Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Tunisko Kartágo

Ubytování Tunisko Kartágo


Tunisko je země živé historie, exotických pláží a kouzla Orientu. Mezi nejznámější a nejnavštěvovanější oblasti v zemi patří i Kartágo, které je považováno za jedno z nejvýznamnějších archeologických nalezišť na světě.

Kartágo se nachází poblíž hlavního města Tunisu a tvoří tak perfektní kombinaci moderního světa a bohaté historie. Tato oblast je bohatá na krásné památky, jako jsou rozlehlé ruiny bývalého fenického a římského města. Pro milovníky historie je návštěva Kartága nezapomenutelným zážitkem.

Turisté mají možnost navštívit Kartágo v rámci několikahodinové prohlídky, která zahrnuje návštěvu archeologických nalezišť, muzea a dalších atrakcí. Mezi nejznámější místa patří Kartaginské muzeum, kde jsou vystaveny artefakty a umělecká díla, která byla nalezena na těchto místech. Dále je možné spatřit slavný Antoninův sloup, který je symbolem Kartága a tvoří dominantu města.

Pro ty, kteří si rádi prohlížejí starověké stavby, je zde historická čtvrť Sidi Bou Said. Městečko je proslulé svými bílými domy se modrými okenními rámy a úzkými uličkami. Sidi Bou Said je také oblíbenou destinací pro umělce, kteří zde nacházejí inspiraci v krásném prostředí a malebných ulicích.

Při pobytu v Kartágu není možné nevychutnat si také krásné pláže a azurově modré moře. Tunisko je známé svými luxusními resorty a hotely, které poskytují veškeré pohodlí a relaxaci. Pokud máte rádi aktivní dovolenou, je možné se věnovat potápění, šnorchlování nebo dalším vodním sportům.

Tunisko jako destinace nabízí různé možnosti ubytování. Kromě luxusních resortů jsou zde také levnější hotely pro turisty s menším rozpočtem. Vzhledem k tomu, že Kartágo se nachází poblíž hlavního města Tunisu, je možné využít i ubytování v samotném Tunisu a zároveň si užít prohlídku Kartága a dalších atrakcí v okolí.

Tunisko, a zejména Kartágo, je pro milovníky historie a nádherné přírody skvělou volbou. Během pobytu si můžete udělat krásné fotografie, objevovat světové památky a zároveň si užívat slunečné pláže. Tunisko nabízí jedinečnou kombinaci historie, kultury a pohostinnosti, což z něj činí atraktivní turistickou destinaci.


Letenka Tunisko Kartágo


Tunisko je krásná země se sluncem, bílými plážemi a historickými památkami. A pokud hledáte nádherné místo pro svou dovolenou, nemůžete se rozhodnout lépe než navštívíte Kartágo. Abyste tam mohli jet, potřebujete letenku, a právě o ní bude tento článek.

Kartágo, dnes část předměstí tuniské metropole Tunis, bylo v antice mocné fénické město a později římská kolonie. Historii a kulturu můžete objevovat v Kartáginském muzeu a Museum národního martyria. Na vrcholu kopce muzea lze také pozorovat panoramatický výhled na celé město.

Jednou z nejznámějších památek Kartága jsou bezesporu ruiny fénického přístavního města, které jsou v těsné blízkosti přístavu Marsa. Dále pak můžeme najít suterény zvané Antoninské lázně a mohutnou antickou stavbu zvanou Amfiteátr.

Kromě historických památek můžete také využít možnosti procházet se po starobylých uličkách plných řemeslníků, kde lze zakoupit různé výrobky a suvenýry, ale také ochutnat tradiční místní pokrmy.

A jak se tam dostat? Samozřejmě letenkou! Tunisko má v provozu několik mezinárodních letišť, na kterých lze zakoupit letenky do Kartága. Mezi nejznámější letiště patří například Tunis-Carthage Airport nebo Djerba-Zarzis International Airport.

Letenky do Tuniska a Kartága se pohybují v širokém cenovém rozmezí. Záleží totiž na termínu, v němž se do Tuniska chystáte, ale také na sezóně a dostupnosti letu. Nejlepší je hledat letenky s dostatečným předstihem, ať už na příslušných webových stránkách letišť nebo u letových společností.

V každém případě je letenka do Tuniska a Kartága skvělou volbou pro ty, kteří chtějí zažít jedinečnou dovolenou plnou krásných míst a kulturních zážitků. Tak neváhejte, utrhněte se od všedních dnů a vydejte se objevovat krásy Tuniska a Kartága!


Dovolená Tunisko Kartágo


Tunisko je krásná země, která nabízí mnoho atrakcí pro turisty. Jednou z nejpopulárnějších destinací v Tunisku je město Kartágo, které leží na pobřeží Středozemního moře.

Kartágo je město s velkým historickým významem. V minulosti bylo toto město jedním z nejmocnějších států na světě a sloužilo jako centrum obchodu a kultury. V současné době se v Kartágu nachází mnoho historických památek, které připomínají jeho slavnou minulost.

Jednou z nejvýznamnějších památek v Kartágu je starověký amfiteátr, který byl postaven v 2. století. Tento amfiteátr má kapacitu pro více než 30 000 diváků a sloužil k pořádání různých akcí, jako jsou gladiátorské zápasy a divadelní představení.

Další zajímavou památkou v Kartágu je Antoninův akvadukt, který byl postaven v 2. století. Tento akvadukt sloužil k dopravě vody do města a měl délku více než 80 kilometrů.

Kromě historických památek je Kartágo také oblíbenou turistickou destinací díky svým krásným plážím. Pláže v Kartágu jsou dlouhé a písčité a nabízejí nádherný výhled na Středozemní moře. Turisté mohou relaxovat na pláži, koupit si občerstvení v místních stáncích a vyzkoušet si mnoho vodních sportů, jako je windsurfing a kitesurfing.

Pro turisty, kteří hledají zábavu a vzrušení, je v Kartágu k dispozici mnoho atrakcí. Můžete si projít tradiční bazar a nakoupit si místní suvenýry, navštívit mnoho restaurací a ochutnat místní kuchyni, nebo si zajít do nočního klubu a užít si zábavu a tance.

Celkově lze říci, že Kartágo je skvělým místem pro dovolenou. Nabízí historické památky, nádherné pláže a mnoho zábavy a zážitků. Pokud hledáte ideální dovolenou v Tunisku, rozhodně neváhejte a navštivte Kartágo.


Nejčastější dotazy a odpovědi Tunisko Kartágo


1. Jaké je počasí v Tunisku v oblasti Kartágo?

V oblasti Kartágo panuje středomořské podnebí. Letní teploty se pohybují okolo 30 °C a zimní teploty okolo 15 °C.

2. Jaký je nejlepší způsob jak se dostat do oblasti Kartágo?

Nejlepší způsob, jak se dostat do Kartága, je letecky. Mezinárodní letiště Tunis-Carthage se nachází v blízkosti oblasti.

3. Co je možné navštívit v oblasti Kartágo?

Oblast Kartágo nabízí mnoho památek, včetně archeologického naleziště Kartágo, muzea Bardo a Medina Tunis.

4. Jaké druhy jídla lze ochutnat v Tunisku?

V Tunisku lze ochutnat tradiční arabské a berberské jídlo, stejně jako francouzskou kuchyni. Mezi nejpopulárnější jídla patří couscous, tajine, harissa a baklava.

5. Jaké jsou nejlepší pláže v oblasti Kartágo?

Pláže Gammarth a Sidi Bou Said jsou nejznámější pláže v okolí Kartága.

6. Jaké jsou otevírací doby obchodů a muzeí v Tunisku?

Obchody v Tunisku obvykle otevírají kolem 10:00 a zavírají okolo 20:00, zatímco muzea jsou otevřena většinou mezi 9:00 a 17:00.

7. Kolik stojí průměrný hotel v Tunisku?

Ceny hotelů v Tunisku se mohou lišit v závislosti na sezóně a umístění. Průměrná cena hotelu v Tunisku je asi 50-100 USD za noc.

8. Jaký je nejlepší čas na návštěvu Tuniska?

Nejlepší čas na návštěvu Tuniska je od března do května a od září do listopadu. V této době jsou teploty příjemné a turistické atrakce nejsou přeplněné. Je však třeba si dávat pozor na místní svátky a ramadán, který může omezit otevírací doby obchodů a restaurací.


Počasí Tunisko Kartágo


Tunisko, konkrétně město Kartágo, je známé svým příjemným středomořským podnebím. Tato oblast se nachází na severovýchodním pobřeží Tunisie a patří mezi nejpopulárnější turistické destinace v zemi.

Letní měsíce v Kartágu jsou horké a suché, s průměrnými teplotami kolem 30 stupňů Celsia. Od června do září je možné očekávat maximální teploty přesahující 35 stupňů. Slunečné a jasné nebe dominuje většinu letních dní, ale občas se mohou vyskytnout i krátké přeháňky.

Podzim v Tunisku je mírnější a teploty začínají klesat. Průměrné denní teploty v říjnu a listopadu dosahují 25 stupňů, což je stále poměrně teplé a příjemné. Moře si však udržuje teploty okolo 20 stupňů Celsia, což přitahuje milovníky vodních sportů.

Zima v Kartágu je mírná, s teplotami kolem 15 stupňů Celsia během dne a 10 stupňů v noci. I když to není typické středomořské počasí, stále je to poměrně příjemné a vhodné pro turisty, kteří se chtějí vyhnout chladným zimním teplotám v jiných částech Evropy. Deštivé dny jsou vzácné, ale mohou se vyskytnout krátké přeháňky.

Jaro v Kartágu je ideální čas pro návštěvu, protože teploty se pohybují kolem 20 stupňů Celsia a příroda začíná kvést. Krásné květiny a stromy, jako jsou mandlovníky a fíkovníky, dodávají tomuto pobřežnímu městu nezapomenutelnou atmosféru.

V souhrnu, počasí v Tunisku v Kartágu je převážně příjemné téměř po celý rok. Díky své poloze na severním pobřeží středomoří si město udržuje teplé letní teploty a mírná zimní období. Turisté mají tak možnost si užít slunečné pláže a prozkoumat historické památky v této fascinující části světa.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky