Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Turecko Samsun

Nejčastější dotazy a odpovědi Turecko Samsun


1. Jak se dostat z letiště do centra Samsunu?
- Z letiště Samsun můžete využít taxi, která je k dispozici přímo před letištěm. Existuje také autobusová linka, která jezdí z letiště do centra Samsunu.

2. Jaká je nejlepší doba na návštěvu Samsunu?
- Nejlepší doba na návštěvu Samsunu je jaro a podzim, kdy teploty jsou mírné a příjemné. Léto může být velmi horké a suché.

3. Co stojí za návštěvu v Samsunu?
- Mezi hlavní turistické atrakce v Samsunu patří Atatürkův památník, který je umístěný na vrcholu kopce a nabízí panoramatický výhled na město. Dalším zajímavým místem je Přírodní historický park Bafra, který je ideální pro milovníky přírody.

4. Jaké jsou oblíbené pláže v Samsunu?
- Pláže v Samsunu jsou velmi oblíbené u místních i turistů. Mezi nejoblíbenější pláže patří Ladik pláže, která je známá svým čistým a teplým vodou. Další populární pláž je Atakum Beach, která je ideální pro slunění a vodní sporty.

5. Kde si mohu koupit tradiční suvenýry v Samsunu?
- Nejlepším místem k nákupu tradičních suvenýrů v Samsunu je Grand Bazaar, který nabízí široký výběr tradičních tureckých výrobků, jako jsou kožené výrobky, keramika, šperky a turecké koberce. Další možností je návštěva trhů a obchodů ve městě, kde najdete autentické suvenýry.

6. Jaká je místní kuchyně v Samsunu?
- Místní kuchyně v Samsunu je založena převážně na rybách a mořských plodech. Oblíbeným jídlem je například "balık ekmek", což je rybí sendvič se zeleninou a omáčkou. Dalším typickým jídlem je "hamsi pilavı", což je rýže s úhořem. Můžete také ochutnat tradiční turecké pokrmy jako kebab, lahmacun a baklava.

7. Jaké jsou dopravní možnosti v Samsunu?
- V Samsunu je k dispozici veřejná doprava ve formě autobusů a dolmuşů, které převážejí cestující po městě. Taxisluzby jsou také velmi běžné a snadno dostupné ve městě. Pro cestování do okolních měst můžete využít vlaky nebo autobusy.

8. Jaké jsou nejlepší hotely v Samsunu?
- Mezi nejlepší hotely v Samsunu patří Sheraton Samsun Hotel, Anemon Samsun Hotel, Grand Atakum Hotel a Hampton by Hilton Samsun. Tyto hotely nabízejí pohodlné ubytování a moderní vybavení pro hosty.

9. Jaké jsou možnosti volnočasových aktivit v Samsunu?
- V Samsunu existuje mnoho možností volnočasových aktivit. Můžete si užít procházky po promenádě u moře, navštívit místní muzea a galerie, vyrazit do přírody na pěší túry nebo se věnovat vodním sportům, jako je windsurfing nebo potápění.

10. Jaké jsou místní festivaly a slavnosti v Samsunu?
- V Samsunu se koná mnoho festivalů a slavností během roku. Nejznámější je festival na počest zakladatele moderního Turecka - Atatürka. Během festivalu jsou pořádány různé kulturní akce, koncerty, divadelní představení a ohňostroje. Dalšími populárními festivaly jsou Festival ryb, Mezinárodní festival mládeže a Festival pláže Atakum.


Dovolená Turecko Samsun


Samsun je nádherné město na severním pobřeží Turecka a je jednou z nejlepších destinací na dovolenou v této zemi. Toto město je bohaté na historii, kulturou a krásnou přírodou. Jeho poloha u Černého moře nabízí také nádherné pláže a vynikající pobyt u moře.

Samsun je největším městem v severní Anatolii a je považováno za symbol modernity v této oblasti. Město má bohatou historii, která sahá až do starověku. Pokud se zajímáte o historii, jistě oceníte návštěvu Archeologického muzea, které obsahuje řadu artefaktů ze starověkých dob.

Dalším zajímavým místem k návštěvě je Atatürkův muzeum. Mustafa Kemal Atatürk, zakladatel moderního Turecka, se narodil právě v Samsunu. Toto muzeum vám přináší fascinující příběh o jeho životě a o jeho vlivu na vývoj země.

Nejen historie, ale také kultura hraje v Samsunu důležitou roli. Město má bohatou tradici v hudbě, tanci a divadle. Pokud máte rádi umění, neměli byste vynechat návštěvu Samsun State Opera a Ballet Theatre, kde si můžete vychutnat výborné představení.

Co se týče krásné přírody, Samsun nabízí nádherné pláže na pobřeží Černého moře. Město je ideálním místem pro ty, kteří si rádi užívají slunce, plavání a vodní sporty. Můžete si také pronajmout jachtu a prozkoumat okolní ostrovy a malebné zátoky.

Samsun není jen městem, ale také výchozím bodem do mnoha okolních zajímavých regionů. Můžete se vydat na výlet na horu Ilgaz, která je známá svými malebnými horskými stezkami a krásnými výhledy na okolní krajinu. Další možností je návštěva Yörük Turkmen Village, kde můžete zažít autentickou tureckou kulturu a tradice.

Pokud plánujete dovolenou v Samsunu, můžete si být jisti, že budete mít skvělý čas. Toto město nabízí kombinaci historie, kultury a nádherné přírody. Bez ohledu na to, jestli chcete relaxovat na pláži, objevovat historická místa nebo zažít místní kulturu, Samsun vám poskytne nezapomenutelný zážitek.


Letenka Turecko Samsun


Letenka Turecko Samsun: Objavte perlu Čierneho mora

Samsun, moderne mesto na severovýchode Turecka, je jednou z najkrajších destinácií na pobreží Čierneho mora. Keďže Samsun je jedným z najdôležitejších prístavov v regióne, letecké spoje do mesta sú časté a pohodlné. Ak plánujete svoju dovolenku alebo služobnú cestu do Turecka, letenka do Samsunu je jednou z najlepších voľieb.

Po prílete na letisko v Samsune, budete mať možnosť objaviť túto fascinujúcu destináciu s bohatou históriou a nespočetnými prírodnými krásami. Tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste si mali naplánovať let do Samsunu.

História a kultúra:

Samsun je jedným z najstarších osídlených miest na svete a odkaz na túto historickú hodnotu je na každom kroku vidieť. Mesto je plné historických pamätihodností a múzeí, ktoré poskytujú zaujímavý pohľad do minulosti. Jedným z hlavných miest, ktoré by ste mali navštíviť, je Samsunské múzeum, kde sa nachádza bohatá zbierka archeologických artefaktov vrátane rímskych a gréckych artefaktov.

Prírodné krásy:
Okolie Samsunu je obklopené nádhernou prírodou, ktorá je typická pre pobrežie Čierneho mora. Zbližte sa s prírodou a navštívte jedinečné miesta, ako je Napoleónova jaskyňa alebo Kyzlar Dag, najvyšší vrch v regióne. K tomu ešte pridajte úchvatné výhľady na pobrežie a smaragdovo zelené more, a budete mať nezabudnuteľný zážitok.

Gurmánske pochúťky:
Samsun je domovom mnohých tradičných tureckých jedál a špecialít. Najznámejšou je baklava, sladké cesto plnené medom a orechami. Nezabudnite ochutnať aj ďalšie turecké pokrmy, ako sú kebapy, pide (turecké pizza) a samozrejme, známe turecké kávu. Môžete navštíviť miestnu piacu a ochutnať čerstvé miestne potraviny, ktoré určite potrápia vaše chuťové poháriky.

Pláže a rekreačné aktivity:
Pobrežie mesta Samsun je plné krásnych pláží vhodných na odpočinok a rekreáciu. Môžete sa vykúpať v čistých vodách Čierneho mora alebo si zahrať volejbal na pláži. Ak máte radi aktívny odpočinok, môžete vyskúšať aj vodné športy, ako sú jachting, plachtenie alebo člnkovanie.

Samsun je zaujímavou destináciou, ktorá ponúka mnoho aktivít a zážitkov pre každého návštevníka. Prečo by ste si teda nezarezervovali letenku do Samsunu a nezažili túto fascinujúcu časť Turecka na vlastnej koži? Nechajte sa okúzliť históriou, kultúrou a prírodnou krásou tohto úžasného miesta.


Počasí Turecko Samsun


Turecko Samsun je město, které se nachází na severním pobřeží Turecka, přímo u Černého moře. Díky své poloze má město mírné středomořské podnebí, což znamená, že zde jsou mírné zimy a horká léta. Když se podíváme na průměrné teploty v průběhu roku, můžeme vidět několik významných trendů.

Na jaře v Samsunu začínají teploty pomalu stoupat, což v průměru znamená teploty kolem 13 až 15 °C. V květnu se teploty vzápětí dostávají na kolem 20-21 °C, což se stává velmi příjemnou teplotou pro jakýkoli druh aktivity venku. Díky jarním dešťům je zde krásná zeleň, kterou můžete vychutnat.

Léto v Samsunu může být velmi horké, což je ideální pro ty, kteří chtějí prožít dovolenou na pláži. Průměrné teploty se v letních měsících pohybují kolem 25-30 °C, ale mohou být i vyšší. V červenci a srpnu je teplota na nejvyšší hodnotě a může být až 35 °C. Naštěstí zde fénové jemně vanou a velmi dobře ulehčí vedru.

Podzim v Samsunu je opět mírný, pršet může, ale teploty jsou příjemné a umožňují milovníkům outdoorových aktivit plánovat své výlety na čerstvém vzduchu. Průměrné teploty se pohybují kolem 20-25 °C v září a 15-20 °C v listopadu. Tento podzim je pro mnoho turistů oblíbený díky své nádherné přírodě a zlatavému slunečnímu svitu.

Zima v Samsunu není příliš chladná, ale může být deštivá a oblačná. Průměrné teploty zde kolísají okolo 9-10 °C v prosinci a lednu a kolem 12-15 °C v únoru a březnu. Teploty se mohou dostat i k nule, ale velmi zřídka. Pokud obléknete stylový důtek a teplé boty, můžete si i v zimě užít krásné aktivity v okolí města.

Zkrátka, Samsun je město, které nabízí celoroční přístup k příjemnému počasí. Bez ohledu na to, kdy se sem rozhodnete jet, něco zajímavého určitě najdete. Zkuste třeba jít na procházku po městě a kochat se jeho krásami, než přejdete k písčité pláži a užijete si horký den v moři. Pokud se vám líbí krásná příroda, okolí města nabízí mnoho možností pro relaxaci a odpočinek. Samsun je ideálním místem pro dovolenou plnou krásného počasí.


Ubytování Turecko Samsun


Turecko je zemí bohatou na kulturní a historické atrakce, ale také na krásné přírodní scenérie a pláže. Samsun, město na pobřeží Černého moře, je jedním z turisticky atraktivních míst v této oblasti. Pokud plánujete návštěvu tohoto města, jistě vás bude zajímat i ubytování.

V Samsunu a jeho okolí najdete řadu hotelů, apartmánů, pensionů a ubytování v soukromých apartmánech. Většina ubytování je koncentrována v okolí centra města a pláží.

Nejvíce využívaným typem ubytování jsou hotely, které se nacházejí přímo u pláží a nabízejí většinou all-inclusive stravování. Mezi nejznámější hotely v Samsunu patří Sheraton Samsun Hotel nebo Hotel North Point.

Pro ty, kteří preferují menší a klidnější prostředí, mohou být vhodná prostředí rodinných penzionů nebo apartmánů. V těchto typech ubytování získáte více soukromí a klidu a můžete se těšit na domáckou atmosféru. Mezi oblíbené penziony patří například Dumanli Pension nebo Gondol Apart.

V poslední době stále více populárními jsou také ubytování nabízená přes Airbnb. Tyto byty jsou často v majetku místních obyvatel a nabízejí tak další možnost poznat místní kulturu a život. Navíc většinou jsou dobře vybaveny kuchyňkou, což umožňuje vařit i vlastní jídlo.

Vzhledem k velkému množství nabídek je dobré zvážit výběr ubytování již předem a zarezervovat si ho s dostatečným předstihem, zejména pokud cestujete v období turistické sezóny.

Kromě kvalitního ubytování můžete v Samsunu počítat i s pestrým kulturním programem. Můžete si prohlédnout například archeologické naleziště Hattuša nebo město Amasya s kamennými domy. Navíc město Samsun pořádá každý rok řadu kulturních akcí, jako například mezinárodní filmový festival nebo festival jazzové hudby.

V Samsunu tak najdete ubytování pro každého, ať už preferujete luxusní hotely nebo klidná prostředí rodinných penzionů. Pokud tedy plánujete cestu do Turecka, můžete zvážit návštěvu tohoto zajímavého města na černomořském pobřeží.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky