Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Česko Národní park Šumava

Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Národní park Šumava


1. Jak se dostanu do Národního parku Šumava?
- Nejbližším větším městem je Český Krumlov, kam lze dorazit vlakem nebo autobusem. Zde je možné navázat na regionální autobusovou dopravu směřující do různých částí národního parku.

2. Kde se nachází nejlepší vstupy do parku?
- Existuje několik vstupních bodů do Národního parku Šumava. Jeden z nejznámějších je Horská Kvilda, kde se nachází také informační centrum. Dalšími populárními vstupy jsou například Modrava, Srní nebo Prášily.

3. Jaký je doporučený časový rozsah pro návštěvu Národního parku Šumava?
- Záleží na vašich preferencech a zájmech. Pro jednodenní výlet je možné si vybrat některý z výše zmíněných vstupů a prozkoumat okolní přírodu a turistické stezky. Pro delší pobyt doporučujeme alespoň 3-4 dny, abyste měli čas projít více tras a objevit různé části parku.

4. Jaký je vstupné do Národního parku Šumava?
- Vstup do parku je obvykle zdarma. Nicméně některé vybrané lokality nebo atrakce, jako například muzea, mohou vyžadovat vstupné.

5. Jaké aktivity mohu vykonávat v Národním parku Šumava?
- V parku je možné se věnovat různým venkovním aktivitám, jako je pěší turistika, cykloturistika, rybaření, horská kola, vodní sporty na jezerech a mnoho dalšího. Dále je možné se zúčastnit exkurzí, poznávacích programů a sledování zvěře.

6. Kde mohu najít ubytování v blízkosti Národního parku Šumava?
- V okolí Národního parku Šumava je k dispozici široká škála ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a chat. Nejbližšími městy s ubytovacími kapacitami jsou například Český Krumlov, Železná Ruda nebo Vimperk.

7. Jaké jsou nejznámější turistické trasy v parku?
- Mezi nejznámější turistické trasy v Národním parku Šumava patří například tras Boubínská hora, Poledník, Černá hora nebo Dlouhá Stráň.

8. Jaké jsou pravidla chování v Národním parku Šumava?
- Národní park Šumava se snaží zachovat svou přírodní krásu a ochranu životního prostředí. Proto je důležité dodržovat pravidla, jako je neukládání odpadků, pohyb pouze po značených trasách, respektování zákazů, nekrmení a nevyrušování zvěře a zachování klidu a ticha.

9. Existují v parku možnosti stravování?
- Ano, v okolí Národního parku Šumava se nachází restaurace, bufety a další stravovací zařízení, které nabízejí různé typy jídel, včetně tradiční české kuchyně.

10. Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu Národního parku Šumava?
- Národní park Šumava je přitažlivým cílem jak v létě, tak v zimě. V letních měsících můžete využít teplejšího počasí a užívat si venkovních aktivit. V zimě je pak park oblíbeným místem pro lyžování, běžkování a další zimní sporty.


Dovolená Česko Národní park Šumava


Národní park Šumava – přírodní krása pro dovolenou v Česku

Česká republika je známá svou bohatou přírodou a malebnými krajinnými scenériemi, které lákají turisty z celého světa. Jedním z nejvýznamnějších přírodních klenotů této země je Národní park Šumava, který se nachází na jihozápadě Čech blízko hranic s Německem a Rakouskem. Tato oblast je ideálním místem pro dovolenou pro všechny milovníky přírody a outdoorových aktivit.

Národní park Šumava patří mezi největší chráněné krajinné oblasti v Česku a rozprostírá se na ploše přesahující 69 000 hektarů. Jeho jedinečná přírodní a ekologická hodnota byla oceněna v roce 1990, kdy byl park vyhlášenchráněnou krajinnou oblastí. V roce 1991 byl pak povýšen na národní park.

Co zde najdeme? Především panenskou přírodu, rozsáhlé jehličnaté lesy, prameniště říček, jezera, horské louky a divoká údolí. Vyskytuje se zde také mnoho chráněných a vzácných druhů rostlin a živočichů, včetně například rysa ostrovida nebo tetřeva hlušce.

Jedním z nejatraktivnějších míst v Národním parku Šumava je nejvyšší hora České republiky a zároveň všech Čech – Plechý, který dosahuje výšky 1 378 metrů. Na vrcholu hory se tříští krásné výhledy na okolní krajinu a na vrcholy Alp, které jsou viditelné za jasného počasí. Turisté se sem vydávají jak pěšky, tak také na kole nebo na běžkách v zimě.

Kromě Plechého je zde mnoho dalších zajímavých míst, která stojí za návštěvu. Mezi nejpopulárnější patří Modrava, která se nachází uprostřed parku a nabízí nádherné horské túry po okolí, a také kaňon Vltavy, který je jedním z nejkrásnějších údolí v celé Evropě.

Lákadlem pro milovníky architektury je například Rožmberk nad Vltavou, malebná vesnice s gotickým hradem a malebnými zákoutími. Pro rodiny s dětmi je pak ideální zastávkou Zoologická zahrada ve Vimperku, která se nachází v příjemném prostředí a nabízí možnost vidět mnoho exotických zvířat.

Pro aktivní dovolenou nabízí Národní park Šumava také širokou škálu možností. Turisté si zde mohou užít pěší turistiku, cykloturistiku, jízdu na koni, rybaření nebo jízdu na kolečkových bruslích. Pro milovníky vodních sportů je k dispozici mnoho jezer a řek s kvalitními vodami vhodnými k plavání, kajakování a windsurfingu.

Pro dovolenou v Národním parku Šumava je nejideálnější plánovat návštěvu v letním a podzimním období, kdy je počasí nejteplejší a je možné plně využít venkovních aktivit. V zimě pak park nabízí mnoho skvělých možností pro zimní sporty, jako je běžkování nebo sjezdové lyžování.

Dovolená v Národním parku Šumava je skvělou příležitostí k odpočinku v přírodě a k objevování jedinečných přírodních krás. Bez ohledu na typ dovolené, kterou si zde vyberete, jste si jisti, že se vrátíte s krásnými vzpomínkami a novými zážitky.


Počasí Česko Národní park Šumava


Česko je země bohatá na krásná místa, která je třeba vidět. Jedním z těch nejkrásnějších a nejzachovalejších míst v Česku je Národní park Šumava. Tento úžasný park se nachází na jihozápadě Čech a nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých aktivit a památek.

Jedním z prvních věcí, na kterou si návštěvníci parku Šumava všimnou, je jeho počasí. Šumava se nachází na hranici mezi dvěma klimatickými oblastmi, kontinentální a oceánské. Díky tomu je počasí v parku velmi proměnlivé a může se rychle měnit.

V létě je počasí v parku Šumava obvykle teplé a slunečné s průměrnou teplotou kolem 20°C. Může však být také deštivo a chladno, takže byste měli být připraveni na změny počasí. V zimě může být velmi chladno, s průměrnou teplotou kolem -5 až -10°C, ale v letech s méně sněhem se mohou teploty vyšplhat nad bod mrazu.

Národní park Šumava je známý svými lesy, které chrání před větry a ovlivňují počasí v okolí. Tyto lesy také přispívají k zachování mnoha druhů rostlin a zvířat, včetně mnoha druhů ptáků a savců.

Pokud se chystáte návštěvou parku Šumava, je velmi důležité být připraven na změny počasí. Doporučujeme nosit vhodné oblečení a obuv, stejně jako náhradní vrstvy a délku kalhot. Měli byste také přemýšlet o ochranných předmětech, jako jsou sluneční brýle a krém na opalování v létě nebo kvalitní zimní oblečení a rukavice v zimě.

Celkově se jedná o velmi krásné místo s unikátním klimatem, které návštěvníci mohou prozkoumat celý rok. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete v létě nebo v zimě, národní park Šumava nabízí mnoho jedinečných zážitků, které jiné místo nedokáže nabídnout.


Ubytování Česko Národní park Šumava


Národní park Šumava je jedním z nejkrásnějších a nejnavštěvovanějších parků v Česku. Nachází se v jižních Čechách a láká turisty z celého světa. Pokud plánujete návštěvu tohoto krásného místa, je důležité zvážit tipy na ubytování, aby byl váš pobyt co nejpříjemnější.

V Národním parku Šumava je k dispozici široká škála ubytování - od hotelů a penzionů až po chaty a kempy. Většina z nich se nachází v okolí největšího města parku - Železné Rudy. Pokud hledáte luxusní ubytování s veškerým potřebným vybavením, doporučujeme si rezervovat pokoj v některém z místních hotelů nebo penzionů.

Kromě klasického hotelového ubytování si ale můžete pronajmout také chatu nebo apartmán. Tyto možnosti nabízejí větší svobodu a soukromí, než standardní hotelové pokoje. Co se týče cen, pronájem chalupy nebo apartmánu bývá často cenově výhodnější a navíc můžete připravovat svá vlastní jídla v úplném soukromí vaší ubytovací jednotky.

Pokud vám však nevadí spát pod širákem a přijde vám skvělá myšlenka prožít několik dní v přírodě, doporučujeme si pronajmout místo na některém ze vzdálenějších kempů. Ty se nachází uvnitř parku a nabízejí jedinečný zážitek pro všechny, kteří rádi tráví čas v přírodě a mají rádi turistiku nebo cykloturistiku.

Ať už si zvolíte jakoukoli možnost ubytování v Národním parku Šumava, je důležité dbát na to, aby měla vaše ubytování co nejvíce přírodního charakteru. Koneckonců, právě příroda je hlavním důvodem, proč sem turisté rádi míří.

Na závěr musíme dodat, že když máte vybrané ubytování, neváhejte se také poradit s místními průvodci, kteří vás mohou provést nejkrásnějšími místy parku a nabídnou vám spoustu užitečných informací o historii, kultuře a zvířatech, která v parku žijí. Ať už plánujete aktivní dovolenou s rodinou či romantický pobyt se svou drahou polovičkou, Národní park Šumava vám může nabídnout zážitky, které budou ještě dlouho žít v vaší paměti.


Letenka Česko Národní park Šumava


Národní park Šumava, ležící na jihozápadě České republiky, je jednou z nejkrásnějších přírodních oblastí Evropy. Jeho nejvyšší vrchol Plechý dosahuje nadmořské výšky 1 378 metrů a celková rozloha parku činí 690 km². Pokud tedy plánujete cestu na Šumavu, letenka určitě není špatnou volbou, protože umožní rychlý a pohodlný příjezd do blízkých měst jako jsou České Budějovice nebo Plzeň.

Pro turisty je Šumava lákavá svými proměnlivými krajinami – od nádherných horských vrcholků po malebná údolí, řeky a jezera. Národní park je také domovem spousty zvířat jako medvědy, rysy, vlky, losy a mnoho dalších. Kromě toho zde najdete také skvělé turistické trasy pro pěší turistiku i horskou cyklistiku. Možností zábavy a relaxace najdete zde mnoho.

Pokud vás zajímá historie, v blízkosti Národního parku Šumava se nacházejí krásná historická města jako jsou Hliník nad Vltavou, Nýrsko, Prachatice, Vimperk či Klatovy, ve kterých se můžete ponořit do minulosti a navštívit řadu muzeí, kostelů a hradů. Ať už tedy zvolíte jakoukoliv cestu, Šumava nabídne spoustu nezapomenutelných zážitků.

V dnešní době, kdy je turistický ruch omezen kvůli pandemii koronaviru, je důležité být v kontaktu s národními parky a s přírodou. Národní park Šumava je ideálním místem pro takovou dovolenou, kde si dokážete odpočinout a vychutnat si krásy přírody. Můžete si naplánovat krátký pobyt či týdenní dovolenou a vědět, že jste si zvolili správné místo.

Volbou letenky můžete být na Šumavě velmi rychle. V blízkosti Národního parku jsou letiště v Praze, Mnichově nebo v Norimberku. Cena letenka se pohybuje okolo 2500 Kč (100 €) za osobu.

Všechny přírodní krásy, historické památky a turistické trasy, které Národní park Šumava nabízí, jsou důvodem, proč sem každý rok míří tisíce turistů z celého světa. Pokud máte rádi přírodu, chcete zažít nové zážitky a ochutnat regionální speciality, rozhodně byste si měli nechat neúspět návštěvu tohoto překrásného parku. Chytněte tedy letenku a vydejte se na cestu do Národního parku Šumava.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky