Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Gabon Tassi Savannah

Ubytování Gabon Tassi Savannah


Gabon je africká země ležící na západním pobřeží kontinentu. Je známý svou bohatou přírodní krajinou, nedotčenými deštnými pralesy a rozmanitou faunou. Jedním z nejkrásnějších regionů země je Tassi Savannah, která se nachází na východě Gabonu. Zdejší oblast je oblíbená mezi turisty díky svým unikátním přírodním krásám a nádhernému ubytování.

Tassi Savannah je národní park s rozlohou přes 3800 kvadrátových kilometrů. Tento park je domovem mnoha vzácných druhů zvířat, jako jsou sloni, gorily, lvi, buvoli a mnoho dalších. Tassi Savannah se také pyšní jedinečnou vegetací, včetně savan, lesů a močálů. Každý, kdo si přeje zažít něco zcela výjimečného, by měl navštívit Tassi Savannah.

Pokud hledáte ubytování v této oblasti, můžete si vybrat z různých možností. Jednou z nejpopulárnějších možností je kempování. Tassi Savannah nabízí mnoho kempů s dostatečným vybavením a infrastrukturou, které jsou ideální pro ty, kteří chtějí prozkoumat přírodu a zvířata. Kempování v Tassi Savannah vám umožní se ponořit do divočiny a zažít autentický zážitek v jednom z nejkouzelnějších míst na světě.

Pro ty, kteří preferují větší pohodlí, existuje také možnost ubytování v luxusních lodgech a rezortech. Tyto ubytovací zařízení jsou umístěna v srdci Tassi Savannah a poskytují pokročilé vybavení a veškeré pohodlí současného cestovatele. Budete mít přístup ke kvalitním restauracím, bazénům, wellness centru a dalším luxusním službám. Nicméně, i přesto si budete moci užít přírodní krásy a skvělou atmosféru, kterou Tassi Savannah nabízí.

Ať už si vyberete jakýkoli typ ubytování, budete mít možnost využít širokou škálu aktivit. Průvodci vám budou k dispozici, abyste vás provedli parkem a ukázali vám nejlepší místa pro pozorování zvířat. Můžete se vydat na safari, procházky nebo jízdu na kole a objevovat úchvatné scenérie a úžasnou diversitu zvěře.

Pro milovníky přírody a dobrodružství je Tassi Savannah ideálním místem k návštěvě. Nejen, že zde najdete úžasné ubytování s výhledy na nádhernou krajinu a bohatou přírodu, ale také budete moci zažít nezapomenutelné zážitky a setkat se s unikátními druhy zvířat. Tassi Savannah ve Gabonu nabízí zážitky, které zanechají trvalý dojem a získáte zde vzpomínky na celý život.


Počasí Gabon Tassi Savannah


Gabon Tassi Savannah je oblast na západě Afriky, která se nachází v jihozápadní části Gabonu. Tato oblast je charakteristická svou rozmanitostí klimatu a počasí. Celá oblast patří do klimatické zóny tropického podnebí, avšak v různých částech Gabon Tassi Savannah se projevuje různé klimatické podmínky.

Jižní část Gabon Tassi Savannah je charakterizována vlhkým tropickým klimatem s deštivými obdobími po celý rok a vysokou vlhkostí vzduchu. Zde může být množství srážek až 3000 mm ročně a průměrná teplota se pohybuje okolo 26 °C. Během nejdeštivějšího období, které přichází na podzim, mohou být deště velmi silné a způsobovat záplavy.

V centrální části Gabon Tassi Savannah se klima mění a stává se více suchým a teplým. Průměrná teplota zde dosahuje až 30 °C a srážky se vyskytují pouze během období dešťů, které nastávají v období od listopadu do března. Během suchého období se zde mohou objevovat mohutné požáry a prachové bouře.

Severní část Gabon Tassi Savannah má také suché klima, ale s výraznějšími rozdíly mezi ročními obdobími. V období dešťů, které nastávají od května do října, se zde mohou vyskytovat silné bouřky a bouřkové přeháňky. Průměrná teplota se zde pohybuje okolo 28 °C.

Celkově lze tedy říct, že v oblasti Gabon Tassi Savannah se vyskytuje velmi různorodé počasí, které se liší v závislosti na geografické poloze. V oblasti se vyskytují četné druhy rostlin a zvířat, která se dokázala přizpůsobit různým klimatickým podmínkám. Pro turisty je to jeden z nejzajímavějších regionů v Gabonu, kde se mohou potkat s řadou exotických druhů zvířat a zažít jedinečné dobrodružství v divočině.


Letenka Gabon Tassi Savannah


Gabon Tassi Savannah je jednou z nejzajímavějších a nejvzácnějších druhů ptáků, které se vyskytují v západní Africe. Tento nádherně zbarvený pták je velmi oblíbený mezi ornitology a milovníky volně žijících zvířat.

Gabon Tassi Savannah je endemický druh a je možné ho spatřit pouze v některých oblastech státu Gabon. Jeho přirozeným habitatem jsou savany a močály v blízkosti řek a jezer. Pták je ceněný pro své překrásné zbarvení, které kombinuje odstíny modré, zelené, černé a oranžové barvy. Má také výrazný chochol na hlavě a dlouhý ocas, který mu dodává elegantní vzhled.

Gabon Tassi Savannah je relativně malý pták, který dorůstá délky kolem 30 cm. Jeho stavba těla a peří ho činí výborným letcem, který dokáže snadno překonávat velké vzdálenosti. Je známý svou rychlostí a obratností ve vzduchu.

Tento druh ptáka je převážně masožravý, a to zejména hmyzem a drobnými obratlovci. Loví na zemi, kde je schopen se rychle a nenápadně přiblížit k potenciálním kořistem. Mimo sezónu se pták živí také semeny, plody a nektarem.

Gabon Tassi Savannah je monogamní pták, který zůstává věrný svému partnerovi po celý život. Společně budují hnízdo na stromech, přičemž samec i samice se na stavbě podílejí. Samice obvykle klade 3-5 vejce, která inkubuje po dobu přibližně 2-3 týdnů. O mláďata se starají oba rodiče, kteří je krmením zabezpečují.

Bohužel, populace Gabon Tassi Savannah je ohrožena ztrátou přirozeného prostředí a nezákonným lovectvím. Záchranné programy se snaží chránit tuto vzácnou a krásnou ptáčí rasu a zajišťovat jejich přežití pro budoucí generace.

Svět krásných a exotických ptáků je fascinující a Gabon Tassi Savannah je jeden z těch, kteří tuto fascinaci zosobňují. Pojďme společně dbát na jejich ochranu a uchování tohoto unikátního druhu!


Dovolená Gabon Tassi Savannah


Gabon, označován jako "perla rovníkového lesa", je jednou z nejlépe střežených tajemství Afriky. S bohatou biodiverzitou a exotickým prostředím láká každý rok tisíce turistů. Mezi nejatraktivnějšími turistickými cíli v zemi patří Tassi Savannah, která nabízí nezapomenutelný zážitek pro milovníky přírody.

Tassi Savannah se nachází v jihozápadním Gabonu a je jedním z největších savanových ekosystémů v Africe. Je to domov pro velké množství druhů zvířat, včetně vzácných a ohrožených druhů. Když dorazíte do Tassi Savannah, okamžitě vás uchvátí rozmanitost krajiny - od bažinatých oblastí po otevřené savany a horské lesy.

Na dovolené v Tassi Savannah budete mít možnost spatřit nejrůznější zvířata v jejich přirozeném prostředí. Mezi obvyklé obyvatele této oblasti patří sloni, gorily, antilopy, žirafy, lvi a mnoho dalších. Jednou z největších atrakcí je setkání s gorilami, které jsou vzácným druhem v této části světa. Můžete se připojit k gorilím safari a sledovat je při jejich každodenním životě.

Pro milovníky ptáků je Tassi Savannah pravým rájem. Existuje více než 600 druhů ptáků, které zde žijí, a je to jedno z nejvhodnějších míst na světě pro pozorování ptáků. Můžete spatřit pestrou paletu barev a zvuků, které poskytují tyto vzácné druhy.

Dalším zajímavým místem, které stojí za návštěvu, je Národní park Loango, který se nachází v blízkosti Tassi Savannah. Tento park je známý svou rozsáhlou mangrovovou oblastí, kde žijí hroši, krokodýli a vzácní ptáci. Na rozdíl od jiných parků v regionu, Národní park Loango umožňuje návštěvníkům projet se vlastním vozidlem a spatřit zvířata zblízka.

Když je potřeba odpočinout a uvolnit se po dni plném dobrodružství, můžete si vychutnat krásné pláže, které lemuji zátoky v oblasti. Zde se můžete koupat, opalovat nebo prostě relaxovat.

Turistický ruch v Gabonu se stále rozvíjí, a proto ještě není příliš komerční. Můžete si proto užít přírodní krásy této země v klidu a být svědkem dokonalé symbiózy mezi člověkem a přírodou.

Pokud jste přírodovědci, fotografové nebo jednoduše milovníci krásné přírody, dovolená v Tassi Savannah v Gabonu je nepřehlédnutelným zážitkem. Ponořte se do tohoto jedinečného prostředí a objevujte zázraky afričské divočiny.


Nejčastější dotazy a odpovědi Gabon Tassi Savannah


Dotazy a odpovědi o Gabonském Tassi Savannah:

1. Co je Gabonský Tassi Savannah?
Gabonský Tassi Savannah je přírodní rezervace nacházející se ve středozápadní části Gabonu. Je to rozlehlé území s rozmanitou flórou a faunou.

2. Jaké zvířata lze v rezervaci najít?
V rezervaci žije široká škála zvířat, včetně slonů, goril, hrochů, levhartů, leopardů, antilop, opic, krokodýlů a množství ptáků.

3. Jak se do rezervace dostanu?
Nejpohodlnějším způsobem, jak se dostat do Gabonského Tassi Savannah, je letecky. Existují pravidelné lety z hlavního města Libreville.

4. Musím mít nějaké povolení nebo svolení k návštěvě rezervace?
Ano, pro vstup do Gabonského Tassi Savannah je vyžadováno povolení. Měli byste se obrátit na místní úřady nebo cestovní agenturu, aby vám pomohli sorganizací vaší návštěvy.

5. Jaká je nejlepší doba k návštěvě rezervace?
Nejlepší doba k návštěvě Gabonského Tassi Savannah je v období sucha mezi červencem a říjnem, kdy jsou teploty příjemné a srážky minimální.

6. Jaká je infrastruktura v rezervaci? Jsou zde ubytovací možnosti?
Infrastruktura v rezervaci není příliš rozvinutá, chybí zde luxusní ubytování. Existují však tábořiště a kempy, ve kterých můžete strávit noc.

7. Existují možnosti pro průvodce?
Ano, je doporučeno najmout si průvodce při návštěvě Gabonského Tassi Savannah. Místní průvodci mají hluboké znalosti oblasti a budou schopni vás vést přes rezervaci a poskytnout informace o zvířatech a rostlinách.

8. Jaké jsou aktivitní možnosti v rezervaci?
V rezervaci lze podniknout safariny, procházky a pozorování ptáků. Existují také zvláštní projekty na ochranu goril, u kterých se můžete zapojit.

9. Jaká je politika ohledně ochrany přírody v rezervaci?
Gabon je známý svým závazkem k ochraně přírody a je to jedno z nejdůležitějších odvětví země. V rezervaci je zakázáno lovení a ničení přírodního prostředí.

10. Jaké jsou další turistické atrakce v okolí rezervace?
V okolí rezervace existuje několik dalších přírodních rezervací a chráněných oblastí, které stojí za návštěvu. Patří sem například Lopé National Park a loď, která je známá pro své obří termití hnízdo.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky