Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Argentina Cafayate

Dovolená Argentina Cafayate


Pokud hledáte destinaci, kde můžete zažít úžasnou kombinaci kulturních zážitků a přírodní krásy, rozhodně byste měli zvažovat návštěvu Cafayate v Argentině. Toto malé město v provincii Salta nabízí návštěvníkům širokou škálu aktivit a atrakcí, které zajisté uspokojí každého cestovatele.

Cafayate se nachází v údolí Calchaquí, asi 3 hodiny jízdy jižně od města Salta. Hlavní atrakcí tohoto regionu je bezpochyby pěstování vinné révy a výroba vína. Vinařské oblasti Cafayate jsou známé svými vynikajícími bílými a červenými víny, zejména Torrontés.

Během své návštěvy můžete navštívit některé z nejznámějších vinic v regionu a ochutnat některá z nejlepších vína, která Argentina nabízí. Můžete si dokonce i objednat půjdenní výlet spojený s degustacemi vín a prohlídkou vinic.

Pokud preferujete přírodní krásy před víny, Cafayate má spoustu možností. Navštivte Quebrada de Cafayate, národní park, který vám umožní projít klíčovými místy v regionu, jako jsou Los Colorados - řada vysoce pigmentovaných skalních útvarů a Amfiteátr - přírodní divadlo vytvářené útesy. Říká se, že akustika divadla je tak dobrá, že umožňuje slyšet i šepot z protějšího konce!

Cafayate také nabízí Gejzírové pole El Rey, které je jedním z největších geotermálních polí na světě. Zde se můžete projít kolem desítek aktivních gejzírů, fumarol, solfatar a bahenních termálních pramenů.

Historické a architektonické památky města jsou dalšími krásami k návštěvě. Můžete navštívit místní muzeum strakatých koní a procházet se po starosvětské ulici Calchaquí. Existuje mnoho trhů, kde si můžete zakoupit místní výrobky a kulinářské speciality, jako jsou kožené zboží a tradiční pokrmy.

Cafayate je vynikající volbou pro ty, kteří hledají něco jiného, než obvykle navštěvované turistické destinace. Je ideální pro ty, kteří chtějí zažít pravou argentinskou kulturu a přírodu. Pokud si chcete užít krásy této oblasti, navštivte ji v období od září do listopadu, kdy se zde koná tradiční festival vína a hudby. Zajímavou alternativou k návštěvě Bílých hor a Tchaj-wanu může být právě Argentinské Cafeayate, tak co na to řeknete?


Počasí Argentina Cafayate


Cafayate, malé městečko v argentinském severozápadě, je známé nejen svými malebnými vinicemi a kvalitním vínem, ale také svým unikátním počasím. Tato oblast je součástí hor Kordiller a leží ve vzdálenosti přibližně 190 kilometrů od provinciálního hlavního města Salta.

Díky své poloze ve vyšší nadmořské výšce má Cafayate mírné a suché podnebí s teplotami, které se pohybují kolem 20-25 stupňů Celsia. Často zde téměř neprší, zejména v období mezi dubnem a říjnem. Tato suchost je důležitá pro pěstování révy vinné a produkci vína, která je jedním z hlavních zdrojů příjmu v této oblasti.

Cafayate je rozděleno do dvou období - suchého a deštivého. Suché období trvá přibližně od dubna do září a je charakterizováno velmi malým množstvím srážek. Téměř žádný déšť nespadne a slunce převládá na obloze. Toto je ideální období pro turisty, kteří chtějí prozkoumat vinice a ochutnat místní vína.

Na druhou stranu, deštivé období, které se rozprostírá od října do března, přináší občasné deště a bouřky. Díky těmto srážkám se veškerá vegetace obnovuje a okolní krajina získává sytě zelenou barvu. Pro ty, kteří touží po přírodní kráse a méně lidnatých turistických atrakcích, je deštivé období ideálním časem k návštěvě.

Jednou z hlavních přírodních krás v okolí Cafayate je národní park Quebrada de las Conchas. Tento park je známý svými skalními útvary a zázemím pro různé outdoorové aktivity, jako je pěší turistika a cyklistika. S odlehčením deštivého období se tyto aktivity stávají možnými a poskytují jedinečný zážitek.

Cafayate má tedy počasí, které je ideální pro turisty po většinu roku. I když se počasí může lišit v závislosti na ročním období, přesto tyto změny dodávají kouzlo a rozmanitost krajině této oblasti. Ať už se rozhodnete navštívit Cafayate v suchém nebo deštivém období, budete ohromeni nádhernými výhledy a lahodnými víny, které tato destinace nabízí.


Ubytování Argentina Cafayate


Argentina Cafayate: Kde se ubytovat a co vidět v argentské oáze

Cafayate, malé město na severu Argentiny, je známé svými vinicemi, malými pěšinami a skalnatými horami. Pokud plánujete návštěvu této krásné oblasti, je lepší se ubytovat přímo v Cafayate. Ve městě a jeho okolí najdete mnoho zaujímavých a pohodlných ubytování.

Pokud hledáte luxusní zážitek, zvolte La Estancia de Cafayate s výhledem na okolní kopce a vinné révy. Toto zařízení nabízí nejen ubytování, ale také soukromý golfový klub a restauraci, kde si můžete vychutnat místní speciality. A při pobytu v La Estancia můžete také navštívit místní vinice a ochutnat vína, za která je tato oblast známá.

Pro ty, kteří hledají pokojnou a levnější možnost, nabízí Hostal Don Benito komfortní ubytování a snídaně. Hostal se nachází kousek od centra města a kromě pohodlného pokoje si můžete zarezervovat i výlety do okolí.

Pro milovníky kempování a přírody je tu kemp Dora Dominguez. Tento kemp, pojmenovaný po jedné z nejvýznamnějších místních hudebních skupin, nabízí možnost stanování v klidné oblasti, kde se můžete probudit s pohledem na okolní hory. Kemp se nachází pouze 3 km od města a nabízí i restauraci s tradičními jídly.

Co se týče aktivit, v Cafayate a jeho okolí najdete mnoho možností. Můžete si například užít horskou cyklistiku, prohlídku místních vinic, kajakářské výlety nebo turistiku v místním parku Los Cardones.

Pokud máte chuť na dobrodružství, můžete se vydat do nedalekého města Salta. Salta je hlavním městem stejnojmenné provincie a nabízí mnoho kulturních a historických památek. Mezi ně patří katedrála, muzea a historické pevnosti.

Cafayate a jeho okolí jsou krásnou a malebnou částí Argentiny, kde si můžete užít klid a přírodu. S pravým ubytováním budete mít skvělý výchozí bod pro prozkoumání této krásné oblasti.


Letenka Argentina Cafayate


Pokud hledáte nezapomenutelnou cestu do exotických krajů, měli byste zvážit letenku do argentinského města Cafayate. Tento malebný a klidný městeček se nachází přibližně 200 kilometrů východně od hlavního města argentiny Buenos Aires a nabízí nejen krásné výhledy na Andské pohoří, ale také skvělé víno a gastronomické zážitky.

Cafayate, které se nachází v provincii Salta, je ideálním místem pro ty, kteří hledají klid a odpočinek od městského ruchu. Město je obklopeno krásnou přírodou a zároveň nabízí mnoho kulturních zážitků pro turisty.

Jednou z největších turistických atrakcí v Cafayate jsou bezesporu zdejší vinice. Město je totiž obklopeno vinicemi, které vyrábějí nejen skvělé víno, ale i další více než 20 odrůd hroznů. Turisté si zde mohou vychutnat nejen samotné víno, ale také ochutnat vyhlášené argentinské speciality, které perfektně ladí s vínem.

Opravdovým klenotem v okolí Cafayate jsou ale horské masivy pohoří And, které nabízejí nádherné scenérie a skvělé možnosti pro turistické výlety na svahu. Jedním z nejkrásnějších míst v této oblasti je asi Quebrada de Cafayate, což je národní park s nádhernými zříceninami, šedivými kameny a turistickými stezkami.

Na závěr bychom měli zmínit, že návštěva Cafayate je nezapomenutelným zážitkem pro všechny milovníky kultury, gastronomie, zábavy a přírody. Proto se neváhejte vydat na letiště a pořiďte si letenku do této argentinské perly, která vám zaručeně zůstane v paměti na dlouhou dobu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Argentina Cafayate


1. Jak se dostat do Cafayate z Buenos Aires?
Cafayate je vzdálen asi 1 600 km severozápadně od Buenos Aires. Nejrychlejší způsob, jak se tam dostat, je letecky do Salty a potom přejet autobusem do Cafayate. Také je možné jet přímým autobusem z Buenos Aires do Cafayate, ale je to delší cesta.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Cafayate?
Nejlepší doba k návštěvě Cafayate je od jara do podzimu (září až listopad, březen a duben), kdy je počasí příjemné a vína jsou zralá pro sklizeň. V létě (prosinec až únor) může být velmi horko.

3. Jaké jsou hlavní atrakce v Cafayate?
Mezi hlavní atrakce v Cafayate patří vinné sklepy, kde si můžete vychutnat skvělá argentská vína, a také nádherná příroda okolních hor a údolí.

4. Kde se dají v Cafayate ochutnat tradiční argentinská jídla?
V Cafayate najdete mnoho restaurací a vináren, kde můžete ochutnat tradiční argentinská jídla, jako jsou empanady (masové koláče) nebo asado (tradiční grilované maso). Doporučujeme vyzkoušet také argentinské víno, které je v této oblasti známé.

5. Jak dlouho bych měl zůstat v Cafayate?
Doporučuje se zůstat v Cafayate minimálně 2-3 dny, abyste si stihli užít krásu této oblasti, ochutnali vína a prozkoumali okolní přírodu. Pokud máte více času, můžete se podívat i do blízkých vesnic a navštívit další vinařství.

6. Kde se dá ubytovat v Cafayate?
V Cafayate je dostupné různé typy ubytování, včetně hotelů, hostinců a penzionů. Doporučujeme si rezervovat ubytování předem, zejména v období vrcholné turistiky.

7. Jaké outdoorové aktivity jsou v Cafayate k dispozici?
V Cafayate je možné se věnovat různým outdoorovým aktivitám, jako je pěší turistika nebo horská cyklistika. Navštivte Národní park Quebrada de las Conchas, kde najdete krásné skalní útvary a panoramatické výhledy.

8. Jaké jsou další zajímavé destinace v blízkosti Cafayate?
V blízkosti Cafayate se nachází mnoho dalších zajímavých destinací, například město Salta, které je známé svou koloniální architekturou a kulturními památkami. Další možností je vydat se do hor Los Cardones nebo navštívit vesnici Cachi.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky