Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Tanzanie Arusha

Dovolená Tanzanie Arusha


Pokud hledáte nezapomenutelnou dovolenou v tropickém ráji, Tanzanie je skvělou volbou. Arusha, město ležící na východě země, nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit a atrakcí. Zde je náš průvodce dovolenou v Arusha.

Safari

Arusha se nachází v blízkosti mnoha tanzanských národních parků, kde můžete vidět ty největší africké zvířata jako jsou sloni, lvové a gepardi. Safari v Tanzanii je jedinečnou zkušeností, kterou určitě nezapomenete. S těmi nejlepšími průvodci budete mít možnost vidět zvířata v jejich přirozeném prostředí a uvidíte, jak se chovají v divočině.

Kilimandžáro

Kilimandžáro, nejvyšší vrchol v Africe, se nachází v těsné blízkosti města Arusha. Tento masivní horský vrchol přitahuje turisty z celého světa, kteří chtějí zdolat jeho úctyhodnou výšku. Pokud vám nevadí náročný výstup, můžete se vrhnout na výzvu a vydat se na vrchol Kilimandžára.

Masajské kmeny

Masajské kmeny jsou jedním z nejstarších kmenů v Tanzanii. Můžete se spolu s nimi vydat na výlet a uvidíte jejich tradiční způsob života a kulturu. Během prohlídky se dozvíte více o jejich zvyky a tradice, o tom jak loví a jaké rostliny používají k léčbě nemocí.

Nakupování

Arusha nabízí mnoho trhů a obchodů, kde si můžete koupit suvenýry a místní zboží. Na trzích můžete najít mnoho zajímavých předmětů, jako jsou domácí umění, textilie a ruční výrobky. V centru města je také mnoho moderních obchodů a nákupních center, kde si lze koupit módu, kosmetiku a elektroniku.

Závěr

Tanzanie Arusha nabízí návštěvníkům nespočet aktivit a zážitků. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro safari, pohled na Kilimandžáro, setkání s masajskými kmeny nebo nákupy, určitě si užijete nezapomenutelnou dovolenou v tropickém ráji.


Počasí Tanzanie Arusha


Tanzanie Arusha je město ležící na severu Tanzanie, nedaleko kenyan hranice. Je to populární turistická destinace, zejména díky své blízkosti k nejvyšší hoře Afriky, Kilimandžáru. Jako turista, který plánujete navštívit tuto oblast, je důležité si uvědomit, jaké je zde počasí, abyste si mohli dobře naplánovat své aktivity.

Arusha se nachází v nadmořské výšce přes 1 400 metrů, což ovlivňuje jeho klima. Rozhodně se jedná o město s mírnějším podnebím než v nížinách Tanzanie. Vzhledem k městským horským polohám zde dochází ke chladnějším teplotám po celý rok. Průměrná roční teplota se pohybuje kolem 20 stupňů Celsia, což je velmi příjemné počasí pro turisty. V noci mohou teploty klesat na 10 stupňů Celsia, takže je vhodné mít s sebou svetr nebo teplou bundu.

Co se týče srážek, Arusha má dvě deštivá období během roku. První nastává od března do května, zatímco druhé od října do prosince. Tyto období jsou známy jako deštivé sezóny a bylo by vhodné se na ně připravit. Důležité je si přibalit vhodnou obuv a voděodolné oblečení.

V letních měsících, tedy od června do září, je období sucha a srážek je minimum. To je také nejvhodnější čas na výstup na Kilimandžáro, protože horské stěny jsou v tomto období méně kluzké. Pokud plánujete výstup na horu, nezapomeňte si vzít dostatek teplého oblečení a ochranného vybavení pro extrémní podmínky.

Celkově lze říci, že počasí v Tanzanii Arusha je velmi příjemné pro turisty. Vzhledem k mírnějšímu klimatu a nižším teplotám je skvělým místem k návštěvě v jakémkoliv ročním období. Nezapomeňte se však přizpůsobit místním klimatickým podmínkám a vybavit se vhodným oblečením a obuví.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tanzanie Arusha


1. Jak se dostat z letiště Kilimanjaro do města Arusha?
Odpověď: Nejjednodušší způsob, jak se dostat z letiště Kilimanjaro do Arushy, je využít taxi služeb, které jsou k dispozici před letištní budovou. Další možností je využít místní autobusovou dopravu.

2. Jaké jsou nejlepší měsíce pro návštěvu Arushy?
Odpověď: Nejlepšími měsíci pro návštěvu Arushy jsou červenec a srpen, protože v té době je suché období a teploty jsou mírné. Další vhodnou dobou je leden a únor, které jsou také suché, ale teploty mohou být vyšší.

3. Co je nejlepším místem k vidění zvěře v okolí Arushy?
Odpověď: Nejlepším místem k vidění zvěře v okolí Arushy je národní park Arusha. Zde si můžete užít safari a sledovat zvířata jako jsou sloni, žirafy, paviáni a mnoho dalších.

4. Kde se dá ubytovat v Arusha?
Odpověď: V Arusha je k dispozici široká nabídka ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů a kempů. Některé z populárních možností jsou Mount Meru Hotel, The Arusha Hotel, nebo Kibo Palace Hotel.

5. Jaké jsou tradiční tanzanské jídla?
Odpověď: Mezi tradiční tanzanská jídla patří ugali (mléčná kaše z kukuřičné mouky), nyama choma (grilované maso), pilau (kořeněná rýže s masem), chapati (placky) a samosy (uzeninové taštičky). Toto jsou jen některé příklady tradiční tanzanské kuchyně.

6. Jak se mohu dostat do Národního parku Serengeti z Arushy?
Odpověď: Nejlepší způsob, jak se dostat z Arushy do Národního parku Serengeti, je letadlem. Existují také možnosti cestování po souši, ale jsou poměrně dlouhé a mohou být časově náročné.

7. Kolik stojí safari v okolí Arushy?
Odpověď: Cena safari v okolí Arushy se může lišit v závislosti na délce, typu safari, vybavení a počtu osob. Obecně se ceny pohybují kolem 200 až 500 USD na osobu za den.

8. Jaké jsou další atrakce v okolí Arushy?
Odpověď: Kromě safari v národním parku Arusha existuje v okolí Arushy mnoho dalších atraktivních míst k návštěvě. Patří sem například Ngorongoro Conservation Area, údolí riftového jezera Manyara, nebo Kilimandžáro, nejvyšší hora Afriky.

9. Kterým jazykem se mluví v Arusha?
Odpověď: Ve městě Arusha se mluví svahilsky a anglicky. Svahilština je oficiálním jazykem Tanzanie, zatímco angličtina je široce používaným jazykem ve veřejné správě, turismu a obchodu.

10. Jaké jsou doporučené oblečení a výbava pro safari v okolí Arusha?
Odpověď: Doporučuje se nosit světlé, prodyšné a pohodlné oblečení v průběhu dne a teplejší vrstvy na večer, kdy teploty mohou klesnout. Důležité je také mít dobrou obuv, klobouk, sluneční brýle a krém na opalování s vysokým SPF faktorem.


Ubytování Tanzanie Arusha


Tanzanie Arusha je oblíbenou destinací turistů, díky své poloze poblíž nejvyšší hory Afriky Kilimandžára. Arusha navštěvují turisté z celého světa, kteří se chtějí vydat na výpravu na Kilimandžáro nebo navštívit národní park Serengeti.

Pokud plánujete navštívit Arushu, správné ubytování je klíčovým faktorem pro váš příjemný pobyt. V Aruše si můžete vybrat z velkého výběru ubytování, které uspokojí vaše potřeby i rozpočet.

Luxusní hotely jsou v Aruše běžné a často nabízí komfortní pokoje s výhledem na okolní krajinu. Tyto hotely často disponují i wellness centry, bazény a restauracemi, kde si můžete vychutnat tradiční tanzanskou kuchyni. Cena za ubytování v luxusním hotelu se může pohybovat od 100 do 500 dolarů za noc, v závislosti na výběru hotelu a sezoně.

Pro ty, kteří preferují menší a levnější ubytování, jsou k dispozici také různé možnosti. Arusha nabízí mnoho levných hotelů a penzionů, které poskytují jednoduché, avšak čisté pokoje. Tyto pokoje často mají vlastní koupelnu a Wi-Fi připojení zdarma. Ceny za levnější ubytování se mohou pohybovat od 20 do 50 dolarů za noc.

Další možností je pronájem apartmánu nebo vily. V Aruše se nachází několik apartmánových komplexů a soukromých vil, které nabízejí pohodlné ubytování pro rodiny nebo skupiny cestovatelů. Tyto apartmány mají obvykle kompletně vybavenou kuchyň, což je ideální volba pro ty, kteří preferují vaření vlastních jídel. Cena za pronájem apartmánu nebo vily se liší v závislosti na velikosti a vybavení, ale obvykle se pohybuje mezi 50 až 200 dolary za noc.

Pro ty, kteří chtějí zažít autentický tanzanský způsob života, existuje také možnost pobytu v místních rodinách. Mnoho lidí v Aruše nabízí ubytování v jejich domech za velmi přijatelnou cenu. Tato možnost vám umožní proniknout do kultury a tradic Tanzanie a poznat místní obyvatele. Cena za pobyt u místních rodin se pohybuje mezi 10 a 30 dolary za noc v závislosti na zařízení a lokalitě.

Při plánování svého pobytu v Aruše si pečlivě zvažte své preference a rozpočet. Bez ohledu na to, jaký typ ubytování si vyberete, je důležité zajistit si rezervaci dostatečně v předstihu, zejména v sezoně, kdy je poptávka po ubytování velmi vysoká. Ať už se rozhodnete pro luxusní hotel, levnější možnost nebo pobyt u místní rodiny, ubytování v Aruše vám zaručí komfort a příjemný pobyt při objevování krás Tanzanie.


Letenka Tanzanie Arusha


Pokud hledáte exotický zážitek, který vám zaručí nezapomenutelnou dovolenou, doporučujeme vám vydat se na letenku do Tanzanie do města Arusha.

Arusha je druhé nejlidnatější město v Tanzanii a nachází se na úpatí nejvyšší hory Afriky, Kilimandžára. Region Arusha nabízí nevšední kombinaci neuvěřitelné flóry a fauny, podmanivých krajin a zároveň fascinující kultury. Můžete zde navštívit mnoho turistických atrakcí, například Národní park Serengeti, Tarangire nebo kráter Ngorongoro.

Národní park Serengeti je jedním z nejznámějších a nejlépe zachovalých parků na africkém kontinentě. Nachází se na severozápadě Tanzanie a na jihu Keni. Park je známý hlavně díky velké koncentraci volně žijících zvířat, jako jsou lvi, levharti, gepardi a sloni, a také díky pravidelnému migraci zvířat. Pokud se v této oblasti rozhodnete zůstat na delší čas, můžete si pronajmout speciální vozidlo a absolvovat safari v doprovodu zkušeného průvodce.

Přírodní památka Tarangire se nachází na jihozápadě Tanzanie a na východě Rift Valley. Park je domovem pro tygr, girafy, slony, pakoňe a mnoho dalších zvířat. Přírodní památka Tarangire je zvláště známá pro své sloní migrace a také pro populaci ptáků.

Krásnou atrakcí pro turisty, kteří navštěvují oblast Arushi a mají rádi trekking, je Kilimandžáro, nejvyšší hora Afriky. Jakákoliv expedice po zasněžených stopách této posvátné hory podtrhuje vaši cestu do této oblasti, ať už si budete chtít zkusit výstup nebo jen navštívit okolí.

V rámci města Arusha samotného můžete navštívit místní tržiště a ochutnat gastronomii Tanzanie. Na tržišti najdete širokou nabídku tradičních potravin, jako jsou plantainy, nejrůznější druhy ovoce a zeleniny a mnoho dalšího. Arusha je také známá pro svůj kafe, takže si určitě nemůžete nechat ujít kafeterie a kavárny tady.

K cestám do Arushy se doporučuje létat během sezóny. Letenky z Evropy do Arushy jsou k dispozici jak u evropských aerolinií, tak u afrických aerolinií, s mnoha návaznými lety z různých částí Evropy.

Pokud chcete objevovat nové kultury a mít nezapomenutelný zážitek, Arusha je určitě dobrá volba.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky