Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Vietnam Phong Nha-ke Bang National Park

Ubytování Vietnam Phong Nha-ke Bang National Park


Vietnam Phong Nha-Ke Bang National Park je jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších přírodních prostředí na světě. Nachází se v provincii Quang Binh ve středním Vietnamu a je domovem unikátního systému vápencových jeskyní, malebných řek a rozmanité flóry a fauny. Tento park je také zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO od roku 2003.

Phong Nha-Ke Bang National Park je rájem pro milovníky dobrodružství a přírody. Jeho hlavní atrakcí jsou bezpochyby jeskyně, z nichž nejznámější je Paradise Cave. Tato jeskyně je nejdelší ve Vietnamu a jednou z nejkrásnějších na světě. Její oddělené místnosti plné zdobených stalaktitů a stalagmitů vytvářejí magický a tajemný prostor, který si zaslouží návštěvu.

Další zajímavou jeskyní v parku je Phong Nha Cave, která se nachází v blízkosti řeky Son. Je to jedna z nejstarších vápencových jeskyní v Asii a svou unikátní architekturou a krásou láká mnoho návštěvníků. Turisté mají možnost projíždět lodí tunelem a obdivovat nádhernou scénu, kterou tato jeskyně nabízí.

Kromě jeskyní nabízí Phong Nha-Ke Bang National Park také možnosti pro pěší turistiku, cyklistiku a projížďky lodí po řece Son. Turisté mohou prozkoumávat bujnou vegetaci, nádherné vodopády a soutěsky. Park také nabízí možnost setkání s etnickými menšinami, které zde žijí, a poznání jejich zvyklostí a tradic.

Co se týče ubytování, Phong Nha-Ke Bang National Park nabízí širokou škálu možností. Na výběr jsou luxusní hotely s prvotřídními službami a krásnými výhledy na park, ale také levnější možnosti jako jsou hostely a penziony, které jsou populární zejména mezi cestovateli s menším rozpočtem.

Nejbližší větší město k parku je Dong Hoi, které nabízí několik ubytovacích možností v různých cenových kategoriích. V samotném parku jsou také k dispozici ubytovací zařízení, jako jsou rustikální bungalovy v přírodě, které se hodí pro ty, kteří chtějí zažít blízkost prostředí parku.

Phong Nha-Ke Bang National Park je pro všechny milovníky přírody a dobrodružství nezapomenutelným zážitkem. Jeho jedinečná příroda a krásné jeskyně přitahují turisty z celého světa. Navštívte tento nádherný kout Vietnamu a prožijte nezapomenutelné dobrodružství v samém srdci přírody.


Letenka Vietnam Phong Nha-ke Bang National Park


Vietnam je zemí s bohatou historií, úchvatnou přírodou a fascinujícími památkami. Jedním z nejvíce ohromujících a tajemných míst, které můžete ve Vietnamu navštívit, je Phong Nha-Ke Bang National Park. Abychom se sem dostali, potřebujeme letenku, která nás dopraví právě do této nádherné destinace.

Letenka do Vietnamu je skvělým způsobem, jak zažít kouzlo tohoto jedinečného parku. Phong Nha-Ke Bang National Park byl zapsán na seznam UNESCO světového dědictví a nabízí úchvatné výhledy na husté deštné pralesy, krásné vodopády a unikátní jeskyně, které jsou známé po celém světě.

Cesta z letiště do samotného parku trvá přibližně 3 hodiny, ale stojí za to. Jakmile se dostanete do parku, můžete si užívat procházky přírodou, objevování fascinujících jeskyní a dokonce se vydat na dobrodružnou plavbu po řece.

Phong Nha-Ke Bang National Park je domovem několika zajímavých jeskyní, které byly objeveny teprve nedávno. Jednou z nejznámějších jeskyní je Son Doong, kterou objevil průzkumník Howard Limbert v roce 2009. Tato jeskyně je největší na světě a její krása je prostě ohromující. I přesto, že je otevřena pro návštěvníky, jejich počet je omezený kvůli ochraně přírody. Je potřeba si prohlídku jeskyně rezervovat v předstihu, protože je velmi populární.

Další zajímavou atrakcí v Phong Nha-Ke Bang National Park je Paradise Cave. Tato jeskyně je známá svými ohromujícími klenbami a vynikajícími vápencovými útvary. Prohlídka této jeskyně je bezpečná, turisté si v ní mohou procházet vybudovanými chodníky a obdivovat její jedinečné krásy.

Tento národní park nabízí také řadu dobrodružných aktivit. Můžete se vydat na horské túry, projížďky na kole nebo se projet na lodi po řece. Pro ty, kteří chtějí zažít adrenalinový zážitek, je zde také možnost vyzkoušet si jeskynní průzkum. Odborní průvodci vás provedou temnými chodbami a pomohou vám objevit skryté poklady této fascinující části světa.

Po náročném dni v parku se můžete ubytovat v jednom z místních hotelů a vychutnat si tradiční vietnamskou kuchyni. Lokální restaurace nabízejí různé speciality, které musíte ochutnat, včetně tradiční polévky pho, spring rolls nebo bobule rau má (listy rau má jsou typickým pokrmem z této oblasti).

Pokud chcete zažít neuvěřitelně krásnou přírodu a objevit tajemství vietnamských jeskyní, letenka do Vietnamu, konkrétně do Phong Nha-Ke Bang National Park, je pro vás tou nejlepší volbou. Tento park je jedním z největších pokladů Asie a při jeho návštěvě určitě zažijete nezapomenutelné dobrodružství.


Počasí Vietnam Phong Nha-ke Bang National Park


Vietnamský Phong Nha-Ke Bang National Park se nachází v centrální části Vietnamu, v provincii Quang Binh. Park byl založen v roce 2001 na ochranu přírodního a kulturního dědictví této oblasti a v roce 2003 byl zařazen na seznam světového dědictví UNESCO.

Phong Nha-Ke Bang National Park je domovem mnoha druhů rostlin a zvířat, včetně vzácných a ohrožených, jako jsou tygři, medvědi či sajgové. Park je také známý svými rozlehlými krasovými jeskyněmi, z nichž největší je Hang Son Doong, která je považována za největší jeskynní komplex na světě.

Jaro (březen až květen) a podzim (září až listopad) jsou nejlepšími období pro návštěvu parku. V tomto období je teplota příjemná a průměrná denní teplota se pohybuje okolo 25 stupňů Celsia. Léto (červenec až srpen) bývá velmi horké a vlhké, s teplotami lehce vyššími než 30 stupňů Celsia. Zimní měsíce jsou poměrně chladné a suché, s průměrnou teplotou kolem 18 stupňů Celsia.

V období dešťů, které trvá od června do srpna, může být park uzavřen kvůli záplavám a sesouvání půdy, které jsou v této oblasti častým jevem. Proto byste měli svou návštěvu parku plánovat mimo toto období.

Pokud se rozhodnete navštívit Phong Nha-Ke Bang National Park, můžete očekávat krásné, ale také velmi různorodé počasí. Budete potřebovat lehké oblečení, vhodné boty pro turistiku, a v létě určitě nezapomeňte na ochranný krém a pokrývku hlavy. V zimě doporučujeme teplejší oblečení a bundy.

V parku se může setkat mnoho druhů hmyzu a jiných parazitů, takže byste měli být připraveni na možné ukousnutí hmyzem a nezapomeňte si s sebou vzít repelent proti komárům.

Celkově je Phong Nha-Ke Bang National Park krásným a fascinujícím místem, které stojí za to navštívit především v době jara a podzimu. Pokud se na vašem seznamu cestování nachází Vietnam, je tento národní park jedním z nejkrásnějších míst, které rozhodně nesmíte vynechat.


Nejčastější dotazy a odpovědi Vietnam Phong Nha-ke Bang National Park


1. Jak se dostat do Phong Nha-Ke Bang National Park?
Nejjednodušší možností je vzít letadlo do města Dong Hoi, které leží poblíž parku. Z Dong Hoi pak můžete využít taxislužby, autobusovou linku nebo si pronajmout motorku či auto.

2. Jak dlouho bych měl strávit v Phong Nha-Ke Bang National Park?
Ideální délka pobytu se pohybuje kolem 2-3 dnů. To vám umožní prozkoumat hlavní atrakce parku, jako jsou jeskyně Paradise Cave, Phong Nha Cave a Dark Cave.

3. Kolik stojí vstup do Phong Nha-Ke Bang National Park?
Vstupní poplatek je 150 000 VND (asi 6,50 USD) na osobu za jeden den. Pokud chcete navštívit více jeskyní, existuje také průkaz na tři dny za 300 000 VND (asi 13 USD) na osobu.

4. Jaké aktivity mohu v Phong Nha-Ke Bang National Park podniknout?
Kromě návštěvy jeskyní si můžete v parku užít například pěší túry, jízdu na kajaku po řece Son nebo jízdu na kole. Park je také oblíbený pro horolezce a adrenalinové výlety.

5. Potřebuji si rezervovat vstupenky do jeskyní předem?
Rezervace vstupenek doporučujeme, zejména v letních měsících, kdy je park nejrušnější. Můžete si je zakoupit online nebo prostřednictvím cestovní kanceláře.

6. Kdy je nejlepší čas navštívit Phong Nha-Ke Bang National Park?
Nejlepší čas na návštěvu parku je od března do srpna, kdy je počasí stabilnější a méně pravděpodobné, že bude pršet. V tomto období jsou také nejnižší teploty a menší množství turistů.

7. Je zde možnost ubytování v Phong Nha-Ke Bang National Park?
Ano, v parku jsou k dispozici různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a kempů. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem, zejména v hlavní turistické sezóně.

8. Je možné najmout si průvodce v parku?
Ano, je možné najmout si průvodce, který vám pomůže pochopit historii a zajímavosti parku a také vás provede v jeskyních. Průvodci jsou obvykle k dispozici v návštěvnickém centru parku.

9. Mám si vzít s sebou něco speciálního?
Doporučujeme si vzít s sebou pohodlné oblečení a obuv, které jsou vhodné k procházkám po přírodě. Nezapomeňte také na sluneční brýle, opalovací krém a repelent proti hmyzu.

10. Jaké další attrakce se nachází poblíž Phong Nha-Ke Bang National Park?
V blízkosti parku se nachází také další zajímavá místa, jako jsou zříceniny královského města Nguyen, stratifikované pole Phong Nha nebo národní park Vân Long.


Dovolená Vietnam Phong Nha-ke Bang National Park


Vietnam je země plná překvapení a fascinujících míst, která stojí za návštěvu. Patří mezi ně i Phong Nha-Ke Bang National Park, který se nachází v centrální oblasti země. Tento národní park je naprostým unikátem, protože zahrnuje jednu z největších světových jeskyní a řadu dalších překrásných přírodních lokalit.

Phong Nha-Ke Bang National Park se rozkládá na ploše přes 885 km2 a byl založen v roce 2001. Je to jedno z nejnovějších a nejvýznamnějších přírodních světových dědictví UNESCO. Park nabízí unikátní přírodní prostředí, bohatou flóru a faunu, rozmanité místní kultury a může se pyšnit mnoha fascinujícími přírodními památkami.

Jednou z největších atrakcí parku je jeskyně Phong Nha, která se táhne na délce více než 7 km. Tato jeskyně je uznávána jako jedna z nejvýznamnějších jeskyní v Asii a celosvětově. Unikátní systém podzemních řek a kanálů, speleotém a nádherné litinové formace, které se promítají na stěnách jeskyně, vytvářejí úchvatné výhledy.

V parku se nachází také několik dalších zajímavých jeskyní, jako je například jeskyně Son Doong, jedna z největších jeskyní na světě se vysokými až 250 metrů. Dalšími zajímavými místy v parku jsou Nước Moọc Ecotourism Area, Tien Son Cave a Trường Sơn Mountain Range.

Pro návštěvu parku se doporučuje nejméně tři dny. Existuje řada různých turistických tras, které vám umožní procházet se kolem parku a prozkoumávat jeho jeskyně a jiné atrakce. Pro milovníky adrenalinu a lezení je v parku k dispozici i výlet k západnímu vrcholu Phong Nha.

Park má také mnoho lokalit, kde se můžete setkat s místními lidmi a poznat jejich zvyky a tradice. Ha Noi Village a Quang Binh jsou skvělými místy pro návštěvu a poznání místních zvyklostí.

Vietnam a jeho Phong Nha-Ke Bang National Park nabízí návštěvníkům nejen úchvatnou přírodu, ale také jedinečný pohled na kulturu a tradice místních lidí. Toto místo je ideální pro dovolené pro milovníky přírody, kteří hledají něco nového a neobvyklého. Pokud plánujete navštívit Vietnam, je toto místo zcela určitě nevynechat!


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky