Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Gambie James Island

Nejčastější dotazy a odpovědi Gambie James Island


1. Co je James Island?

James Island (také známý jako Kunta Kinteh Island) je ostrov v deltě řeky Gambia na západním pobřeží Afriky, který sloužil jako významné obchodní centrum během období obchodování s otroky v 18. století.

2. Jak se tam dostat?

James Island je přístupný pouze lodí. Nejlepší způsob, jak se tam dostat, je z města Banjul v Gambii.

3. Co se na ostrově nachází?

Na ostrově se nachází ruiny starého obchodního fortu, který sloužil jako základna pro obchod s otroky. Dnes je ostrov památkově chráněný a slouží jako místo pro historické exkurze.

4. Jaké je vstupné?

Vstupné na James Island se liší v závislosti na tom, s jakou společností si budete chtít celou exkurzi zarezervovat. Vstupné se obvykle pohybuje mezi 15 a 25 USD na osobu.

5. Je tam rozumné ubytování?

Na ostrově není žádné ubytování, protože je to památkově chráněná oblast.

6. Jaké jsou nejlepší časy k návštěvě ostrova?

Nejlepší dobou k návštěvě James Island je v období sucha, tedy od listopadu do května. Během deštivého období může být přístup k ostrovu obtížný a některé oblasti mohou být uzavřeny kvůli záplavám.

7. Jak dlouho trvá exkurze?

Exkurze na James Island zpravidla trvají asi 2-3 hodiny. To zahrnuje čas na ostrově, prohlídku starého obchodního fortu a návrat na pevninskou stranu.

8. Je možné využít tour guide?

Ano, je doporučeno si najmout tour guide, kteří vám poskytnou historické informace o ostrově a jejich kulturním dědictví. Mnoho společností nabízí exkurze s tour guide zdarma.

9. Může to být fyzicky náročné?

Exkurze na James Island není příliš náročná, ale musíte být schopni se pohybovat po velkých kamenných schodech a vyšplhat se na věž obchodního fortu.

10. Je bezpečné navštívit James Island?

James Island je bezpečný k návštěvě, pokud se držíte oblastí, které jsou vymezeny pro turisty. Nicméně, jako s jakoukoliv cestou, je důležité, aby jste zůstali obezřetní a dodržovali základní bezpečnostní opatření, jako je držení svého majetku blízko sebe a neopouštění skupiny.


Počasí Gambie James Island


Gambie, oficiálně Gambijská republika, je africký stát ležící na západním pobřeží kontinentu. Své jméno získala po řece Gambii, která protéká jejím územím. Mezi zajímavá místa pro turisty a historicky významná místa patří také James Island, který se nachází v deltě řeky Gambie.

James Island, případně také známý jako Kunta Kinteh Island, je malý ostrov v deltě řeky Gambie. Tento ostrov byl důležitým přístavem během období obchodu s otroky. Zdejší pevnost byla využívána britskými obchodníky jako stanoviště a skladiště pro dovoz afrických otroků do Nového světa.

Pokud jde o počasí na James Island, Gambie, je zde převládajícím klimatem subtropické suché monzunové podnebí. Nejteplejší období zde přichází v březnu a dubnu, kdy se teploty mohou vyšplhat až na 35°C. V letních měsících jsou teploty příjemnější, pohybují se okolo 30°C. Nejchladnější část roku přichází v prosinci a lednu, kdy se teploty pohybují kolem 15-20°C. Během celého roku je zde vysoká vlhkost vzduchu.

Srážky na James Island jsou nejvýraznější během období dešťů, které zde trvá od června do října. Během této doby zde může spadnout až 1200 mm srážek. Období sucha zde převažuje od listopadu do května, během kterého srážky prakticky nejsou.

Přestože počasí na James Island může být v určitých obdobích horké a vlhké, ostrov poskytuje návštěvníkům jedinečnou a historickou atmosféru. Pro ty, kdo mají zájem o historii obchodování s otroky, je návštěva James Island nezapomenutelným zážitkem. Pro cestovatele, kteří se zajímají o přírodu a její krásu, je zde možnost objevovat okolní mangrovy a pozorovat místní faunu.

James Island je jedním z mnoha fascinujících míst v Gambii, které nabízí návštěvníkům zážitek z historie a přírody zároveň. Pokud se rozhodnete navštívit tuto oblast, měli byste se připravit na horké a vlhké počasí, ale i na neopakovatelnou atmosféru, kterou zdejší místo nabízí.


Ubytování Gambie James Island


James Island je malý ostrov, který se nachází v ústí řeky Gambia v západní Africe. Ostrov je známý svou bohatou historií a v současné době je hlavní turistickou atrakcí Gambie. Na ostrově se nachází historická pevnost a několik bývalých otrokářských trhů, které jsou dnes muzea. Pokud hledáte nezapomenutelné ubytování v Gambii, James Island by mohlo být tou správnou volbou.

Ubytování na James Island není příliš rozvinuté, ale k dispozici jsou dvě možnosti - camping a nocování na pláži. Camping na ostrově nabízí nejlevnější možnost ubytování. Existuje několik kempů, které nabízejí stanování v klidné a příjemné atmosféře. Návštěvníci si sami mohou přinést svůj stan a další vybavení nebo si pronajmout stan přímo na místě. V kempu jsou k dispozici základní vybavení, jako jsou sprchy, toalety a malé obchody se suvenýry. Pokud hledáte jednoduché, ale cenově dostupné ubytování, camping na James Island je pro vás.

Nocování na pláži je další možností ubytování na James Island. Návštěvníci mohou spát pod širým nebem přímo na pláži a užít si nádherný výhled na západ slunce. Pláže na James Island jsou velmi malebné a klidné, takže se zde můžete těšit na dokonalý odpočinek a relaxaci. Nocování na pláži je ideální pro ty, kteří hledají největší pocit svobody a splynutí s přírodou.

V případě, že hledáte vyšší standard ubytování na James Island, můžete se ubytovat v jednom z nedalekých hotelů v centrálním Gambie. Tato možnost vám umožní nejen pohodlí, ale také větší výběr služeb a aktivit během vašeho pobytu. Některé hotely nabízejí i organizované výlety na James Island a většinou zahrnují i průvodce, který vám bude přibližovat historii ostrova a regionu.

V každém případě, nezávisle na tom, jaké ubytování si vyberete na James Island, budete mít nezapomenutelný zážitek. Přírodní krása ostrova a jeho historická hodnota budou okouzlující pro každého návštěvníka. A pokud tuto atrakci navštívíte během období migrace velryb, můžete být svědky výjimečného zážitku, kdy tyto veličestvné tvory plavou kolem ostrova. Pro mnoho turistů je ubytování na James Island jedním z nejlepších způsobů, jak prožít jedinečnou afričtí dovolenou.


Dovolená Gambie James Island


Gambie je malá africká země, která leží na západním pobřeží kontinentu. Tato země je známá především pro své krásné písečné pláže, úchvatné přírodní scenérie a bohatou historii. Mezi nejvýznamnější historická místa v Gambii patří také James Island, která je považována za kulturní dědictví celého světa.

James Island je malý ostrov, který se nachází v ústí řeky Gambie a který je téměř úplně pokrytý vegetací. Ostrov je známý také pod názvem Kunta Kinteh Island a je pojmenován po africkém otroku, který se narodil v této oblasti. James Island byla v minulosti používána jako obchodní centrum pro otroky, kde byli prodáváni a převáženi na lodích do Ameriky a Karibiku.

Dnes je James Island turistickou atrakcí a místem, které přináší návštěvníkům zážitek z cesty do minulosti. Ostrov byl v roce 2003 zařazen na seznam kulturního dědictví UNESCO a je dobře zachovalý a plný historických artefaktů. Na ostrově se nachází muzeum, které vystavuje předměty týkající se otroctví, jako jsou železné okovy, kterými byli otroci připoutáváni.

Pro návštěvníky, kteří mají rádi přírodu, je James Island také domovem pro mnoho druhů ptáků, které jsou obráceny na řeku Gambie. Řeka je také důležitá pro místní obyvatele, kteří se živí rybolovem. Turisté si mohou pronajmout loď, aby prozkoumali řeku a místní zátoky.

Pro mnoho lidí je James Island dokonalým místem pro dovolenou, která spojuje kulturní dědictví a krásu přírody. Návštěva tohoto místa bude pro každého nezapomenutelným zážitkem, který přináší hlubší pochopení historie a kultury Gambie a celého Afriky.

Pokud tedy hledáte nezapomenutelnou dovolenou, která vás přenese do jiného světa a nabídne vám mnoho zážitků, je Gambie a její James Island tou pravou volbou. Země, která nabízí nejen jedinečné přírodní scenérie, ale také cenné historické památky. Navštivte Gambii již dnes a připravte se na dobrodružství života.


Letenka Gambie James Island


James Island je malý ostrov ležící v ústí řeky Gambia na západním pobřeží Afriky. Tento ostrov si získal značnou historickou hodnotu a dnes je jedním z nejvýznamnějších turistických míst v Gambii.

Ostrov James Island byl po mnoho let důležitým obchodním centrem a přístavem. Byl také jedním z hlavních bodů obchodování s otroky během období transatlantického otroctví. Na konci 16. století si ostrov podmanili Portugalci, kteří na něm vybudovali pevnost nazývanou Fort James. Později byl ostrov dobyt Britskou Královskou společností (Royal African Company) a přejmenován na James Island na počest krále Jakuba II.

James Island si získal trvalé místo v historii jako místo, kde se uzavřely tragické obchodní dohody, které umožnily obchodování s lidskými bytostmi. Tisíce otroků byly z tohoto místa odvedeny a prodány do otroctví v Americe.

Dnes je ostrov James Island rezervací UNESCO a je jednou z nejdůležitějších památek Gambie. Turisté navštěvují tento ostrov především kvůli jeho historickému významu a emočnímu náboji. Je to místo, kde je možné se dozvědět o temných kapitolách lidské historie a o jejich vlivu na dnešní svět.

Pro návštěvníky je zajištěna možnost prohlédnout si zbytky pevnosti Fort James a naučit se o historickém významu místa prostřednictvím různých výstav a informačních tabulí. Na ostrově se nachází také muzeum, které obsahuje mnoho artefaktů a exponátů spojených s obchodem s otroky.

Letenky do Gambie jsou snadno dostupné, a pokud se plánuje návštěva James Island, je vhodné rezervovat si letenku s přijatelným termínem. Gambyjské letiště se nachází v blízkosti hlavního města Banjul a doprava na ostrov je zde snadno dostupná.

Návštěva ostrova James Island poskytuje nezapomenutelný zážitek a umožňuje turistům proniknout do minulosti a uvědomit si hrůzy otroctví. Je to místo, které nabízí příležitost k reflexi a pochopení, jak bohatá a pestřejší byla historie Gambie. Zároveň při návštěvě James Island turisté přispívají k uchování a zachování tohoto významného kulturního dědictví.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky