Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Beliz Tikal (Guatemala, blízko hranic s Belize)

Letenka Beliz Tikal (Guatemala, blízko hranic s Belize)


Letenka Beliz Tikal: Objevte krásu Guatemaly a Belize

Pokud se chystáte na dovolenou do tropického ráje, máme pro vás skvělý tip - letenka Beliz Tikal. Tato oblast se nachází na rozhraní Guatemaly a Belize a nabízí návštěvníkům neobyčejně rozmanitou a fascinující krajinu, bohatou historii a pohostinné obyvatele.

Letenka Beliz Tikal vás zavede do srdce Střední Ameriky, kde se setkáte s jedinečnou kombinací indiánské, španělské a karibské kultury. Tato oblast je bohatá na přírodní a historické památky, které si vás zcela jistě získají.

Jednou z hlavních atrakcí této oblasti je Tikal, starověké město ležící v deštném pralese Guatemaly. Tikal bylo jedním z dominantních kulturních a politických center Maya a jeho mohutné pyramidy a chrámy stále vyvolávají úžas mezi návštěvníky. Prošmejděte si starobylé náměstí a projděte se po stezkách, které vás zavedou k nejznámějším památkám, jako je chrám Tikál I (Jaguartemple) nebo chrám Tikál II (Chrám masky). Z vrcholů pyramid si užijete nádherné výhledy na celý prales, který je večer proslulý výskytem opic, ptáků a jiných exotických zvířat.

Další nedalekou atrakcí je krásné město Flores, vodní metropole regionu Petén. Město je postavené na umělém ostrově uprostřed jezera Petén Itzá a nabízí spoustu architektonických skvostů a malebných uliček. Procházejte se podél vodního okraje a zkoumejte historický centrum, které je jako jedno z mála míst v Guatemale chráněno před moderní výstavbou. Návštěva města Flores je zážitkem, který si rozhodně nenecháte ujít.

Po objevování Guatemaly se můžete vydat do sousedního Belize, který je proslulý svými bílými písčitými plážemi, azurovými vodami Karibského moře a úžasným korálovým útesem. Belize je rájem pro potápěče a milovníky vodních sportů. Pořiďte si potápěčskou výzbroj a sestupte pod hladinu, abyste objevili fascinující tajemství podmořského světa. Pokud vás více láká relaxace na plážích, Belize nabízí nespočet krásných písečných pláží, kde si můžete užít pobytu v pravém karibském stylu.

Letenka Beliz Tikal je vstupenkou do exotického ráje, který si zamilujete. Objevujte fascinující historii Mayů, prozkoumejte deštný prales, užívejte si pohostinnost místních obyvatel a odpočiňte si na bílých písečných plážích Karibiku. Tato dovolená vás zcela jistě okouzlí a poskytne vám nezapomenutelné zážitky.

Vydejte se na dobrodružství, které vám nabídne letenka Beliz Tikal. Tato oblast je jedním z nejlépe střežených tajemství Střední Ameriky a vás čeká mnoho zajímavých objevů. Připravte se na nezapomenutelnou dovolenou, která vám otevře okno do odlišných kultur a přírodních krás.


Nejčastější dotazy a odpovědi Beliz Tikal (Guatemala, blízko hranic s Belize)


Dotaz: Jak se dostanu z Belizského města Belize City do Tikalu v Guatemale?
Odpověď: Nejběžnější způsob, jak se dostat do Tikalu z Belize City, je autobusem. Existuje několik dopravních společností, které nabízejí přímé spoje mezi oběma městy. Cesta trvá přibližně 4-5 hodin.

Dotaz: Kolik stojí vstupenka do areálu Tikalu?
Odpověď: Vstupenka do areálu Tikalu činí 150 guatemalských quetzalů (přibližně 20 USD) pro dospělého. Děti do 12 let mají vstup zdarma.

Dotaz: Jak dlouho trvá prohlídka Tikalu?
Odpověď: Prohlídka Tikalu obvykle trvá celý den. Návštěva hlavních památek, jako jsou Velké náměstí, chrámy a pyramidy, může zabrat přibližně 4-5 hodin. Doporučuje se si vyhradit dostatek času na prozkoumání celého areálu až do západu slunce.

Dotaz: Je nutné mít vlastní průvodce pro návštěvu Tikalu?
Odpověď: Ne, není povinné mít vlastního průvodce, ale doporučuje se si najmout místního průvodce, který vám poskytne užitečné informace a vysvětlí historii a význam jednotlivých památek.

Dotaz: Jaké je nejlepší období pro návštěvu Tikalu?
Odpověď: Nejlepší období pro návštěvu Tikalu je během suchého období od listopadu do dubna, kdy je méně pravděpodobnost deště. Teploty jsou příjemné a vegetace je zelená. V letních měsících, zejména v červnu a červenci, se můžete setkat s vyššími teplotami a větším množstvím turistů.


Dovolená Beliz Tikal (Guatemala, blízko hranic s Belize)


Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, zajímavé historie a krásné přírody, určitě přemýšlejte o dovolené v Beliz a Tikalu. Tyto dvě oblasti se nacházejí ve střední Americe, v blízkosti hranic s Belize. Zde jsou některé z nejlepších věcí, které si na této dovolené užijete.

Beliz, který leží na pobřeží Karibského moře, nabízí návštěvníkům příležitost prozkoumat jeho mnoho nádherných pláží a mysů, které si získaly mezinárodní uznání. Zde najdete také druhý největší korálový útes na světě a můžete si užívat šnorchlování a potápění.

Pokud rádi objevujete neobvyklé podivuhodné místa, určitě vyrazte do města Tikal, které se nachází v blízkosti hranice s Belize. Tikal je starověké město mayské civilizace, které bylo založeno před více než 2 000 lety a dosáhlo svého největšího rozmachu v 7. a 8. století našeho letopočtu. Zde najdete mnoho impozantních pyramid, chrámových komplexů a dalších historických památek.

Při návštěvě Tikalu se také můžete těšit na nádherné výhledy na okolní džungli a můžete se vydat na procházku v okolí a objevovat zdejší faunu a flóru. Tikal se rovněž nachází v Národním parku Tikal a je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO.

Další zajímavou možností při dovolené v Beliz a Tikal jsou výlety na řeku Belize, která protéká úžasnou krajinou plnou zeleně a exotických zvířat. Zde můžete například podniknout kajakovou výpravu, projížďku na vodním skútru nebo se vydat na rybolov.

V oblasti Beliz a Tikal se také nachází mnoho zajímavých měst a vesnic s bohatou historií a kulturou místních obyvatel. Například město San Ignacio v Belize nabízí mnoho kulturních akcí, koncertů a tradičních festivalů. Zde také najdete řadu muzeí a galerií, které prezentují historii a umění místních obyvatel.

Celkově lze tedy říci, že dovolená v Beliz a Tikal je ideální pro ty, kteří si chtějí užít nejen krásné pláže, ale i bohatou historii, přírodu a adrenalinová dobrodružství. Pokud se tedy chystáte na dovolenou v Karibiku a chtěli byste objevit něco nového a neobvyklého, zvažte návštěvu této oblasti.


Počasí Beliz Tikal (Guatemala, blízko hranic s Belize)


Beliz Tikal je národní park nacházející se v Guatemale, blízko hranic s Belize. Tento nádherný a rozlehlý park, který se rozkládá na více než 57 tisících hektarech, láká ročně tisíce turistů svou neuvěřitelnou přírodní krásou a archeologickými památkami. K dispozici zde jsou desítky ruin a pyramid, které dodávají parku nezaměnitelný historický charakter.

Pokud plánujete návštěvu Beliz Tikal, měli byste mít na paměti, že klima v této oblasti se může lišit v závislosti na ročním období. Obecně platí, že národní park má tropické klima. Průměrná roční teplota se pohybuje od 20 do 29 °C. V nejteplejším měsíci, což je květen, může teplota vystoupat až na 40 °C. V nejchladnějším měsíci, dubnu, teplota klesá na minimálně 18 °C. Vzhledem k vlhkosti může být teplo velmi dusné, což je důvod, proč se doporučuje navštěvovat park během zimních měsíců.

Během období dešťů, které zahrnují měsíce od června do listopadu, mohou být povrchy v parku kluzké a mokré, což zvyšuje riziko pádů. V tento období také mohou být silné lijáky a příležitostně vysoká vlhkost. Během suchého období, což je obvykle od prosince do května, je park výrazně suchší a teploty jsou příjemnější.

Celkově platí, že nejlepším obdobím pro návštěvu Beliz Tikal je od prosince do května. V této době můžete očekávat slunečné a příjemné počasí a méně dešťových srážek. Je však důležité mít na paměti, že výlet do Beliz Tikal není o samotném klimatu, ale o prozkoumávání krás této oblasti. Bez ohledu na to, kdy navštívíte národní park, budete nadšeni překrásnými pralesy, vodopády a nevšedním archeologickým odkazem, který má Beliz Tikal k dispozici.


Ubytování Beliz Tikal (Guatemala, blízko hranic s Belize)


Beliz Tikal je malebné a exotické ubytování nacházející se v srdci džungle v Guatemale, nedaleko hranic s Belize. Toto jedinečné místo nabízí nejen úžasné prostředí obklopené překrásnou přírodou, ale také pohodlné a stylové ubytování pro turisty z celého světa.

Beliz Tikal získal svou popularitu především díky své blízkosti k archeologickému nalezišti Tikal, které je jedním z nejvýznamnějších a nejstarších mayských měst ve Střední Americe. Cestovatelé zde mohou zažít autentický zážitek v duchu starověké mayské kultury a prozkoumat pozůstatky tohoto fascinujícího místa.

Samotné ubytování v Beliz Tikal je spojením pohodlí a ekologických principů. Hosté mají možnost si vybrat mezi různými typy ubytování, včetně příjemných chatiček obklopených tropickou vegetací nebo spacích stanů pro ty, kteří touží po autentickém zážitku v přírodě. Všechny pokoje jsou moderně vybavené a poskytují veškeré potřebné vybavení pro pohodlný pobyt.

Beliz Tikal je také vybaven veřejným bazénem, kde si hosté mohou vychutnat osvěžující koupání po dlouhém dni prozkoumávání okolních památek. Zde si mohou hosté odpočinout a užít si tropického prostředí plného opojných zvuků přírody. Pro ty, kteří mají rádi aktivní dovolenou, je k dispozici široká nabídka outdoorových aktivit, včetně pěších túr, kajakování nebo jízdy na koni.

Pokud se hosté rozhodnou vychutnat si místní gastronomii, restaurace v Beliz Tikal nabízí široký výběr chutných pokrmů. Specializuje se na místní kuchyni, která je plná exotických chutí a vůní. Místní speciality jako mole, guacamole nebo tacos jsou neodolatelným lákadlem pro chuťové buňky.

Kromě návštěvy archeologického naleziště Tikal, mají hosté také možnost objevovat okolí a prozkoumat další památky, jako je Yaxha či El Mirador. Beliz Tikal je také výborným výchozím bodem pro výlety do Belize, které nabízí nádherné pláže a křišťálově čisté moře.

Beliz Tikal vám umožní zažít nezapomenutelnou dovolenou v přírodě, kde můžete sledovat kolibříky létající nad vámi, pozorovat místní flóru a faunu a ponořit se do atmosféry Spiritu Mayů. Jestliže hledáte harmonii s přírodou a dovolenou plnou dobrodružství, Beliz Tikal je pro vás ideálním místem.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky