Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Senegal Parc National du Delta du Saloum

Nejčastější dotazy a odpovědi Senegal Parc National du Delta du Saloum


1. Kde se nachází Senegal Parc National du Delta du Saloum?
- Senegal Parc National du Delta du Saloum se nachází v západní Africe ve státě Senegal.

2. Jak se dostanu do Senegal Parc National du Delta du Saloum?
- Nejbližší letiště je v hlavním městě Dakar, odkud je možné pokračovat na místo pohodlně po silnici.

3. Co je to Parc National du Delta du Saloum?
- Parc National du Delta du Saloum je národní park, který je známý pro svou bohatou biodiverzitu, mangrovové lesy, sladkovodní řeky, slané laguny a rozměrné vodní plochy.

4. Jaké aktivity jsou k dispozici v Senegal Parc National du Delta du Saloum?
- V parku lze podniknout různé aktivity, jako je pozorování ptáků, rybaření, plavání, kanoistika, safari, pěší túry a navštívení místních vesnic.

5. Je nutná rezervace předem?
- Ano, je vhodné rezervovat si ubytování a aktivity předem, zejména v případě návštěvy během hlavní turistické sezóny.

6. Jaká je vhodná doba návštěvy Senegal Parc National du Delta du Saloum?
- Nejlepší čas na návštěvu je v suchém období od listopadu do května, kdy je příjemné počasí a život v parku je nejaktivnější.

7. Jaké druhy zvířat lze v parku spatřit?
- V parku žijí různé druhy ptáků, plazů, savců a mořských živočichů, včetně krokodýlů, želv, antilop, dikobrazů a mnoho dalších.

8. Existují v parku ubytovací možnosti?
- Ano, v parku jsou k dispozici různé typy ubytování, včetně kempů, lodí na vodě a menších hotelů. Ubytování je možné i v okolních vesnicích.

9. Jak dlouho bych měl(a) plánovat návštěvu parku?
- Doporučuje se strávit v parku minimálně 2-3 dny, abyste mohli prozkoumat různé části a vychutnat si aktivity na plný úvazek.

10. Je v parku možné najmout průvodce?
- Ano, je možné najmout místního průvodce, který vám pomůže objevit krásy parku, poskytne informace o místní kultuře a zajistí bezpečnost během vaší návštěvy.


Dovolená Senegal Parc National du Delta du Saloum


Senegal se nachází na západním pobřeží Afriky a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých turistických atrakcí. Jedním z nejkrásnějších míst, které stojí za návštěvu, je národní park Parc National du Delta du Saloum.

Delta du Saloum je rozsáhlá deltapláň v deltě stejnojmenné řeky, která se vlévá do Atlantského oceánu. Tento oblast je jedinečným a bohatým ekosystémem s množstvím lagun, mangrovových lesů, písečných dun a malebných ostrůvků. Je také domovem pro mnoho zvířat, včetně různých druhů ptáků, ryb, plazů a dalších vodních živočichů.

Národní park Parc National du Delta du Saloum byl založen v roce 1976 a je jedním z největších chráněných území v Senegalu. Jeho cílem je zachování přírodního bohatství a podpora udržitelného cestovního ruchu. Park je pro turisty otevřený celoročně a nabízí mnoho možností pro objevování a poznávání tohoto fascinujícího místa.

Jednou z nejpopulárnějších aktivit v parku je lodní výlet. Můžete si pronajmout místní loď a vydat se na prohlídku lagun a mangrovových lesů. Během plavby vás průvodce provede úžasnou přírodou, kde budete mít možnost spatřit rozmanitost flóry a fauny. Mezi nejzajímavějšími ptáky, které můžete zahlédnout, patří pelikáni, ibisové, volavky a obrovské kolonie růžových plameňáků.

Dalším nezapomenutelným zážitkem je návštěva tradičních rybářských vesnic, které jsou na ostrůvcích roztroušených v deltě. Zde můžete poznat místní kulturu a zvyky a těšit se na ukázku rybářských technik. Místní obyvatelé jsou velmi přátelští a rádi vám ukážou, jak tradiční rybolov probíhá.

Pro milovníky dobrodružství je zde také možnost kajakování po lagunách a průzkum písečných dun na ostrově Fadiouth. Fadiouth je známý pro svou unikátní atmosféru a za to vděčí svým domům vyrobeným z místních lastur. Návštěva tohoto ostrova vám dá možnost poznat, jak místní obyvatelé žijí a pracují.

Pokud hledáte dovolenou, která vás zavede do přírody a poskytne vám pohled na neuvěřitelnou biodiverzitu, Parc National du Delta du Saloum je pro vás to správné místo. Přijďte a objevte krásy této jedinečné oblasti, která vás okouzlí svou přírodní krásou a tradičním způsobem života místních obyvatel.


Ubytování Senegal Parc National du Delta du Saloum


Senegal je zemí bohatou na exotickou přírodu a fascinující divokou zvěř, a jedním z nejzajímavějších přírodních území je národní park Delta du Saloum. Tento park se nachází na západním pobřeží země, v regionu Siné-Saloum, a je jedním z největších a nejvýznamnějších chráněných území v Senegalu.

Delta du Saloum je rozlehlý přírodní komplex, který obklopuje sladkovodní deltu řeky Saloum a zahrnuje rozsáhlé plochy mangrovových porostů, písečné pláže, bažiny, mokřady a ostrovy. Tato rozmanitost ekosystémů poskytuje útočiště pro mnoho druhů vzácných a ohrožených živočichů, včetně krokodýlů, vodních ptáků, delfínů a dalšího oceánu druhů.

Pro turisty, kteří se chtějí ponořit do této přírodní oázy, je zde nabídka různých druhů ubytování. Nejběžnější a nejpohodlnější možností je ubytování v jednom z mnoha táborů a rekreačních zařízení, které se nacházejí v oblasti parku. Tyto tábory poskytují různé typy ubytování, od luxusních přímořských vil až po jednoduché chatky ve stylu písčitého pláže. Turisté si zde mohou užít relaxaci na pláži, pozorovat místní zvířata a ptáky, provádět okružní plavby po deltě nebo se vydat na rybářské výlety s místními rybáři.

Pro dobrodružnější typy cestovatelů je možné zvolit si i jiné způsoby ubytování v Delta du Saloum. Jednou z možností je podniknout vícedenní plavbu po deltě v tradicionálních člunech nazývaných pirogy. Tyto čluny mají kajutu, ve které cestovatelé mohou přenocovat a prozkoumávat různé části delty během svého putování. Tato zkušenost umožňuje turistům opravdovou blízkost přírody a možnost interakce s místními obyvateli.

Kromě toho, národní park Delta du Saloum nabízí i alternativní formy ubytování, jako je stanování a táboření na vyhrazených místech v parku. Tato možnost je ideální pro cestovatele, kteří si přejí ještě intenzivněji prožít přírodní prostředí parku. Stanování v Delta du Saloum umožňuje neomezený přístup k divoké přírodě a možnost strávit noc pod hvězdami.

Ať už se rozhodnete pro luxusní ubytování, dobrodružnou plavbu nebo stanování, národní park Delta du Saloum je ideálním místem pro milovníky přírody a dobrodružství. Bez ohledu na to, jakou formu ubytování si zvolíte, budete ohromeni krásou této oblasti a fascinujícím životem, který v ní obývá. Státní park Delta du Saloum je nezapomenutelným zážitkem a dokonalým místem pro odpočinek a obdivování přírody v Senegalu.


Letenka Senegal Parc National du Delta du Saloum


Senegal je zemí, která nabízí množství přírodních krás a nejrůznějších aktivit pro turisty. Patří sem i národní park Delta du Saloum, který je významným biotopem pro množství zvířat a rostlin. Abychom si však mohli vychutnat návštěvu tohoto úžasného místa, musíme nejdříve získat letenky do Senegalu.

Letenky do Senegalu jsou dostupné z mnoha destinací na celém světě, včetně Evropy a Afriky. Z České republiky se lze dostat například přes Frankfurt, Paříž nebo Milán. Existuje mnoho leteckých společností, které létají do Senegalu a nabízejí různé tarify, záleží tedy na každém z nás, jakou cestu si zvolí.

Po příletu do Senegalu se můžeme vydat na cestu do národního parku Delta du Saloum. Nachází se na jihozápadním pobřeží Senegalu a zahrnuje deltu řeky Saloum. Národní park sleduje neuvěřitelnou řadu flóry a fauny, včetně slonů, antilop, opic, krokodýlů a více než 400 druhů ptáků. Rovněž je zde mnoho rybářských vesnic, kde se můžeme seznámit s místní kulturou a stravou.

Během návštěvy národního parku můžeme si pronajmout loď, člun nebo kánoi a přeplout řeku Saloum. Tento způsob nás dostane do blízkosti zvířat a ptáků. Můžeme si také dopřát procházky po několika stezkách v parku a relaxaci na nádherných plážích.

Národní park Delta du Saloum je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid, spontánnost a přírodní krásy. Je to úžasným způsobem, jak uniknout od ruchu města a objevovat něco nového. Návštěva Senegalu a jeho krásných národních parků rozhodně stojí za to. A s výběrem letenek do této země, se dnes již není třeba nijak trápit.


Počasí Senegal Parc National du Delta du Saloum


Senegal se může pyšnit svou krásnou přírodou a jedinečným prostředím, které je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat. Jedným z nejvýznamnějších přírodních rezervací v zemi je Parc National du Delta du Saloum, který se nachází na pobřeží Atlantského oceánu.

Tento národní park je jednou z největších pobřežních biosférických rezervací na světě a byl vyhlášen za světového dědictví UNESCO. Delta du Saloum je složeno z řek, mangroveových porostů, lagun, písečných dun a ostrovů, které vytvářejí jedinečný a proměnlivý ekosystém.

Počasí v Parc National du Delta du Saloum je velmi teplé a vlhké. Okolní oceán ovlivňuje podnebí a přináší chladný větřík, který zmírňuje horké teploty. Nejteplejším obdobím je od listopadu do května, kdy teploty mohou dosahovat až 35 °C. Naopak nejchladnějšími měsíci jsou červen a červenec, kdy se teploty snižují na příjemných 25 °C.

Dešťové období v národním parku přichází během letních měsíců, od června do října. V tomto období se otevírají nebeské stavidla a prudké deště způsobují vyšší hladinu řek a záplavy v oblasti. To je také nejlepší čas pro pozorování ptáků a další zvířata, která migrují do parku.

Parc National du Delta du Saloum je domovem mnoha vzácných druhů ptáků, včetně pelikánů, ibisů a břehulek. Tato oblast je také známá svou rozmanitou faunou, která zahrnuje hrochy, krokodýly, želvy a mnoho dalších druhů. Pro milovníky přírody je návštěva tohoto parku jedinečným zážitkem.

Národní park nabízí také možnost aktivit jako je rybolov, plavání a procházky mezi mangroventy. Turisté mohou také navštívit místní vesnice, kde jsou vystaveny tradiční rukodělné výrobky a můžete ochutnat místní speciality, jako je čerstvý mořský plod.

Parc National du Delta du Saloum je skutečným rajem pro přírodovědce, fotografy a dobrodruhy. Pokud máte rádi exotickou přírodu, unikátní prostředí a překrásné počasí, pak je tento národní park v Senegalu pro vás skvělým místem k návštěvě.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky