Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Namibie NamibRand Nature Reserve

Ubytování Namibie NamibRand Nature Reserve


NamibRand Nature Reserve v Namibii se nachází na jihu této africké země a je to jeden z největších soukromých přírodních rezervací na světě, s rozlohou více než 215 000 hektarů. Tento rezervát nabízí návštěvníkům zážitek z neuvěřitelné divočiny, neuvěřitelně temné oblohy a ochutnávek některých místních specialit.

Ať už máte rádi cestování za dobrodružstvím nebo jste naopak zvyklí trávit dovolenou v luxusu, ubytování v NamibRand Nature Reserve vám nabídne to nejlepší ze všeho. Zde se totiž nachází několik lodge a kempů, které jsou rozptýleny po celém území rezervátu a nabízejí návštěvníkům jedinečné zážitky.

Rozmanitost ubytování v NamibRand Nature Reserve

Kempy: Pokud máte rádi kempování a dokážete si během svého dobrodružství udělat z kempování kamaráda, pak jsou pro vás k dispozici kempy. Ty jsou rozptýleny po celém území Namibie a nabízejí úžasné výhledy na okolní krajinu. Všechny kempy mají své vlastní zázemí, včetně umyvadel s tekoucí vodou, sprch a toalet.

Lodge: Pokud máte rádi luxus a komfort, potom je pro vás určena nabídka těch nejlepších lodge. Tyto úžasné rezidence nabízejí maximální pohodlí a vybavení, včetně koupelen s teplou vodou, klimatizace, vnitřních krbů a dokonce i bazénu. Každá lodge má své speciální úpravy a dokonalé zázemí, které nabízejí pohodlný a nadýchaný pobyt.

Aktivity a zážitky

NamibRand Nature Reserve nabízí návštěvníkům velké množství aktivit a zážitků, včetně pozorování divoké zebry a dalších zvířat, stejně jako pozorování noční oblohy. Jeden nebo více dní strávených v NamibRand Nature Reserve vám umožní zažít a objevit tento kout světa v jeho plné kráse.

Výhledy, které si zapamatujete na celý život

Naposledy, ale ne nejméně důležité, je neuvěřitelná krása přírody v NamibRand Nature Reserve. Je to jedno z mála míst na světě, kde si můžete skutečně uvědomit, jak krásnou a křehkou planetu máme. Od pustiny po zvířata a od temného nebe plného hvězd po úžasné výhledy na poušť a hory, respektive kaňony, které však jsou plné života a krásné flóry. Každý den a každá noc strávená v NamibRand Nature Reserve vás překvapí krásu a neuvěřitelnou všestrannost života, kterou zdejší příroda nabízí.

Ubytování v NamibRand Nature Reserve je tedy úžasným zážitkem. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete strávit noc v kempu nebo luxusní lodge, nebo bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro pozorování zvířat, pěší výlety nebo jízdu na koni, Namibie vám nabídne pocit přírodního zázraku, který si na celý život zapamatujete.


Nejčastější dotazy a odpovědi Namibie NamibRand Nature Reserve


Některé z nejčastějších dotazů a odpovědí o NamibRand Nature Reserve jsou:

Dotaz: Jak se dostanu do NamibRand Nature Reserve?
Odpověď: NamibRand Nature Reserve se nachází asi 360 km jižně od hlavního města Windhoek v Namibii. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je cestovat osobním automobilem nebo zapůjčeným vozidlem. Cesta z Windhoeku trvá přibližně 4-5 hodin.

Dotaz: Je nutné si rezervovat ubytování předem?
Odpověď: Ano, je vysoce doporučeno si rezervovat ubytování v NamibRand Nature Reserve předem. Rezervace mají omezenou kapacitu a vysoce se vyplatí si místo rezervovat alespoň několik měsíců předem, zejména pokud plánujete návštěvu během hlavní turistické sezóny.

Dotaz: Jaká je nejlepší doba na návštěvu NamibRand Nature Reserve?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu NamibRand Nature Reserve je od května do října, kdy je nejmenší pravděpodobnost srážek a teploty jsou příjemné. To je také období, kdy je možné pozorovat nejvíce zvířat.

Dotaz: Jaká zvířata mohu očekávat vidět v NamibRand Nature Reserve?
Odpověď: NamibRand Nature Reserve je domovem mnoha afrických zvířat, včetně zebry, dikobraze, hyeny hnědé, pštrosa emu, hrocha, slona a řady druhů ptáků. Nicméně se ujistěte, že se držíte správných tras a pravidel, abyste se nedostali do nebezpečných situací.

Dotaz: Je povoleno tábořit v NamibRand Nature Reserve?
Odpověď: Ano, camping je povolen v NamibRand Nature Reserve, ale pouze na určených tábořištích. Je třeba mít povolení a dodržovat stanovená pravidla pro táboření.

Dotaz: Jaké je vstupné do NamibRand Nature Reserve?
Odpověď: Vstupné do NamibRand Nature Reserve je platné na den a je třeba ho zaplatit při příjezdu. Přesné poplatky záleží na věku návštěvníka a typu vozidla, které používáte.

Toto jsou jen některé z nejčastějších dotazů a odpovědí o NamibRand Nature Reserve. Před návštěvou je vždy dobré zkontrolovat nejaktuálnější informace a možné změny na oficiálních webových stránkách rezervace.


Letenka Namibie NamibRand Nature Reserve


NamibRand Nature Reserve: Objevte nádhernou divočinu Namibie

Namibie je země plná ohromujících přírodních krás, které se odrážejí v její pestrosti flóry a fauny. Jednou z nejatraktivnějších oblastí v této africké zemi je NamibRand Nature Reserve. Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou spojenou se zážitky v nedotčené, divoce krásné krajině, letenka do Namibie NamibRand Nature Reserve je pro vás ideální volbou.

NamibRand Nature Reserve se rozkládá na více než 200 000 hektarech a nachází se na jihozápadě Namibie. Toto rezervace byla založena v roce 1984 a její hlavní vizí je ochrana a udržitelné využívání přírodních zdrojů v této oblasti. Díky přísnému režimu ochrany přírody se zde nachází jedinečná biodiverzita, včetně mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat.

Co se týče fauny, NamibRand Nature Reserve je domovem mnoha ohrožených druhů jako jsou například nosorožci černí a bílí, sloni, gepardi, hyeny a mnoho dalších. Je to také oblast, kde se objevují andulky a hlavní turistickou zajímavostí jsou černý nosorožec a krátkosrstý šelma africká. Milovníci ptáků zde také naleznou obrovskou rozmanitost, protože bylo zaznamenáno více než 160 druhů ptáků, včetně vzácných druhů orlů a sokolů.

NamibRand Nature Reserve nejenže nabízí možnost pozorovat divokou zvěř v přirozeném prostředí, ale také poskytuje mnoho aktivit pro turisty. Například populární je safari v off-road vozidlech, které vám umožní prozkoumat různé části rezervace a získat jedinečný pohled na její nedotčenou krajinu. Můžete také podniknout výpravu za hvězdami, protože rezervace je také známá svými temnými oblohami s minimem světelného znečištění.

Přitahujícím prvkem NamibRand Nature Reserve je také jeho nádherná krajina. Kromě rozlehlých plání a svěžích pastvin zde naleznete také písečné duny a skalnatá kopce, které dodávají této oblasti jedinečný a dramatický vizuální vzhled. Rezervace je také domovem "fairy circles" - okrouhlých míst s chybějící vegetací, která dávají krajině téměř nadpřirozený vzhled.

Pro cestovatele, kteří hledají jedinečné zážitky a odpočinek v přírodě, je NamibRand Nature Reserve tou správnou volbou. Cesta sem může být uskutečněna letenkou do Namibie NamibRand Nature Reserve. Otevřete svůj život dobrodružstvím a překvapte se nad krásou této neobyčejné rezervace a její překrásné flóry a fauny.


Dovolená Namibie NamibRand Nature Reserve


NamibRand Nature Reserve je jedním z nejkrásnějších a nejrozmanitějších míst v Namibii. Tento chráněný přírodní rezervát se rozprostírá na ploše více než 215 000 hektarů a nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost objevovat jednu z nejstarších pouští na světě - Namibskou poušť.

NamibRand je známý pro svou nádhernou krajinu, která zahrnuje písečné duny, rozlehlé pláně, hory, kaňony a divokou přírodu. Je to také domov mnoha druhů rostlin a zvířat, která jsou adaptována na extrémní podmínky života v poušti. Během svého pobytu v rezervaci si můžete vychutnat pozorování ohrožených druhů jako jsou leopardi, losi, šakalové nebo hroši.

Jednou z nejlepších aktivit, které můžete v NamibRandu podniknout, je rozsáhlé safari. Rezervace nabízí možnost projížďky terénními vozidly s průvodcem, který vás seznámí s místní faunou a flórou. Během safari budete mít také možnost vidět slavný Sossusvlei - oblast s nejvyššími dunami na světě. Zde můžete těžit ze spektakulárních výhledů, procházek po písku a pozorování zvěře, která se schovává v okolním prostředí.

Další zajímavou možností je procházka po rezervaci s průvodcem. Tato aktivita vám umožní objevit krásu místní flóry a fauny, zahrnující endemické druhy rostlin a nečekané pouštní živočichy. Procházka vás zavede do údolí řeky Tsauchab, které je jedním z nejzelenějších prostředí v rezervaci. Po cestě budete mít možnost pozorovat různá zvířata, včetně různých ptáků, savců a plazů.

Pokud jste milovníkem dobrodružství, můžete se přihlásit na horolezeckou expedici na jednu z namibijských hor. NamibRand má několik atraktivních hor, které nabízejí skvělé možnosti pro všestranné horolezce. Vrcholové túry a horolezectví jsou vyhrazeny pro zkušenější dobrodruhy, ale i začátečníci zde najdou zajímavé trasy.

V NamibRandu je také možné se ubytovat ve stanovém táboře nebo luxusních letních táborech, které nabízejí výhled na poušť a dávají vám pocit autentického pobytu v divočině. Tyto tábory se spoléhají na obnovitelné zdroje energie a snižují svůj vliv na přírodu, což zajišťuje udržitelnost a ochranu této nádherné lokality.

Pokud hledáte unikátní dovolenou, která spojuje krásnou přírodu a dobrodružství, NamibRand Nature Reserve je pro vás ideální destinací. Tento úchvatný kus země nabízí nespočet možností pro objevování, učení se a relaxaci v překrásném prostředí.


Počasí Namibie NamibRand Nature Reserve


Namibie, země nacházející se na jihozápadě Afriky, je známá svou rozmanitou krajinou a unikátními přírodními rezervacemi. Jedno z nejvýznamnějších a nejkrásnějších míst v této zemi je NamibRand Nature Reserve, které nabízí neuvěřitelnou pestrost přírodního prostředí a fascinující počasí.

NamibRand Nature Reserve je soukromá rezervace rozkládající se na ploše 215 000 hektarů v jihozápadní Namibii. Místo je známé svou neuvěřitelnou biodiverzitou a je domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat, která se přizpůsobila tuhým podmínkám života v poušti.

Jedním z nejzajímavějších a nejvýraznějších prvků počasí Namibie je její extrémní suchost. NamibRand Nature Reserve leží ve velmi suché oblasti, kde průměrný roční srážkový úhrn nepřesahuje 50 milimetrů. To znamená, že oblast má velmi omezené množství dešťových dnů a většinou se jedná o krátkodobé bouře, které jsou spíše raritou.

Dalším významným prvkem počasí v této oblasti je vysoká teplota. NamibRand Nature Reserve se nachází v poušti Namib, která je jednou z nejstarších pouští na světě. Teploty zde často dosahují extrémních hodnot, které přesahují 40°C během letních měsíců.

Přestože je NamibRand Nature Reserve většinou chladnější než okolní poušť, stále má vysoké teploty a nízkou vlhkost vzduchu. V zimě mohou noční teploty klesnout pod bod mrazu, zatímco denní teploty se pohybují kolem 20°C. Tento rozdíl mezi denními a nočními teplotami je typickým prvkem počasí v této oblasti.

NamibRand Nature Reserve je rovněž známé svými charakteristickými mlhami, které přicházejí z oceánu Atlantik a dosahují vnitrozemí. Tyto mlhy hrají klíčovou roli při zásobování vody do pouště a zajišťují přežití místní flóry a fauny.

Ve stejné době jsou zde také výrazné seizmické aktivity. Počasí v NamibRand Nature Reserve se mění ačkoliv ne tak často, ale někdy mohou být oblasti zasaženy silnými písečnými bouřemi, které přicházejí z ostatních částí pouště.

Namibie je zemí se zajímavým a jedinečným počasím, a NamibRand Nature Reserve nabízí jedinečnou možnost zažít tento fenomén na vlastní kůži. Bez ohledu na extrémní podmínky však návštěvníci rezervace mohou očekávat jedinečné přírodní scenérie a úžasné pohledy na západy slunce a hvězdnou oblohu v tomto neuvěřitelném a nedotčeném koutě světa.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky