Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Bosna a Hercegovina Neum

Letenka Bosna a Hercegovina Neum


Neum, malé město v Bosně a Hercegovině, je jedinečné svým umístěním jako jediné přímořské letovisko v této zemi. S rozlohou přes 270 kilometrů čtverečních se nachází na svém vlastním území, zcela obklopeným Chorvatskem. Neum se nachází na pobřeží Jaderského moře, což z něho dělá oblíbenou destinaci pro dovolenou nejen pro místní, ale i pro turisty ze zahraničí.

V minulosti byl Neum významným rybářským přístavem a obchodním centrem. Dnes je to živé město s mnoha hotelovými komplexy, restauracemi, plážemi a přístavištěm pro kotvení lodí. Neum se nachází v Přímořsko-neretvanském kantonu, který je součástí Federace Bosny a Hercegoviny.

Hlavní přitažlivostí Neumu jsou jeho pláže, které lákají koupání a opalování. Dlouhé písčité a oblázkové pláže jsou ideální pro rodiny s dětmi i individuální plážové nadšence. Na těchto plážích najdete také mnoho restaurací a barů, kde si můžete vychutnat čerstvé mořské plody a tradiční bosenskou kuchyni.

Neum není velkým letoviskem jako například Dubrovník nebo Split, ale stále si uchovává svou existenci a charakter. Kromě plážových aktivit můžete v Neumu také prozkoumat okolní přírodu. V blízkosti se nachází národní park Hutovo Blato, který je přírodním rájem pro ptáky. Tento park je ideálním místem pro pozorování ptáků a výlety lodí po řece Neretva.

Pro ty, kteří se zajímají o historické a kulturní dědictví, je v blízkosti mnoho zajímavých lokalit. Starověké město Ston, které je známé svými rozsáhlými hradbami a solnými poli, je jen krátkou jízdou od Neumu. Další zajímavá místa v okolí zahrnují historické město Mostar s ikonickým mostem Stari Most a pevností v Pocitelji, která je na seznamu světového dědictví UNESCO.

Neum je také výhodou pro turisty, kteří chtějí prozkoumat několik zemí během jedné dovolené. Díky své poloze v blízkosti hranic s Chorvatskem můžete snadno navštívit známá chorvatská letoviska, jako je Dubrovník, Makarska a Split. Cesty do těchto míst jsou krátké, což dává možnost objevovat více destinací během svého pobytu.

Neum je stále relativně neobjevenou destinací a nabízí autentický zážitek z pobytu u moře. Jeho malebná pobřežní linie a krásná příroda přitahují turisty, kteří hledají klid a odpočinek daleko od turistických davů. Jestliže hledáte alternativu k rušným letoviskům, měli byste zvážit návštěvu Neumu v Bosně a Hercegovině.


Počasí Bosna a Hercegovina Neum


Bosna a Hercegovina je země, která se nachází v jihovýchodní části Evropy. Je to země, kterou ovlivňuje nejméně tři různé klimatické území, což vede k tomu, že počasí je velmi různorodé. Na jihu země se nachází malé přímořské městečko Neum, které navštěvují turisté z celého světa.

Neum je vlastně jediným přístavem Bosny a Hercegoviny na Jadranu a je to poměrně malé přímořské městečko. Město obklopují dvě hornaté krajiny, z nichž jedna patří k pohoří Prenj a druhá k pohoří Čvrsnica. Tato krajina má vliv na počasí. Téměř všechny údaje o počasí v Neumu byly získány z měření v Dubrovníku, což je hlavní město Chorvatska.

V létě na přímoří Neum bývá teplota příjemných 24 až 28 °C a voda je teplá, což umožňuje koupání. V zimě teploty klesají na 5 až 12°C a někdy může sněžit. Průměrná roční teplota vzduchu se pohybuje okolo 14°C.

Pokud hledáte nejlepší období pro návštěvu Neumu, pak jsou to měsíce léta, kdy je počasí nejstabilnější. Květen, červen a září jsou klimaticky příjemné a nabízejí ideální teplotu pro koupání a vyšší míru slunečního záření. V červenci a srpnu bývají teploty někdy náročné a může být intenzivnější slunce.

Celkově bývá počasí v Bosně a Hercegovině dosti nevyzpytatelné a může se značně lišit v různých částech země. V Neumu je však klima příjemné a vyvážené díky blízkosti Jadranu a kopcovitému pozadí horských masivů v okolí města.


Ubytování Bosna a Hercegovina Neum


Neum je malebné letovisko nacházející se v jižní části Bosny a Hercegoviny, které svou polohou nabízí krásné výhledy na Jaderské moře. Je jediným přístavem v této zemi a je také jediným chorvatským enklávou na území Bosny a Hercegoviny. Neum je oblíbené turistické místo pro dovolenou a nabízí širokou škálu možností pro ubytování.

Turisté mají na výběr z různých typů ubytování, které splňují jejich individuální potřeby a preference. Neum nabízí širokou škálu hotelů, apartmánů, penzionů a soukromých pronájmů. Hotely v Neumu jsou často moderní a vybavené veškerým komfortem, který můžete očekávat během dovolené. Zde můžete najít hotely všech kategorií, od luxusních 5hvězdičkových hotelů po rodinné hotely s nižšími cenami. Mnoho z nich má vlastní bazény, wellness centra a restaurace, ve kterých si můžete vychutnat tradiční bosenskou a chorvatskou kuchyni.

Pokud preferujete více nezávislosti během dovolené, můžete se rozhodnout pro pronájem apartmánu. V Neumu je mnoho apartmánů různých velikostí a cenových relací. Většina apartmánů je plně vybavena kuchyněmi, což vám umožní připravit si vlastní jídlo, pokud si nechcete pořád chodit do restaurací. Výhodou apartmánu je také to, že máte své soukromí a prostor, který se můžete rozložit.

Pokud hledáte levnější možnost ubytování, můžete si vybrat z různých penzionů a soukromých pronájmů. Tyto ubytovací možnosti nabízejí jednoduché a čisté pokoje za přijatelné ceny. Mnoho penzionů má rodinnou atmosféru a vlastní zahradu, kde si můžete odpočinout a vychutnat si svou dovolenou.

Neum je také oblíbeným místem pro kempování. V okolí města jsou k dispozici kempy s moderními příslušenstvím, jako jsou sprchy, toalety, elektřina a další. Kempování je skvělou volbou pro ty, kteří milují přírodu a chtějí zažít dovolenou v kontaktu s přírodou.

Ve městě i jeho okolí je mnoho zajímavých míst, které stojí za návštěvu. Můžete si prohlédnout starou pevnost, která poskytuje úchvatné výhledy na okolní krajinu a moře. Můžete také navštívit místní tradicionální trhy, kde si můžete koupit suvenýry a tradiční bosenské výrobky.

Ubytování v Neumu je velmi populární a proto je lepší rezervovat si ho předem. Mnoho hotelů a apartmánů nabízí rezervace přes internet, což usnadňuje a zajišťuje vaši dovolenou v tomto malebném letovisku.


Dovolená Bosna a Hercegovina Neum


Bosna a Hercegovina je krásná země plná překrásných krajů, zvuků a vůní. Jedním z nejoblíbenějších míst pro dovolenou v této zemi je město Neum, které je klidným a malým letoviskem na pobřeží Jaderského moře. Pokud si chcete užít krásné výhledy na moře a zároveň se potěšit klidem a relaxací, Neum je tou správnou destinací pro vás.

Neum je město, které se nachází na obou stranách ústí řeky Neretvy do Jaderského moře. V letovisku najdete mnoho restaurací a kaváren, kde si můžete vychutnat místní kuchyni a pití. Kromě toho se zde také nachází mnoho obchodů, kde si můžete zakoupit suvenýry nebo potřeby pro vaši dovolenou.

Neum má také mnoho pláží, kde si můžete užít slunce a jemné vlny Jaderského moře. Pláže jsou čisté a dobře udržované, což z nich dělá velmi oblíbené místo pro odpočinek. Pokud rádi děláte vodní sporty, můžete se v Neumu zabavit např. windsurfingem nebo jízdou na vodním skútru.

Neum se nachází v historické oblasti zvané Hercegovina, která je plná historických památek a zajímavostí. Pokud máte rádi historii, můžete navštívit města jako Mostar, Blagaj nebo Pocitelj, kde najdete mnoho historických památek, jako jsou například Stará mostovka v Mostaru, nebo tekoucí řeku v Blagaji.

Bosna a Hercegovina je také známá svými překrásnými národními parky. Z mořského letoviska Neum můžete dojet do národního parku Hutovo Blato, který je domovem mnoha druhů ptáků a hnízdištěm mnoha druhů ryb. Pokud máte rádi přírodu, můžete si užít krásné výhledy na kopce a hory, které jsou v těsné blízkosti Neumu.

Kromě toho, že je Neum krásným místem pro odpočinek, je také snadno dostupný. Neum leží pouze 60 km od města Dubrovník v Chorvatsku a také pouhých 30 km od Mezinárodního letiště Dubrovník, což z něj dělá výbornou volbu pro ty, kteří chtějí snadno a rychle cestovat.

Takže jestliže hledáte krásné místo, kde si můžete užít dovolenou plnou odpočinku a relaxace, ale zároveň i objevování místní historie a kultury, pak je Neum tou správnou volbou pro vás. Přijďte objevit toto kouzelné místo a nechte se unést krásným Jaderským mořem a panoramatem, které k Neumu patří.


Nejčastější dotazy a odpovědi Bosna a Hercegovina Neum


1. Jaké jsou nejlepší pláže v Neumu?
- Neum má několik krásných pláží, mezi nejpopulárnějšími jsou pláže Galeb, Zlatna Obala a Copacabana.

2. Jaká je nejlepší doba k návštěvě Neumu?
- Neum je nejlepší navštívit v létě, zejména v červenci a srpnu, kdy je počasí teplé a ideální pro koupání a slunění.

3. Jaké aktivity a atrakce lze v Neumu najít?
- Mezi nejpopulárnější aktivity patří plavání, potápění, vodní lyžování, jízda na kole, turistika, procházky po historických památkách a tradičních restauracích.

4. Kolik stojí ubytování v Neumu?
- Cena ubytování v Neumu se liší podle typu ubytování a sezóny. V hotelích a apartmánech se ceny pohybují od 30 do 100 EUR za noc.

5. Jak se dostat do Neumu?
- Neum je přístupný autem nebo autobusem z Šibeniku nebo Splitu v Chorvatsku. Také je možné se sem dostat trajektem z Ploče v Chorvatsku.

6. Jak dlouho trvá jízda z Sarajeva do Neumu?
- Cesta z Sarajeva do Neumu trvá přibližně 3 hodiny a 30 minut autem.

7. Jaké jsou možnosti stravování v Neumu?
- Neum nabízí širokou škálu možností stravování, včetně tradiční bosenské kuchyně, mořských plodů, pizzerií, restaurací s mezinárodní kuchyní a kaváren.

8. Je v Neumu možné platit kreditními kartami?
- Ano, většina hotelů, restaurací a obchodů v Neumu přijímá platby kreditními kartami.

9. Jaká je místní měna v Bosně a Hercegovině?
- Místní měna v Bosně a Hercegovině je konvertibilní marka (BAM). Vybrat si místní měnu je obvykle výhodnější.

10. Existují v Neumu kulturní památky k navštívení?
- Ano, v okolí Neumu se nachází mnoho kulturních památek, včetně starého města Mostar, Blagajského tekija, mešity Koski Mehmed Pasha a Starého mostu.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky