Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Srí Lanka Kitulgala

Ubytování Srí Lanka Kitulgala


Srí Lanka je ostrov, který nabízí nespočet zajímavých turistických atrakcí. Jedním z nejoblíbenějších míst mezi cestovateli je Kitulgala, malé městečko ležící na západním pobřeží, které je známé především díky své bohaté přírodě a adrenalinovým aktivitám.

Pokud plánujete návštěvu Kitugaly, bude třeba se ubytovat, a tomu srílanská destinace nabízí mnoho možností. Většina turistů preferuje místní hotely a penziony, které se nacházejí v těsné blízkosti řeky Kelani, která protéká městem. Tyto hotely často nabízejí úchvatný výhled na okolní hory a džungli a jsou ideálním místem pro relaxaci a odpočinek.

K dispozici jsou také někteří místní obyvatelé, kteří nabízejí pronájem pokojů nebo apartmánů ve svých domech. To může být skvělá příležitost pro ty, kteří chtějí zažít místní kulturu a atmosféru tím, že budou žít mezi místními obyvateli. Tyto místní ubytování nabízejí příjemné a pohodlné prostředí za přijatelné ceny.

Pro adrenalinové nadšence a milovníky outdoorových aktivit jsou k dispozici také kempy a chatky. Tato ubytování jsou často umístěna v blízkosti řeky Kelani a nabízejí jedinečný zážitek z přírody. Zde se můžete probouzet s příjemným šuměním vody a být obklopeni zelení a zvuky ptáků. Kromě toho vám tyto kempy často poskytnou možnost zapojit se do různých dobrodružných sportů, jako je rafting, canyoning a trekking.

V neposlední řadě, pokud preferujete luxusnější ubytování, jsou k dispozici také některé luxusní hotely a rekreační areály. Tyto hotely poskytují prvotřídní služby, vynikající stravování a širokou škálu wellness služeb. Ubytování v těchto hotelech vám umožní si užít klidnou a relaxační dovolenou ve spojení s krásným okolím.

Kitulgala je skvělé místo, které těží z rozmanité nabídky ubytování. Bez ohledu na to, jestli preferujete stylový hotel, přízemní penzion, přítulný dům místního obyvatele nebo kemp pod širým nebem, budete si zde moci vybrat podle svých představ a zájmů. Výhled na panoramatické krajině obklopené vrcholy hor a zelenou džunglí, spolu s místní pohostinností a přátelskou atmosférou, udělá z Kitugaly nezapomenutelné místo pro váš pobyt na Srí Lance.


Dovolená Srí Lanka Kitulgala


Srí Lanka je exotická země plná tajemství a nádhery. Je známá svou bohatou kulturou, výjimečnou přírodou a nádhernými plážemi. Jestliže se chystáte na dovolenou na Srí Lanku, neměli byste vynechat Kitugalu, malebnou vesnici ležící v deštném pralese.

Kitulgala se nachází na západě Srí Lanky, v provincii Sabaragamuwa. Tato oblast je proslulá svými deštnými pralesy, řekami a vodopády. Je také známá díky své historii, která sahá až do starověku.

Hlavním lákadlem Kitugaly je její úchvatná příroda. Můžete se těšit na procházky nedotčeným pralesem plným exotických rostlin a zvířat. Právě zde byly natáčeny některé scény z filmu "Most přes řeku Kwai". První průzkumníci a dobyvatelé byli ohromeni krásou tohoto místa a jeho přírodními poklady.

Jednou z nejdůležitějších aktivit, kterou můžete v Kitugale podniknout, je rafting na řece Kelani. Tato řeka je obklopena hustými deštnými lesy a řadou vodopádů, které jí dodávají dramatickou atmosféru. Během raftingu si můžete vychutnat okamžiky plné vzrušení a adrenalinu, ale zároveň si užívat i klid a krásu okolní přírody. Každý, bez ohledu na věk a dovednosti, se může zapojit do této vzrušující aktivity.

Další zajímavou atrakcí v Kitugale je návštěva filmového místa z "Mostu přes řeku Kwai". Můžete si prohlédnout známý most a zhlédnout bombardování, které bylo ve filmu zachyceno. Pro filmové nadšence je to skvělá příležitost prozkoumat si místa, kde se natáčela tato slavná válečná drama.

Pro milovníky přírody a dobrodružství je Kitugala skutečným rájem. Můžete si zde vyzkoušet například canyoning, což je aktivita spočívající ve sestupu po skalách a vodopádech pomocí lana a kotvících bodů. Během této aktivity budete mít možnost objevit skryté jeskyně a vodopády, které tvoří jedinečné scenérie.

Po náročném dni plném dobrodružství si můžete odpočinout na jedné z krásných pláží v okolí Kitugaly. Mnoho pláží v této oblasti je stále nedotčených turismem a můžete si zde vychutnat klid a jemný písek pod vašimi nohama.

V Kitugale najdete také řadu skvělých ubytovacích zařízení, která nabízejí pohodlí a luxus pro návštěvníky. Místní kuchyně je rovněž k nezaplacení a určitě byste si neměli nechat ujít tradiční srílanská jídla, která jsou plná exotických chutí a vůní.

Dovolená v Kitugale na Srí Lance je ideální kombinací přírodního dobrodružství, historie a relaxace na pláži. Pokud hledáte jedinečné místo, kde si užít dovolenou, Kitugala je pro vás to pravé. Odkryjte tajemství tohoto malebného kousku Srí Lanky a zanechte zde své srdce.


Nejčastější dotazy a odpovědi Srí Lanka Kitulgala


1. Jak se dostat do Kitulgaly z Colomba?
Odpověď: Nejsnadnější způsob, jak se dostat do Kitulgaly z Colomba, je cestovat autem nebo místním autobusem. Cesta trvá přibližně 2-3 hodiny.

2. Jsou v Kitugale nějaké vodopády?
Odpověď: Ano, v Kitugale se nacházejí několik krásných vodopádů. Nejznámější z nich je vodopád Kitulgala.

3. Jaké aktivity si v Kitugale mohu vyzkoušet?
Odpověď: Kitulgala je oblíbeným místem pro rafting na divokých řekách, trekking v deštném pralese, kanoistiku a plování v řece. Můžete také navštívit nedaleký národní park Sinharaja, kde můžete vidět endemickou flóru a faunu Srí Lanky.

4. Kde v Kitugale se mohu ubytovat?
Odpověď: V Kitugale je k dispozici několik hotelů, penzionů a ubytovacích zařízení. Doporučuje se rezervovat ubytování předem.

5. Existují v Kitugale restaurace?
Odpověď: Ano, v Kitugale najdete několik restaurací, které nabízejí tradiční srílanskou kuchyni i mezinárodní pokrmy.

6. Jaká je nejvhodnější doba pro návštěvu Kitugaly?
Odpověď: Nejlepší doba pro návštěvu Kitugaly je během suchého období od prosince do března, kdy jsou podmínky pro outdoorové aktivity jako rafting a trekking nejlepší.

7. Jaké další atrakce mohu navštívit poblíž Kitugaly?
Odpověď: V okolí Kitugaly se nachází řada dalších zajímavých míst, jako je Pinnawala Elephant Orphanage, které se nachází asi hodinu cesty autem od Kitugaly. Také se můžete vydat na výlet do historického města Kandy, které je vzdálené přibližně 2-3 hodiny jízdy.

8. Jaká je v Kitugale přítomnost základních zařízení?
Odpověď: V Kitugale najdete základní zařízení, jako jsou obchody, bankomaty, nemocnice a benzínové stanice. Nicméně je lepší mít vlastní potřeby a hotovost s sebou, protože zde nemusí být vždy vše dostupné.


Letenka Srí Lanka Kitulgala


Srí Lanka je nádherná země rozkládající se v Indickém oceánu jihovýchodně od Indického subkontinentu. Tato nádherná destinace je známá svou exotickou přírodou, památkami UNESCO a pohostinnými obyvateli. Mezi jedno z nejatraktivnějších míst v Srí Lance patří i Kitulgala, malá vesnice, která se nachází v západní části ostrova.

Přírodní krása Kitugaly přitahuje milovníky dobrodružství a přírody ze všech koutů světa. Vesnice je obklopena hustými pralesy a na několika místech protéká řeka Kelani Ganga. Kitulgala se stala slavnou pro svoje nejméně dvě věci: bujné scény z filmu Most přes řeku Kwai a jako rajský ráj pro aktivní vodní sporty.

Při návštěvě Kitugaly nemůžete minout hlavní turistickou atrakci zvanou řeka Kelani Ganga. Tato řeka je známá svými divokými peřejemi a je ideální pro různé vodácké aktivity. Od základních plavání a kanoistiky po adrenalin plný rafting, zde si opravdu užijí všichni milovníci vodních sportů. Východ slunce nebo západ slunce na řece Kelani Ganga je nezapomenutelným zážitkem. Okolní zelená krajina a divoký zvuk řeky dodávají tomuto místu zvláštní půvab.

Kitulgala nabízí také širokou škálu jiných aktivit spojených s přírodou. Můžete podniknout procházku do okolních pralesů, které jsou domovem mnoha vzácných druhů flóry a fauny. Kitulgala je také známá jako ráj pro pozorování ptáků, kde můžete spatřit mnoho endemických druhů, které se živí v okolním prostředí. Pro milovníky horolezectví je tu také možnost vystoupat na horu Bible Rock, která nabízí ohromující výhled na okolní krajinu.

K dispozici je také několik ubytovacích zařízení v regionu Kitulgaly, která nabízejí ubytování ve stylových chatách nebo luxusních hotelech. Můžete si vybrat ubytování podle svých potřeb a rozpočtu.

Pokud se chystáte navštívit Kitugalu, nejlepší způsob, jak se sem dostat, je letecky. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí letenky do Srí Lanky a Kitugaly. Letecké spojení z měst, jako je Colombo, Galle nebo Kandy, je časté a zajišťuje pohodlný přístup do této malé vesnice.

Nezáleží na tom, zda jste dobrodruh, milovník přírody nebo jen hledáte klidné a exotické místo pro relaxaci, Kitulgala vám nabídne něco speciálního. Je to jednoduše úchvatné místo, které vás okouzlí svou přírodní krásou a nezapomenutelnými zážitky. Tak proč nezkusit letenky do Srí Lanky a navštívit Kitugalu, abyste si sami vyzkoušeli tuto kouzelnou destinaci?


Počasí Srí Lanka Kitulgala


Srí Lanka je země, která se pyšní svou krásnou přírodou a různorodým klimatem. Jedním z nejzajímavějších míst v této zemi, které přitahuje mnoho návštěvníků, je Kitulgala. Kitulgala se nachází na západním pobřeží Srí Lanky, přibližně 90 kilometrů od hlavního města Kolombo. Toto půvabné místo je známé svou exotickou zelení, nádhernou divokou řekou a překrásným počasím.

Co se týče počasí v Kitugale, je zde tropické klima. Celoročně zde panuje teplé a vlhké počasí s poměrně stabilními teplotami. Průměrná teplota se pohybuje mezi 25 až 32 stupni Celsia. Nejteplejší měsíce jsou obvykle od března do června, kdy teploty vystoupí až na 35 stupňů. Teploty klesají na přijatelnější úrovně během deštivého období, které trvá od května do srpna a v listopadu a prosinci.

Deštivé období je také charakteristické pro Kitugalu. Právě díky pravidelným srážkám zde vzniká nádherná zelená a bujná vegetace. Během dešťů se zde vyskytují prudké lijáky, které si návštěvníci mohou vychutnat z bezpečí svého úkrytu. Srážky jsou obvykle nejhojnější v květnu až červenci, kdy mohou dosáhnout až 300 milimetrů.

Díky těmto srážkám je Kitugala také známá jako vodní ráj. Právě zde se nachází řeka Kelani, která poskytuje mnoho možností pro vodní sporty. Turisté zde mohou vyzkoušet rafting, kanoistiku nebo jiné vodní aktivity. Tato oblast je pro tyto sporty velmi populární, díky jejím úžasným proudům a nádherné krajině.

Kitugala je také slavná jako filmové místo. Zde bylo filmováno mnoho známých scén a celé filmy, včetně slavného filmu Most přes řeku Kwai. Díky těmto filmům získala Kitugala světovou popularitu a přilákala ještě více turistů.

Pro ty, kteří se zajímají o přírodu a dobrodružství, je Kitugala bezpochyby ideálním místem k návštěvě. Krásné počasí poskytuje skvělé podmínky pro prozkoumávání okolních hřebenů, vodopádů a tropických lesů. Místní průvodci vás ochotně provedou tímto úžasným terénem a ukážou vám krásy Kitugaly.

Kitugala je tedy skvělým místem na návštěvu pro ty, kteří hledají dobrodružství, přírodu a nádherné počasí. Ať už se rozhodnete pro vodní aktivity, prohlídku přírodních krás nebo relaxaci na pláži, Kitugala vám určitě poskytne jedinečný zážitek. Nezapomeňte si ale vzít deštník, protože v dešťovým období se srážky mohou stát vaším každodenním společníkem při objevování této exotické destinace.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky