Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Nový Zéland Lake Wanaka

Letenka Nový Zéland Lake Wanaka


Lake Wanaka je jedním z nejkrásnějších a nejmalebnějších míst na Novém Zélandu. Nachází se na jihozápadě Jižního ostrova v regionu Otago a je jedním z největších jezer v zemi. Jeho okolí je unikátní kombinací horských špiček, hlubokých lesů a modrobílých vod, což z něj dělá ideální místo pro dovolenou v přírodě.

Pro milovníky adrenalinových sportů nabízí Lake Wanaka široké spektrum možností. Patří sem především populární sporty jako windsurfing, kajak, jachting a wakeboarding. Je také ideálním místem pro horolezce, kteří se mohou vydat na výstup na okolní vrcholky, které nabízejí úchvatné výhledy na jezero a okolní údolí.

Přírodní krása Lake Wanaka neunikla ani tvůrcům filmů. V okolí jezera byly natáčeny některé scény z trilogie Pán prstenů a také z filmu Hobit. Pro fans těchto filmů je tu možnost navštívit Hobití díru, která byla vytvořena jako kulisa pro tyto filmy. Tato atrakce je velmi populární mezi turisty z celého světa.

Pro ty, kteří se chtějí podívat na jezero z jiné perspektivy, je tu možnost vyzkoušet si let paraglidingem nebo tandemový seskok padákem. Z oblohy si pak můžete vychutnat úchvatné výhledy na jezero, okolní hory a celý region.

Město Wanaka, které se nachází poblíž jezera, nabízí turistům různé možnosti ubytování, restaurací a obchodů se suvenýry. Je také výchozím bodem pro výlety do okolí, jako je národní park Mount Aspiring, který je součástí Světového dědictví UNESCO.

Pokud hledáte klid a odpočinek, připravte si piknikový koš a vydejte se na procházku po břehu jezera. Můžete se tam těšit na klidnou atmosféru a úchvatné pohledy na modré vody Lake Wanaka.

Výlet na Nový Zéland by neměl být bez návštěvy tohoto nádherného jezera. Lake Wanaka nabízí nespočet možností pro aktivní dovolenou, relaxaci a poznávání krásy přírody. Pokud se chystáte navštívit Nový Zéland, nezapomeňte na Lake Wanaka zařadit na seznam míst, která musíte vidět.


Počasí Nový Zéland Lake Wanaka


Nový Zéland je země, která je známá svým neuvěřitelně krásným přírodním prostředím. Jedním z nejkrásnějších a nejvíce vyhledávaných míst na Novém Zélandu je Lake Wanaka. Tento nádherný jezero se nachází na jižním ostrově, asi 1,5 hodiny jízdy od největšího města na jižním ostrově, Queenstown.

Lake Wanaka je druhé největší jezero na jižním ostrově Nového Zélandu, na pobřeží nacházející se malé město Wanaka. Je obklopen krásnými horami, které mu dodávají nádhernou kulisu. Jezero Wanaka je populární mezi turisty i místními obyvateli, kteří si sem přicházejí odpočinout a užít si přírodu.

Počasí v oblasti Lake Wanaka je celkově velmi příjemné. V letních měsících (prosinec až únor) je teplota v průměru okolo 22 stupňů Celsia, ale může dosáhnout až 30 stupňů Celsia. V zimních měsících (červenec až srpen) je průměrná teplota okolo 6 stupňů Celsia, ale může být mnohem chladněji, zejména v noci.

V letních měsících můžete v jezeře Wanaka plavat, rybařit, vodní lyžovat, kajakovat nebo prostě užívat slunce na pláži. V zimě se oblast Lake Wanaka přeměňuje na ráj pro lyžaře a snowboardisty, kteří zde najdou několik skvělých středisek. Například středisko Treble Cone je jedním z největších lyžařských středisek v oblasti Wanaka.

Mimo turistickou sezónu je oblast Lake Wanaka klidnější a klidnější, ale stále obklopená tím samým úchvatným scenériem. Pokud hledáte místo, kde se můžete odpočinout a užít si přírodu, je Lake Wanaka tou správnou volbou. Příroda zde nabízí nekonečné možnosti pro pěší turistiku, cykloturistiku, rybaření a další outdoorové aktivity.

Kromě své krásy, poskytuje Lake Wanaka také útočiště pro mnoho ohrožených druhů zvířat, jako jsou tučňáci malí a kormoráni malí, kteří zde hnízdí. Pokud jste milovníkem přírody, nechte si procházku kolem jezera Wanaka zpříjemnit pozorováním stanovišť divokých zvířat.

Zkrátka, Lake Wanaka je úchvatná destinace, která nabízí krásnou přírodu a mnoho outdoorových aktivit. Bezpochyby stojí za to navštívit a prozkoumat tuto krásnou oblast Nového Zélandu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Nový Zéland Lake Wanaka


1. Jak se dostanu na Lake Wanaka v Novém Zélandu?
- Lake Wanaka se nachází na Jižním ostrově Nového Zélandu. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je letecky do nejbližšího letiště Wanaka nebo letiště Queenstown a poté pokračovat pozemní dopravou.

2. Jaké jsou nejlepší aktivity na Lake Wanaka?
- Lake Wanaka nabízí širokou škálu možností pro turisty. Mezi nejoblíbenější aktivity patří vodní sporty jako windsurfing, kajakování a rybaření. Další atrakcí je pěší turistika a horská cyklistika v okolních horách. Návštěva historického města Wanaka, ochutnávka místní kuchyně a relaxace na pláži jsou také oblíbenými aktivitami.

3. Kde se dá přenocovat na Lake Wanaka?
- Lake Wanaka nabízí různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů, kempů a rekreačních pronájmů. V blízkosti je také několik kempů a stanovišť pro karavany pro ty, kteří upřednostňují pobyt v přírodě.

4. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Lake Wanaka?
- Nejlepší doba na návštěvu Lake Wanaka je během jara a léta (listopad až únor), kdy je teplota příjemná a zahrnuje mnoho slunečných dní. V tomto období také kvetou mnohé květiny a jsou zde bohaté možnosti outdoorových aktivit.

5. Kam mohu vyrazit na výlet z Lake Wanaka?
- Z Lake Wanaka je možné podniknout několik zajímavých výletů. Oblíbenou destinací je národní park Mount Aspiring, kde se nachází mnoho horských tras a jezero, ideální pro piknik či krátký výlet. Další zajímavou možností je návštěva Queenstownu a oblasti Fiordland National Park, které jsou nedaleko.

6. Jaké jsou možnosti stravování v okolí Lake Wanaka?
- Okolí Lake Wanaka nabízí širokou škálu možností stravování, včetně restaurací, kaváren a vináren. Místní kuchyně často zahrnuje čerstvé produkty z okolí jezera, jako je červené maso a ryby, a také nabízí světové pokrmy.

7. Jaká je historie Lake Wanaka?
- Lake Wanaka má dlouhou historii, která sahá až do příchodu Maorů na Nový Zéland. Maorové nazývali jezero Oanaka, což znamená "moře oblohy". Později bylo jezero objeveno evropskými průzkumníky, kteří přijeli do oblasti v 19. století. Dnes je Lake Wanaka turistickou atrakcí a oblíbeným místem pro rekreaci.


Ubytování Nový Zéland Lake Wanaka


Lake Wanaka je malebné město na Novém Zélandu, které nabízí úchvatnou přírodu a širokou škálu aktivit. Kromě nádherného jezera a okolních hor zde také naleznete kvalitní ubytovací možnosti pro všechny návštěvníky.

Lake Wanaka je oblíbenou turistickou destinací s mnoha zajímavými aktivitami pro všechny věkové kategorie. Jednou z nejpopulárnějších atrakcí je samozřejmě samotné jezero. S krásným tyrkysovým kamenným dnem a horami na pozadí je jezero Wanaka dokonalým místem pro relaxaci a fotografování.

Kolem jezera Wanaka také naleznete mnoho turistických tras a stezek. Je zde možné podniknout příjemné procházky po břehu jezera, půjčit si kolo a projet se po místních cyklostezkách nebo se vydat na některý z mnoha výletů do okolní přírody. Pro milovníky adrenalinových sportů je zde také možnost paraglidingu, bungee jumpingu či sjezdu na snowboardu v zimních měsících.

Při návštěvě Lake Wanaka vám však jistě nebude vadit ani krátké procházky po samotném městě. Nachází se zde mnoho obchodů s místním uměleckým řemeslem, tradičními suvenýry a také restaurací nabízejících místní speciality. Určitě si nenechte ujít ochutnávku místního vína, které je produkováno v blízkých vinicích.

Na výběr máte také z různých typů ubytování. Lake Wanaka nabízí širokou škálu hotelů, penzionů a prázdninových domů, které splňují různé potřeby a rozpočty. Záleží jen na vás, zda upřednostníte moderního luxusního hotelu s výhledem na jezero nebo raději vyberete útulný penzion s rodinnou atmosférou.

Při výběru ubytování v Lake Wanaka se můžete spolehnout na kvalitu a pohodlí. Novozélandský pohostinný přístup se zde prolíná s moderním standardem ubytování. V místních zařízeních se můžete těšit na pohodlná lůžka, vybavené koupelny a další vybavení, které vám zajistí příjemný pobyt.

Navštívení Lake Wanaky je jedinečnou příležitostí pro objevování překrásné přírody a adrenalinových aktivit na Novém Zélandu. Ať už se rozhodnete strávit zde jen několik dní nebo týdnů, věříme, že vám pobyt zde poskytne nezapomenutelné zážitky. A s kvalitním ubytováním v Lake Wanaka si svůj pobyt naplno užijete.


Dovolená Nový Zéland Lake Wanaka


Nový Zéland je země neuvěřitelné krásy a rozmanitosti. Kromě svých nádherných scenérií, je také populární pro dovolené, zejména pro milovníky přírody, kteří hledají skutečné dobrodružství. Jedním z nejvíce navštěvovaných míst, je akvamarínové jezero Wanaka, které se nachází v jižním Ústí Jihoostrovního ostrova.

Lake Wanaka je tvořeno ledovcovou vodou, která odlesňuje okolní kopce. Okolí jezera Wanaka nabízí nádherné scenérie, které v sobě spojují hory, vodu a zeleň, což vede k úžasným pohledům a fotografiím. Pro ty, kteří hledají klid, je zde mnoho koutů, kde se mohou úplně sami zrelaxovat, nebo se nechat unášet jejími vodami.

Jezero Wanaka je také populární pro různé vodní aktivity jako například je kanoistika, paddleboarding, plachtění a jízdu na jetovek. Lidé sem také jezdí rybařit, nebo si kurz dokonce vyzkoušet v nočním rybolovu. Pro tuto činnost je nejlepší jaro a podzim, kdy je rybolov nejlepší.

Pro turisty, kteří chtějí projít krajinou v okolí jezera, existují různé turistické trasy a stezky. Turisté se mohou procházet po měkkých trávách, projít se do lesů, nebo se vydat na horské trasy, až na vrcholky hor, odkud se otevřou úchvatné pohledy na celý region. Na vrcholech hor si turisté mohou rozložit piknikový košík a užít si výhledy na všech stranách.

Pokud jezdíte na Nový Zéland, nemůžete si nechat ujít krásy, které nabízí jezero Wanaka a jeho okolí. Tento unikátní kout světa, který nabízí spoustu zajímavých aktivit, rozhodně stojí za to navštívit a prožít tam nezapomenutelnou dovolenou.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky