Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Chorvatsko Pag

Dovolená Chorvatsko Pag


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších destinací pro letní dovolenou a jedno z nejkrásnějších letovisek v Chorvatsku je Pag. Pag je ostrov nacházející se v severní části Jaderského moře a nabízí návštěvníkům krásné pláže, fantastickou kuchyni a úchvatné přírodní scenérie.

Pokud se rozhodnete pro dovolenou na Pagu, věřte, že se nebudete nudit. Ostrov nabízí několik krásných pláží, jako například pláž Zrće, která je velmi populární mezi mladými lidmi kvůli svým nočním klubech a party atmosféře. Dalšími krásnými plážemi jsou stranou pláže Mandre a pláž Simuni s písečnými dunami.

Pokud hledáte zajímavé aktivity mimo koupání, můžete si pronajmout kola a projet se po ostrově od východu na západ. Na cestě můžete vidět mnoho krásných scenérií, včetně velké solné plošiny jihovýchodně od ostrova. Solná plošina má neuvěřitelnou historii, kdy byla Pag největším solným exportérem v zemi a na ploše se dodnes těží sůl, která se používá při výrobě sýrů a dalších místních produktů.

Největším městem na ostrově je Novalja, kde můžete procházet křivolakými uličkami a ochutnat místní speciality. Místní kuchyně na Pagu je velice zajímavá, protože má mnoho odkazů na sousední Itálii, ale i na své vlastní tradice. Pagský ovčí sýr je mnohými považován za jeden z nejlepších sýrů na světě a určitě byste ho neměli na své dovolené minout.

Pokud chcete získat lepší představu o historii ostrova a jeho kultuře, navštivte Palachův památník v Novalji. Památník slouží jako připomínka protestu studenta Jana Palacha, který se upálil na protest proti sovětské invazi do Prahy v roce 1968.

Pokud tedy hledáte krásné pláže, úchvatné scenérie, dobrou kuchyni a velkou dávku kultury a historie, Chorvatsko Pag je pro vás tou pravou volbou. Navštivte tento krásný ostrov a udělejte si nezapomenutelnou dovolenou.


Nejčastější dotazy a odpovědi Chorvatsko Pag


1. Jak se do Chorvatska Pag dostat?
Odpověď: Pag lze dosáhnout autem, autobusem nebo trajektem. Nejbližší letiště jsou Zadar a Split.

2. Jaké jsou nejlepší pláže na ostrově Pag?
Odpověď: Mezi nejlepší pláže patří Zrće, Mandre, Caska a Ručica.

3. Existují na ostrově Pag turistické trasy?
Odpověď: Ano, na ostrově Pag jsou několik turistických tras, včetně stezky do Velebitu, zátoky Šimuni, Starého města Pag, Krčička a dalších.

4. Jaká je místní kuchyně na ostrově Pag?
Odpověď: Místní kuchyně na ostrově Pag se vyznačuje četnými produkty z kozího sýra a agavi. Vynikající je například paški sir (kozí sýr), slanina a olej z oliv.

5. Kdy je nejlepší doba k návštěvě ostrova Pag?
Odpověď: Nejlepší dobou k návštěvě ostrova Pag je období od června do září, kdy jsou teploty nejteplejší a příjemné pro plavání a turistiku.

6. Jaké jsou nejlepší aktivity na ostrově Pag?
Odpověď: Mezi nejlepší aktivity patří plavání, potápění, vodní sporty, turistika, návštěva historických památek a výlety do okolních oblastí.

7. Kde se dá ubytovat na ostrově Pag?
Odpověď: Na ostrově Pag jsou k dispozici různé typy ubytování, včetně hotelů, penzionů, apartmánů a kempů.

8. Jaké jsou nejbližší města k ostrovu Pag?
Odpověď: Nejbližšími městy jsou Zadar a Omišalj (na Krku).


Ubytování Chorvatsko Pag


Chorvatský ostrov Pag je jednou z nejpopulárnějších turistických destinací pro dovolenou u Jaderského moře. Nejenže je ostrov proslulý svými krásnými plážemi a čistým mořem, ale návštěvníky také láká svou bohatou kulturní historií a přírodními krásami. Když se rozhodnete navštívit Pag, je důležité zvolit správné ubytování, které vám poskytne komfortní a příjemný pobyt.

Pag nabízí širokou škálu ubytovacích možností, které vyhovují každému rozpočtu a preferencím cestovatelů. Nejoblíbenější možností je pronájem apartmánů, které se nacházejí v blízkosti pláží a centra města. Pronájem apartmánů je velmi populární mezi rodinami a skupinami přátel, protože poskytuje dostatek prostoru, samostatnost a vlastní kuchyň pro vaření vlastních jídel.

Další možností pro ubytování na Pagu jsou hotely, které nabízejí pohodlí a služby pro hosty. Hotely se nacházejí převážně ve větších městech jako je Novalja nebo Pag a jsou ideální pro ty, kteří se chtějí těšit z plného servisu a pohodlí včetně snídaní a večerního programu.

Pokud preferujete přírodní a klidnější prostředí, Pak mají Pag také nabízí kempy a ubytování ve stanech. Kempy jsou ideální pro ty, kteří mají rádi přímý kontakt s přírodou a chtějí zažít táboření na pobřeží. Na Pagu existuje několik kempů, které nabízejí různé vybavení, jako jsou sprchy, toalety a obchody.

Pro návštěvníky, kteří hledají luxusní zážitek, je možností ubytování i pronájem vil nebo luxusních apartmánů. Tyto vysoce kvalitní ubytování poskytují luxusní vybavení, soukromí a krásné výhledy na moře. Jsou vhodné pro ty, kteří preferují exkluzivní a privátní dovolenou.

Nezáleží na vašem zvoleném druhu ubytování, Chorvatský ostrov Pag vám zaručuje fantastickou dovolenou. Od krásných pláží až po bohatou kulturu a místní kuchyni, Pag je destinací, která nabízí nespočet aktivit a zážitků pro každého návštěvníka. Během pobytu si můžete užít slunných dní na pláži, procházky po historických památkách, vodní sporty, výlety do okolních přírodních parků a rezervací, a samozřejmě ochutnávku místních specialit, jako je známý Paški sir (sýr) a jídla z beraního masa.

Celkově vzato, ubytování na Chorvatském ostrově Pag je pestrou nabídkou, která vyhovuje potřebám každého cestovatele. Bez ohledu na to, zda hledáte rodinný pobyt, romantický útěk nebo dobrodružnou dovolenou, ostrov Pag vám poskytne nezapomenutelný zážitek a příjemné ubytování v oblasti, která je známá jako jeden z nejkrásnějších koutů Jaderského moře.


Letenka Chorvatsko Pag


Chorvatsko je jednou z nejoblíbenějších letních destinací v Evropě a jeden z jejích nejkrásnějších ostrovů je Pag. Letenka do Chorvatska a na ostrov Pag je skvělou volbou pro ty, kteří touží po relaxaci na pláži, ale také po poznávání zajímavé kultury a gastronomie.

Ostrov Pag se nachází v severní Dalmácii, a je jedním z největších ostrovů Jaderského moře. Je znám svou unikátní krajinou, kterou tvoří kombinace skalnatých plání a zelených polí, které jsou vystaveny silným větrům. Díky tomu je ostrov Pag velmi sušší než ostatní části Chorvatska a má jedinečnou vegetaci.

Jednou z nejznámějších oblastí ostrova Pag je jeho hlavní město - město Pag. Město se nachází na jižním pobřeží ostrova a je známé svými úzkými a zastřešenými uličkami, které středověkou architekturou zdobí. Pag je také známý svým bohatým kulturním dědictvím, včetně tradiční výroby sýrů a krajek. Místní sýry jsou známé po celém světě pro svou unikátní chuť a strukturu, které jsou odvozeny od místních ovcí, které se pasou na ostrově.

Dalším oblíbeným místem na ostrově Pag je město Novalja, které se nachází na severozápadním pobřeží. Jedná se o živé letovisko, které je známé svým nočním životem a písečnými plážemi. Pláž Zrće je jednou z nejznámějších pláží v Chorvatsku a je vyhledávána mladými lidmi, kteří se chtějí bavit a tančit na hudbu nejznámějších DJů.

Pokud hledáte klid a odpočinek, pak byste se měli vydat na západní část ostrova, kde se nachází město Mandre. Toto útulné rybářské městečko je ideální pro ty, kteří chtějí strávit dovolenou v klidném a relaxačním prostředí. Mandre nabízí krásné pláže s čistým mořem a také možnost výletů do okolních ostrovů.

Letenky do Chorvatska a na ostrov Pag jsou k dispozici po celý rok, a to jak z hlavních evropských letišť, tak i z menších regionálních letišť. Nejbližším letištěm k ostrovu Pag je letiště Zadar, které je vzdáleno přibližně 70 kilometrů od města Pag. Z letiště je možné se dostat do města Pag autobusem, taxi nebo si pronajmout auto.

Přestože je ostrov Pag menší než některé jiné chorvatské ostrovy, nabízí návštěvníkům mnoho zajímavých možností. Od krásných pláží a historických památek po unikátní gastronomii a noční život, ostrov Pag je ideálním místem pro dovolenou pro všechny, kteří touží po kombinaci relaxace a zábavy.


Počasí Chorvatsko Pag


Chorvatsko je zemí s pestrou geografickou a klimatickou rozmanitostí, a to platí i pro ostrov Pag. Nachází se v Jaderském moři, na severozápadě Chorvatska, a jeho specifická poloha ovlivňuje také jeho počasí.

Ostrov Pag je znám svými kamennými pláněmi a nepřetržitým větrem, díky němuž zde panuje suchší podnebí. Celkově lze říci, že na Pagu převažuje středomořské podnebí, s mírnými zimami a horkými suchými léty.

Léto na Pagu je především suché a slunečné, s teplotami dosahujícími průměrně okolo 30°C. Díky větru zde však pociťujete menší vedro a pobyt na plážích je tak velmi příjemný. Moře je čisté a teplé, s teplotou kolem 25-27°C, což přitahuje vodní sporty a potápění.

Podzim na Pagu je obdobím, kdy se teploty mírně snižují, ale stále zůstávají příjemné. Průměrná teplota v září se pohybuje kolem 25°C a v říjnu kolem 20°C. Toto období je tak ideální pro procházky a objevování ostrova, a to i stále teplým mořem.

Zima na Pagu je mírná, ačkoli teploty mohou klesnout na 10°C, stále je zde mírné podnebí v porovnání s jinými částmi Chorvatska. Zimní měsíce jsou obecně vlhké a srážky jsou častější, ale stále se můžete těšit na slunečné dny. Lokality, které jsou chráněné od větru, jako například městečko Novalja, mají obvykle teplejší zimu.

Jaro na Pagu přináší opět zvýšenou sluneční aktivitu a teploty stoupají na příjemných 15-20°C. Ostrov se začíná probouzet k životu, květiny kvetou a příroda rozkvétá. Intenzivní zeleň a kvetoucí byliny dělají z jara na Pagu krásné období a vhodné pro pěší turistiku a jízdu na kole.

Ostrov Pag je tak ideálním turistickým cílem během celého roku. Nejlépe se však navštěvuje v letních měsících, kdy teploty jsou nejvyšší a moře teplé. Pokud hledáte klid a ticho, jarní a podzimní měsíce přinášejí příjemné počasí a nižší turistický ruch.

Kromě počasí lze však na Pagu zažít i silný a tradiční bora, která je specifická pro tento region. Vítr bora je silný a studený severní vítr, který často vane přes celý ostrov. Místní jej využívají i k sušení sýrů a průmyslové výroby soli, kterou se ostrov proslavil.

Celkově lze říci, že počasí na Pagu je příjemné a ideální pro všechny, kteří chtějí užívat léto na pláži, prozkoumávat přírodu nebo jen relaxovat a vychutnávat si chvíle klidu v této malebné části Chorvatska.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky