Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Mongolsko Dornogobi Province

Letenka Mongolsko Dornogobi Province


Mongolsko je krásnou zemí plnou přírodních divů a fascinující kultury. Jednou z nejzajímavějších destinací, kterou v této zemi můžete navštívit, je provincie Dornogobi. Tato oblast je známá svou ohromující krajinou, bohatou historií a jedinečnou mongolskou tradicí.

Chcete-li se dostat do province Dornogobi, nejlepším způsobem je vydat se na letenku z hlavního města Ulánbátaru. Letenky na tuto destinaci jsou běžně dostupné a nabízejí pohodlný způsob cestování do této vzdálené oblasti.

Po příletu na letiště v Dornogobi se vám otevřou nekonečné možnosti prozkoumání této úchvatné provincie. Největším lákadlem této oblasti je Gobi poušť, jedna z největších a nejsušších pouští na světě. Svého času proslavená jako domov pro obrovské stády divokých koní, kamel a vzácné fauny a flóry, je Gobi pověstná pro svou neuvěřitelnou biodiverzitu.

Jedním z nejoblíbenějších míst v Dornogobi je také horký pramen Gurvansaikhan. Tato termální oáza nabízí návštěvníkům možnost relaxace a odpočinku ve svých teplých pramenech. Kromě toho můžete využít i terapeutické účinky bahna z místního jezera Orog.

Pro milovníky historie a kultury nabízí Dornogobi mnoho fascinujících památek. Jednou z nich je i klášter Ongiin Khiid, který byl během komunistického režimu zničen. Nicméně, nyní zde můžete procházet mezi historickými zříceninami a obdivovat krásu tohoto bývalého duchovního centra.

Dalším zajímavým místem je Lví skála v údolí Yol. Tato skalní formace je známá svým bohatstvím fosilních záznamů a také jako domov pro vzácné druhy rostlin a zvířat, včetně hroznýše buvola.

Pro ty, kteří mají rádi adrenalinové zážitky, je zde také možnost vyzkoušet si jízdu na velbloudech či jízdu na koních v tradičním mongolském stylu. Dornogobi je prostě rájem pro dobrodruhy a outdoorové nadšence.

Ať už se rozhodnete prozkoumat jednotlivé přírodní památky, zhlédnout tradiční mongolskou kulturu nebo se jen odreagovat v termálních pramenech, letenka do mongolské provincie Dornogobi vám zajistí jedinečný zážitek. Rozmanitost této oblasti je fascinující a věřte, že si sem vždy rádi budete chtít vrátit.


Ubytování Mongolsko Dornogobi Province


Mongolsko je země snů pro mnoho cestovatelů, kteří hledají autentickou zkušenost a dobrodružství. Dornogobi province leží v jižní části země a je obklopena horami a pouští Gobi. Tato provincie je ideálním místem pro ty, kteří hledají pobyt v tradičních mongolských yurtech, zároveň jim ale nevadí trocha odlehlosti od civilizace.

Podle tradice, yurty jsou kožené stanové stany střední Asie, které jsou využívány pro přenosné obydlí. Mongolské yurty se vyznačují kruhovým tvarem a jsou povětšinou vyrobené z dřeva a až deseti vrstvami filcu. Tyto yurty jsou obvykle rozdělené na části: v první jsou umístěny kuchyňské a obytné prostory, v druhé části se nachází ložnice a třetí část se většinou používá jako skladovací prostor.

Dornogobi province nabízí řadu možností, jak pronajmout yurtu. Můžete se rozhodnout pro individuální pronájem, kdy si pronajmete celou yurtu jen pro sebe a své blízké, anebo se můžete přidat k ostatním cestovatelům a společně se rozhodnout pro sdílení yurty.

Nevýhodou ubytování v mongolských yurtách je to, že většinou nejsou vybavené elektřinou. To znamená, že se budete muset obejít bez moderních pohodlí, jako jsou např. klimatizace, televize, ledničky a celkově většiny technologických zařízení. Yurty však poskytují útulné a pohodlné prostředí, které vám umožní vychutnat si úplné ticho a tmu v noci.

Pokud se rozhodnete pro pobyt v yurtě v Dornogobi province, nezapomeňte si vzít s sebou dostatek teplého oblečení, protože v noci může být velmi chladno. Pokud si nejste jisti, jak se připravit na takový pobyt, neváhejte se zeptat místních na radu.

Ubytování v mongolských yurtách v Dornogobi province je jedinečným zážitkem, který si budete pamatovat napořád. Díky autentickému prostředí a krásným výhledům přírody si budete připadat jako v pohádce. Pokud tedy hledáte něco, co vás zavede mimo komfortní zónu, vydejte se do Mongolska a zavítejte a yurty v Dornogobi province.


Nejčastější dotazy a odpovědi Mongolsko Dornogobi Province


Q: Jak mohu získat vízum pro návštěvu Mongolska?

A: Vízum pro návštěvu Mongolska lze obdržet na mongolských zastupitelských úřadech v zahraničí. Je také možné získat vízum při příjezdu na letiště v Ulánbátaru.

Q: Jaké jsou nejlepší způsoby, jak se dostat do Dornogobi Province?

A: Dornogobi Province se nachází v jihovýchodní části Mongolska. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letadlo z Ulánbátaru do města Dalanzadgad. Můžete také jet autobusem nebo autem.

Q: Jaké jsou nejlepší časy k návštěvě Dornogobi Province?

A: Nejlepší čas k návštěvě Dornogobi Province je od května do října, kdy je počasí suché a slunečné. Teploty se mohou vyskytovat mezi 20 a 30 stupni Celsia během dne a mohou klesnout na 0 stupňů v noci.

Q: Jaké jsou hlavní atrakce v Dornogobi Province?

A: Mezi hlavní turistické atrakce v Dornogobi patří Gobi Desert, Yolin Am oblast, Flaming Cliffs a dinosaurí stopařské oblasti. Také je populární sledovat gobi vlky a lamy.

Q: Jaké ubytování je k dispozici v Dornogobi Province?

A: V Dornogobi najdete několik hotelů, penzionů a jurtových táborů. Mnoho turistů se rozhoduje zůstat v jurtových táborech, aby se co nejvíce vnímali divokou atmosféru.


Počasí Mongolsko Dornogobi Province


Mongolsko patří mezi země s extrémním počasím a Dornogobi Province není výjimkou. Tato oblast se nachází na východě země a zahrnuje značnou část Gobijské pouště. Charakteristické pro tuto oblast jsou vysoké teploty v létě a nízké teploty v zimě, s minimálními srážkami po celý rok.

Léto v Dornogobi Province trvá od června do srpna a teploty se obvykle pohybují okolo 32-35 °C, ale mohou dosáhnout až 40 °C. V noci se teploty snižují na 10-15 °C, což umožňuje lidem a zvířatům odpočinout si od horkého počasí v dne. V letních měsících jsou nejvíce patrné větry, které vyfukují písek a zvyšují pocit horka.

Přesný opak poskytuje zima v Dornogobi Province, která trvá od listopadu do března. Teploty se pohybují okolo -20 až -30 °C a mohou poklesnout až na -40 °C. V zimě je toto území pokryto sněhem a zvířata se stěhují k vyhřátým místům, aby přežila extrémně nízké teploty. Zimy jsou suché a větrné, což může způsobit sněhové bouře a vliv na dopravu.

Dornogobi Province má minimální srážky, pouze cca 100 mm srážek za rok. Většina srážek přichází v létě, během krátkého období dešťů. Vliv tohoto suchého počasí viditelný na krajině oblasti, kterou tvoří nekonečné pláně bez vegetace, skalní útvary, duny a horské pásma.

Celkově lze říci, že počasí v Dornogobi Province je extrémně suché, s teplotními extrémy a minimálními srážkami. Toto počasí má značný vliv na způsob života lidí v oblasti i na zvířata, která si musí najít způsob, jak přizpůsobit se těmto podmínkám. Zároveň však poskytuje neuvěřitelnou krásu a jedinečnost krajiny, která je pro mnoho turistů nezapomenutelnou zkušeností.


Dovolená Mongolsko Dornogobi Province


Mongolsko je neuvěřitelně rozmanitá země s bohatou historií a překrásnou přírodou. Jednou z nejzajímavějších destinací v této zemi je provincie Dornogobi, která se nachází ve východní části Mongolska. Tato oblast je známá svou rozmanitou geografií a exotickou faunou a flórou, které si zaslouží pozornost každého cestovatele.

Dornogobi je domovem několika významných přírodních rezervací a chráněných oblastí, které poskytují útočiště pro unikátní druhy zvířat a rostlin. Jednou z nejnavštěvovanějších lokalit je Gobi Gurvansaikhan National Park, který je domovem pro mnoho vzácných druhů jako jsou horské ovce, gazely a písečné lvy. Park je také proslulý svými nádhernými skalními útvary a kaňony, které přitahují skalní lezce z celého světa.

Dalším zajímavým místem v Dornogobi je Bajanzag – údolí plné červených skal a písečných dun. Tato lokalita je známá pod přezdívkou „Flaming Cliffs“ kvůli zářivě rudé barvě svých skal. V roce 1922 zde byly objeveny fosílie dinosaura, včetně vajec a kloubů. Pro ty, kdo mají zájem o paleontologii, je toto místo naprosto fascinující.

Navštívte také Yolyn Am nebo úžinu orla. Toto území je známé svou krásnou kaňonovitou krajinou a skalními stěnami, které tvoří útočiště pro vzácné druhy ptáků a jiných zvířat. V některých částech údolí můžete dokonce vidět ledovce, které zůstávají v oblasti i během horkých letních měsíců.

Kromě úchvatné přírody můžete v Dornogobi také poznat život místních obyvatel. V provincii žije řada nomádských rodin, které našly své místo v této nehostinné krajině. Můžete se u nich ubytovat v jejich tradičních jurtách a naučit se o jejich způsobu života, kultuře a tradicích.

Pokud se rozhodnete navštívit Dornogobi během festivalu Naadam, budete mít příležitost vidět tradiční mongolské sporty, jako je zápas, jízda na koni a lukostřelba. Naadam je jedním z nejdůležitějších kulturních událostí v Mongolsku a nabízí nezapomenutelný zážitek pro všechny návštěvníky této krásné země.

Dornogobi Province je skutečně jedinečnou destinací pro ty, kteří hledají dobrodružství v divočině a touží po poznání kultury a tradic Mongolska. Připravte se na hlubokou změnu scenerie, fascinující přírodu a nezapomenutelné zážitky, které vám budou srdci navždy. Pokud se chystáte na dovolenou do Mongolska, nezapomeňte Dornogobi Province zařadit na vrchol svého seznamu míst k navštívení.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky