a pokrmy ze světové kuchyně. Hotel také nabízí mnoho aktivit na jezeře, jako jsou prohlídky lodí, rybolov nebo cyklistické výlety v okolí.

4. Myanmar Treasure Resort Inle

Myanmar Treasure Resort Inle je moderní a pohodlný hotel nacházející se na břehu jezera. Pokoje jsou vkusně zařízené a vybavené vším nezbytným pro váš pobyt. Hotel má bazén, bar, restauraci a wellness centrum, kde si můžete užít relaxační masáž nebo jiné procedury. V okolí hotelu najdete mnoho možností, jak prozkoumat krásy Inle Lake.

5. Inle Lake View Resort & Spa

Inle Lake View Resort & Spa se nachází přímo u jezera a nabízí úchvatný výhled a klidnou atmosféru. Pokoje jsou prostorné a vkusně zařízené, s vlastní terasou nebo balkónem s výhledem na jezero. Hotel má restauraci, bar, bazén a wellness centrum s tradičními místními procedurami. V okolí hotelu najdete mnoho možností, jak prozkoumat Inle Lake, včetně prohlídek lodí, treků v okolí nebo návštěvy tradičních vesnic.

Závěrem lze říci, že na Inle Lake je třeba strávit alespoň několik dní, abyste si mohli vychutnat všechny krásy, které toto místo nabízí. Díky široké nabídce ubytování si můžete vybrat tu nejlepší možnost pro svůj pobyt na Inle Lake a užít si nezapomenutelnou dovolenou v Myanmaru (Barmě).


Nejčastější dotazy a odpovědi Mjanmarsko (Barma) Inle Lake


1. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Inle Lake v Mjanmarsku?

Nejlepší doba pro návštěvu Inle Lake v Mjanmarsku je od listopadu do března, kdy je sucho a slunečno. Během této doby jsou také nejlepší podmínky pro cestování a prozkoumání oblasti.

2. Jak se dostat do Inle Lake v Mjanmarsku?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Inle Lake v Mjanmarsku, je letecky nebo autobusem. Existuje mnoho mezinárodních letů do města Yangon a Mandalay, odkud můžete vyrazit na cestu autobusem. Doprava v oblasti je relativně snadná a lze si najmout privátní taxi nebo motorku.

3. Jaké jsou nejlepší aktivity, které si mohu užít v Inle Lake?

Inle Lake je oblast, která nabízí mnoho aktivit pro turisty. Mezi nejlepší patří prohlídka slavných plovoucích zahrad, návštěva tradičních obchodů a dílen, cyklistické a pěší výlety nebo vodní sporty, jako je pádlování na kánoi nebo jízda na vodních motorkách.

4. Jaké jsou nejlepší ubytování v Inle Lake v Mjanmarsku?

V Inle Lake v Mjanmarsku jsou k dispozici různé typy ubytování, od levných hostelu až po luxusní hotely. Mezi nejlepší patří např. Inle Princess Resort, Novotel Inle Lake Myat Min nebo Sanctum Inle Resort.

5. Jaká je nejlepší trasa pro prozkoumání Inle Lake v Mjanmarsku?

Ideální trasa pro prozkoumání oblasti zahrnuje návštěvu tradičních trhů, plovoucích zahrad a pagod, cyklovýlety nebo pěší výlety do okolí. Tento okruh zahrnuje obvykle oblíbená místa jako Nga Phe Chaung Kloster, Phaung Daw Oo Pagoda, and Yae Aye Koo Pagoda.


Dovolená Mjanmarsko (Barma) Inle Lake


Mjanmarsko, známé také jako Barma, je země známá svými bohatými kulturními dědictvími a nádhernými přírodními scenériemi. Mezi jedno z nejkrásnějších a nejobsazenějších míst v této zemi patří bezesporu jezero Inle.

Inle je jedno z největších sladkovodních jezer v jihovýchodní Asii a leží v nadmořské výšce přibližně 900 metrů ve střední části Mjanmarska. Jezero je asi 22 kilometry dlouhé a 10 kilometry široké a je obklopeno malebnými horami a hustými lesy, což tvoří jedinečnou a malebnou scenérii.

Tento region je také domovem unikátní kultury a způsobu života lidí žijících na jezeře. Jednou z nejznámějších atrakcí je oblast s plovoucími zahradami, které jsou vytvořeny z bahna, trámů a vodního rostlinstva. Zde místní obyvatelé pěstují zeleninu a další plodiny, které slouží nejen jako zdroj potravy, ale také jako obživa pro turisty.

Procházka po jezeře Inle je opravdu magickým zážitkem. Nejlepší způsob, jak objevit tuto oblast, je pronajmout si tradiční dřevěný člun a vydat se na vodní cestu. Během plavby kolem jezera uvidíte tradicionalistické vesnice, kláštery a plovoucí trhy, na kterých místní obyvatelé prodávají své zemědělské produkty a řemesla. Můžete se setkat s rybáři, kteří rybaří tradičním stylem s jednou nohou zasazenou do vesla, což jim zajišťuje udržení rovnováhy na úzkých kanálech jezera.

Dalšími zajímavými atrakcemi v oblasti jsou například klášter Phaung Daw Oo, ve kterém se nachází pět posvátných Buddhových obrazů vyrobených z listů zlata, a klášter Nga Phe Kyaung, známý také jako Skříňka s kočkami, ve kterém žijí kočky, které byly vycvičeny k úctě k buddhistickým zvyklostem a jsou považovány za posvátné zvířata.

Pokud se rozhodnete strávit dovolenou na jezeře Inle, měli byste zvážit návštěvu v období mezi říjnem a dubnem, což je suché období, kdy je nejlepší počasí pro plavbu po jezeře.

Dovolená na Inle Lake je opravdu jedinečným zážitkem, který nabízí možnost poznat život místních obyvatel a jejich jedinečnou kulturu. Pokud plánujete návštěvu Mjanmarska, určitě byste neměli minout toto nádherné místo.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky