Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Irsko Ennis

Letenka Irsko Ennis


Ennis, hlavní město hrabství Clare v Irsku, je malebné město, které láká návštěvníky svou bohatou historií, tradiční kulturou a přírodní krásou. Díky letenkám do Ennisu z různých evropských destinací se to stalo snadnější - a představuje ideální výchozí bod pro poznání země šamanských příběhů a odkazů.

Letenky do Ennisu nabízejí příležitost objevovat tuto malebnou část Irska. Po příletu na letiště Shannon, které je jen pár kilometrů od Ennisu, návštěvníci se setkají s přívětivostí a pohostinností, která je srdcem irského venkova.

Ennis je historicky bohaté město s kořeny sahajícími až do 11. století a je plné dobře zachovaných historických budov a uliček. Procházka po městě vás přenese zpět v čase a ukáže vám kouzlo minulých časů. Můžete si prohlédnout Ennis Friary, který je jednou z největších dochovaných opatství v Irsku. Nebo navštivte uměleckou galerii Glór, kde si můžete prohlédnout díla místních umělců a nahlédnout do místní umělecké scény.

Ennis je také domovem tradiční irské hudby. Místní hospody v centru města jsou známé svou neformální atmosférou a předvádějí živé hudební vystoupení. Jestliže jste fanouškem tradic, je tato atmosféra a živá hudba prostě nepřekonatelná. Zdejší hudebníci vystupují s vášní a radostí, a vy můžete přijít poznat pravou irskou kulturu.

Navíc, Ennis je také výchozím bodem pro objevování okolní přírody. Hrabství Clare je známé svými scenériemi na útesech a úchvatnými výhledy na Atlantický oceán. Můžete navštívit Cliffs of Moher, nejznámější skalní útesy v Irsku, které se tyčí 200 metrů nad oceánem. Tato přírodní divočina je jedinečným zážitkem a zanechá vás naprosto ohromené.

Pro milovníky golfu je hrabství Clare rájem. Tady můžete najít některé z nejlepších golfových hřišť v Irsku, včetně známého hřiště Lahinch Golf Club. Zde se setkáte s nádherným výhledem na oceán a můžete si užít hru na jednom z nejatraktivnějších irských golfových hřišť.

Letenky do Ennisu nabízejí nejen možnost poznat historii a kulturu Irska, ale také objevit jeho přírodní krásy. Toto malebné město v srdci Irska je neodmyslitelnou součástí jakékoliv cesty do této úchvatné země a určitě stojí za návštěvu.


Dovolená Irsko Ennis


Irsko je krásná země plná zelených kopců, jezer, historických památek a oblastí s původní přírodou. Město Ennis je skvělou destinací pro dovolenou v Irsku, která nabízí nejen nádhernou přírodu, ale také skvělé kulturní zážitky.

Ennis se nachází v kraji Clare na západním pobřeží Irska. Je to historické město s mnoha starobylými budovami, které vám umožní poznat historii, kulturu a životní styl místních obyvatel. Mezi nejvýznamnější památky patří Ennis Friary, nádherný klášter ze 13. století, St. Peter a Paul's Cathedral z 19. století a náměstí O’Connell Square, kde se konají různé kulturní akce a trhy.

Ennis je také ideální pro nákupy, protože v centru města se nachází mnoho malých obchodů, řemeslnických dílen a antikvariátů. Místní trhy nabízejí tradiční irské suvenýry, šperky, keramiku a další výrobky z lokálních materiálů.

Pro turisty, kteří milují přírodu, Ennis nabízí řadu krásných míst k návštěvě. Lahinch Beach je největší pláž v oblasti a je velmi oblíbená mezi surfaři. Burren National Park je oblast s krasovými útvary a divokou květenou, kterou nelze najít nikde jinde na světě. Zde se můžete projít po krásných turistických cestách a vidět mnoho unikátních rostlin a zvířat. Druhou možností je vyjet do hor v okolí a užít si krásné výhledy.

Pokud chcete zažít skutečnou irskou kulturu, Ennis nabízí mnoho hospod a barů s hudbou v pravém irském stylu. Zde máte také možnost vidět tradiční irské tance a poslechnout si místní hudebníky.

Na závěr bych chtěl říct, že Ennis je skvělou destinací pro každého, kdo hledá ideální kombinace kultury a přírody. Pokud hledáte krásné místo na dovolenou v Irsku, Ennis by mohlo být tou pravou volbou.


Počasí Irsko Ennis


Ennis je malebné město, které se nachází v hrabství Clare na západě Irské republiky. Jeho poloha v blízkosti Atlantského oceánu ovlivňuje i místní klima a vytváří specifické podmínky počasí.

Irské počasí je obecně známé pro svou proměnlivost a nevyzpytatelnost. Pověstné jsou zde časté přívalové deště, které mohou přinést chladné a vlhké podnebí. Ennis není výjimkou, ačkoli se nachází v mírném pásmu, kde jsou zimy mírnější a léta teplé.

V zimě se průměrné teploty pohybují kolem 8 °C a napadá tu především déšť. Sníh je vzácností, ale když se objeví, vytváří na krajině úchvatné scenérie. Oblečení vhodné pro chladnější teploty a dešťové přehození jsou v této době rozhodně doporučovány.

Na jaře se Ennis probouzí k životu a příroda se zde těší na první sluneční paprsky. Průměrné teploty se stoupají na 11-13 °C a deštivé dny začínají postupně ubývat. Cestování do Ennisu v této době může být výhodné, protože město ještě nezažívá množství turistů, které přicházejí v létě.

Léto v Ennisu je nejteplejším obdobím roku, s průměrnými teplotami kolem 18-20 °C. To je ideální čas pro návštěvu místních památek, jako je hrad Bunratty Castle, nebo pro procházky v okolí. Slunečné dny se zde střídají s občasnými dešti, které napomáhají udržovat krajinu v krásně zelené barvě.

Podzim v Ennis přináší stmívání a pokles teploty. Průměrné teploty se pohybují kolem 13-16 °C a začínají se objevovat více deštivé dny. Je to období, kdy se listí začíná měnit na různé odstíny žluté, oranžové a červené, což vytváří nádhernou atmosféru pro procházky v místních parcích.

Ennis je místem, které si zachovává svou autenticitu a půvab, ať už za deštivých dní, nebo za slunečných chvil. Pokud se chystáte navštívit toto místo, je třeba se připravit na proměnlivost počasí a vzít si s sebou vhodné oblečení. Nezapomeňte také na deštník nebo pláštěnku, abyste si mohli užít veškeré krásy Ennisu bez ohledu na počasí.


Ubytování Irsko Ennis


Ennis v Irsku není příliš velké město, ale nabízí mnoho možností, jak se zde ubytovat. Pokud hledáte levné ubytování, můžete se rozhodnout pro hostely, zatímco hledáte-li více soukromí, můžete zvolit hotelový pokoj.

Hostely v Ennis

Hostely jsou v Ennis velmi populární, především pro cestovatele, kteří rádi potkávají nové lidi a chtějí ušetřit nějaké peníze. Hostely v Ennis se nacházejí v centru města a jsou levné, průměrně okolo 15-20 € za noc. Hostely v Ennis nabízí plně vybavené kuchyně, obývací pokoje a někdy dokonce i soukromé koupelny. Hostelové pokoje mají obvykle až deset lůžek, takže se můžete potkat s dalšími cestovateli.

Hotely v Ennis

Ennis je malé město, ale má velký výběr hotelů, od luxusních po středně cenové. Většina hotelů v Ennis je nacházejících se v centru města, takže jsou snadno dostupné.

Středně cenové hotely

Pro návštěvníky, kteří hledají střední cenový hotel, nabízí Ennis mnoho možností. Hotelové pokoje jsou zpravidla prostorné a plně vybavené pro maximální pohodlí hostů. Vyberte si z ranže hotelových pokojů, zahrnujících standardní dvoulůžkové pokoje, rodinné pokoje, balíčky s večeří a snídaní a další.

Luxusní hotely

Máme-li na mysli luxusní hotely, Ennis má také spoustu možností pro návštěvníky, kteří chtějí zažít něco zvláštního. Tyto luxusní hotely se kromě jiného mohou pyšnit vybavením, jako je například vlastní wellness centrum, nebo moderní interiéry. Pokud vám nevadí utratit více peněz, můžete si zajistit pobyty v hotelech luxusních značek, jako je například The Inn at Dromoland nebo Old Ground Hotel.

Navštívit Ennis lze po celý rok, ale město nabízí velmi zajímavé akce v průběhu roku, např. hudební festival, který se koná každoročně v listopadu. Pokud tedy přemýšlíte o cestě do Irska a hledáte pohodlné ubytování, návštěva Ennis určitě stojí za to.


Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Ennis


1. Jak se dostanu do Ennisu z letiště v Dublinu?
Odpověď: Nejsnazší způsob, jak se dostat z letiště v Dublinu do Ennisu, je využít autobusovou dopravu. Existují pravidelné autobusové linky, které spojují letiště s Ennisem. Cesta trvá přibližně 3 hodiny.

2. Kde se nachází nejlepší místa k návštěvě v Ennisu?
Odpověď: V Ennisu je mnoho atraktivních míst k návštěvě. Mezi nejlepší patří Ennis Friary, hrad Knappogue, muzeum Clare County, Kostel svatého Petra a Pavla a trhovaný deník Ennis. Město je také známé svou živou hudební scénou a tradičními irskými hospodami.

3. Existuje v Ennisu možnost ubytování?
Odpověď: Ano, Ennis nabízí široký výběr ubytování, včetně hotelů, penzionů a bed and breakfast. Turistické informační centrum může poskytnout seznam doporučených ubytovacích zařízení v městě.

4. Jaké jsou nejlepší tradiční irské hospody v Ennisu?
Odpověď: V Ennisu je mnoho tradičních irských hospod, které nabízejí autentickou atmosféru a živou hudbu. Mezi nejoblíbenější patří Knox's Pub, Brogan's Bar, Poet's Corner a Cruises Pub.

5. Jaké jsou nejlepší možnosti stravování v Ennisu?
Odpověď: Ennis nabízí široký výběr restaurací, které servírují irskou a mezinárodní kuchyni. Mezi doporučené patří Restaurant Rowan Tree, Poet's Corner Restaurant, O'Connell Street Bistro a The Cloister Restaurant.

6. Jaké jsou nejlepší možnosti dopravy v Ennisu?
Odpověď: V Ennisu je nejlepším způsobem dopravy pěší procházka, protože většina atrakcí je v docházkové vzdálenosti. V případě potřeby je k dispozici také městská autobusová doprava.

7. Kdy je nejlepší čas na návštěvu Ennisu?
Odpověď: Nejlepší čas na návštěvu Ennisu je obvykle na jaře a na podzim, kdy je počasí mírné a mnoho tradičních festivalů a událostí se koná. Léto také přináší příjemné počasí, ale může být také rušno turisty. Zimní měsíce jsou obvykle klidnější, ale počasí je chladnější a deštivější.

8. Jaké jsou oblíbené outdoorové aktivity v okolí Ennisu?
Odpověď: V okolí Ennisu je možnost provozovat rozmanité outdoorové aktivity. Mezi oblíbené patří pěší turistika po klíně řeky Shannon, cyklistika po malebných venkovských krajinách, golf na nedalekém hřišti Woodstock Golf Club a rybaření na jezerech a řekách v okolí.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky