Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Spojené arabské emiráty Jebel Jais

Dovolená Spojené arabské emiráty Jebel Jais


Jebel Jais je hora nacházející se v emirátu Ras al-Khaimah ve Spojených arabských emirátech. Svými 1 934 metry je nejvyšším vrcholem v zemi a nabízí nádherný výhled na okolní krajinu. Nedávné zlepšení infrastruktury a rozvoj turistického ruchu na této hoře udělaly z oblasti přitažlivou destinaci pro návštěvníky.

Jebel Jais je ideálním místem pro milovníky outdoorových aktivit. Zdejší horské stezky jsou vyhlášené a vyzývají k pěší turistice a horským túrám. Pro ty, kteří se chtějí projíždět na kole, je k dispozici cyklistická trasa, která vás provede krásnou krajinou a nabídne adrenalinové sjezdy.

Zážitkem, který si nemůžete nechat ujít, je nejdelší světová zip line na Jebel Jais, která vás rychlostí až 150 km/h ve výšce nad údolím, které se táhne dole, dokonale povznese. Tento adrenalinový zážitek je velmi oblíbený mezi těmi, kteří touží zažít něco výjimečného a nezapomenutelného.

V poslední době se také na Jebel Jais vybudovala umělá stezka pro ferraty, což je jedinečná příležitost pro vyznavače adrenalinu a horolezectví. Tato stezka kombinuje horolezecké aktivity s horolezeckým vybavením připevněným ke skalním stěnám. Je to vynikající způsob, jak si užít krásu této hory a zároveň se trochu vyšplhat.

Jebel Jais není jen pro adrenalinové nadšence. Pro ty, kteří preferují relaxaci a klid, jsou k dispozici piknikové zóny, kde si můžete užít čas s rodinou a přáteli. Nabízí se možnost grilování, a to vše při fantastickém pohledu na okolní krajinu.

Pokud hledáte ubytování poblíž Jebel Jais, v blízkosti hory najdete luxusní resorty, které nabízí příjemné a pohodlné ubytování. Tyto hotely mají často rekreovací zařízení, jako jsou bazény, sauny a masáže, které vám umožní zrelaxovat po náročném dni venku.

Navštívení Jebel Jais je tedy skvělou volbou pro dovolenou ve Spojených arabských emirátech. Bez ohledu na to, jestli se stačíte při adrenalinových aktivitách, nebo zvolíte relaxaci a odpočinek, tato hora nabízí něco pro každého. Nezapomeňte si přibalit foťák, abyste si mohli odnést krásné vzpomínky na tento úžasný kus země.


Počasí Spojené arabské emiráty Jebel Jais


Spojené arabské emiráty jsou známé svým horkým a suchým počasím. Nicméně, existuje jedno místo v této zemi, kde se teploty dramaticky mění a je známé svými chladnými až mrazivými podmínkami. Toto místo se nachází v pohoří Hajar a je známé jako Jebel Jais.

Jebel Jais je nejvyšší hora ve Spojených arabských emirátech s vrcholem dosahujícím výšky 1 934 metrů nad mořem. To z něj dělá skvělé místo pro milovníky přírody a dobrodruhů, kteří hledají únik před horkým počasím poblíž Perského zálivu. Vzhledem k jeho nadmořské výšce je tato hora jednou z mála oblastí, kde sněží v arabských zemích.

Během zimních měsíců, zejména od prosince do února, se teploty na Jebel Jais mohou pohybovat dokonce i pod bodem mrazu. Teploty se nejčastěji pohybují mezi 5 až -5 stupni Celsia. Mrazivé podmínky a přítomnost sněhu přitahují cestovatele ze všech koutů Spojených arabských emirátů a okolních zemí.

Mnoho lidí přijíždí na Jebel Jais za účelem šplhání na vrchol a užívání si nádherného výhledu na okolní krajinu, která je pokrytá bílým sněhem během zimních měsíců. Navzdory tomu, že je hora zasazena do suchého okolního prostředí s pouštěmi a písečnými dunami, sníh se zde udržuje několik dní. To poskytuje jedinečné zážitky a fotogenické momenty pro návštěvníky.

Existuje několik aktivit, které lze na Jebel Jais provozovat během zimy. Jednou z nich je snowboarding nebo sjezdové lyžování na přírodním sněhu. Pro ty, kteří to nechtějí zkoušet sami, jsou k dispozici i instruktoři, kteří vás naučí základní techniky a postupy. Je to velmi populární zábava především mezi mladými lidmi, kteří jsou v zemi zvyklí na opačné klimatické podmínky.

Další možností je zimní turistika nebo jízda na horských kolech. Jebel Jais nabízí mnoho turistických stezek ve sněhu, které jsou velmi oblíbené mezi návštěvníky. Při těchto aktivitách je potřeba vhodné vybavení a větší pozornost na bezpečnost, protože podmínky se mohou rychle měnit.

Jebel Jais představuje jedinečnou přírodní lokalitu ve Spojených arabských emirátech, která poskytuje příležitost zažít zimu a sníh na místních horách. To je ve výrazném protikladu k obvyklému horkému a suchému počasí této oblasti. Takže pokud hledáte netradiční zážitek v tomto regionu nebo toužíte po chvíli odpočinku od parného tepla, Jebel Jais je ideálním místem k návštěvě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené arabské emiráty Jebel Jais


1. Jak se dostat na Jebel Jais?
Odpověď: Na Jebel Jais se nejlépe dostanete autem. Z Dubaje je to zhruba dvouhodinová jízda po dálnici E11 směrem na Ras Al Khaimah. Existují také autobusové linky, které jezdí do Ras Al Khaimahu.

2. Je na Jebel Jais parkoviště?
Odpověď: Ano, na Jebel Jais jsou k dispozici parkoviště pro návštěvníky. Parkování je bezplatné.

3. Jaké aktivity mohu na Jebel Jais podniknout?
Odpověď: Na Jebel Jais můžete podniknout různé aktivity, jako je například horská cyklistika, jízda na horských kolech, pěší túry, lanovka, horská kola a pozorování hvězd.

4. Je na Jebel Jais horská dráha?
Odpověď: Ano, na Jebel Jais je nejdelší horská dráha na světě. Je téměř 3 km dlouhá a nabízí úchvatný výhled z vrcholu hory.

5. Je možné na Jebel Jais stanovat?
Odpověď: Ne, na Jebel Jais není povoleno stanování. Existuje však možnost ubytování v okolních hotely a kempování s povolením na stanování.

6. Jak vysoký je Jebel Jais?
Odpověď: Jebel Jais je nejvyšší vrchol v Emirátech, s nadmořskou výškou přesahující 1900 metrů.

7. Je na Jebel Jais možné si pronajmout horská kola?
Odpověď: Ano, na Jebel Jais je možné si pronajmout horská kola na různých stanovištích. Cena se liší v závislosti na délce pronájmu a typu kola.

8. Je na Jebel Jais možné se stravovat?
Odpověď: Ano, na Jebel Jais jsou k dispozici různé restaurace a kavárny, kde si můžete vychutnat tradiční arabskou kuchyni a další mezinárodní speciality.

9. Jaké jsou nejlepší časy pro návštěvu Jebel Jais?
Odpověď: Nejlepší časy pro návštěvu Jebel Jais jsou mezi říjnem a květnem, kdy jsou teploty příjemné a nejsou příliš horké. Je však vhodné si zkontrolovat předpověď počasí, protože v zimě může být na horách sníh.

10. Je na Jebel Jais možné se ubytovat?
Odpověď: Ano, v okolí Jebel Jais jsou k dispozici různé hotely a ubytování. Existuje také možnost kempování v určených oblastech s povolením.


Ubytování Spojené arabské emiráty Jebel Jais


Jebel Jais je nejvyšší hora v Spojených arabských emirátech a nachází se v pobřežním pohoří Hajaru v emirátu Ras Al Khaimah. S nadmořskou výškou 1 934 metrů nabízí Jebel Jais fantastický výhled na okolní kopce, údolí a Perský záliv. Tato přírodní krása přitahuje mnoho návštěvníků každý rok a neméně důležitou záležitostí při plánování návštěvy je ubytování.

V oblasti Jebel Jais je k dispozici několik možností ubytování, které se liší svými cenovými kategoriemi, výhledem a poskytovanými službami. Jednou z nejoblíbenějších možností je ubytování v Kempinski Hotel, které se nachází přímo na vrcholu hory Jebel Jais. Tento luxusní hotel nabízí elegantní pokoje, restaurace, venkovní bazén a wellness centrum. Hosté si mohou vychutnat pohled na okolní vrcholky hor přímo z pokoje a mít jedinečný zážitek z pobytu na této horské lokalitě.

Další možností ubytování v této oblasti je pobyt v Bedouin Oasis, které je přímo umístěno v písečné poušti pod horou Jebel Jais. Toto místo nabízí autentický zážitek z tradičního ubytování v Beduínském stylu. Hosté mohou strávit noc v Beduínském stanu, sledovat tradiční tance a písně, vychutnat si tradiční kuchyni a prozkoumat okolní poušť. Tato možnost ubytování je oblíbená zejména u těch, kteří hledají unikátní zážitek spojený s místní kulturou a tradicemi.

Pokud hledáte jednodušší a cenově dostupnější ubytování v Jebel Jais, můžete se rozhodnout pro kempování. Tato hora je známá svou krásnou přírodou a zdejší kempovací zóny nabízejí licencované oblasti, ve kterých můžete nabýt pod širým nebem. Kempování v oblasti Jebel Jais je populární zejména mezi milovníky přírody a adrenalinových sportů, protože tato oblast je ideálním místem pro outdoorové aktivity, jako je pěší turistika, horské cyklistiky nebo závody v off-road vozidlech.

V blízkosti Jebel Jais se také nachází několik luxusních letovisek v komplexu Al Wadi Desert, které nabízejí stylizované ubytování v beduínském stylu, soukromý bazén a exkluzivní restaurace. Tato letoviska jsou ideální pro ty, kteří hledají luxusní a odpočinkovou dovolenou v okolí Jebel Jais.

Nezáleží na tom, jaký typ ubytování si vyberete, návštěva Jebel Jais je jedinečným zážitkem, který nabízí nádhernou přírodu a okouzlující výhledy. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotelový pokoj, tradiční Bedouin-style stan nebo si vyberete kempování pod hvězdami, vaše ubytování v této oblasti vám poskytne nezapomenutelný zážitek a příležitost objevovat krásu Jebel Jais.


Letenka Spojené arabské emiráty Jebel Jais


Letenka do Spojených arabských emirátů na horu Jebel Jais - nejvyšší vrchol na poloostrově Musandam - je ideální pro každého, kdo se chce nejen podívat na krásy této oblasti, ale také si užít nezapomenutelnou adrenalinovou zábavu.

Jebel Jais se nachází v emirátu Ras Al Khaimah a dosahuje výšky 1 934 metrů nad mořem, což umožňuje návštěvníkům užívat si vynikající výhled na oblast a okolní fjordy. Kromě toho zde najdete několik aktivit, které si můžete užít.

Jednou z nejoblíbenějších aktivit je jízda na zip-linu. Tato aktivita nabízí vynikající výhled na okolní krajinu při sestupu po horském svahu. Pro ty, kteří hledají ještě větší adrenalinový zážitek, existuje také Via Ferrata, což je klasická ferrata, která však spojuje horolezecké prvky a možnost skalního lezení.

Pro ty, kteří dávají přednost sezení v pohodlí, mohou využít lanovku, která zajistí vynikající výhled bez nutnosti vysilujícího stoupání. Kromě toho je zde také horské bobové dráhy pro všechny, kteří chtějí užít si rychlou a zábavnou jízdu.

Pokud hledáte něco méně adrenalinového, můžete se vydat na turistickou trasu, která vás provede okolo hory Jebel Jais. Tato trasa vám umožní užít si krásy této oblasti a vychutnat si pohled na nejvyšší horu Emirátů.

Letenka na Jebel Jais v Spojených arabských emirátech je určitě ideální pro každého, kdo chce zažít něco zcela jiného a nezapomenutelného. Bez ohledu na to, zda preferujete adrenalinové aktivity nebo klidnou procházku, na této hoře najdete ideální způsob, jak si užít krásy této oblasti.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky