Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Guatemala Antigua Guatemala

Nejčastější dotazy a odpovědi Guatemala Antigua Guatemala


1. Kam přesně se nachází Antigua Guatemala?
Antigua Guatemala se nachází v centrální části Guatemaly, v departementu Sacatepéquez.

2. Jak se dá do Antiguy Guatemala nejlépe dostat?
Nejlepší způsob, jak se dostat do Antiguy Guatemala, je letecky do letiště v Guatemala City a odtud pokračovat taxíkem nebo autobusem.

3. Je bezpečné cestovat do Antiguy Guatemala?
Antigua Guatemala není bezpečné místo k návštěvě, ale jako v každé jiné turistické destinaci, je třeba být opatrný a chránit své cennosti.

4. Jaké jsou nejlepší aktivity, které lze v Antigue Guatemala dělat?
Mezi nejlepší aktivity, které lze v Antigue Guatemala dělat, patří návštěva historických památek, turistické prohlídky, návštěva tradičních trhů, ochutnávky místních specialit a relaxace v místních lázních a lázeňských střediscích.

5. Jaké jsou nejoblíbenější turistické atrakce v Antigue Guatemala?
Mezi nejoblíbenější turistické atrakce v Antigue Guatemala patří ruiny kostelů San Francisco a La Merced, Casa Santo Domingo Muzeum, historické muzeum a Jídelní ulice.

6. Co mám vzít s sebou na návštěvu Antigue Guatemala?
Kromě základních věcí, jako jsou pas, peníze a léky, by měl být sebou mít oblečení a boty na různé počasí a terén, sluneční brýle, opalovací krém a klobouk nebo čepici.

7. Je v Antigue Guatemala snadné najít ubytování?
Ano, v Antigue Guatemala je spousta ubytovacích možností, od luxusních hotelů po levné hostely.

8. Jaká je nejlepší doba pro návštěvu Antigue Guatemala?
Nejlepší čas pro návštěvu Guatemala Antigua Guatemala je od prosince do dubna, kdy je počasí nejlepší a nejvíce slunečno.


Letenka Guatemala Antigua Guatemala


Plánujete návštěvu Guatemaly a hledáte zajímavá místa k navštívení? Pak byste rozhodně neměli vynechat Antigua Guatemala, jedno z nejkrásnějších měst v zemi. A proč nezačít vaše dobrodružství již na letišti v Guatemale, kde si můžete zakoupit letenky do Antiguy?

Antigua Guatemala se nachází asi 40 kilometrů západně od hlavního města Guatemaly a je jedním z nejdůležitějších koloniálních měst v celé Střední Americe. Město bylo založeno Španěly v roce 1543 a během následujících století se stalo nejdůležitějším městem v koloniální Guatemale.

Antigua Guatemala je město plné historie a kulturních památek. Je to místo, kde můžete vidět mnoho architektonických skvostů, jako jsou chrámy, kláštery, monastýry a paláce. Mezi nejvýznamnější památky, které byste si neměli nechat ujít, patří katedrála svatého Jakuba (Catedral de Santiago), klášter La Merced, kostel San Francisco a mnoho dalších.

Kromě toho Antigua Guatemala nabízí mnoho aktivit, jako jsou prohlídky města, návštěva muzeí, tradičních marketů, ale také různorodé možnosti sportovního vyžití. Můžete si zahrát golf, jízdu na koni, trekking v nejbližších horách nebo se projet na ATV po okolí města.

Pro turisty nabízí Antigua Guatemala také řadu ubytovacích možností - od luxusních hotelů až po levnější hostely a penziony. Díky svému strategickému umístění je Antigua Guatemala také ideálním výchozím bodem pro další výlety po Guatemale.

Nezapomeňte, že letenky do Antiguy můžete zakoupit již na letišti v Guatemale nebo přes internet. Vydejte se na cestu do Guatemaly a užijte si krásy Střední Ameriky, které ani jednoho turistu nezklamou.


Ubytování Guatemala Antigua Guatemala


Antigua Guatemala je malebné město nacházející se v Guatemale. Je to jedno z nejvýznamnějších koloniálních měst ve Střední Americe a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Díky svým historickým památkám, kulturálnímu bohatství a překrásnému okolnímu prostředí je to oblíbená turistická destinace.

Při plánování cesty do Antigua Guatemala je samozřejmě důležité najít si vhodné ubytování. Město nabízí širokou škálu možností, od luxusních hotelů až po hostely a penziony pro cestovatele s menším rozpočtem. Výběr je opravdu rozmanitý a pro každého zde najde své ideální místo k odpočinku.

Pokud hledáte luxusní ubytování, mohli byste se rozhodnout pro pobyt v některém z historických koloniálních domů, které byly přeměněny na luxusní hotely. Tyto hotely často nabízejí nádherně zařízené pokoje s osobitým šarmem koloniální éry a moderními prvky. Mnoho z těchto hotelů má také restaurace a lázeňské služby, které zajišťují dokonalý pobyt.

Pro cestovatele s menším rozpočtem je v Antigua Guatemala také mnoho levných možností ubytování. Hostely a penziony nabízejí komfortní pokoje za dostupné ceny. Některé z těchto ubytovacích zařízení také pořádají různé aktivity, jako jsou kurzy vaření, španělštiny nebo prohlídky města. To je skvělý způsob, jak seznámit se s místní kulturou a lidmi.

Při výběru ubytování v Antigua Guatemala je také důležité zvážit umístění. Město je relativně malé a většina atrakcí je pohodlně dostupná pěšky. Nicméně, pokud si přejete být blízko hlavní tržnice nebo jiných důležitých míst, měli byste zvážit ubytování v centru města. Na druhou stranu, pokud preferujete klidnější prostředí, můžete zvolit ubytování mimo centrum, kde je méně rušno.

Antigua Guatemala je krásné město s bohatou historií a přátelskými obyvateli. Kvalitní ubytování je základním kamenem úspěšné cesty. Ať už si vyberete luxusní hotel nebo levný hostel, měli byste si být jisti, že najdete útočiště, které splní vaše potřeby a přispěje k nezapomenutelnému zážitku z pobytu v této krásné části Guatemaly.


Dovolená Guatemala Antigua Guatemala


Guatemala je země plná kultury a krásné přírody a v jejím středu se nachází krásné město Antigua Guatemala, které je ideální pro dovolenou plnou dobrodružství a relaxace.

Antigua Guatemala je unikátním městem, které se nachází uprostřed Guatemaly. Pro své návštěvníky nabízí mnoho historických a kulturních památek, stejně jako nádhernou přírodu a krajinu.

Město Antigua Guatemala bylo založeno v roce 1543 a během své historie se stalo místem důležitých událostí. Na náměstí se nachází kostely a kláštery, které byly postaveny v 16. a 17. století.

Jednou z nejoblíbenějších turistických atrakcí v Antigua Guatemala je výstup na sopku Acatenango. Tento výlet nabízí úžasný výhled na okolní krajinu a na vulkanické jezero Atitlán. Pro ty, kteří neradi cestují do výšek, existuje možnost vychutnat si město na kole nebo pěšky.

Antigua Guatemala je také ideálním místem pro milovníky kávy. Guatemala je jedním z největších výrobců a exportérů kávy na světě a místní kávové plantáže nabízejí nejen výbornou kávu, ale také možnosti prohlídek a degustací.

Pokud hledáte odpočinek a relaxaci, můžete si užít luxusní spa, které nabízí četné procedury včetně masáží, aromaterapie a thajských technik.

Antigua Guatemala je také ideálním místem pro naučení se nových jazyků. Existuje mnoho jazykových škol, které nabízejí intenzivní kurzy španělštiny pro turisty.

V Antigua Guatemala se konají také různé festivaly a slavnosti, které nabízejí mnoho zábavy a možností poznání místní kultury. Mezi nejvýznamnější patří Velikonoční týden (Semana Santa) a přehlídka gigantů a trubkařů (Desfile de los Gigantes y Cabezudos).

Antigua Guatemala je ideálním místem pro dovolenou plnou kultury, historie a přírody. Jeho návštěva nabízí mnoho zážitků a nových zážitků.


Počasí Guatemala Antigua Guatemala


Guatemala je středoamerická země s pestrou a rozmanitou krajinou a klimatem. Jedním z nejznámějších a turisticky atraktivních míst v Guatemale je město Antigua Guatemala, které leží v nadmořské výšce přibližně 1500 metrů nad mořem. Toto město je známé svou koloniální architekturou a historickým významem.

Pokud jde o počasí v Antigua Guatemala, tak se jedná o poměrně příjemné prostředí. Díky své nadmořské výšce se město nachází v horské oblasti, což ovlivňuje klima. Průměrná teplota se pohybuje mezi 20°C a 25°C po většinu roku, což je ideální teplota pro návštěvníky.

Co se týče srážek, dobytí Antigua Guatemala je charakterizována dvěma hlavními obdobími. Deštivá sezóna trvá od května do října a je to období, kdy se vyskytuje nejvíce srážek. Průměrné srážky mohou dosáhnout až 200 mm za měsíc. Suché období pak trvá od listopadu do dubna a je to nejsušší období v roce, kdy srážkové úhrny klesají na pouhých 30 mm za měsíc.

Je třeba poznamenat, že i během deštivé sezóny je ve městě stále příjemně. Deště obvykle přichází v podobě krátkých a intenzivních lijáků, a proto je možné si vychutnat a objevovat tento kouzelný kus Guatemaly i v deštivém období.

Díky své poloze v horách také město Antigua Guatemala vychází z rovnoměrnějších teplot po celý rok. Večery mívají tendenci být chladnější, zejména v suchém období, kdy se teplota může snížit až na 10°C.

Vzhledem k příjemnému podnebí a svým historickým památkám je Antigua Guatemala oblíbeným turistickým cílem. Návštěvníci se mohou těšit na procházky po malebných uličkách města, prohlídky koloniálních budov, kostelů a klášterů, které svědčí o bohaté historii regionu.

Antigua Guatemala je také vyhledávána pro své festivaly a jiné kulturní události, které se konají po celý rok. Jaro je obdobím největších oslav, kdy se slaví Cuaresma a Semana Santa (Velikonoční týden), což jsou tradiční náboženské svátky s bohatými procesími, rituály a slavnostmi.

V každém případě, když se rozhodnete navštívit Antigua Guatemala, měli byste se připravit na příjemné a mírné podnebí s možností deště. Doporučuje se vzít s sebou lehký plášť nebo deštník, ale nepodceňujte sluneční ochranu, protože i když teplota není příliš vysoká, slunce je stále silné.

Celkově vzato, počasí v Antigua Guatemala je příjemné, což dělá z tohoto historického města ideální turistickou destinaci pro návštěvníky, kteří si chtějí užít bohatou kulturu, krásnou architekturu a jedinečné atmosféru tohoto středoamerického klenotu.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky