Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Švýcarsko Lucern

Ubytování Švýcarsko Lucern


Lucern je malebné město ve švýcarském kantonu Lucern, ležící na březích stejnojmenného jezera. Je to jedno z nejnavštěvovanějších turistických cílů ve Švýcarsku, které láká návštěvníky svou bohatou historií, překrásnou architekturou a nádhernou přírodou. Pokud plánujete návštěvu Lucernu, je důležité si dopředu zařídit vhodné ubytování, které vám umožní prozkoumat všechno, co toto krásné město nabízí.

Lucern je známý svými úchvatnými výhledy na alpské vrcholky, krásnými vodními útvary a historickými památkami. Město je domovem řady architektonických skvostů, včetně známé Kapelového mostu, který je považován za jednu z nejstarších dřevěných zakrytých mostů na světě. Dalšími zajímavými místy k návštěvě jsou gotická katedrála sv. Petra, slavné žluté budovy na Kapellplatz a historická městská brána Zytglogge.

Lucern je také plný života a nabízí bohatý kulturní program, včetně mnoha festivalů, koncertů a uměleckých výstav. Nejoblíbenějším festivalem je Lucerne Festival, který se každý rok koná od začátku srpna do začátku září a přináší do města špičkové hudební interprety a orchestry z celého světa.

Pokud hledáte ubytování v Lucernu, máte na výběr různé možnosti. Město nabízí širokou škálu hotelů, penzionů, apartmánů a hostinců ve všech cenových relacích. Pokud cestujete s rodinou nebo ve větší skupině, můžete si zarezervovat rodinný pokoj nebo apartmán s vlastní kuchyňkou. Pro milovníky luxusu jsou k dispozici pětihvězdičkové hotely s wellness centry a výhledy na jezero.

Pokud preferujete levnější možnosti, v Lucernu najdete také několik cenově dostupných ubytovacích zařízení, včetně hostelů a levných hotelů. Hostely jsou skvělou volbou pro mladé cestovatele a nabízejí sociální prostor, kde se můžete setkat s dalšími lidmi z celého světa.

Jedním z nejlepších míst k ubytování v Lucernu je oblast kolem jezera. Tato lokalita nabízí úchvatné výhledy na jezero a blízkost k hlavním turistickým atrakcím. Můžete si zarezervovat pokoj s balkonem, odkud budete mít krásný výhled na jezero a alpy.

Nezapomeňte si dopředu zarezervovat ubytování, zejména během letní sezóny a během festivalů, kdy je město velmi rušné. S vhodným ubytováním si budete moci vychutnat všechny krásy a kouzlo Lucernu a navíc si odpočinout a nabrat sil před dalším dnem plným objevování.


Nejčastější dotazy a odpovědi Švýcarsko Lucern


1. Jak se dostat z letiště v Curychu do Lucernu?
Odpověď: Z letiště v Curychu je možné se dostat do Lucernu vlakem. Cesta trvá přibližně hodinu a vedou zde pravidelné spoje.

2. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Lucernu?
Odpověď: Mezi nejznámější turistické atrakce v Lucernu patří Kaple mostu, Včelí úl na vrcholu hory Pilatus, Lion Monument a Kaple svatého Petra.

3. Kolik stojí lístek na lanovku na horu Pilatus?
Odpověď: Cena lístku na lanovku na horu Pilatus se liší v závislosti na lokalitě a druhu jízdenky. Přibližně stojí mezi 50-80 CHF.

4. Kde se nachází nejlepší místo pro focení Lucernského jezera?
Odpověď: Nejlepší místa pro focení Lucernského jezera jsou Kaple mostu, který poskytuje výhled na město a jezero, a také nábřeží se svými malebnými domky.

5. Jaké jsou oblíbené cestovními ruchu v Lucernu?
Odpověď: Mezi oblíbené aktivity cestovního ruchu v Lucernu patří projížďka lodí po jezeře, procházka historickým centrem města, výlety na hory Pilatus a Rigi, návštěva muzeí a ochutnávka tradiční švýcarské kuchyně.

6. Kde se dá v Lucernu dobře nakupovat?
Odpověď: Nejlepší místa pro nákupy v Lucernu jsou hlavní třída Bahnhofstrasse se svými butiky a obchody se značkovým oblečením, tradiční trhy jako například Wochenmarkt na Rathausquai a oblíbené obchodní centrum Mall of Switzerland.

7. Jaké jsou nejběžnější tradiční pokrmy v Lucernu?
Odpověď: Mezi nejběžnější tradiční pokrmy v Lucernu patří Fondue, Raclette,
Rösti (opečené brambory), Zürcher Geschnetzeltes (přírodní svíčková) a švýcarský čokoládový dort.

8. Jak dlouho trvá výlet na horu Rigi z Lucernu?
Odpověď: Výlet na horu Rigi z Lucernu přibližně trvá hodinu, v závislosti na zvoleném přepravním prostředku.

9. Kde se dá v Lucernu ubytovat?
Odpověď: V Lucernu se nachází mnoho hotelů, hostlů a penzionů. Oblíbené oblasti pro ubytování jsou historické centrum města, u jezera a ve výhledem na hory.

10. Jaké jsou nejlepší časy navštívit Lucern?
Odpověď: Lucern je atraktivní po celý rok, ale nejlepší časy na návštěvu jsou na jaře (duben a květen) a na podzim (září a říjen), kdy je počasí příjemné a turistické atrakce nejsou tak rušné jako v hlavní letní sezóně.


Počasí Švýcarsko Lucern


Lucern, malebné město ve středu Švýcarska, je známé nejen svojí historií a kulturou, ale také svým jedinečným počasím. Díky své poloze v oblasti středních Alp a nedaleko Lucernského jezera, je počasí v Lucernu proměnlivé a fascinující.

Lucern po celý rok nabízí rozmanité klimatické podmínky, které přitahují návštěvníky z celého světa. V létě se teploty často pohybují kolem příjemných 25 stupňů Celsia, což zdejšímu počasí dodává příjemnou a slunečnou atmosféru. Díky svým malým ulicím a středověké architektuře si můžete vychutnat procházku kolem historických památek a užít si slunného odpoledne na jedné z mnoha kaváren při pozorování života na ulici.

Podzim v Lucernu je obklopen zářivými barvami, díky kterým se město proměňuje v opravdové koloritní umělecké dílo. Studenější teploty a mírné deštivé dny vytvářejí romantickou atmosféru a přitahují milovníky fotografování a přírody. Procházka podél Lucernského jezera nebo na jednu z blízkých hor, jako je Pilatus či Rigi, je jedinečným zážitkem v této podzimní sezóně.

Zima v Lucernu je časem, kdy město nádherně září v duchu vánočních svátků. Teploty se pohybují pod bodem mrazu a oblast je pokryta sněhem, což vytváří skvělé podmínky pro zimní sporty jako je lyžování, snowboarding nebo bruslení na zamrzlém jezeře. Adventní trhy s tradičními Švýcarskými specialitami a vánočními ozdobami jsou také oblíbenou atrakcí pro obyvatele i turisty.

Na jaře se Lucern probouzí k životu a nabízí příjemné teploty mezi 10 a 15 stupni Celsia. Květinové zahrady rozkvétají a město je plné energie. Je ideální čas na procházky po promenádách u jezera, návštěvě místních parků a objevování krásných výhledů.

Je třeba si uvědomit, že počasí v Lucernu může být velmi proměnlivé, proto je vždy dobré mít s sebou oblečení pro každou příležitost. Přestože jsou teploty mírné, je dobré mít po ruce deštník, protože déšť může být častý, zejména na jaře a na podzim.

Lucernské počasí je jedním z důvodů, proč je toto město tak populární turistickou destinací. Bez ohledu na roční období je každá sezóna ve městě nezapomenutelná a nabízí jedinečné zážitky. Takže pokud plánujete návštěvu Lucernu, připravte se na to, že počasí zde bude hrát svou roli a umocní vaše zážitky z tohoto nádherného místa ve středu Švýcarska.


Letenka Švýcarsko Lucern


Za posledních několik let se stalo cestování letadlem velmi oblíbeným způsobem dopravy pro mnoho lidí. Letenka Švýcarsko Lucern je v tomto ohledu skvělou možností pro ty, kteří chtějí navštívit krásné město v centru Švýcarska.

Lucern je malebné město známé svojí historickou částí, překrásnými kostely a mosty a úžasným geografií. Z hlavního nádraží na pár minut chůze se nachází staré město s gotickou kaplí Svatého Kříže, kde je uložený slavný lucernský most.

Letenka do Lucernu je vyhledávána jak turisty, kteří si chtějí prohlédnout město, tak byznysmeny. Cesta letadlem je pohodlná a rychlá – z Prahy letíte pouhých hodinu a 15 minut, což vám umožní být v Lucernu ještě tentýž den, bez zbytečných přestupů a dlouhých cest autem či vlakem.

Díky vynikajícím spojením Lucernu se Zürichem, které se nachází pouze několik desítek kilometrů východně od města, můžete snadno a rychle pokračovat do dalších částí Švýcarska. Lucern sama o sobě nabízí spoustu krásných památek a úchvatných výhledů, jako například výlet na nejvyšší vrchol Severních Alp, Pilatus.

Letenky do Lucernu si můžete zakoupit přes různé online portály nebo přímo na stránkách aerolinek. Cena letenky může být různá podle toho, zda si ji budete kupovat dopředu či na poslední chvíli, také se liší podle výběru třídy. Nicméně, lze říci, že letenky jsou dostupné a lze najít skvělé nabídky i v období letních prázdnin či při nejrušnějších termínech.

Letenka Švýcarsko Lucern je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí vyrazit na krátkou dovolenou nebo se chystají na služební cestu. Město nabízí několik vynikajících hotelů a penzionů, výbornou kuchyně a samozřejmě krásy švýcarské přírody, které rozhodně stojí za to vidět.


Dovolená Švýcarsko Lucern


Švýcarsko je krásná země, která láká turisty z celého světa svou malebnou krajinou, historickými městy a množstvím aktivit, které lze zde podniknout. Mezi oblíbená turistická místa v Švýcarsku patří i město Lucern, které ročně přivítá tisíce návštěvníků. Pokud tedy přemýšlíte o dovolené v této části země, zde je článek pro vás.

Lucern se nachází uprostřed hory Pilatus a jezerem Lucern, což z něj dělá jedno z nejkrásnějších měst v zemi. Na území města najdete mnoho historických budov, jako například Kostel svatého Petra s největším gotickým fasádním portálem střední Evropy, Kapli svatého Petra, Kapli spojení, Kapli triumfálního oblouku a Kapli Loreta. Dále si můžete prohlédnout i Kapli svatého Michaela, která byla postavena v roce 1400 a největší fresku v Evropě v kapli Sv. Leodegara.

Lucern se vyvinul z dřívějšího rybářského a tržního městečka na důležitý dopravní uzel. V centru města se nachází i Kaplička kašny „Schwanen“, kterou vytvořil Hans Gieng v roce 1535 na památku revolučního roku v Lucernu. Na náměstí se pravidelně konají trhy, koncerty, slavnosti a jiné kulturní akce. Pokud máte chuť na něco sladkého, určitě si nenechte ujít vyhlášenou místní specialitu - Luzerner Chügelipastete (koule s masovou nádivkou).

Pokud máte rádi adrenalin, můžete se vydat na vrchol Pilatu. Pilatus je hora v centrálních Alpách, která se nachází nad městem Lucern a nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu. Turisté mohou vystoupat na vrchol hory pěšky, nebo využít lanovku a dráhu na vrcholku. Na vrcholu se nachází nejen nádherný výhled, ale také restaurace, kde můžete ochutnat speciální místní pokrmy.

Lucern láká i na vodní atrakce a plavby po jezeře Lucern. Plavba na lodích po jezeře nabízí nádherné výhledy na město a okolní krajinu. Turisté si mohou vybrat z množství různých druhů lodí, které nabízí tuto službu. Oblíbenou vodní atrakcí v Lucernu je i most Kapellbrücke, což je nejstarší most se zakrytým mostovým obloukem v Evropě. Most spojuje obě strany jezera a je uměleckým klenotem města.

Pokud hledáte ubytování v Lucernu, máte na výběr z mnoha různých hotelů a apartmánů. Lucern nabízí i několik penzionů a hostelů, takže si každý turista najde to, co odpovídá jeho přání.

Závěrem lze říct, že Lucern je místem, které stojí za návštěvu. Můžete zde objevit nejen krásné historické stavby, ale také si užít adrenalinové aktivity v přírodě. Pokud se chystáte na dovolenou do Švýcarska, nezapomeňte na tuto malebnou destinaci a užijte si nezapomenutelnou dovolenou ve švýcarském stylu.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky