Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Rakousko Dachstein Ice Cave

Nejčastější dotazy a odpovědi Rakousko Dachstein Ice Cave


1. Jak se dostanu do Dachstein Ice Cave v Rakousku?
- Nejjednodušším způsobem je jet autem nebo autobusem do obce Obertraun a poté použít lanovku nebo lanovku na Dachstein Krippenstein. Odtud je možné dojít k ledové jeskyni.

2. Kolik stojí vstupenka do Dachstein Ice Cave?
- Cena vstupenky se může lišit v závislosti na věku a sezóně. Doporučuje se zkontrolovat aktuální ceny na oficiálních stránkách jeskyně.

3. Jak dlouho trvá prohlídka ledové jeskyně?
- Prohlídka trvá přibližně 75 minut. Obsahuje vstup do ledové jeskyně a procházku po naučné stezce s výhledem na okolní hory.

4. Je vhodné mít s sebou vhodnou obuv a oblečení?
- Ano, je nutné mít na sobě pevnou obuv a oblečení vhodné na procházku v horách, včetně teplého oblečení, nepromokavé bundy a větru odolného oblečení.

5. Je možné fotografovat nebo natáčet ve vnitřní ledové jeskyni?
- Bohužel, fotografie a videa nejsou v ledové jeskyni povoleny, aby se zachovala a chránila unikátní přírodní krása.

6. Může ledová jeskyně nabídnout vyhlídky na okolní krajinu?
- Ano, po prohlídce ledové jeskyně se turisté mohou vydat na vyhlídkovou cestu, která nabízí nádherné výhledy na okolní hory a jezero.

7. Je vhodné pro děti nebo osoby se zdravotními problémy?
- Prohlídka ledové jeskyně je fyzicky náročná a není vhodná pro malé děti nebo osoby se zdravotními problémy, jako jsou problémy se srdcem, pohybovým apod.

8. Je doporučeno rezervovat si vstupenky předem?
- Ano, je doporučeno si vstupenky rezervovat předem, zejména během hlavní turistické sezóny, abyste si zajistili místo na konkrétním čase prohlídky.


Dovolená Rakousko Dachstein Ice Cave


Dachstein Ice Cave: Ledová divočina Rakouska

Rakousko je známé svou krásnou přírodou a harmonií mezi horami, jezery a zelenými loukami. Mezi jedny z nejfascinujících přírodních pokladů Rakouska patří Dachstein Ice Cave, neboli Dachsteinská ledová jeskyně. Nachází se v horském masivu Dachstein nedaleko obce Obertraun v Horním Rakousku.

Tato jedinečná ledová jeskyně je považována za jednu z největších a nejkrásnějších ledových jeskyní na světě. Je zázračné, jak příroda vytvořila tak ohromnou a nádhernou ledovou divočinu. Dachstein Ice Cave je tvořena rozsáhlým systémem chodeb a komor, které jsou vytesány v ledovci a dosahují hloubky až 70 metrů.

Pro turisty je otevřena část jeskyně nazývaná "Mammut Cave". Tato část je přístupná po celý rok a nabízí návštěvníkům úžasné pohledy na překrásné ledové formace. Ledový palác, obrovské stalaktity a stalagmity a překvapivě jasná modrá barva ledu jsou jen některé z přírodních krás, které můžete vidět během prohlídky jeskyně.

Prohlídka Dachstein Ice Cave je opravdu unikátním zážitkem. Turisté jsou vybaveni teplým oblečením a vybavením na bázi vedeného světla, které umožňuje vidět ledový svět v celé jeho kráse. Prohlídka vede skrz různé místnosti, které mají různé tvary a velikosti. Průvodci poskytují zajímavé informace o vzniku a historii jeskyně, což přidává další rozměr k tomuto jedinečnému zážitku.

Pokud máte rádi adrenalin, můžete vyzkoušet také Dachstein Skywalk, což je vyhlídková plošina ze skla, umístěná poněkud nad propastí. Můžete zde obdivovat neobyčejné výhledy na okolní vrcholy a ledovcovou krajinu. Tato část je však otevřená pouze během léta a přístup je zpoplatněn.

Dachstein Ice Cave je velmi populární turistickou atrakcí v Rakousku, a proto je doporučeno si vstupenky rezervovat předem. Vzhledem k citlivosti jeskyně na přítomnost lidí je počet lidí, kteří mohou vstoupit, omezen, a proto je dobré si rezervovat místo dopředu.

Pokud plánujete dovolenou v Rakousku, seznamte se s Dachstein Ice Cave a jeho ohromující krásou. Zapomeňte na všechny starosti a nechte se unést touto ledovou divočinou, která vám poskytne jedinečný a nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Rakousko Dachstein Ice Cave


Rakousko je země plná krásných a nezapomenutelných zážitků, a jedním z nich je bezesporu návštěva Dachstein Ice Cave. Tento překrásný ledový dóm se nachází v pohoří Dachstein v Alpách nedaleko Salcburku a je jedním z největších ledovcových jeskynních systémů na světě.

Kvůli specifickému mikroklimatu je Dachstein Ice Cave otevřena pouze v období od května do října, ale stojí za to se zde zastavit a nechat se okouzlit krásou ledových formací. V jeskyni můžete obdivovat stonky ledu, ledové vodopády, křišťálové stěny a nejrůznější ledové útvary, které vám připomenou, že příroda dokáže stvořit úžasné věci.

Pokud se rozhodnete navštívit Dachstein Ice Cave, je třeba pečlivě zvážit, kde se ubytovat. V okolí jeskyně najdete mnoho možností ubytování, ať už preferujete luxusní hotely, apartmány nebo ubytování v horském stylu.

Jednou z možností je například hotel Gutjahr, který se nachází v městečku Ramsau am Dachstein a nabízí pohodlné ubytování v moderním stylu. Hotel má vlastní restauraci, wellness centrum, soukromou zahrádku a mnoho dalších vybavení, která vám zajistí příjemný a komfortní pobyt.

Další možností je horský hotel Türlwandhütte, který se nachází v nadmořské výšce přes 1700 metrů. Tento hotel nabízí ubytování v tradičních horských chatách, které ale nezůstávají nic dlužné moderním hotelům. K dispozici jsou restaurace, sauna a další vybavení.

Pokud byste ale chtěli zažít opravdové horské dobrodružství, můžete zkusit ubytování v chatě Hunerkogelhütte. Tato horská chata se nachází v nadmořské výšce přes 2700 metrů a nabízí ubytování v tradičních horských chatách. Pro návštěvníky je připraveno vyhlídkové terasy a louky, na nichž můžete sledovat alpinskou faunu a flóru.

Horské ubytování v okolí Dachstein Ice Cave je většinou vysoko nad mořem, proto je nutné mít na paměti, že zde panují nezvykle nízké teploty a často i větru. Proto je nutné mít s sebou vhodné oblečení a obuv.

Celkově lze říci, že návštěva Dachstein Ice Cave a okolí je jedním z nezapomenutelných zážitků, který by si neměl nechat ujít žádný milovník krás přírody. Vyberte si proto ubytování podle vašich preferencí a připravte se na dobrodružství v nejvyšší nadmořské výšce.


Počasí Rakousko Dachstein Ice Cave


Rakousko je známé svou malebnou krajinou, horskými vrcholy a fascinujícími přírodními jevy. Jedním z nich je také Dachstein Ice Cave, která patří mezi největší ledové jeskyně na světě. Toto pozoruhodné místo přitahuje turisty z celého světa, kteří touží zažít jedinečný zážitek.

Dachstein Ice Cave se nachází pod vrcholem hory Dachstein, která se tyčí nad horským střediskem Schladming-Dachstein ve střední části Rakouska. Jeskyně je součástí většího systému jeskyní v oblasti Dachstein a byla objevena již v roce 1910. Od té doby byla mnohokrát prozkoumána a upravena pro návštěvníky, kteří se sem mohou vydat od května do října.

Přestože se v jeskyni udržuje teplota okolo 0 °C, její vchod je umístěn v nadmořské výšce 1 700 metrů, což znamená, že její interiér je obklopen tajemným horským prostředím. Jakmile turisté vkročí do jeskyně, ocitnou se v úchvatné scéně plné ledových formací různých tvarů a velikostí. Ledové sloupy, stalaktity a stalagmity se lesknou v přítmí a vytvářejí pohádkovou atmosféru. Návštěvníci se mohou jen kolik málo metrů odprostředků dotýkat ledových útvarů, což je velmi vzácný a unikátní zážitek.

Prozkoumání jeskyně neznamená pouze obdivování jejích ledových útvarů. Během prohlídky dostanou turisté také možnost dozvědět se více o jejím vzniku, historii a geologických procesech, které vytvářejí tyto fantastické formace. Průvodci s obrovským nadšením a odbornými znalostmi vás provedou labyrintem chodeb a ukážou vám každý zajímavý detail a zákoutí jeskyně.

Další zajímavostí je také ledová kaple, která je součástí Dachstein Ice Cave. Kaple je vyhloubena v samotném ledu a slouží jako místo pro meditaci a klid. Pokud máte štěstí, můžete zažít moment, kdy průvodci ticho přeruší zpěvem či hudbou, která se rozléhá jeskyní a vytváří úžasnou atmosféru.

Návštěva Dachstein Ice Cave je jedinečným zážitkem, který nenajdete jinde. Pokud máte rádi přírodu, krásu ledových formací a komfortní dobrodružství, neváhejte a vydejte se do Rakouska objevit tuto krásu sami. Nezapomeňte však na vhodné oblečení, protože teplota v jeskyni je nízká a mrazivá.


Letenka Rakousko Dachstein Ice Cave


Dachstein Ice Cave: Nezaměnitelný ledový zážitek v Rakousku

V rakouských Alpách se nachází přírodní div, který nabízí jedinečnou a nezapomenutelnou zkušenost - Dachstein Ice Cave, neboli Dachsteinská ledová jeskyně. Tento přírodní úkaz přitahuje tisíce turistů z celého světa a nabízí fascinující pohled na zaledněnou krajinu hluboko pod zemí.

Dachstein Ice Cave se nachází v oblasti Salzkammergut ve středním Rakousku. Tato horská oblast je známá svou nádhernou krajinou, kterou tvoří majestátní hory, průzračná jezera a malebné vesnice. Pro milovníky přírody a dobrodruhů je Dachsteinská ledová jeskyně jednou z nejvíce vyhledávaných turistických atrakcí v této oblasti.

Jeskyně je přístupná pouze pomocí lanovky, která vás zvedne až do 2 700 metrů nad mořem. Po krátké procházce po horském hřebeni se dostanete k vstupu do jeskyně. Jakmile vkročíte dovnitř, uvítá vás úžasný pohled na strop pokrytý ledem a ledovci, které se třpytí v různých odstínech modré. Dachstein Ice Cave je jednou z největších ledových jeskyní na světě a je domovem mnoha zajímavých ledových útvarů.

Průvodce vás provede jeskyní a vypráví fascinující příběhy o její historii a vzniku. Během prohlídky se budete pohybovat po chodnících a vyfotíte se vedle některých z nejkrásnějších ledových formací. V některých částech jeskyně budete muset překročit schody a úzké průchody, což dodává vaší cestě dobrodružný nádech.

Nejobdivuhodnějším prvkem Dachsteinské ledové jeskyně je "Ledový chrám", který je největší a nejimpozantnější částí celého systému jeskyní. Zde se nachází ohromující skulptury a církve vytesané z ledu, které tvoří hodnotný komplex děl přírody.

Prohlídka Dachsteinské ledové jeskyně je nestárnoucím zážitkem, který ocení nejen turisté, ale i vědci a fotografy. Navštěvovat jeskyni doporučujeme se s průvodcem, který vás provede bezpečně touto překrásnou přírodní památkou a poskytne vám veškeré potřebné informace o historii a formování těchto úchvatných ledových útvarů.

Pokud jste nadšenec dobrodružství a krás přírody, nenechte si ujít Dachsteinskou ledovou jeskyni. Toto místo vám poskytne možnost objevovat a obdivovat ledovou krajinu na neuvěřitelné úrovni. Připravte se na osvěžující zážitek, který vás ohromí svou krásou a přispěje k tvorbě vašich nezapomenutelných vzpomínek.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky