Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Srí Lanka Udawalawe National Park

Počasí Srí Lanka Udawalawe National Park


Srí Lanka je známá svou ohromující přírodou a exotickou faunou a flórou. Udawalawe National Park je jedním z nejznámějších národních parků v zemi a nabízí návštěvníkům jedinečnou možnost poznat a prozkoumat srílanskou divočinu.

Udawalawe National Park se nachází v jižní části Srí Lanky, poblíž města Embilipitiya. Park byl založen v roce 1972 a rozprostírá se na území přibližně 308 čtverečních kilometrů. Jeho hlavní atrakcí je přítomnost velkého počtu slonů, a to dokonce i více než ve slavném národním parku Yala.

Počasí v Udawalawe National Park se v průběhu roku mění a ovlivňuje srílanský monzunový systém. Pravidelně se zde střídá období sucha a období dešťů. Přestože je možné národní park navštívit kdykoliv během roku, nejlepší čas pro návštěvu je v období sucha, které trvá od prosince do března.

Během suchého období se počasí v Udawalawe National Parku stává příznivějším pro turisty. Průměrné denní teploty se pohybují kolem 30 °C a slunce svítí na obloze s minimálními srážkami. Toto období je ideální pro safari v národním parku, protože vyšší teploty přinášejí větší aktivitu zvířat, která jsou často pozorována u vodních zdrojů. Navíc v této době je vegetace v parku suchá a řidší, což usnadňuje výhled a pozorování zvířat.

Na druhou stranu, období dešťů v Udawalawe National Parku přináší úplně jinou atmosféru. Deště začínají v dubnu a trvají až do listopadu. Během této doby může být počasí nepředvídatelné a může docházet k prudkým lijákům. Teploty se však snižují na příjemných 25 °C, a park je pokrytý svižnou zelenou vegetací. Pokud cestujete do parku během období dešťů, měli byste s sebou mít vhodnou pláštěnku a ochranné oblečení, aby vás déšť nepřekvapil.

Je však třeba poznamenat, že i během období dešťů je možné zažít zajímavé chvíle v událostech Udawalawe National Parku. Voda z dešťů naplňuje řeku Walawe, čímž přináší oživení divoké zvěři a zároveň zlepšuje životní podmínky zvířat v parku. Průchodná vegetace zároveň poskytuje úkryt pro mláďata slonů a různé druhy ptáků.

Návštěva Udawalawe National Parku je zážitkem, který nelze opomenout při cestě do Srí Lanky. Bez ohledu na počasí, park nabízí úžasné možnosti pozorování divoké zvěře a kontaktu s přírodou. Buďte však připraveni na přizpůsobení se místnímu počasí a přinese vám to nezapomenutelný zážitek.


Ubytování Srí Lanka Udawalawe National Park


Srí Lanka je zemí bohatou na přírodní krásy a jedním z nejvýznamnějších národních parků v zemi je Udawalawe National Park. Pokud se rozhodnete tuto oblast navštívit, je nezbytné mít vhodné ubytování, které vám poskytne pohodlí a dostatečný odpočinek po náročném dni venku. V tomto článku se podíváme na několik možností ubytování v této oblasti.

Udawalawe National Park je známý především díky svým slonům. Národní park je domovem mnoha divokých zvířat, včetně slonů, buvolů, krokodýlů a mnoha druhů ptáků. Jedním z nejlepších způsobů, jak zažít tyto divoké zvířata v jejich přirozeném prostředí, je pronajmout si jeep a vydat se na safari.

V blízkosti národního parku se nachází několik resortů, které poskytují ubytování v různých kategoriích. Jednou z možností je si zamluvit pobyt v luxusních hotelech. Tyto hotely nabízejí prostorné a luxusní pokoje s moderním vybavením a spektakulárním výhledem na okolní přírodu. Kromě toho často nabízejí další služby, jako je wellness centrum, bazén, restaurace a bar. Zde si můžete užít dokonalou relaxaci po dni stráveném na safari.

Další možností ubytování v blízkosti Udawalawe National Parku jsou menší boutique hotely a ubytování ve stylu glampingu. Tyto ubytovací možnosti poskytují jedinečný zážitek a splňují potřeby cestovatelů, kteří hledají něco neobvyklého. Boutique hotely jsou často navrženy ve stylu srílanského venkovského života a mají menší počet pokojů. Glampingové ubytování znamená, že se můžete ubytovat v luxusní stanové chatce nebo bungalovu s výhledem na park. Tato možnost poskytuje spojení s přírodou, aniž byste museli utrpět na pohodlí.

Pokud preferujete více ekonomické ubytování, blízké Udawalawe National Parku najdete také několik rodinných penzionů a hostinců. Tyto ubytovny poskytují základní pohodlí a dostatečný prostor pro odpočinek po dni plném dobrodružství. Hostinci často nabízejí také tradiční srílanské jídlo, takže se můžete těšit na unikátní chuťové zážitky.

Navštívení Udawalawe National Parku je nádherným zážitkem a prozkoumání okolních oblastí může být velmi zajímavé. Z toho důvodu je důležitým faktorem vašeho výletu také vhodné ubytování. Bez ohledu na to, zda preferujete luxusní hotel, boutique hotel nebo rodinný penzion, v blízkosti národního parku Urwavale je k dispozici mnoho možností. Vyberte si tu, která nejlépe vyhovuje vašim potřebám a připravte se na nezapomenutelnou dovolenou v srdci srílanské přírody.


Dovolená Srí Lanka Udawalawe National Park


Udawalawe National Park je jeden z nejvýznamnějších parků Srí Lanky. Nachází se v provincii Sabaragamuwa na jihovýchodě země a patří k nejlepším místům pro pozorování divoké zvěře. Park je také známý svými slony, kteří zde mají své domovské území.

Pro milovníky přírody a divoké zvěře je Udawalawe National Park neodolatelnou destinací. Je to ideální místo pro safari, při kterém můžete vidět mnoho druhů divokých zvířat, včetně slonů, levhartů, buvolů, krokodýlů, vzácných ptáků a mnohých dalších. V parku roste také mnoho druhů rostlin, včetně orchidejí a bromélií.

Park je velmi rozsáhlý, rozprostírá se na více než 31 000 hektarech. Můžete si zvolit buď prohlídku parku vlastním vozidlem, nebo si pronajmout vůz s řidičem, který vám ukáže ta nejlepší místa pro pozorování zvířat. Během prohlídky se můžete zastavit na různých místech, abyste si prohlédli jednotlivé druhy zvířat a pozorovali je v jejich přirozeném prostředí.

Pro ty, kdo chtějí strávit více času v parku, jsou k dispozici i různé druhy ubytování, včetně luxusních resortů a kempů. Ve většině hotelů a kempů se nabízí také bufetové menu, aby hosté měli možnost ochutnat místní speciality a tradiční srílanskou kuchyni.

Park je otevřený pro návštěvníky po celý rok, ale nejlepší časy pro návštěvu jsou od června do září a od prosince do března. Během těchto měsíců je zde méně deštivých dní a zvířata jsou aktivnější.

Udawalawe National Park je opravdu jedinečným místem na Srí Lance, které stojí za návštěvu. Přináší nezapomenutelné zážitky a vzpomínky na setkání s divokou zvěří a krásou srílanské přírody.


Nejčastější dotazy a odpovědi Srí Lanka Udawalawe National Park


1) Kdy je nejlepší návštěva Udawalawe národního parku?
Nejlepší čas na návštěvu je během suchého období od prosince do března.

2) Jaká zvířata mohu spatřit v parku?
Park je domovem pro mnoho druhů zvířat, jako jsou sloni, leopardi, medvědi, krokodýli, prasata a mnoho dalších.

3) Jak dlouho trvá safari v parku?
Safari trvá obvykle tři až čtyři hodiny.

4) Mohu si přinést vlastní jídlo a pití na safari?
Ano, můžete si přinést vlastní jídlo a pití, ale je důležité si ho dobře zabalit a neponechat ve vozidle, aby nedošlo k úniku vůně, k níž by mohla zvířata zareagovat.

5) Je vhodné si pronajmout vodiče pro safari?
Ano, pronajmutí kvalifikovaného a zkušeného průvodce je vysoce doporučeno, aby zabezpečil bezpečnost a omnoho lepší zážitek z návštěvy parku.

6) Jak se dostanu do parku?
Park se nachází asi 200km od hlavního města Colombo a dostanete se sem pomocí veřejné dopravy nebo soukromého automobilu.


Letenka Srí Lanka Udawalawe National Park


Srí Lanka je krásná země, plná různorodých kultur, krásné přírody a fascinující historie. Jediným způsobem, jak tyto krásy objevit, je cestování a prozkoumávání nových oblastí, které země nabízí. Jedním z nejkrásnějších parků je Udawalawe National Park, který se nachází na jihu Srí Lanky.

Kolem parku se nachází kopcovitá oblast, která je plná rýžových polí, čajových plantáží a obytných oblastí. Samotný park je rozlehlý a pokrývá plochu přibližně 308 km². Udawalawe National Park se stal domovem pro mnoho zvířat a ptáků, ale hlavním důvodem jeho existence je ochrana srílanského slona. Udawalawe National Park je domovem více než 400 slonů a je tak jedním z největších parků na světě, kde sloni žijí v přirozeném prostředí.

Dalšími zvířaty, která se mohou v parku nalézt, jsou leopardi, krokodýli, srnky, křečci, sršni, divoké prasata a mnoho dalších. Udawalawe National Park je také známý pro své bohaté ptactvo. Nachází se zde více než 200 druhů ptáků, včetně ibisů, poláků, kormoránů a orlů.

Nejlepší dobou na návštěvu parku je během období sucha, které trvá od prosince do března. Během tohoto období je množství zvířat zvyklých na zásobování vodou velmi aktivní, protože se musí živit z posledních skvrn suché půdy.

Pro návštěvníky parku jsou k dispozici různé druhy aktivit. Mezi nejpopulárnější patří safari, krátké a dlouhé treky po parku, jízda na slonovi, kajak a malé lodě na jezeře na břehu parku. Navíc se v centru parku nachází i malé muzeum věnované slonům.

Letenky do Srí Lanky se pohybují ve střední cenové kategorii, protože let od Evropy do Colombo trvá zhruba 11 hodin. Od Colombo následně můžete pokračovat na jih Srí Lanky, kde se park nachází. Mezi nejoblíbenějšími letovisky v této oblasti jsou Unawatuna, Mirissa a Tangalle.

Výlet do Udawalawe National Park je fantastickým zážitkem pro milovníky přírody a pro všechny, kdo chtějí vidět, jak zvířata žijí v přirozeném prostředí. Letenky do Srí Lanky se snadno objednají na internetu, a tak nemusíte nic jiného, než se vydat na cestu a objevovat krásy parku a celé země.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky