Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Austrálie The Twelve Apostles (Victoria)

Dovolená Austrálie The Twelve Apostles (Victoria)


The Twelve Apostles jsou jedním z nejiconičtějších turistických míst v Austrálii, které se nachází v blízkosti oblasti Great Ocean Road ve státě Victoria. Tato přírodní památka přitahuje turisty z celého světa a nabízí úchvatné výhledy a nezapomenutelné zážitky.

Přestože se jim říká The Twelve Apostles, ve skutečnosti jich je jen osm. Název vznikl na základě báje, která hovoří o dvanácti útesech, které čekají na svého spasitele. V průběhu let se v důsledku eroze pobřeží některé z těchto skalních pilířů zřítily, ale přesto si jejich majestátnost zachovala.

Navštívit The Twelve Apostles je jednoduché, jelikož jsou snadno dostupné po silnici Great Ocean Road, která je jednou z nejhezčích a nejznámějších cest na světě. Tato scénická silnice je asi 243 kilometrů dlouhá a nabízí úchvatné výhledy na oceán, pláže, útesy a přírodu ve své nejčistší podobě.

Po příjezdu na místo je možné zaparkovat u The Twelve Apostles Visitor Centre, kde si můžete zakoupit suvenýry, informovat se o historii tohoto místa a získat mapu s trasami a výhledy. Nejlepší čas na návštěvu je buď brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy je možné se vyhnout davům turistů.

The Twelve Apostles jsou nejlepší vidět z pohledového místa na útesu. Tato vyhlídka je dostupná po chodníku a nabízí úchvatný výhled na skalní pilíře, které se vypínají z oceánu. Je to skutečně ohromující pohled, zvláště při západu slunce, kdy se barvy nebe a moře mění. Je to ideální místo pro fotografování a uchování těchto nádherných okamžiků.

Pokud si přejete prozkoumat The Twelve Apostles zblízka, můžete se rozhodnout pro krátkou procházku po pláži. Toto je však možné pouze při příznivém počasí a při nízkém přílivu. Pamatujte, že bezpečnost je vždy na prvním místě a dodržujte pokyny z bezpečnostních důvodů.

Kromě samotných skalních věží jsou tu také další zajímavosti k vidění. Můžete se projít po písečných dunách, objevit skryté zátoky a obdivovat divokou přírodu. Možná si také všimnete místních ptáků a mořských živočichů, kteří obývají tuto oblast.

Pokud máte čas, doporučuji si rezervovat několik dní na prozkoumávání této oblasti. Great Ocean Road nabízí mnoho dalších malebných míst a skvělé pláže, které stojí za to navštívit. K dispozici jsou také různé rekreační aktivity, jako je surfování, rybaření a jízda na horském kole.

The Twelve Apostles jsou bezpochyby jednou z nejlepších turistických atrakcí v Austrálii. Jejich přirozená krása a jedinečnost je něco, co si musíte zažít na vlastní kůži. Pokud plánujete dovolenou v Austrálii, nezapomeňte na návštěvu The Twelve Apostles a zažít to, co vám příroda nabízí.


Počasí Austrálie The Twelve Apostles (Victoria)


Austrálie je známá svým rozmanitým klimatem a různorodými přírodními scenériemi. Jedním z nejznámějších turistických cílů v Austrálii jsou The Twelve Apostles v oblasti Victoria. Tyto impozantní skalní útvary, které jsou součástí Národního parku Port Campbell, tvořily kdysi pobřežní útesy. Díky erozi vody a větru se postupem času oddělily od pevniny a vytvořily skalní ostrůvky, které dnes tvoří jedinečnou přírodní krásu.

Jako každá turistická destinace má i The Twelve Apostles své specifické klimatické rysy. V oblasti Victoria panuje mírné oceánické klima s mírnými zimami a teplými léty. Průměrná teplota v letních měsících se pohybuje kolem 25 stupňů Celsia, zatímco v zimě klesá průměrná teplota na 10 stupňů. Návštěvníci mohou očekávat, že během letních měsíců je oblast horká a slunečná s ojedinělými vydatnými srážkami a v zimě mírně chladná s množstvím deště.

Je důležité dodat, že kvůli častým změnám počasí by návštěvníci měli být připraveni na nepředvídatelné situace. Například, i když je slunečno a teplé, mohou v oblasti The Twelve Apostles foukat silné větry, které mohou ovlivnit pocitovou teplotu. Na druhé straně, v období dešťů a bouřek by návštěvníci měli být připraveni na chladné a vlhké počasí.

Při plánování návštěvy oblasti The Twelve Apostles je důležité zvážit nejen počasí, ale také další faktory, jako jsou množství turistů, parkovací možnosti a otevírací hodiny turistických atrakcí. Návštěvníci by měli také zvážit, jestli chtějí vidět The Twelve Apostles za soumraku nebo v nočních hodinách. Tato volba může ovlivnit atmosféru a náladu celé návštěvy.

Závěrem lze říci, že The Twelve Apostles jsou neopakovatelnou přírodní krásou, která stojí za to vidět. Je však důležité si uvědomit, že počasí může být velkým faktorem, který ovlivní celou návštěvu. Návštěvníci by měli být připraveni na různé povětrnostní podmínky a měli by si užít každou okamžik, který stráví v této překrásné oblasti.


Nejčastější dotazy a odpovědi Austrálie The Twelve Apostles (Victoria)


Q: Kde se nachází The Twelve Apostles?
A: The Twelve Apostles se nacházejí na pobřeží Victoria v Austrálii.

Q: Je možné se k The Twelve Apostles dostat veřejnou dopravou?
A: Ano, je možné se k The Twelve Apostles dostat vlakem nebo autobusem z Melbourne.

Q: Jaký je nejlepší čas na návštěvu The Twelve Apostles?
A: Nejlepší čas na návštěvu The Twelve Apostles je západ slunce, kdy mohou být skály nádherně zvýrazněny.

Q: Je nutné platit poplatek za vstup do The Twelve Apostles?
A: Ne, vstup na přírodní památku The Twelve Apostles je zdarma.

Q: Je možné se The Twelve Apostles projít?
A: Ano, existuje promenáda, která vede kolem skal a nabízí nádherné pohledy na oceán.

Q: Jaké aktivity jsou k dispozici u The Twelve Apostles?
A: K dispozici jsou různé turistické atrakce, jako jsou lodní výlety, helikoptérové lety, wilsons promontory, divoké zvěře a pobřežní turistické aktivity.

Q: Jak dlouho trvá cesta z Melbourne na The Twelve Apostles?
A: Cesta trvá asi tři hodiny.

Q: Existuje nějaké ubytování poblíž The Twelve Apostles?
A: Ano, poblíž The Twelve Apostles existuje několik ubytovacích zařízení, například hotely a kempy.


Letenka Austrálie The Twelve Apostles (Victoria)


The Twelve Apostles - ikonické a velkolepé skalní útvary Austrálie

Austrálie je známá svou jedinečnou přírodní krásou, a jedním z jejích nejvíce ohromujících přírodních divů jsou právě The Twelve Apostles (Dvanáct apoštolů). Tato skalní formace se nachází na pobřeží Viktorie a představuje jedno z nejznámějších turistických míst v zemi.

The Twelve Apostles jsou obrovské skalní útvary, které se zvedají z vody a tvoří nádherný pohled na jižním pobřeží Austrálie. Původně bylo toto místo pojmenováno Dvanáct apoštolů, protože se říkalo, že zde stojí dvanáct věží připomínajících apoštoly Ježíše Krista. Nicméně, v průběhu času se počet věží změnil, a dnes už jich zbývá jen osm, protože erozní síly přírody postupně ničily tyto skalní útvary.

Navštívit The Twelve Apostles je jedinečný zážitek. Můžete se vydat po stezkách táhnoucích se podél pobřeží a obdivovat nádherné výhledy na oceán a na tyto impozantní skalní útvary. Skalní útesy jsou obklopeny tyrkysovou vodou, která vytváří kontrast s jejich okolím a přidává jedinečnou atmosféru.

Pro ty, kteří rádi zkoumají více, je zde možnost prozkoumání okolních pláží a jeskyní, které skýtají ohromující krásy přírody. Můžete si zarezervovat i helikoptéru a podívat se na tyto úchvatné útvary z výšky, čímž získáte naprosto jedinečný a vzrušující pohled.

The Twelve Apostles jsou navštěvovány tisíci turisty z celého světa každý rok. Ať už přijdete na západ slunce nebo na východ slunce, bude to pro vás nezapomenutelný zážitek. Místo je také vhodné pro pozorování místní fauny, jako jsou delfíni a mnoho druhů ptáků, které zde mají své domovy.

Je důležité pamatovat na to, že The Twelve Apostles jsou cenným přírodním dědictvím, které je třeba chránit. Některé z věží se již zřítily do oceánu, což nás upozorňuje na křehkost a nestálou povahu přírody. Je důležité dodržovat pravidla a zůstat na vyhrazených místech, abychom minimalizovali rušení tohoto krásného místa.

Pokud plánujete cestu do Austrálie, nezapomeňte navštívit The Twelve Apostles. Tato úchvatná skalní formace vás bude fascinovat svou krásou a jedinečností. Připravte si fotoaparát, protože budete chtít zachytit tento nádherný kousek australské přírody.


Ubytování Austrálie The Twelve Apostles (Victoria)


The Twelve Apostles - Kultovní australská atrakce

Austrálie je známá svými nádhernými přírodními zázraky a jedním z nejznámějších z nich jsou bezesporu The Twelve Apostles (Dvanáct apoštolů). Tato skalní formace nacházející se na jihozápadním pobřeží státu Victoria je jednou z hlavních turistických atrakcí země a láká ročně tisíce návštěvníků z celého světa.

The Twelve Apostles je skupina imponujících vápencových skalních útesů, která vytváří dramatickou krajinu, přes kterou se také táhne Great Ocean Road - jedna z nejmalebnějších pobřežních silnic na světě. Původně se tato skalní formace skládala ze dvanácti samostatných výběžků, které se však postupem času a silou eroze přeměnily na devět apoštolů, z nichž jeden už bohužel zříceninami zmizel v roce 2005. Tento úkaz je stále pojmenován jako The Twelve Apostles, přestože jich zůstalo pouze devět.

Ubytování v blízkosti The Twelve Apostles

Pro ty, kteří si přejí prozkoumat tuto ojedinělou přírodní památku do hloubky, je možnost ubytování v okolí The Twelve Apostles velmi důležitá. Ačkoli útesy se nachází v relativně izolované oblasti, existuje několik možností, jak si zajistit pohodlné a pohodlné ubytování v blízkosti.

Apollo Bay je nejbližším větším městem The Twelve Apostles a nachází se přibližně 1,5 hodiny jízdy od atrakce. Zde nalezneme širokou nabídku ubytovacích možností, včetně hotelů, motelů, apartmánů a kempů. Apollo Bay je vyhledávaný turistický uzl, který má širokou škálu restaurací, kaváren a obchodů, což představuje skvělou výchozí pozici pro objevování regionu Great Ocean Road.

Další možností ubytování v blízkosti The Twelve Apostles je Port Campbell - malebné přímořské městečko, které se nachází pouze 10 minut jízdy od skalních útesů. Zde najdeme také různé možnosti ubytování, včetně hotelů, penzionů a apartmánů. Port Campbell je ideálním výchozím bodem prozkoumání blízkých atrakcí, jako je například Loch Ard Gorge.

Pro ty, kteří hledají více luxusu a exkluzivity, je možností také ubytování v jednom z luxusních resortů v blízkosti The Twelve Apostles. Tyto resorty nabízejí prvotřídní pohodlí, vyhlídky na oceán a špičkové služby. Vyznačují se také vlastními restauracemi, wellness centry a dalšími zařízeními, které uspokojí i ty nejnáročnější hosty.

The Twelve Apostles jsou jedním z těch unikátních míst na planetě, které si musíte zahrnout do svého seznamu přání. Pojďte se ztratit v této přírodní kráse a rázem si uvědomíte, proč je Austrálie známá jako země ohromujících přírodních krás. Ať už se rozhodnete navštívit na den nebo se zde ubytovat na několik dní, The Twelve Apostles vás nezklamou a zanechají ve vás nezkažitelný dojem na celý život.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky