Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Azerbajdžán Národní park Goygol

Dovolená Azerbajdžán Národní park Goygol


Azerbajdžán je země, která se nachází v Kavkazu a je známá svou krásnou krajinou a bohatou historií. Jedním z nejúchvatnějších přírodních zázraků této země je Národní park Goygol.

Goygol se nachází v západní části Azerbajdžánu a je jedním z nejstarších národních parků v zemi. Jeho hlavní atrakcí je jezero Goygol, kterému park vděčí své jméno. "Goygol" v azerbajdžánském jazyce znamená "modré jezero" a jezero svými jasně modrými vodami opravdu připomíná přímo snové místo.

Jezero vzniklo před asi 12 tisíci lety v důsledku zemětřesení. Krásná modrá barva jezera je způsobena sladkou vodou, která je napájena prameny z hor. Okolní krajina je divoká a lesnatá, což přispívá k celkovému kouzlu místa.

Národní park Goygol je také domovem mnoha vzácných druhů rostlin a zvířat. V parku můžete spatřit jeřáby, supy, sokoly a mnoho dalších druhů ptáků. Zvířecí říše zahrnuje například kamzíky, jelence nebo divoké kočky. To vše přispívá k biodiverzitě a ochraně přírody v této oblasti.

Pro turisty, kteří chtějí na chvíli uniknout rušnému městskému životu, je Národní park Goygol ideálním místem pro relaxaci a odpočinek. Nová turistická infrastruktura, která byla v poslední době vybudována, poskytuje návštěvníkům všechny potřebné pohodlí, jako jsou pokoje, restaurace a informační centrum.

Kromě krásné přírody nabízí Goygol i mnoho možností pro outdoorové aktivity. Turisté zde mohou vychutnávat horské túry, rybaření, pikniky nebo jízdu na koni. Nejlepší čas na návštěvu parku je během jara a léta, kdy je příroda v plném rozkvětu a počasí příjemné.

Návštěva Národního parku Goygol v Azerbajdžánu je skutečným dobrodružstvím do přírody a najít klid a relaxaci ve velkoměstě. Krásná jezera, impozantní hory a bohatá faun a flóra vytvářejí jedinečnou atmosféru, která způsobuje dojem, že jste se ocitli v jiném světě.

Pokud se rozhodnete navštívit Azerbajdžán, nezapomeňte zařadit Národní park Goygol do svého itineráře. To vám poskytne nezapomenutelný zážitek a příležitost prozkoumat krásy této země.


Ubytování Azerbajdžán Národní park Goygol


Národní park Goygol je jednou z největších a nejkrásnějších přírodních rezervací v Azerbajdžánu. Nachází se v regionu Qabala, asi 4 hodiny cesty z hlavního města Baku, a nabízí úchvatnou kombinaci horských kulis, krásného jezera a bohaté flóry a fauny.

Ubytování v Národním parku Goygol je velmi pohodlné a máte na výběr z různých možností. Nejběžnější formou ubytování jsou hotelové pokoje, které nabízejí veškeré moderní vybavení a pohodlí. Tyto hotely se nacházejí přímo v blízkosti jezera a nabízejí úchvatný výhled na okolní krajinu.

Pokud preferujete přírodní a autentický zážitek, můžete si pronajmout chatu nebo srub. Tyto rustikální ubytovací jednotky se nacházejí v srdci parku a umožňují vám těšit se na čistý vzduch, klid a plně se ponořit do přírody. Tento typ ubytování je ideální pro ty, kteří hledají odpočinek a možnost procházek v přírodě.

Pro dobrodružné turisty, kteří chtějí zažít něco unikátního, je k dispozici ubytování vystavěné na stromech. Tyto speciální domy se nacházejí ve vyvýšené poloze a nabízejí úžasný výhled na okolní krajinu. Ubytování na stromech je perfektním způsobem, jak strávit noc uprostřed lesa a nasát prostředí parku.

Národní park Goygol je také oblíbeným místem pro kempování. Turisté mají možnost postavit si vlastní stan v označených oblastech parku a strávit noc pod hvězdami. Kempování v parku je skvělou volbou pro ty, kteří si chtějí užít přímý kontakt s přírodou a využít možností procházek a výletu do okolí.

Není pochyb o tom, že Národní park Goygol nabízí jedinečnou příležitost pro ubytování v příjemném prostředí. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete spát v hotelu, chatě, srubu, stromovém domě nebo stanu, budete mít přístup k nádherné přírodě a budete se moci těšit na nepopsatelnou krásu parku.

Pokud plánujete návštěvu Azerbajdžánu a chcete zažít úžasnou přírodu a krásu Národního parku Goygol, určitě nezapomeňte zvážit možnosti ubytování v tomto malebném regionu. Příroda je jednou z nejcennějších nedotčených pokladů země a je třeba ji chránit a uchovat pro budoucí generace.


Letenka Azerbajdžán Národní park Goygol


Azerbajdžán je země bohatá na přírodní krásy a zázemí, které vám může nabídnout. Jedním z nejkrásnějších přírodních údajů v této zemi je Národní park Goygol. Tento park je populárním cílem pro milovníky přírody z celého světa.

Národní park Goygol se nachází v západní části země, nedaleko města Ganja. Park byl založen v roce 1960 a zahrnuje rozlohu více než 120 hektarů. Jeho hlavní dominantou je jezero Goygol, kterému park také vděčí za své jméno. Goygol je azerbajdžánské slovo pro "modré jezero" a skutečně, voda zde doslova září svým jasně modrým odstínem.

Národní park Goygol je známý svou rozmanitou a exotickou flórou a faunou. Park je domovem mnoha vzácných a ohrožených druhů rostlin a živočichů. Milovníci ptáků mají tu možnost pozorovat různé druhy vzácných ptáků, jako jsou orli nebo lysky. V lesích můžete také narazit na srny, prasata divoká, lišky a další divoká zvířata.

Turisté mají možnost prozkoumat park pěší turistikou nebo na koni. Park nabízí mnoho tras, které vás provedou jedinečnými přírodními scenériemi. Cestou získáte nádherné výhledy na jezero, horské vrcholky a zelené lesy. Na své cestě můžete objevovat krásné vodopády, jako je mytický Sedmkrát Sedm, který zaujme svým kouzlem i sílou.

Pro ty, kteří chtějí zůstat v parku delší dobu, je k dispozici také ubytování. Kromě toho park nabízí piknikové a rekreační oblasti, kde si návštěvníci mohou odpočinout a užít si piknik v přírodě. Také zde najdete malé obchody, které nabízejí místní speciality a suvenýry, které si můžete odnést jako památku.

Návštěva Národního parku Goygol je nezapomenutelným zážitkem. Děti i dospělí mají možnost plavat v krásném jezeře, procházet se po malebných trasách a pozorovat divoká zvířata v jejich přirozeném prostředí. Ochutnávka místní kuchyně, jako je grilované maso a čaj s místními dobroty, je také nezapomenutelným zážitkem.

Národní park Goygol je definitivně jedním z nejhezčích míst v Azerbajdžánu, které stojí za návštěvu. Příroda je zde nedotčená a krásná, a každý, kdo sem přijde, bude ohromen šíří a pestrostí přírodních krás, které zde najde.


Nejčastější dotazy a odpovědi Azerbajdžán Národní park Goygol


1) Kde se nachází národní park Goygol?

Národní park Goygol se nachází v Azerbajdžánu, zhruba 10 km jihozápadně od města Ganja.

2) Jaké jsou hlavní atrakce parku?

Mezi hlavní atrakce parku patří nádherné jezero Goygol, horské vrcholky a skalnaté útvary, stezky pro pěší turistiku a cyklistiku a úžasná divoká příroda.

3) Jak se do parku dostat?

Nejjednodušší způsob, jak se do parku dostat, je autobusem nebo autem z města Ganja. Můžete také požádat o soukromou dopravu.

4) Jaké jsou poplatky za návštěvu parku?

Vstup do parku je obvykle zdarma, ale může být někdy nutné platit vstupné za některé speciální atrakce nebo aktivity.

5) Kdy je nejlepší čas na návštěvu národního parku Goygol?

Nejlepší čas na návštěvu parku je obvykle od května do září, kdy jsou teploty mírné a příroda je v plném rozmachu. V zimě je park uzavřen kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám.

6) Co bych měl vzít na výlet do parku?

Měli byste si vzít pohodlné oblečení a boty na dlouhé procházky, sluneční brýle, klobouk nebo šátek na ochranu před sluncem, vodu a svačinu. Pokud plánujete přespání v parku, můžete si vzít i stan a spacák.

7) Můžu se v parku koupat?

V jezeře Goygol je povoleno koupání, ale je důležité respektovat pravidla ochrany přírody a neznečišťovat vodu. Voda v jezeře je obvykle velmi studená, zejména v období od října do května.

8) Existují v parku turistické trasy?

Ano, v národním parku Goygol jsou dostupné turistické trasy pro pěší turistiku i cyklistiku. Zde si můžete užít krásnou přírodu a výhledy na jezero, vrchy a údolí v okolí.

9) Mohu si v parku zapůjčit kolo?

Zatímco park nedisponuje možností zapůjčení kola, některé turistické společnosti v Ganje mohou nabízet pronájem kol a dalších sportovních vybavení.

10) Jak dlouho trvá prohlídka národního parku Goygol?

Prohlídka parku může trvat několik hodin až celý den, v závislosti na tom, jak dlouhé procházky si plánujete a jaké aktivity vás zajímají. Mnoho turistů si také vyhraje několik dní, aby si užili krásné přírody a divoké zvěře.


Počasí Azerbajdžán Národní park Goygol


Azerbajdžán je země nacházející se v jižní části Kavkazu na pomezí Evropy a Asie. Nachází se zde mnoho unikátních přírodních lokalit, mezi nimiž patří i Národní park Goygol.

Národní park Goygol se rozprostírá na ploše více než 12 000 hektarů a leží na úpatí Kavkazského hřebene. Hlavním ústředím parku je vzdálená vesnice Göygöl, pojmenovaná po jezeře, které se nachází v parku.

Národní park Goygol je známý svým neuvěřitelně krásným a malebným prostředím. Park představuje jednu z nejúchvatnějších přírodních lokalit v Azerbajdžánu a jednu z nejlepších turistických destinací v zemi.

Vzhledem k poloze Goygolu na východě Kavkazu má park kontinentální klima se suššími a teplejšími léty a mírně chladnějšími zimami. Celkově se tedy jedná o velmi slunnou lokalitu s vysokou mírou slunečního svitu během celého roku.

Léta v Národním parku Goygol jsou velmi horká s teplotami často přes 30 stupňů Celsia. V zimních měsících jsou teploty průměrně mezi -5 a 5 ° C, často však mohou být i nižší.

Za nejlepší období pro návštěvu parku lze považovat březen a duben, kdy vše rozkvétá a kvetou tisíce kvetin. V zimě nabízí park mnoho možností pro lyžování a běžky.

Park nabízí návštěvníkům mnoho aktivit, včetně pěší turistiky, horské cyklistiky a horolezectví. Návštěvníci si mohou užít krásných výhledů na Kavkazský hřeben a jezero Göygöl, nebo se projít podél malebných horských řek a pramenů.

Pokud hledáte relaxaci, najdete ji v některém z mnoha lázeňských středisek v okolí parku. K dispozici jsou typické azerbajdžánské lázně s horkými prameny a tradičními masážemi.

Svým krásným přírodním prostředím a mnoha aktivitami a atrakcemi se Národní park Goygol stává oblíbenou turistickou destinací pro mnoho návštěvníků Azerbajdžánu i zahraničí. Pokud tedy hledáte přírodní krásy a nezapomenutelné zážitky během svého pobytu v Azerbajdžánu, Národní park Goygol by měl být na vašem seznamu.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky