Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Filipíny Coron Island

Ubytování Filipíny Coron Island


Coron Island na Filipínách je jedno z nejkrásnějších míst na světě. Leží v severozápadní části Filipínského souostroví a je známým turistickým cílem díky svým úchvatným krajinám a zatopeným vrakům ze druhé světové války.

Pokud plánujete navštívit Coron Island, budete potřebovat ubytování. Naštěstí je zde mnoho možností ubytování pro každý rozpočet a preference.

Začněme těmi nejluxusnějšími volbami. Coron Westown Resort je 4hvězdičkový resort, který nabízí soukromý plážový přístup, bazén, tenisové kurty, restauraci a fitness centrum. Pokojové balíčky zahrnují snídani a jsou k dispozici také večeře a obědy. Další možností je El Rio y Mar Resort, který leží na krásné odlehlé pláži. Nabízí součástky, bazény, vodní sporty a wellness centrum. Pokud hledáte naprostý luxus, můžete se ubytovat v Coron Soleil Garden Resort, který nabízí naprosto stylové a moderní prostředí, bazén a spa.

Pro ty, kteří chtějí zůstat v centru města, je zde množství cenově dostupných hotelů. Mountain View Garden Inn nabízí základní pokoje s klimatizací a je velmi cenově dostupný. Hotel Coron Hilltop View Resort nabízí krásné výhledy na město a je také vybaven bazénem.

Pro ty, kteří hledají základní ubytování, je zde mnoho hostelu. Seahorse Guest House nabízí cenově dostupné ubytování, které má výhled na Coron Bay. Coron Backpacker Guesthouse je další populární volbou pro cestovatele s nízkým rozpočtem.

Všechny tyto možnosti nabízejí výhody a nevýhody, záleží jen na vašich preferencích a rozpočtu. V každém případě je Coron Island vysoce doporučeným cílem pro turisty, kteří hledají nádhernou krajinu a možnost objevovat zatopené vraky ze druhé světové války.


Nejčastější dotazy a odpovědi Filipíny Coron Island


1. Jak se dostat na Coron Island?

Existuje několik způsobů, jak se dostat na Coron Island. Nejčastěji se cestuje letecky z Manily do letiště Busuanga v Coronu. Odtud si můžete pronajmout loď nebo se připojit k organizovanému výletu do Coronu. Další možností je cestovat trajektem z El Nida nebo San Jose v Batangu.

2. Jaká je nejlepší doba návštěvy Coron Island?

Nejlepší dobou pro návštěvu Coronu je období od listopadu do června, kdy je suché počasí a mírné teploty. Během tohoto období je také daleko menší pravděpodobnost dešťových dnů a bouřek.

3. Co si vzít s sebou na výlet na Coron Island?

Je dobré mít sebou lehké, prodyšné oblečení, plavky, opalovací krém s vysokým faktorem ochrany, klobouk nebo kšiltovku, vodotěsnou obalovku na elektroniku a fotoaparát, repelent proti hmyzu a vhodnou obuv pro pohyb v přírodě.

4. Jaké jsou nejvýznamnější atrakce na Coron Island?

Mezi nejvýznamnější atrakce na Coron Island patří Coron Bay, která nabízí nádherné pláže a možnost šnorchlování, jezero Kayangan, které je považováno za nejčistší jezero na Filipínách, a jezero Barracuda, které je oblíbené pro potápění.

5. Jaké jsou oblíbené aktivity na Coron Island?

Mezi oblíbené aktivity na Coron Island patří potápění, šnorchlování, půjčení kajaku a jízda k vodopádům, procházky po plážích a prohlídky jeskyní. Kromě toho můžete také navštívit místní vesnice, poznávat místní kulturu a ochutnat tradiční filipínskou kuchyni.

6. Kde se ubytovat na Coron Island?

Existuje mnoho možností ubytování na Coron Island, od luxusních resortů po cenově dostupné hotely a penziony. Nejlepší je vybrat si ubytování v blízkosti hlavních atrakcí Coronu a s dobrými recenzemi od ostatních hostů.

7. Jaká je místní měna na Coron Island a je třeba využívat hotovost nebo kreditní karty?

Místní měnou na Coron Island je filipínské peso (PHP). Ve většině restaurací a obchodů se přijímají kreditní karty, ale je také dobré mít po ruce hotovost, zejména na menších místech.

8. Jakou jazykovou bariéru mohu očekávat na Coron Island?

Hlavním jazykem na Filipínách je tagalština, ale na Coron Island se plynně mluví anglicky ve většině turistických oblastí. Místní obyvatelé jsou obvykle ochotní pomoci a komunikovat anglicky.

9. Jak dlouho bych měl strávit na Coron Island?

Ideální délka pobytu na Coron Island záleží na vašich preferencích a časových možnostech. Nicméně, obvykle se doporučuje strávit minimálně 3-4 dny, aby se stihly prohlédnout hlavní atrakce a aktivita na ostrově.

10. Jaká je situace s bezpečností na Coron Island?

Coron Island je považován za relativně bezpečné místo pro turisty, ale je vždy důležité dodržovat základní opatření ohledně osobní bezpečnosti, jako je sledování svého majetku a vyhýbání se neznámým místům a situacím ve tmavých částech ostrova. Doporučuje se také využívat oficiálních turistických služeb a konzultovat bezpečnostní rady místních úřadů nebo hotely.


Dovolená Filipíny Coron Island


Filipíny, země tisíce ostrovů a nekonečně krásných pláží, jsou pro mnoho cestovatelů snem. A mezi nejpůsobivějšími a nejdůvěrnějšími ostrovy, které lze na Filipínách najít, se nachází Coron Island.

Coron Island se nachází v severní části provincie Palawan a je jedním z nejlépe skrytých tajemství Filipín. Ostrov je známý svými azurovými vodami, úchvatnými písečnými plážemi a nedotčenou přírodou.

Jednou z nejpůsobivějších atrakcí ostrova je Coron Bay, která se rozkládá kolem horizontu obklopena velkými vápencovými útesy. Když se vydáte na plavbu kolem zátoky, budete moci obdivovat skalnaté útesy a korálové útvary ve vodě. Coron Bay je také známým potápěčským rájem, protože skrývá mnoho potopených vraků z druhé světové války. Hrabeaťe stát se účastníkem potápěčského výletu a objevit tyto vraky a jejich bohatou historii.

Další imperativní zastávkou je Twin Lagoon, která je jedním z nejznámějších přírodních divů Coron Island. Twin Lagoon je dvousložkovou lagunou, která je spojena úzkým průchodem. Voda v laguně je krásně modrá a průzračná, a poskytuje návštěvníkům jedinečný pocit klidu a ticha. Je to ideální místo pro plavání, šnorchlování nebo jednoduše relaxaci na palubě lodi.

Neměli byste také vynechat návštěvu zátoky Kayangan, která je známá jako "nejčistější jezero na Filipínách". Cesta k jezeru vede úzkou stezkou až na vrchol hor, odkud se otevírá dechberoucí výhled na zátoku. Po sestupu do jezera si budete moci vychutnat jeho křišťálově čistou vodu a tělesně i duševně relaxovat.

Coron Island je také bohatým zdrojem mořských živočichů a korálových útesů. Můžete se pokochat krásou útesů při šnorchlování nebo pod vedením zkušeného potápěče pod hladinou vody. Potápění na Coron Island je jedinečný zážitek, kde se setkáte s rozmanitostí mořských živočichů, jako jsou želvy, rejnoci nebo tilapie.

Pokud se občas unavíte od dobrodružných aktivit, můžete se vždy vrátit na pláže Coron Island. White Beach, která se nachází na východní straně ostrova, je jednou z nejznámějších pláží. S bílým jemným pískem a azurovou vodou nabízí dokonalou scénu pro odpočinek a relaxaci.

Coron Island je jedním z nejdůležitějších turistických cílů na Filipínách a důvod je zřejmý. Jeho krása a přírodní divy jsou prostě ohromující. Pokud hledáte dovolenou plnou dobrodružství, krásy a pohody, pak je Coron Island to pravé místo pro vás. Nezapomeňte si naplánovat svou cestu na Filipíny a odhalit tuto skrytou perlu.


Letenka Filipíny Coron Island


Coron Island je jednou z nejkrásnějších a nejpopulárnějších turistických atrakcí na Filipínách. Nachází se v provincii Palawan a je součástí oblíbené destinace Coron, která láká tisíce návštěvníků z celého světa.

Coron Island je známý svými úchvatnými přírodními scenériemi, azurovou vodou, písečnými plážemi a malebnými skalními útvary. Jeho nejznámější památkou je Třpytící jezero (Barracuda Lake), které vyniká svými křišťálově čistými vodami a skalním pozadím. Toto jezero je také oblíbené mezi potápěči díky své jedinečné fauně a flóře pod hladinou.

Dalším úžasným místem je Coron Bay, která je domovem mnoha potopených vraků z druhé světové války. Tyto vraky se staly populárními mezi potápěči, kteří sem přijíždějí objevovat jejich širokou škálu mořských živočichů a korálů. Nejznámějšími vraky jsou vraků japonské válečné lodě Okikawa Maru a Kyokuzan Maru.

Pokud máte rádi přírodu a turistiku, pak Coron Island je pro vás to pravé místo. Můžete se vydat na hike k vodopádům, které se nacházejí v blízkosti ostrova. Některé z nejznámějších vodopádů jsou Tapyas Falls a Maquinit Falls. Tyto vodopády poskytují osvěžující pobyt a zároveň vám umožní lépe se propojit s přírodou.

Coron Island je také ideální pro ty, kteří se chtějí vydat na rybaření. Moře kolem ostrova je bohaté na různé druhy ryb, jako jsou tuňáci, dorady a marlini. Můžete si pronajmout rybářskou loď a vyrazit na lov s místními průvodci, kteří vám ukáží nejlepší místa pro rybolov.

Pokud hledáte relaxaci na pláži, pak Coron Island má mnoho malebných a klidných pláží, kde se můžete vyvalit na slunci a vychutnat si klidný den u moře. Plážová destinace Banana Island je jednou z nejpopulárnějších pláží na ostrově, díky své bílé písečné pláži a jasnému moři, které nabízí skvělé šnorchlování.

Vzhledem k rostoucí popularitě Coron Island je nedílnou součástí mnoha filipínských turistických okruhů. Turisté mají možnost vyrazit na celodenní či vícedenní výlety po ostrově, během kterých se zastaví na všech nejkrásnějších a zajímavých místech. Na takovémto výletu si můžete dopřát příjemnou jízdu na lodi, skvělé potápění nebo šnorchlování a prozkoumat bohatství fauny a flóry pod mořem.

Coron Island je skutečně malebným a fascinujícím ostrovem, který nabízí mnoho atrakcí a aktivit pro každého. Pokud plánujete navštívit Filipíny, nezapomeňte zařadit Coron Island do svého itineráře. Nezapomenutelné zážitky na vás čekají na tomto malebném ostrově.


Počasí Filipíny Coron Island


Počasí na Filipínském ostrově Coron Island je typické pro tropickou oblast a nabízí nádherný exotický klima. Ostrov leží v provincii Palawan, která je známá svou krásnou přírodou a jedinečnými plážemi. Coron Island je oblíbeným turistickým cílem díky svým křišťálově čistým vodám, úchvatným korálovým útesům a malebným skalám.

Filipíny jsou ovlivněny monzunovým klimatem, které se výrazně projevuje na Coron Island. Monzuny na Filipínách se vyskytují dvakrát do roka - vlhký monzun (v období června až října) a suchý monzun (v období listopad až květen). V období vlhkého monzunu se na ostrově očekává vyšší srážková činnost, zatímco v období suchého monzunu je počasí suché a slunečné. Tato změna počasí má významný vliv na zážitek turistů a jejich aktivity na Coron Island.

Během mírného monzunového období, které trvá od ledna do května, jsou teploty příjemné a pohybují se mezi 26°C až 32°C. To je ideální podnebí pro aktivní výlety a plavby. Moře je v této době klidné a snadno se lze dostat k potápění a šnorchlování. Pláže jsou opatřeny žhavým sluncem a turisté mohou užívat výhled na tyrkysové vody a bílý písek.

V období vlhkého monzunu, které trvá od června do října, jsou srážky na ostrově hojnější. Prší častěji, ale trvá většinou jen krátkou dobu. Srážky mohou však ovlivnit výlety na lodích a turistické aktivity na otevřeném moři. Nicméně, i přes vyšší srážky existuje mnoho zajímavých aktivit, které lze v této době podniknout. Například, turisté mohou podniknout výlety do deštného pralesa a objevovat fascinující faunu a flóru.

Je důležité si uvědomit, že Coron Island se může stát cílem tropických bouří nebo i silných monzunových dešťů. V těchto situacích je bezpečnost turistů vždy na prvním místě a je třeba dodržovat veškerá doporučení a instrukce místních úřadů a záchranných týmů.

Celkově vzato, Coron Island na Filipínách nabízí nádherné počasí s teplým a slunečným klimatem většinu roku. Bez ohledu na to, zda zvolíte návštěvu za suchého nebo vlhkého období, budete mít možnost zažít neobvyklou krásu přírody, kterou Coron Island nabízí.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky