Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Indie Ajanta a Ellora Caves

Nejčastější dotazy a odpovědi Indie Ajanta a Ellora Caves


1. Co jsou Ajanta a Ellora Caves?
Ajanta Caves a Ellora Caves jsou soubory historických jeskynních komplexů nacházející se významných světových dědictví UNESCO v Indii.

2. Kde se tyto jeskyně nacházejí?
Ajanta Caves se nacházejí v Ajanta Hills v indickém státě Maháráštra, zatímco Ellora Caves se nacházejí ve stejném státě poblíž města Aurangabad.

3. Jakou historickou hodnotou tyto jeskyně disponují?
Tyto jeskyně jsou známé svými starobylými buddhistickými, hinduistickými a džinistickými sochami a malbami. Jsou považovány za důležité umělecké a kulturní památky starověké Indie.

4. Jaký je rozdíl mezi jeskyněmi Ajanta a Ellora?
Ajanta Caves jsou známé především pro své nádherné buddhistické malby a sochy, zatímco Ellora Caves zahrnují nejen buddhistické jeskyně, ale také hinduistické a džinistické jeskyně.

5. Jak dlouho trvá prohlídka obou jeskyní?
Prohlídka Ajanta Caves trvá obvykle 2-3 hodiny, zatímco prohlídka Ellora Caves může trvat celý den kvůli jejich rozsáhlosti.

6. Jak se dostanu k Ajanta a Ellora Caves?
Nejbližším letištěm k dosažení Ajanta a Ellora Caves je Aurangabad Airport, odkud je možné se dostat Mumbají. Z Aurangabadu lze pak využít různé dopravní možnosti, včetně taxi nebo autobusu, které vedou přímo k jeskyním.

7. Kdy jsou jeskyně otevřené pro veřejnost?
Ajanta Caves jsou otevřeny od úterý do neděle, s výjimkou pátku, v době mezi 9.00 a 17.30 hod. Ellora Caves jsou otevřeny každý den v týdnu od 6.00 do 18.00 hod.

8. Kolik stojí vstup na Ajanta a Ellora Caves?
Vstupné na Ajanta a Ellora Caves se liší pro indické a zahraniční turisty. Obvykle se pohybuje mezi 10 a 40 USD pro zahraniční turisty a mezi 10 a 250 rupií pro indické turisty.

9. Existují nějaká pravidla pro návštěvu jeskyní Ajanta a Ellora?
Ano, návštěvníci by měli dodržovat pokyny a pravidla vystavená na místě, jako je zákaz fotografování v některých částech jeskyní a dodržování ticha a čistoty.

10. Co si s sebou vzít při návštěvě těchto jeskyní?
Je doporučeno nosit pohodlné boty a oblečení, chránit se před slunečním zářením, mít dostatek vody a pokrýt si ramena a kolena pro respekt k náboženským místům v jeskyních.


Letenka Indie Ajanta a Ellora Caves


Indie je země bohatá na historická a kulturní dědictví, které je viditelné po celé zemi. Jednou z největších atrakcí pro turisty jsou chrámové jeskyně Ajanta a Ellora Caves, které se nacházejí v indickém státě Maháráštra.

Ajanta a Ellora Caves jsou dvě odlišné lokality, ale obě jsou známé svými ohromujícími jeskynními stavbami a uměleckými díly. Jeskyně v Ajantě jsou známy svými životními freskami, zatímco jeskyně v Ellorách jsou proslulé svými sochami a sochařskými reliéfy.

Ajanta Caves zahrnují 29 jeskyní, které byly vytesány ve stěnách horského údolí. Tyto jeskyně byly objeveny v roce 1819 a jsou vysoce ceněné pro své bohaté malby a sochy, které pochází z období 2. století před naším letopočtem až 6. století našeho letopočtu. Malby zobrazují život Budhy a různé buddhistické legendy. Tyto nádherné fresky jsou příkladem působivého indického umění a jsou velmi důležité pro historii buddhismu v Indii.

Na druhou stranu, jeskyně v Ellorách patří do tří různých náboženství - buddhismu, hinduismu a džinismu. Tvoří je celkem 34 jeskyní, z nichž nejznámější je Kailash Temple, největší monolitická stavba na světě. Tato obrovská jeskyně byla vytesána ze dvou stěn hory a celý proces jejího vytvoření trval přibližně 150 let. Kailash Temple představuje hinduistický chrám, který je zasvěcen Shivovi, a je pokrytý veškerými podrobnými sochařskými reliéfy, které zobrazují různé příběhy a mýty. Při pohledu na tyto nádherné sochy si nemůžete nevzpomenout na úžasné umělecké schopnosti dávných indických umělců.

Navštívit Ajantu a Ellory je skutečným dobrodružstvím pro turisty, kteří chtějí poznávat indickou historii a umění. Tyto jeskyně jsou památkou na minulost a jsou velmi důležité pro indickou kulturní identitu.

Aby turisté mohli tyto jeskyně navštívit, musí cestovat do Aurangabadu, který je nejbližším městem. Aurangabad je dobře propojen s ostatními důležitými městy v Indii, a proto je dostupný pro návštěvníky z celého světa. Po příjezdu do Aurangabadu je možné si najmout místního průvodce, který vám poskytne cenné informace o histórii a významu těchto jeskyní.

Celkově řečeno, návštěva Ajanty a Ellor patří k vrcholům každé cesty do Indie. Tato úžasná místa nabízejí turistům jedinečnou příležitost prozkoumat jedinečné umělecké poklady a ponořit se do bohaté historie a kultury Indie.


Ubytování Indie Ajanta a Ellora Caves


Indie je země s více než miliardou obyvatel a řadou kulturních a historických památek. Jedním z nejobdivovanějších míst jsou Ajanta a Ellora Caves, které jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO. Pokud se chystáte na návštěvu této oblasti a hledáte ubytování, máte několik možností.

Ajanta Caves

Ajanta je známá skupinou jeskyní vytesaných do skály na konci 2. století před Kristem až 6. století n. l. Tato jeskynní komplex nabízí návštěvníkům jedinečný pohled na hinduistické a buddhistické umění a architekturu.

Pro návštěvníky, kteří hledají kvalitní ubytování blízko Ajanta jeskyní, jsou k dispozici několik možností. Existují místní hotely, které nabízejí skromné pokoje a služby v rozumných cenách. Pokud ale hledáte lepší pohodlí a luxus, můžete se ubytovat v hotelu Ajanta T Junction nebo Ajanta T Junction Executive.

Ellora Caves

Ellora je další slavná památka v Indii a kromě jeskyní nabízí i historické chrámy. Ellora Caves byly vytesány v období mezi 6. a 10. stoletím a zahrnují celkem 34 jeskyně, z nichž největší jsou ty, které jsou věnovány hinduistickým bohům Šivovi, Višnuovi a Brahmovi.

Pokud hledáte ubytování v této oblasti, můžete zvolit některý z místních hotelů, jako je například Hotel Kailas, který se nachází jen několik kilometrů od jeskyní. Na druhé straně, pokud preferujete větší pohodlí a luxus, můžete se ubytovat v hotelu Ellora Heritage Resort.

Seznamte se s místní kulturou

Ajanta a Ellora Caves jsou nejen místem historických památek, ale i kulturního významu. Můžete se dozvědět více o hinduistické a buddhistické kultuře, kterou jsou tyto jeskyně inspirovány. Navíc, pokud jste milovníky místní kuchyně, existuje také řada restaurací v okolí, kde můžete ochutnat indické speciality.

Pokud plánujete návštěvu Ajanta a Ellora Caves, na výběr máte z různých druhů ubytování, které splní vaše očekávání a potřeby. Pobyt v této oblasti vám navíc umožní snadněji objevit a poznat řadu kulturních a historických památek, které Indie nabízí.


Dovolená Indie Ajanta a Ellora Caves


Indie je země, která je známá svými bohatými kulturními a historickými památkami. Mezi jedno z nejvýznamnějších míst, které stojí za návštěvu, patří jeskyně Ajanta a Ellora Cave. Tyto jeskyně jsou skvostem indického umění a architektury a jsou zapsány na seznamu světového dědictví UNESCO.

Jeskyně Ajanta se nacházejí ve státě Maháráštra a jsou známé svými krásnými buddhistickými malbami a sochami. Jeskyně byly vytesány do vulkanické skály v 2. až 6. století před naším letopočtem a jsou považovány za jedno z nejvýznamnějších center starověkého indického umění. Každá z 29 jeskyní je vybavena unikátními díly umění, které zobrazují život Buddhy a jeho nauku. Malby zobrazují scény ze života, meditace, a duchovního kontemplace. Jeskyně Ajanta jsou fascinujícím místem, které nám poskytuje úžasný pohled na historickou a náboženskou vývoj Indie.

Ellora Caves, nacházející se v blízkosti města Aurangabad, jsou dalším úžasným místem, které stojí za to vidět. Tato jeskyně je jedinečná tím, že spojuje tři různá náboženství - buddhismus, hinduismus a džinismus, což odráží bohatství náboženského dědictví Indie. Můžete zde najít obrovské sochy hinduistických bohů, buddhistické stupně, a džinistické svatyně, což je skvělý příklad toho, jak harmonicky tyto náboženské tradice spolu existovaly v minulosti. Ellora Cave zahrnuje 34 jeskyní, které byly vytesány v období od 6. do 10. století. Každá jeskyně je reprezentací bohatství a rozmanitosti indického umění a architektury.

Navštívit Ajanta a Ellora Caves je jako se vrátit do minulosti a prozkoumat skvělost indického umění a náboženství. Tyto jeskyně fascinují nejen svou krásou, ale také svým historickým a náboženským významem. Pro turisty je to výzva pro jejich duchovní a kulturní cestu, která jim umožňuje odhalit hlubší význam indického dědictví.

Jeskyně Ajanta a Ellora Caves jsou opravdovými poklady Indie a návštěva těchto míst je nezapomenutelným zážitkem. Tato místa nabízejí úžasnou kombinaci přírody, kultury a historie, která zaujme každého návštěvníka. Jestliže plánujete dovolenou v Indii, nezapomeňte zařadit Ajanta a Ellora Caves do svého seznamu. Budete ohromení krásou a bohatstvím těchto míst a odnesete si s sebou vzpomínky, které vám vydrží celý život.


Počasí Indie Ajanta a Ellora Caves


Indie je bezesporu velká země s mnoha úžasnými místy, která stojí za návštěvu. Mezi takovými místy jsou i Ajanta a Ellora jeskyně. Tyto jeskyně jsou památkou UNESCO a nacházejí se v okolí Aurangabadu, což je město v indickém státě Maháráštra. Jedná se o dvě různá místa, ale nalézají se v téže oblasti. V tomto článku se budeme zabývat počasím těchto dvou památek.

Ajanta jeskyně jsou starobylé skalní jeskyně, které se nacházejí v národním parku Ajanta. Tyto jeskyně datují do 2. století před naším letopočtem a obsahují mnoho unikátních kamenných fresek a soch. Pokud tedy plánujete návštěvu Ajanta jeskyní, je nejlepší se na ni připravit v létě nebo během deštivé sezóny, což je v období mezi červnem a zářím. V létě mohou být teploty velmi vysoké, a to až kolem 40 a více stupňů Celsia. V deštivé sezóně se můžete setkat s občasnými dešti, což vám může nabídnout zdravou dávku ochlazení. Nicméně, pokud se chcete vyhnout davům turistů, doporučujeme navštívit jeskyně v období od října do května.

Ellora jeskyně jsou další skalní jeskyně, které se nacházejí vedle Ajanta jeskyní. Tyto jeskyně zahrnují 34 jeskyní a jejich výstavba se datuje od 6. do 10. století našeho letopočtu. Pokud tedy cestujete do této oblasti, je nejlepší navštívit jeskyně v období od října do března. V období od dubna do května může být velmi horko, takže byste měli být připraveni na vysoké teploty. V období dešťů byste se mohli také setkat s občasnými dešti, což vám může nabídnout zdravou dávku osvěžení.

V závislosti na vašich preferencích byste měli být schopni najít ideální období na návštěvu Ajanta a Ellora jeskyní. Nicméně nezapomeňte, že tyto jeskyně jsou velmi populární mezi turisty, takže byste měli být připraveni na dav lidí, zejména v období vrcholné sezóny. Takže ať už se vydáte na cestu kdykoliv, nezapomeňte si užít tento úžasný kousek indické historie.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky