Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Portugalsko São Miguel (Azory)

Počasí Portugalsko São Miguel (Azory)


Portugalsko a jeho krásné Azorské ostrovy jsou proslulé svým příjemným subtropickým podnebím a São Miguel není výjimkou. Tento ostrov, tvořící součást Azorského ostrůvkového souostroví, nabízí turistům a návštěvníkům celoročně příjemné a mírné počasí.

São Miguel je největší ostrov Azor a nachází se v Atlantském oceánu. Právě díky své poloze má ostrov ovlivňovaný vlivy severoatlantického proudění a golfského proudu, což zajišťuje příjemné teploty po celý rok. V letních měsících je průměrná teplota kolem 25 °C, přičemž teplota vody dosahuje okolo 22 °C. V zimě jsou teploty mírnější, pohybují se kolem 17 °C.

Co se týče srážek, São Miguel patří k oblastem s vysokou ročními úhrny, a to díky svému horskému reliéfu a blízkému Atlantskému oceánu. V období zimy a jara lze očekávat vyšší množství srážek, zatímco v létě je počasí obvykle slunečné a suché.

Ostrov São Miguel je postupně prochází výraznými sezónněmi změnami. Na jaře rostou květiny a ostrov se obléká do živých barev. Léto přináší slunečné dny a ideální plážové počasí. Podzim je obdobím, kdy se ostrov začíná připravovat na chladnější období, a okolní lesy nabývají nádherné barevné koruny. Zima na São Miguel může být chladnější, ve vyšších polohách sněží.

Při návštěvě São Miguel můžete očekávat, že počasí se bude rychle měnit. Slunečné ráno se může proměnit v deštivé odpoledne a zase se vrátit k slunečnému západu slunce. Proto je doporučeno mít vždy při ruce nějaký lehký kabát nebo deštník.

São Miguel je také známé pro své termální prameny a jezera kráterů. Větrné a vlhké podnebí vytvořilo ideální podmínky pro tyto úžasné přírodní jevy. Pokud se rozhodnete navštívit ostrov, nezapomeňte si vzít pohodlné boty a oblečení vhodné na procházky a objevování neuvěřitelných krajin.

Celkově vzato, São Miguel na Azorách je přímo stvořené pro ty, kdo milují příjemné a mírné počasí. Ať už se rozhodnete navštívit tento ostrov v létě nebo v zimě, můžete si být jisti, že vás přivítá příjemné teploty a úchvatné přírodní scenérie.


Letenka Portugalsko São Miguel (Azory)


Pokud hledáte rozmanitou a překrásnou destinaci pro své další dovolenou, Azorské ostrovy by mohly být ideální volbou. V rámci Azorských ostrovů je São Miguel, největší ostrov Azor, známý svou krásnou přírodou, úchvatnými výhledy a nezapomenutelnými zážitky.

Azory se nacházejí na východě Atlantiku a jsou součástí Portugalska. São Miguel, který se často nazývá Zelený ostrov, se nachází asi 1 500 kilometrů od pevninského Portugalska. I když je ostrov menší než jiné azorské ostrovy, rozhodně nabízí velké množství aktivit a přírodního bohatství.

Příroda je jedním z hlavních lákadel São Miguelu. Ostrov je známý pro svou nádhernou sopečnou krajinu, která vytváří jedinečnou a surreální atmosféru. Když se vydáte na výlet do vnitra ostrova, narazíte na krátery, termální prameny a jezera, která by se mohla rovnat scénám z nějakého fantastického filmu. Například jezero Lagoa das Sete Cidades je jedním z nejznámějších jezer na ostrově, s dvěma odlišnými barevnými kotlíky, které tvoří fantastický pohled.

Vzhledem k rozmanitému terénu São Miguelu je zde také mnoho možností pro outdoorové aktivity. Můžete se vydat na pěší túru a objevovat nádherné vodopády, skalnaté útesy a krásné kopce. Kolektivně jako hlavní město archipelagu, Ponta Delgada, nabízí také mnoho kulturních a historických památek k prozkoumání. Zajímavou zastávkou může být kostel Matriz de Sao Sebastiao nebo Muzeum vina.

Co se týče stravy, Azorské ostrovy nabízejí jedinečné pokrmy, které musíte ochutnat. Návštěva jedné z místních restaurací je skvělým způsobem, jak si vychutnat místní speciality, jako je čerstvý rybolov, hovězí maso a nápoje vyrobené z ananásu nebo plátěného ovoce, které jsou na ostrově oblíbené.

Cesta na Azory je velice snadná a dostupná. Existuje mnoho leteckých společností nabízejících lety z různých evropských měst do Ponta Delgady, hlavního města São Miguelu. Letenky můžete zakoupit jak online, tak přes cestovní agentury.

Pokud se rozhodnete navštívit São Miguel, můžete se těšit na zážitky, které vám zůstanou navždy v paměti. Od nádherné přírody po kulturní dědictví, Azorské ostrovy nabízejí vše, co si můžete přát pro skvělou dovolenou. Takže se dejte do hledání letenek a zažijte nezapomenutelnou dovolenou na Zeleném ostrově São Miguel.


Dovolená Portugalsko São Miguel (Azory)


Pokud hledáte ideální destinaci pro dovolenou plnou krásné přírody, zajímavých památek a kouzelných pláží, rozhodně byste měli zvážit návštěvu portugalského ostrova São Miguel na souostroví Azory. Tato překrásná destinace nabízí nejen relaxaci na plážích, ale také bohatou historii, tradiční kulturu a neodolatelnou gastronomii.

São Miguel je největším ostrovem Azor a je známý jako "Zelený ostrov", díky svému nádhernému a rozmanitému krajinářskému rázu. Na ostrově najdete skvělé příležitosti k prozkoumání rozlehlých pastvin a krásných jezerních krajin, včetně známého Lagoa das Sete Cidades, tedy Jezera Sedmi Měst. Toto jezero je přímo magické - skládá se z dvou nádherných jezer, jedno modré a druhé zelené, které vytvářejí ohromující kontrast před zářivě zelenými kopcemi.

Další nezapomenutelnou zastávkou na vaší dovolené na São Miguel by mělo být jezero Lagoa do Fogo, neboli Ohnivé jezero. Toto jezero je vlastně výsledkem sopečné činnosti a je obklopené impozantními sopkami, což poskytuje nezapomenutelný pohled.

Pokud máte rádi adrenalinové sporty, určitě nezapomeňte navštívit projekt "Nordeste Canyoning", který vám umožní prozkoumat kaňony a vodopády na ostrově. Toto je skvělá aktivita pro dobrodružné duchy a milovníky přírody.

Jako součást vaší dovolené můžete navštívit také město Ponta Delgada, které je hlavním městem São Miguel. Toto historické město je plné malebných uliček, starých budov a krásných kostelů, které ocení nejen milovníci historie, ale také fotografie.

Po celodenním objevování ostrova si rozhodně zasloužíte chuťovou výpravu portugalskou kuchyní. São Miguel je známý svými čerstvými rybami a mořskými plody, které se podávají v tradičních restauracích. Nezapomeňte ochutnat typické jídlo Queijada da Vila Franca do Campo, což je sladké pečivo vyrobené z vaječného krému a cukru, nebo se nechte zlákat skvělými sýry Azorskeho souostroví.

Pro milovníky přírody, dobrodružství a neuvěřitelné krásy São Miguel není místo k vynechání. Tento ostrov nabízí tolik dechberoucích scenérií a zajímavých aktivit, že se zde nebudete nudit ani na okamžik. Pokud uvažujete o nezapomenutelné dovolené v Portugalsku, São Miguel by měl být jednou z hlavních zastávek.


Ubytování Portugalsko São Miguel (Azory)


Portugalsko je známé svou krásou a bohatou historií, a jedním z nejzajímavějších míst k návštěvě na tomto území je ostrov São Miguel. Tento největší ostrov Azorů, který se nachází ve středním Atlantském oceánu, nabízí svým návštěvníkům úchvatné přírodní scenérie, živoucí historii a také mnoho možností ubytování.

São Miguel je rájem pro příznivce přírody a dobrodružství. Můžete se těšit na malebné jezera, úchvatné sopky a rozmanité pláže. Kromě toho je ostrov bohatý na nedotčené lesy s množstvím turistických tras, které vás zavedou do srdce přírody. V okolí jezera Lagoa do Fogo se můžete vydat na procházku a obdivovat krásu okolních krajin. Pro milovníky vodních sportů jsou pláže výborným místem pro surfování, potápění a další aktivity.

Pokud hledáte ubytování na São Miguel, máte na výběr z široké škály možností. V městě Ponta Delgada, které je hlavním městem ostrova, najdete mnoho luxusních hotelů a resortů. Tyto hotely nabízejí pohodlné pokoje a výborné vybavení, včetně bazénů, wellness center a restaurací. Mnoho z nich se nachází v centru města a umožňuje tak snadný přístup k hlavním atrakcím.

Pro ty, kteří preferují menší a intimnější ubytování, existuje také mnoho rodinných penzionů a bed and breakfast. Tyto typy ubytování nabízejí příjemnou atmosféru a příležitost poznat místní kulturu a tradice. Majitelé těchto zařízení často ochotně sdílejí své znalosti o ostrově a doporučí vám nejlepší místa k návštěvě.

Pro dobrodruhy, kteří chtějí zažít přírodu na vlastní pěst, je tu možnost ubytování v kempu. Kempy na São Miguel mají veškeré potřebné vybavení, včetně společných sociálních zařízení, kuchyňek a většinou také nabízejí pronájem stanů a karavanů. Tato možnost zajišťuje bezprostřední kontakt s přírodou a je tak ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumávat ostrov nezávisle.

São Miguel je jedinečný ostrov, který si zaslouží být prozkoumán. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotel, útulné bed and breakfast nebo primitivní kempování, určitě na ostrově najdete ubytování, které bude vyhovovat vašim potřebám. Ať už se rozhodnete, že strávíte svůj čas procházkami po přírodě, relaxováním na pláži nebo poznáváním historických památek, São Miguel vám poskytne nezapomenutelný zážitek a nabízí vám pohodlné a příjemné ubytování.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko São Miguel (Azory)


1. Jak je nejlepší cestovat po Sãu Miguelu?
Nejlepší variantou je pronajmout si auto, ale je zde také možnost využít místních autobusů nebo si zajistit transfer.

2. Kdy je nejlepší čas na návštěvu São Miguelu?
Nejlepší čas na návštěvu São Miguelu je od dubna do října, kdy jsou nejpříjemnější teploty a mírnější deště.

3. Co je třeba vědět před cestou na Azory?

Je důležité si připravit dostatek peněz, protože se zde může stát, že nebudou bankomaty funkční a obecně jsou na ostrově vyšší ceny.

4. Jaké jsou nejlepší turistické atrakce na Sao Miguelu?

Nejlepšími atrakcemi jsou přírodní krásy, jako jsou krasové laguny, termální prameny, vulkány, pláže a skalnaté útesy. Dále jsou to historické památky, jako například kostely a kláštery.

5. Co si vzít s sebou na cestu?

Důležité jsou kvalitní trekové boty či sandály, oblečení pro horší počasí, sluneční brýle, opalovací krém, plavky nebo sportovní oblečení pro aktivní výlety.

6. Co ochutnat na ostrově?

Mezi místní speciality patří smažené kukuřičné koláče s rybím nádivkem, tradicionální polévka s fazolemi a chlebem a řada mořských plodů, jako jsou chobotnice, ústřice a ryby. Dále stojí za to vyzkoušet místní víno a sladké dezerty z ananasu.

7. Jakou měnu používají na Azorách?

Azory používají stejnou měnu jako Portugalsko, tedy euro.

8. Jaká je povinná výbava pro řidiče?

Dle zákona zde musí mít řidiči výstražný trojúhelník, reflexní vestu a dostatek rezervních žárovek.

9. Můžu si vzít sebou zpětnou letenku z jiného města na Azorech?

Ano, je možné si si vzít zpětnou letenku z jiného města na Azorech, záleží však na konkrétní letecké společnosti a podmínkách při rezervaci letenky.

10. Jaká je situace s bezpečností na Sao Miguelu?

Sao Miguel je vcelku bezpečným místem, nicméně je nutné se obecně vyvarovat nebezpečných čtvrtí a v noci být opatrnější při pohybu venku. Stejně jako v ostatních turistických oblastech je riziko zlodějů a podvodníků.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky