Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Belgie Oudenaarde

Nejčastější dotazy a odpovědi Belgie Oudenaarde


1. Jak se dostat do Belgie Oudenaarde?

Nejjednodušší způsob je cestovat letecky nebo vlakem do Bruselu a následně přestoupit na vlak směrem do Oudenaarde. Alternativně je možné přijet automobilem po dálnici.

2. Jaké jsou nejznámější turistické atrakce v Oudenaarde?

Mezi hlavní atrakce patří gotická radnice, kostel Panny Marie a muzeum Ronde van Vlaanderen, které je věnované závodu Tour of Flanders.

3. Kde se nachází nejbližší letiště?

Nejbližší mezinárodní letiště je Brussels Airport, které je vzdálené asi 70 kilometrů od Oudenaarde.

4. Co byste měli ochutnat z místní kuchyně v Oudenaarde?

Místní specialita je Kwaremont, silné belgické pivo, které je rovněž pojmenováno po zdejší hoře. Další typické pokrmy zahrnují belgické hovězí karbanátky a zapečené kachní stehno.

5. Kdy se koná závod Tour of Flanders?

Tour of Flanders je každoroční profesionální cyklistický závod, který se koná na začátku dubna. Datum závodu je každý rok různé.

6. Jaká je průměrná teplota v Oudenaarde?

Průměrná teplota v Oudenaarde se pohybuje od 10°C v zimních měsících (prosinec až únor) až po 21°C v letních měsících (červenec a srpen). Nicméně teploty se mohou výrazně lišit v závislosti na konkrétním ročním období.

7. Kde se dá ubytovat v Oudenaarde?

V Oudenaarde je k dispozici široká škála hotelů a penzionů, které nabízejí ubytování pro různé cestovatele. Doporučuje se rezervovat pokoj předem, zejména během hlavní turistické sezóny.

8. Jaké jsou nejbližší možnosti kulturního vyžití v Oudenaarde?

V Oudenaarde se nachází několik muzeí, jako je muzeum Ronde van Vlaanderen a muzeum textilu. Město také pravidelně pořádá kulturní akce, koncerty a výstavy.

9. Kde se dá nakoupit v Oudenaarde?

V Oudenaarde je možné nakupovat v různých obchodech se suvenýry, oblečením, potravinami a dalšími produkty. Hlavní nákupní ulice je Hoogstraat.

10. Kde najít další informace o Oudenaarde?

Dodatečné informace o Oudenaarde lze najít na webových stránkách města, turistických informačních centrech nebo u místních turistických průvodců.


Ubytování Belgie Oudenaarde


Belgie je jednou z nejnavštěvovanějších zemí Evropy a turisté ji často vyhledávají pro její historická města a kulturní bohatství. Jedním z takových měst je i Oudenaarde, malé a malebné město, které se nachází ve východní části země. Pokud plánujete návštěvu Oudenaarde, je důležité zvážit přiměřené ubytování, které vám umožní vychutnat si veškeré krásy tohoto místa.

Oudenaarde nabízí různé možnosti ubytování, které jsou přizpůsobeny potřebám a představám každého návštěvníka. Nejběžnější a nejpopulárnější možností je rezervace hotelu. Město má širokou škálu hotelů, které přizpůsobí všem rozpočtům. Pokud preferujete luxusní ubytování, můžete si vybrat z nabídky exkluzivních hotelových komplexů s veškerými moderními vybaveními a vyhlídkou na krásnou historickou část města. Pokud preferujete menší a intimnější ubytování, jsou k dispozici také menší rodinné hotely a penziony.

Další možností ubytování je pronájem apartmánu nebo rekreačního domu. Tato možnost je ideální pro ty, kteří chtějí mít větší prostor a možnost připravit si vlastní jídlo. V Oudenaarde můžete najít různá prostorná a moderně zařízená apartmána, která jsou umístěna přímo ve středu města nebo v jeho blízkosti. Pronájem apartmánu vám umožní zažít místní atmosféru a životní styl.

Pokud byste raději strávili noc v přírodě, v okolí Oudenaarde se nachází několik malebných kempů a turistických chat. Tyto možnosti ubytování jsou ideální pro ty, kteří chtějí zažít přírodu a turistiku v okolí města. Kempy jsou vybaveny vším potřebným zařízením, jako jsou sprchy, toalety a někdy i bazény. Turistické chaty jsou obvykle jednoduše zařízeny, ale nabízejí příjemnou a útulnou atmosféru.

Nezáleží na tom, jakou možnost ubytování si vyberete, Oudenaarde vám nabídne krásnou a nezapomenutelnou dovolenou. Město je známé svou bohatou historií, zajímavými památkami a úchvatnou přírodou. Vychutnejte si malebné uličky s historickými domy, navštivte známé muzea a ochutnejte místní speciality. Nezapomeňte také na nedaleké přírodní rezervace a cyklostezky, které jsou oblíbené mezi milovníky přírody a aktivního odpočinku.

Ať už se rozhodnete pro hotel, apartmán nebo kemp, ubytování v Oudenaarde vám bude poskytovat pohodlí a příjemné prostředí, abyste si mohli opravdu užít svou dovolenou. Zároveň vám umožní objevit krásy tohoto malebného města a vychutnat si vše, co Belgie má k nabídce.


Dovolená Belgie Oudenaarde


Belgie je známá svou bohatou historií, malebnou přírodou a vynikajícím pivem. Jedno z měst, které stojí za návštěvu, je Oudenaarde. Toto malebné město se nachází ve východní části Belgie a je často navštěvováno turisty z celého světa. Pokud plánujete dovolenou v Belgii, Oudenaarde by mohl být skvělým místem na strávení svého volného času.

Oudenaarde má bohatou historii, která sahá až do středověku. Město je známé především díky důležitým událostem, které se zde odehrály během 16. a 17. století. Například bitva u Oudenaarde byla jednou z největších bitev války o španělské dědictví a hrála důležitou roli ve vzniku moderní Belgie. Návštěvníci mohou navštívit muzeum císařského vojska, které se nachází ve staré radnici a získat tak přehled o bohaté historii města.

Navštěvování památek a historických budov je jedním z hlavních důvodů proč lidé přijíždějí do Oudenaarde. Zvláště populární je kostel Panny Marie s nádhernou gotickou architekturou a Kastelstraat, kde najdete mnoho původních domů postavených v renesančním, barokním a gotickém stylu. Oudenaarde je také domovem proslulého flanderského koberce, který je uměleckým dílem samotným.

Přírodní krásy Oudenaarde a jeho okolí rovněž lákají mnoho návštěvníků. Oudenaarde se nachází v blízkosti rekreační oblasti De Donk, která nabízí krásné rybníky, parky a zelené plochy. Místní obyvatelé i turisté zde často jezdí na procházky, pikniky a cyklistické výlety. Navíc nezdaleka od Oudenaarde se nachází slavné kopce Flander, které jsou známé svými cyklistickými soutěžemi a jsou oblíbeným místem pro sportovní nadšence.

Pokud jste milovníkem dobrého jídla a pití, Oudenaarde vám také nabídne bohatou gastronomickou scénu. Město je známé pro své tradiční belgické pokrmy, jako jsou hovězí karbanátky, kachní prsa, vyzrálý sýr a samozřejmě slavné belgické pivo. V Oudenaarde najdete mnoho hospůdek a restaurací, kde si můžete vychutnat skvělé jídlo a ochutnat široký výběr místních piv.

Navštěva Belgie Oudenaarde může být skvělou volbou pro dovolenou. Díky své bohaté historii, malebné přírodě a skvělým gastronomickým zážitkům si zde každý návštěvník najde to své. Que váš výlet do Oudenaarde bude nezapomenutelným zážitkem.


Letenka Belgie Oudenaarde


Belgie Oudenaarde: Krásné město s bohatou historií

Belgie je známá svými nádhernými historickými městy a jedním z nich je i Oudenaarde. Toto malebné město, nacházející se v provincii Východních Flander, láká každý rok tisíce turistů svou bohatou historií a jedinečným kulturním dědictvím.

Oudenaarde se nachází jen kousek od francouzských hranic a jeho historie sahá až do doby římského impéria. Město zažilo svůj vrchol v 15. a 16. století, kdy se stalo centrem výroby luxusních koberců pro evropskou šlechtu. I dnes je Oudenaarde známé výrobou kvalitních koberců a místní muzeum, Muzeum Oudenaarde a de Vlaamse Ardennen, představuje jejich bohatou historii.

Pro milovníky architektury je Oudenaarde rovněž skvělým cílem. Katedrála Panny Marie z 12. století je považována za jednu z nejkrásnějších gotických katedrál v Belgii. Její vápencová fasáda a vnitřní výzdoba zaujmou každého, kdo je příznivcem středověké architektury. Dalším architektonickým skvostem je radnice ve flambojantně gotickém stylu s nádhernou věží a zvonem z 16. století.

Navštěvníci, kteří se chtějí ponořit hlouběji do historie města, by měli zavítat do hradu Oudenburg. Tento impozantní středověký hrad byl postaven v 9. století a sloužil jako pevnost a rezidence místní šlechty. Dnes zde návštěvníci najdou také malé muzeum, které představuje historii hradu a jeho význam v rámci regionu.

Pro ty, kteří preferují přírodu a aktivní odpočinek, Oudenaarde leží na okraji pohoří De Vlaamse Ardennen (Vlámské Ardeny), což nabízí ideální příležitost pro pěší turistiku a cyklistiku. Cesta přes kopce a údolí tohoto kraje vám umožní obdivovat nádherné výhledy a objevovat malebné vesnice a přírodní rezervace.

Pokud se rozhodnete navštívit Oudenaarde, nezapomeňte ochutnat místní specialitu - Oudenaardský pivní středověk. Místní pivovar De Brabandere je proslulý svými tradičními belgickými pivy a výlet do pivovaru vám umožní ochutnat jejich různé typy piv a poznat proces jejich výroby.

Město Oudenaarde je snadno dostupné z Bruselu, který je od něj vzdálen asi 60 kilometrů. Nejbližší letiště, letiště Brusel-Zaventem, je ideální výchozí bod pro vaši cestu do tohoto historického města. Pro cestovatele, kteří preferují přímé spojení, je také možné využít letiště Brusel-Charleroi, které je o něco vzdálenější, ale nabízí často levnější letenky.

Pokud se chystáte navštívit Belgii, nezapomeňte zařadit Oudenaarde do svého seznamu cílů. Toto malebné město nabízí ideální kombinaci historie, kultury a přírodních krás, které zaručeně nebudou vaši návštěvu Belgii zklamat.


Počasí Belgie Oudenaarde


Belgie je známá svým častým a proměnlivým počasím, a město Oudenaarde není výjimkou. Ležící ve Východní Flandry, Oudenaarde zažívá typické podnebí mírného oceánského klimatu.

Oudenaarde je charakterizováno mírnými teplotami po celý rok. V letních měsících červenci a srpnu průměrné teploty stoupají na příjemných 20 až 25 stupňů Celsia. Toto období je obecně slunečné a teplé, i když občas může pršet. Je to také čas, kdy se město otevírá pro turisty, kteří chtějí prozkoumat jeho krásu a bohatou historii.

Zimní měsíce od prosince do února jsou v Oudenaarde chladnější, průměrné teploty se pohybují kolem 0 až 5 stupňů Celsia. Období mezi listopadem a únorem je také nejvlhčí částí roku. V zimě se může objevit sněhová pokrývka, což dává městu malebný vzhled.

Jaro a podzim jsou obdobími přechodu, kdy se teploty pomalu mění. V obou obdobích může být chladno a vlhko, s průměrnými teplotami kolem 10 až 15 stupňů Celsia. V těchto měsících je také občasné deštivo, a proto by si návštěvníci měli být připraveni na různé podmínky.

Oudenaarde je známé také díky svému kopcovitému terénu a malebným krajinám. Vlivem blízkosti Arden jsou mírné větry častým jevem, které dodávají místní atmosféře ojedinělý a často osvěžující charakter.

Bylo by dobré mít s sebou vícevrstvé oblečení, když navštívíte Oudenaarde, protože počasí je někdy nepředvídatelné. Není nic lepšího než být připraven s deštníkem a pláštěnkou, aby vám vyhovovaly neočekávané lijáky. Být připravený na jakékoli počasí vám umožní vychutnat si krásu města a všechny jeho okolí.

Celkově vzato, počasí v Oudenaarde nabízí rozmanitost a proměnlivost po celý rok. Bez ohledu na roční období, návštěvníci mohou očekávat, že jim toto malebné belgické město poskytne něco nezapomenutelného. Od jarního kvetení po letní slunečné dny a podzimní zlaté barvy, Oudenaarde a jeho počasí mají co nabídnout každému návštěvníkovi.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky