Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Spojené království Isle of Skye

Nejčastější dotazy a odpovědi Spojené království Isle of Skye


1. Jak se dostat na Isle of Skye?

Je možné se dostat na Isle of Skye autem, autobusem nebo trajektem z různých přístavů v okolí. Mezi nejbližšími městy a letišti jsou Glasgow a Inverness.

2. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce na Isle of Skye?

Na Isle of Skye existuje mnoho atrakcí, ale některé z nejpopulárnějších jsou Skye Bridge, Fairy Pools, Old Man of Storr, Quiraing a Dunvegan Castle.

3. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Isle of Skye?

Nejlepší čas na návštěvu Isle of Skye je v létě (květen až září), kdy jsou teploty příjemné a počasí příznivé pro turistické aktivity.

4. Jaká je cena ubytování na Isle of Skye?

Cena ubytování na Isle of Skye se liší v závislosti na typu ubytování. V obecnějších domech se ceny pohybují okolo £50 na noc, zatímco dražší hotely a lázně si mohou účtovat více než £150 za noc.

5. Jaká je nejlepší způsob, jak prozkoumat Isle of Skye?

Nejlepší způsob, jak prozkoumat Isle of Skye, je pěšky nebo s autem. Mnoho míst na ostrově lze navštívit pěšky a pro ty, kteří si pronajímají auto, jsou zde k dispozici celé dny na objevování krás tohoto místa.


Letenka Spojené království Isle of Skye


Isle of Skye: Klenot Spojeného království

Spojené království je známo svými malebnými a identitou silně prokreslenými ostrovy. Jednou z nejfascinujících destinačních lokalit v tomto regionu je Isle of Skye, jedno z největších ostrovů v Hebridách ve Skotsku. Tato přírodní oáza nabízí nádherné scenérie, bohatou historii a nezměrný kulturní vliv. Aby bylo možné načerpat plně všechny tyto výhody, je nejvhodnějším způsobem cesty na Isle of Skye letenka.

Pokud se chystáte navštívit tuto okouzlující destinaci, letenka na Isle of Skye je prvotřídním způsobem, jak začít své dobrodružství. Existuje několik leteckých společností nabízejících přímé lety z okolních měst, jako je Glasgow nebo Edinburgh, případně v menší míře z Londýna. Tyto lety jsou pohodlné a časově výhodné, což vám umožní přistát na Isle of Skye během několika málo hodin.

Po příletu na Isle of Skye se před vámi otevře svět plný ohromujících přírodních krás. Ostrov je známý svými zelenými návršími, vysokými horami, tajemnými jezery a malebnými útesy. Mezi nejznámější turistické atrakce patří Cuillin Mountains, jejichž pohledová jedinečnost láká milovníky horolezectví na celém světě. K prozkoumání hor si můžete zvolit různé turistické trasy, které vám umožní objevovat neuvěřitelné scenérie tohoto ostrova.

Další zajímavostí Isle of Skye je Fairy Pools, což jsou přirozené vodopády a bazény, které přilákají návštěvníky, kteří touží po osvěžujícím koupání v přírodním prostředí. Pro milovníky ornitologie je zde také nebezpečná rezervace Ptáků Meiagloch. Tato oblast je domovem mnoha druhů ptáků, včetně slavných orlů mořských. Na této rezervaci si můžete vychutnat jedinečný pohled na tyto vznešené tvory v přirozeném prostředí.

Isle of Skye má také bohatou historii a kulturní dědictví, které stojí za prozkoumání. Můžete navštívit hrad Dunvegan, který je domovem rodiny MacLeodů, nejstaršího norského rodu ve Skotsku. Další historickou památkou je Eilean Donan Castle, který je považován za jednu z nejikoničtějších staveb ve Skotsku. Tento hrad, ležící na malebném poloostrově Kintail, nabízí nádherné výhledy na nedalekou Skye Bridge.

Kulturně vás ostrov Skye nezklame. Můžete se setkat s místními obyvateli a ochutnat jejich autentická jídla, jako je "haggis" nebo tradiční "fish and chips". Také zde najdete mnoho obchodů s místními řemeslnými výrobky, jako je dřevěný nábytek, tradiční vánoční ozdoby nebo ručně tkáňé šátky s typickými skotskými vzory.

Celkově vzato, Isle of Skye je jednou z nejromantičtějších a nezapomenutelných destinací, kterou můžete navštívit ve Spojeném království. Bez ohledu na to, zda máte rádi přírodu, historii, kulturu nebo kulinářské zážitky, ostrov Skye vám nabídne všechno. A pro maximální pohodlí a rychlost cesty je letenka na Isle of Skye nepostradatelným prvkem docházky na tento nádherný kus Skotska.


Počasí Spojené království Isle of Skye


Isle of Skye, překrásný a tajuplný ostrov ve Spojeném království, je známý svým drsným a proměnlivým počasím. Nachází se na severovýchodě Skotska a je jedním z nejkrásnějších míst, která toto království nabízí. S úchvatnou přírodou, půvabnými vesnicemi a neuvěřitelnými výhledy je to jedno z míst, které si zamilují milovníci dobrodružství.

Pečlivě zvolené jako jedno z nejlepších míst na světě pro base jumping, ostrov Isle of Skye poskytuje úžasné příležitosti k výletům a dobrodružství v překrásné, ale náročné krajině. Je domovem horským vrcholkům, majestátným útesům a těžko dosažitelným oblastem, které ztělesňují divoké přírodní krásy.

Prozkoumání počasí na tomto ostrově je zásadní pro plánování vaší cesty. Ostrov je znám svými rychlými povětrnostními změnami, což znamená, že byste měli být připraveni na všechny druhy počasí, které na vás může přijít. Nejlepší roční období na návštěvu Isle of Skye je v létě, kdy teploty dosahují příjemných hodnot a dešťové srážky jsou časté, ale ne tak intenzivní jako v zimě nebo na jaře.

Léto je také mimořádně dlouhé, což znamená, že máte dostatek času na to, abyste si užili všechny krásy ostrova. Na jaře a na podzim je počasí o něco chladnější a nestálé. Zároveň však můžete zažít výjimečnou krásu kvetoucí přírody nebo jiskřivé barvy podzimu, které doprovázejí vaši cestu.

Zimní období na Isle of Skye je nejpřekvapivější. Vzhledem k tomu, že ostrov leží na severu, teploty jsou nízké a větry jsou silné. Deštivé bouře často obskurnují oblohu a vytvářejí nádherné atmosférické efekty. Toto období může být však náročné na cestování, protože cesty mohou být uzavřeny kvůli silným větrům nebo sněhu.

Bez ohledu na roční období, doporučuje se vždy přinést s sebou vhodné oblečení vrstevně, do kterého můžete vložit jak vrstvu, tak odvrstvu v závislosti na počasí. Obzvláště v zimě byste neměli zapomenout na pevnou obuv, nepromokavé oblečení a odpovídající ochranu před větrem.

Vzhledem k nevyzpytatelnému počasí může být obtížné naplánovat venkovní aktivity na Isle of Skye. Nicméně, pokud jste odolní vůči dešti a silným větrům, můžete zkoumat krásnou krajinu, horské vrcholy a pláže, které si šplhnou do srdečníků návštěvníků.

Kamkoli se na Isle of Skye vypravíte, můžete se těšit na úžasné výhledy, pohádkové západy slunce a neuvěřitelně fotogenické scenérie. Jen nezapomeňte, že počasí může rychle změnit, a že musíte být připraveni na všechny příležitosti, které toto rozmanité ostrovní klima přináší.


Ubytování Spojené království Isle of Skye


Isle of Skye: Klenot ve skotském souostroví s kouzlem ubytování

Isle of Skye, známý také jako "Království oblaků", je ohromující ostrov nacházející se v Severním moři při západním pobřeží Skotska. Tento malebný ostrov je známý svou překrásnou přírodou, dramatickými skalními útesy, horskými vrcholy a malými útulnými vesničkami. Kdo by se netoužil probudit s úchvatným výhledem na moře nebo se projít idylickými pastvinami plnými ovcí?

Pokud se chystáte navštívit Isle of Skye, nabízí se řada ubytovacích možností, které uspokojí vaše přání a požadavky. Ostrov má mnoho malebných a tichých oblastí, kde najdete tradiční skotské kamenité domky. Tyto autentické domy nabízejí jedinečný zážitek a pohodlí, které vás přenesou do minulosti. Můžete si zde vychutnat skotský architektonický styl a nezapomenutelnou atmosféru venkovského života.

Další možností je pronájem překrásných horských chat nebo ubytování v rodinných penzionech, které se nacházejí v úžasných přírodních lokalitách. Zde si můžete užít klid a krásu ostrova, být blízko jedinečných atrakcí, jako je slavná skalní formace The Old Man of Storr nebo malebné jezero Fairy Pools.

Pro ty, kdo upřednostňují luxusnější ubytování, existuje také několik luxusních hotelů a letních vil, kde se můžete těšit na vynikající pohostinství, wellness centra a fantastickou kuchyni se skvělými možnostmi ochutnávek tradičních skotských jídel.

Navštívit Isle of Skye můžete kdykoliv v roce, avšak důležité je si předem zarezervovat ubytování, zejména v období letních prázdnin, kdy je poptávka velká. Během návštěvy ostrova byste měli využít možností, které nabízí, a objevit jeho bohatou historii, přírodu a tradiční kulturu.

Existuje mnoho způsobů, jak cestovat na Isle of Skye. Autem je nejčastější volbou, protože vám umožní pohodlnou samostatnost a na ostrově je dostatek parkovacích míst. Další možností je využít veřejnou dopravu, jako jsou autobusy nebo trajekty. Trajekty brání unikátní příležitostí pozorovat pobřežní divočinu a nadchnout se panoramatickou krajinou.

Přestože je Isle of Skye takřka kouzelnou destinací s neopakovatelnou atmosférou, pamatujte, že jeho přírodní rezervy a venkovské oblasti si zaslouží naši úctu a péči. Vždy si nechte dost prostoru, abyste si užili klid a ticho v tomto nevšedním prostředí.

Isle of Skye je místem s jedinečným kouzlem, které okouzlí každého návštěvníka. Ubytování na tomto ostrově nabízí širokou paletu možností, které vám umožní vychutnat si jeho krásu, přírodu a autentickou atmosféru. Přijměte pozvání na toto nádherné místo a získejte nezapomenutelné zážitky ze skotského ráje.


Dovolená Spojené království Isle of Skye


Isle of Skye je malebný ostrov nacházející se v severozápadní části Skotska. Tento klenot, známý také jako "Království na obloze", poskytuje návštěvníkům nespočet příležitostí k objevování krás a divokosti přírody.

Přírodní krása ostrova je extrémně působivá. Rozmanité scenérie zahrnují majestátní hory Cuillin Hills, strmé útesy, rozlehlá jezera, jemné písčité pláže a zelené pastviny. Nenechte se zmást tím, že ostrov občas zahaluje mlha, tato atmosféra pouze přidává na jeho tajemnosti.

Pro milovníky outdoorových aktivit je Isle of Skye rájem. Řada turistických stezek vám umožní prozkoumat nejkrásnější kouty ostrova. Pro šplhavce jsou tu hory Cuillin Hills, které nabízejí možnost vystoupat na vrcholy Sgurr Alasdair nebo Sgurr Dearg, známý také jako "Inaccessible Pinnacle". Milovníci vodních sportů si pak mohou vychutnat kajakování nebo jachting na jezeře Loch Dunvegan.

Jednou z atrakcí Isle of Skye je i kouzelný Fairy Glen, s podivně utvářenými kopcemi a zahnutými cestami, které vybízí k procházkám a fotografování. Nedaleko odtud se nachází prý ocitnete se přímo na filmovém natáčení, které je na Isle of Skye obzvláště populární. Místní nezapomenutelné scenérie byly použity mimo jiné ve snímcích "Highlander" nebo "Hra o trůny".

Kromě přírodní krásy nabízí Isle of Skye také bohatou historii a kulturu. Můžete navštívit Dunvegan Castle, nejstarší obydlí na šlechtickém sídlišti ve Skotsku, kde rodina MacLeodů žije již 800 let. Ostrov také příležitost pro ochutnávku skotské whisky a tradičních pokrmů. Nezapomeňte si dát k obědu či večeři čerstvé mořské plody, jako jsou ústřice, mušle nebo krevety.

Pokud plánujete dovolenou na Isle of Skye, je lepší si zajistit ubytování předem, protože ostrov je velmi oblíbeným cílem pro turisty. Mnoho hotelů, penzionů a bed and breakfast nabízí útulné pokoje s výhledem na moře či hory.

Nezapomenutelným zážitkem je také procházka po pláži při západu slunce. Když se slunce skrývá za ostrovem Neist Point, vytváří úchvatnou kulisu s nádhernými odlesky na mořské vlny.

Isle of Skye je opravdu nádherným místem, které zařadíte na seznam svých nejoblíbenějších dovolených. Přírodní krása, bohatá historie a tradiční kultura spolu tvoří jedinečnou kombinaci, kterou si nenecháte ujít.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky