Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Namibie Namib-Naukluft National Park

Počasí Namibie Namib-Naukluft National Park


Namib-Naukluft National Park leží na jihu Namibie a zahrnuje největší dunovou poušť na světě, Namib. Toto území však není jen suché, prašné a monotónní. Pokud se podíváme na dlouhodobou podnebnou historii regionu, zjistíme, že se do něho v průběhu tisíciletí vtiskly mnohé klimatické změny.

Namibie se nachází v oblasti s extrémním suchem. Podle klimatické klasifikace Köppen-Geiger patří zhruba tři čtvrtiny jejího území do kategorie BWh – pouštní klima s vysokými teplotami a velmi nízkými srážkami. Namib-Naukluft National Park je ale místem velkých kontrastů. Zatímco v jeho vnitrozemí se vyskytují rozlehlé duny, v oblasti Swakopmund na západním pobřeží Namibie je často zahalený mlhou a teploty jsou podstatně mírnější. V nadmořské výšce kolem 1000 metrů, v pohoří Naukluft na jihovýchodě parku, je klima chladnější a srážky jsou vyšší.

Namibie je tedy sušší a teplejší než budou mnozí z nás zvyklí. Uprostřed pouště se mohou maximální denní teploty vyšplhat k 40 až 50 stupňům Celsia. V noci ale mohou teploty značně klesat, dokonce až pod bod mrazu. Vyšší nadmořská výška zase znamená nižší teploty. Pokud se chystáte do Namibie, počítejte s tím, že počasí zde může být velmi extrémní a že příprava na něj je zásadní.

Málokde můžete zažít tak dramatické krajiny a tak odlišné klimatické podmínky jako v Namib-Naukluft National Park. Ať už se rozhodnete pro virtuální turističní zážitek nebo se na cestu do Namibie vydáte doopravdy, určitě si pamatujte, že Namibie vám nabízí mnoho nevšedních zážitků, které si budete chtít zachovat v paměti na celý život.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie Namib-Naukluft National Park


1. Jak se dostat do Namib-Naukluft National Park?
Odpověď: Park se nachází v jihozápadní části Namibie. Nejlepší je cestovat do Windhoeku, hlavního města Namibie, a odtud pokračovat autem nebo organizovanou turistickou exkurzí.

2. Kdy je nejlepší čas navštívit Namib-Naukluft National Park?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu parku je v období od května do září, kdy je mírné počasí a minimální srážky. Teploty jsou příjemné a vyhledávané jsou také ranní nebo večerní hodiny, kdy slunce není nejsilnější.

3. Jaké jsou nejoblíbenější aktivity v Namib-Naukluft National Park?
Odpověď: Mezi nejoblíbenější aktivity v parku patří prohlídka skalních tvarů v Sesriemském kaňonu, výlety do písečných dun na Sossusvlei a Deadvlei, pěší túry a safari s průvodcem za účelem pozorování divoké zvěře.

4. Jaká je vstupní cena do parku?
Odpověď: Vstupní poplatek se liší v závislosti na typu vozidla a počtu osob. Aktuální ceny jsou k dispozici na webových stránkách Namib-Naukluft National Park.

5. Je nutné rezervovat ubytování předem?
Odpověď: Ano, rezervace ubytování předem je silně doporučováno, zejména během hlavní turistické sezóny. Park nabízí různé možnosti ubytování, včetně kempů a lodgí.

6. Jaké zvířata mohu očekávat vidět v Namib-Naukluft National Park?
Odpověď: Park je domovem mnoha druhů zvířat, včetně antilop, gepardů, hrochů, slonů a žiraf. Rovněž je zde hojně zastoupena mnohé druhy ptáků.

7. Jak dlouho trvá prohlídka parku?
Odpověď: Délka prohlídky je závislá na vašem zájmu a plánech. Mnoho návštěvníků stráví ve parku jeden až dva dny, aby si užili všechny atrakce a aktivity.

8. Jaké jsou atrakce poblíž Namib-Naukluft National Park?
Odpověď: V blízkosti parku se nachází další zajímavá místa, jako je Walvis Bay s jeho slanými jezery a plážemi, Swakopmund s koloniální architekturou a Desert Elephant Conservation Camp, kde je možné vidět slony čelžence.

9. Jsou povoleny ve parku stanové tábory?
Odpověď: Ano, park nabízí několik stanových táborů, kde je možné strávit noc. Je důležité si rezervovat místo předem.

10. Existují pravidla a omezení pro návštěvníky parku?
Odpověď: Ano, návštěvníci by měli dodržovat pravidla ohledně odhozu odpadků, kempování pouze na určených místech a respektování divoké zvěře. Měli by také dbát na to, aby neohrožovali přírodní prostředí a nedělali škody.


Ubytování Namibie Namib-Naukluft National Park


Namib-Naukluft National Park je jedním z nejvýznamnějších a nejkrásnějších přírodních rezervací v Namibii. Nachází se na západě země a je známý svými rozlehlými dunami, hlubokými kaňony a úchvatnou diverzitou flóry a fauny.

Pro cestovatele z celého světa je ubytování v Namib-Naukluft National Park jedinečným zážitkem. Park nabízí několik různých možností ubytování, které jsou přizpůsobeny různým preferencím a rozpočtům.

Jednou z možností je kempování. Park disponuje množstvím kempů, ve kterých můžete postavit vlastní stan a využít základní vybavení, jako jsou sprchy, záchody a kuchyňská zařízení. Kempování v Namib-Naukluft National Park je skvělou volbou pro dobrodružné cestovatele, kteří si chtějí užít prostředí parku v jeho nejčistší formě.

Pro ty, kteří preferují pohodlí a luxus, jsou k dispozici také některé lodže a hotely uvnitř parku. Tyto ubytovací zařízení poskytují veškerý komfort, jako jsou prostorné pokoje, soukromé koupelny, restaurace a bazény. Mnohé z nich mají také panoramatické výhledy na okolní krajinu, což je velmi oslnivé zážitkem.

Jedním z nejpůsobivějších míst k ubytování v Namib-Naukluft National Park je Sossusvlei. Tato oblast je známá svými obrovskými červenými dunami a vyschlým slaným jezerem, které vytváří úchvatné záběry. Zde lze nalézt několik soukromých rezervací, které nabízejí výborné ubytování v podobě luxusních pustinných lodží. Tyto lodže mají obvykle potřebné vybavení, jako jsou klimatizace, postele s moskytiérníky a vyhlídkové terasy, abyste si mohli plně vychutnat krásu okolní přírody.

Nejpřístupnějšími místy k domovu v parku jsou oblasti kolem hlavního vchodu, který se nachází v Sesriemu. Zde lze nalézt různé lodže a hotely, které jsou vhodné pro ty, kteří chtějí navštívit park alespoň na jeden den. V blízkosti tohoto vchodu jsou také některé menší možnosti ubytování, jako jsou autokempy a penziony.

Nezapomeňte si včas zarezervovat své ubytování v Namib-Naukluft National Park, zejména pokud plánujete návštěvu během hlavní turistické sezóny. Tato oblast je velmi populární a ubytovací kapacity jsou omezené.

Ubytování v Namib-Naukluft National Park je skutečně nezapomenutelným zážitkem. Bez ohledu na to, zda si vyberete kempování, luxusní lodži nebo něco mezi tím, budete mít jedinečnou příležitost zažít krásy této rozmanité a nádherné rezervace.


Dovolená Namibie Namib-Naukluft National Park


Jste připraveni na dobrodružství, které nabízí jedno z nejúchvatnějších míst na Zemi? Pak je dovolená v Namib-Naukluftském národním parku v Namibii tou správnou volbou. Tento park leží ve střední části Namibské pouště a je jedním z největších chráněných území na světě. S rozlohou téměř 50 000 km² nabízí nekonečné možnosti pro objevování a prozkoumávání.

Namib-Naukluftský národní park je známý svými ohromujícími písečnými dunami, které se táhnou na desítky kilometrů. Vysoké duny vytvářejí fascinující stínové a světelné efekty na pouštní krajině, zejména při východu a západu slunce. Některé z těchto dun jsou dokonce považovány za nejvyšší duny na světě.

Park se také vyznačuje dramatickým horským terénem, který je domovem pro mnoho vzácných druhů rostlin a zvířat. Během Vaší dovolené v Namibii byste si neměli nechat ujít pohled na nejstarší poušť na světě - Sossusvlei. Mojí výjimečností jsou solné pláně, kde najdete suchomilné rostliny, jezera a vyschlá slaniska. V blízkosti Sossusvlei se také nachází Deadvlei, což je jedinečná lokalita s vyschlými stromy uvízlými ve vyprahlé písčité krajině.

Pokud jste milovníky fauny a flory, budete v parku Namib-Naukluft mít možnost spatřit mnoho ohrožených druhů. Mezi nejvýznamnější patří například pouštěník Welwitschia, který je znám svými dlouhověkými listy, nebo oryx, který je adaptovaný na život v extrémních podmínkách. Pokud máte štěstí, můžete na své dovolené zpozorovat i vzácného geparda nebo lva.

Pro všechny dobrodruhy je zde také možnost prozkoumávat park pěšky nebo na koni. Nachází se zde mnoho tras různé délky a náročnosti, které Vám umožní nahlédnout do jedinečného ekosystému Namibské pouště. Pro ty, kteří mají raději adrenalinové zážitky, je možnost vyzkoušet si písečné surfování na dunách.

Pro ty, kteří chtějí zůstat v blízkosti parku, existuje možnost ubytování v jednom z mnoha táborů. Můžete si vybrat mezi luxusním ubytováním nebo základním kempem, který vám umožní zažít opravdový kontakt s přírodou.

Dovolená v Namib-Naukluftském národním parku je nezapomenutelným dobrodružstvím pro ty, kteří hledají krásu přírody a odpočinek od moderního světa. Místní krajina je tak jedinečná, že vás budou zaujímat fotografie a vzpomínky na celý život. Ať už se vydáte na pouštní objevy, nebo se zůstanete v táboře a obdivujete noční oblohu, budete odcházet s pocitem, že jste prozkoumali jedno z nejvýjimečnějších míst na planetě.


Letenka Namibie Namib-Naukluft National Park


Letenka Namibie – Namib-Naukluft National Park: Objevte ohromující krásu pouště

Namibie je zemí, která je známá svou nádhernou krajinou a jedinečnou biodiverzitou. Jedním z nejúžasnějších přírodních pokladů této země je Namib-Naukluft National Park, rozkládající se na ploše více než 49 000 kilometrů čtverečních. Pokud hledáte dobrodružství uprostřed ohromující pouštní krajiny, návštěva tohoto národního parku by pro vás mohla být jako stvořená. Rychle si zajistěte letenku do Namibie a připravte se na nezapomenutelnou cestu.

Namib-Naukluft National Park se nachází v jihozápadní části Namibie a je jedním z největších národních parků v Africe. Jeho jméno pochází z domorodého kmene Himba, přičemž "Namib" v jejich jazyce znamená "obrovská plocha" a "Naukluft" znamená "úzký okolní pruh". Národní park je jedinečný svým geologickým a biologickým charakterem a je domovem pro mnoho vzácných živočichů a rostlin.

Hlavní dominantou tohoto národního parku je Namibská poušť, která je považována za nejstarší poušť na světě. Její červené duny a rozsáhlé písečné pláně tvoří jedinečný kontrast s modrou oblohou a jsou opravdovým zážitkem pro každého návštěvníka. Pokud se rozhodnete navštívit Namib-Naukluft National Park, nezapomeňte se vydat na výlet do oblasti Sossusvlei, která je jednou z nejnavštěvovanějších oblastí parku. Zde se nachází nejvyšší duny na světě, dosahující výšky až 300 metrů. Východ slunce zde vytváří ohromující hru světel a stínů na dunách, což je neopakovatelný zážitek.

Namib-Naukluft National Park je také domovem mnoha druhů zvířat, které se dokázaly přizpůsobit drsným podmínkám pouště. Mezi nejvíce známá zvířata patří například plameňáci, hyeny, antilopy a ostatní druhy živočichů. Další atraktivní oblastí parku je kaňon Sesriem, který je jedním z nejhlubších kaňonů na světě a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu.

Pro cestovatele, kteří rádi hledají dobrodružství, je Namib-Naukluft National Park rájem. Můžete si pronajmout terénní vozidlo a vydat se na dobrodružný off-road výlet do pouště, nebo se vydat na pěší túru s místním průvodcem a objevovat skryté klenoty parku. Pokud máte rádi lezení, můžete si vyzkoušet pobyt na vrcholu Naukluftských hor, které nabízejí úchvatné panoramatické výhledy.

Letenka do Namibie vás zavede do jedinečného světa přírody, který je domovem nekonečné pouštní krajiny a vzácných druhů živočichů. Navštivte Namib-Naukluft National Park a připravte se na nezapomenutelný zážitek.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky