Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Írán Isfahan (Esfahan)

Ubytování Írán Isfahan (Esfahan)


Írán je zemí bohatou na kulturu a historii. Jeho hlavním městem je Teherán, avšak pokud chcete zažít něco opravdu nezapomenutelného, měli byste navštívit město Isfahan.

Isfahan je považován za kulturní centrum Íránské říše, a také proslulou turistickou destinací v zemi. Město je plné památek zahrnujících řadu historických budov, mešit, katedrál a paláců, které se datují až do období Safíovské říše.

Nejčastěji navštěvovanými památkami jsou náměstí Imam, Chel Sotoun, Hasht Behesht Palace a Ali Qapu Palace. Ubytování v okolí těchto památek bývá často dražší, ale existují i cenově dostupné možnosti, například v okolí bazarů.

V Isfahanu najdete také řadu tradičních hotelů a hostinců, které vám nabídnou zajímavý zážitek z cestování do Íránu. Tyto hostince jsou obvykle velmi pohodlné a nabízejí vám teplé a útulné prostředí. Mnohé z nich nabízejí i snídani a večeři, abyste si mohli vychutnat tradiční íránskou kuchyni.

Pro ty, kteří hledají méně tradiční možnost ubytování, Isfahan nabízí také řadu nových hotelů, které splní požadavky i náročnějších cestovatelů. Tyto hotely jsou nově renovované a nabízejí především luxusní a moderní vybavení.

V každém případě však doporučujeme před samotnou návštěvou Isfahanu rezervovat si ubytování v dostatečném předstihu, neboť to může být v mnoha případech nezbytné.

Isfahan je krásné a pohostinné město, které stojí za to navštívit všemi, kteří lásku k kultuře a historii. Pokud plánujete cestu do Íránu, nezapomeňte zařadit Isfahan na svoji seznam míst, která chcete vidět. A když již zvolíte své ideální ubytování, užijte si svůj pobyt v tomto fascinujícím a okouzlujícím městě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Írán Isfahan (Esfahan)


1. Jaká je hlavní atrakce v Isfahánu?
Hlavní atrakcí v Isfahánu je náměstí Naqsh-e Jahan, které je jedním z největších náměstí na světě a je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

2. Jak se dostanu do Isfahánu?
Do Isfahánu se lze dostat letecky přímo z některých mezinárodních letišť, nebo také vlakem, autobusem nebo autem z jiných měst v Íránu.

3. Kde se nachází Mešita šejcha Loftolláha v Isfahánu?
Mešita šejcha Loftolláha se nachází na náměstí Naqsh-e Jahan v centru města Isfahán.

4. Je nutné mít vízum pro cestování do Íránu?
Ano, většina cizinců potřebuje vízum pro vstup do Íránu. Je nutné se předem informovat o vízových požadavcích a vyřídit si vízum před cestou.

5. Jaké jsou nejlepší období pro návštěvu Isfahánu?
Nejlepší období pro návštěvu Isfahánu je jaro (březen a duben) a podzim (září a říjen), kdy jsou mírné teploty a příjemné počasí. Letní měsíce mohou být velmi horké.

6. Kolik dní bych si měl/a vyhradit na návštěvu Isfahánu?
Pro návštěvu hlavních památek v Isfahánu a prozkoumání města se doporučuje vyhradit minimálně 2 až 3 dny.

7. Jaké další atrakce jsou v okolí Isfahánu?
V okolí Isfahánu se nachází například starobylé město Kashan, které je známé svými tradičními perskými domy, nebo město Abyaneh s historickou atmosférou.

8. Kde se dá v Isfahánu ubytovat?
Isfahán nabízí širokou škálu ubytování od luxusních hotelů až po levné hostely a penziony. Nejčastěji navštěvovanou oblastí pro turisty je Staré město (Jolfa) v blízkosti náměstí Naqsh-e Jahan.

9. Je v Isfahánu bezpečno cestovat?
Írán je relativně bezpečnou zemí, ačkoli se doporučuje dodržovat běžná bezpečnostní opatření, jako například dávat pozor na své cennosti a dodržovat místní zvyklosti.

10. Jaké jsou tradiční pokrmy v Isfahánu?
V Isfahánu můžete ochutnat tradiční íránskou kuchyni, která zahrnuje pokrmy jako je chelow kabab (grilované maso s rýží), dizi (hovězí guláš s fazolkami) nebo falafel (kuličky z cizrny).


Letenka Írán Isfahan (Esfahan)


Írán: Isfahan - Perla Perského zálivu

Íránské město Isfahan, ne tak známé a hojně navštěvované jako hlavní město Teherán, se může pochlubit bohatou historií, úchvatnou architekturou a kouzelnou atmosférou. Toto město, které je jedním z největších v zemi, je považováno za perlu Perského zálivu a místem, které vám připomene dobu, kdy byl Írán centrem říše.

Abychom se mohli zúčastnit této nezapomenutelné cesty do Isfahanu, je třeba začít rezervací letenky. Díky rostoucímu turismu v Íránu je Isfahan obsluhován řadou mezinárodních leteckých společností, které nabízejí přímé lety z různých destinací po celém světě.

Ať už se chystáte do Isfahanu za účelem objevování jeho historických památek, jako jsou mešity, paláce a památky z dob perských dynastií, nebo za účelem poznání místní kultury a tradice, Isfahan vás rozhodně nezklame.

Když po příletu do tohoto krásného města překročíte jeho hranice, snadno pochopíte, proč se říká, že "Isfahan je původ všech věcí dobrých v Íránu". Jeho centrální náměstí, známé jako Naqsh-e Jahan, je jedním z největších náměstí na světě. Leží v centru města, obklopené historickými budovami, mezi kterými je ikonická mešita Imám. V blízkosti tohoto náměstí najdete také Čarbagh, nádhernou čtvrť se zahradami a fontánami.

Další nejvýznamnější turistickou atrakcí v Isfahanu je most Pol-e Khaju. Tento architektonický klenot, postavený během Safíovské dynastie, je nejen místo pro přechod přes řeku Zayandeh, ale také oblíbeným místem pro setkávání místních obyvatel i turistů, kteří přicházejí obdivovat jeho architekturu a atmosféru.

Dále je zde také krásný palác Ali Qapu, který sloužil jako oficiální rezidence Safíovských králů, a který nabízí úchvatné výhledy na město. Mešita Sheikh Lotfolla je další z nejvýznamnějších památek v Isfahanu, považovaná za jednu z nejkrásnějších mešit na světě. Její interiér zdobí úžasné mozaiky a kachle, které okouzlují každého návštěvníka.

Kromě toho, Isfahan nabízí také možnosti prozkoumání tradičních bazárů, jako je Vakil Bazaar, kde můžete nakupovat místní zboží, jako jsou koberce, koření a keramika. Pro ty, kteří mají zájem o přírodní krásy, Isfahan je rovněž domovem několika zahrad a parků, jako je například zahrada Bagh-e Fin, která nabízí poklidné prostředí pro odpočinek a relaxaci.

Úchvatné architektonické skvosty a historické památky Isfahanu, spolu s pohostinností místních obyvatel, vytvářejí nezapomenutelné zážitky pro každého návštěvníka. Rezervace letenky do Íránu a následná návštěva Isfahanu je určitě skvělým způsobem, jak prozkoumat tuto kulturovou baštu a vychutnat si příjemnou atmosféru tohoto fascinujícího města. Takže neváhejte a naplánujte si svou cestu do perly Perského zálivu - Isfahanu!


Dovolená Írán Isfahan (Esfahan)


Írán je zemí bohatou na historii, kulturou a přírodní krásami. Jedním z nejpopulárnějších turistických cílů je město Isfahan, které se nachází v centrální části země. Isfahan je známý nejen jako turistická destinace, ale také jako jedno z nejvýznamnějších historických a kulturních center Íránu.

Isfahan, také známý jako "polovina světa", je známý svou bohatou historií, architekturou a uměním. Město bylo jedním z hlavních center Islámské říše během 16. až 18. století a jako takové má mnoho důležitých historických památek a památek.

Jednou z nejvýznamnějších atrakcí v Isfahanu je slavný náměstí Imam. Tento obrovský náměstí je jedním z největších svého druhu na světě a je lemované historickými budovami, mešitami a paláci. Jednou z nejznámějších památek na náměstí je Mešita Šáh, která je považována za mistrovské dílo íránské architektury. Je zdobena bohatou mozaikou, keramikou a barevnými glazurami.

Dalším důležitým místem v Isfahanu je palác Ali Qapu. Palác byl postaven v 17. století a sloužil jako sídlo safíovských králů. Jedna z nejzajímavějších vlastností tohoto paláce jsou jeho vzdušné galerie, které nabízejí úchvatné výhledy na město Isfahan.

Mešita šeika Lutfullaha je další významnou památkou v Isfahanu. Tato mešita je známá svým elegantním modrým kupolem a dekorativními mozaiky. Je to jedno z nejkrásnějších a nejlépe zachovaných náboženských staveb v Íránu.

Jedním z nejpopulárnějších prostranství v Isfahanu je Khaju most. Tento historický most je postavený nad řekou Zayandeh Rud a je oblíbenou turistickou atrakcí, kde se místní i návštěvníci scházejí, aby si užili příjemný čas u vody.

Isfahan není pouze městem historických památek, ale také proslulý svou živou atmosférou a tradičním uměním. Město je známé svými trhy, kde lze nakoupit tradiční výrobky jako koberce, keramiku a koření. Kromě toho se v Isfahanu také konají tradiční umělecké představení, jako je taneční divadlo a hudba.

Pokud je pro vás příroda důležitá, měli byste se vydat do okolí Isfahanu, kde si můžete vychutnat krásu horské krajiny a přírodní rezervace. Zdejší hory nabízejí perfektní prostředí pro pěší turistiku, horolezectví a pikniky.

Isfahan je takovým skrytým pokladem středověkého umění a historie a je bezpochyby jedním z nejkrásnějších měst v Íránu a střední Asii. Nechte se okouzlit jeho bohatou historií, architekturou a kulturou při návštěvě této úžasné destinace.


Počasí Írán Isfahan (Esfahan)


Írán, jeden ze středoasijských států, je známý svým rozmanitým a proměnlivým počasím. Město Isfahan, hlavní město provincie Esfahan, není v tomto ohledu výjimkou. Toto město, které je jedním z nejvýznamnějších historických a turistických center země, se těší na specifické klima.

Isfahan leží v centrální části Íránu a má spíše kontinentální podnebí s horkými lety a chladnými zimami. Teploty v létě mohou často překonat hranici 40 °C, zatímco v zimě klesají pod bod mrazu. Nejpříjemnější období k návštěvě Isfahanu je na jaře a na podzim, kdy jsou teploty mírnější a v rozmezí mezi 20 °C a 30 °C.

Podívejme se na průběh jednotlivých ročních období v Isfahanu.

Jaro (březen - květen): Jaro je v Isfahanu považováno za jedno z nejkrásnějších období. Teploty se pohybují kolem 20-25 °C a příroda kvete a rozkvetá. Na jaře je také méně srážek než v zimě a podzimu, což umožňuje návštěvníkům užívat si venkovních aktivit ve velkém.

Léto (červenec - září): Léto je v Isfahanu velmi horké. Teploty pravidelně překonávají 40 °C a slunce na obloze je velmi intenzivní. Je nezbytné se chránit před přímým slunečním zářením a dbát na dostatečný přísun tekutin. Klimatizace je v těchto měsících nezbytnou součástí každodenního života pro místní obyvatele i návštěvníky.

Podzim (říjen - prosinec): Podzim se v Isfahanu vyznačuje mírnějšími teplotami v rozmezí 20-25 °C. Toto je ideální doba pro návštěvu města a prozkoumání jeho historických památek. Na podzim je také mírnější srážkový režim, protože přicházejí deště a to zejména v listopadu.

Zima (leden - únor): Zima v Isfahanu je suchá a chladná. Teploty se pohybují kolem 5-10 °C během dne a poklesnou pod bod mrazu v noci. Dešťové srážky jsou v této době vzácné, ale sněhové srážky se občas vyskytují, což činí zimní scenérie v Isfahanu neuvěřitelně malebnou.

I přestože má Isfahan období s extrémními teplotami, je toto město stále přitažlivé pro návštěvníky z celého světa. Jeho krásné historické památky, jako je Můstek s 33 oblouky, Mešita šejcha Lotfollaha a Náměstí imáma Chomejního, jsou ohromující a stojí za vidění za každého počasí.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky