Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Irsko Kenmare

Nejčastější dotazy a odpovědi Irsko Kenmare


1) Jak se dostat do Kenmare v Irsku?
Odpověď: Nejsnazší způsob, jak se dostat do Kenmare, je letecky přistát v letišti Cork nebo Kerry a poté pokračovat vlakem nebo autobusem do Kenmare.

2) Jaké jsou nejlepší turistické atrakce v Kenmare?
Odpověď: Mezi nejlepší turistické atrakce v Kenmare patří Ring of Kerry, Kenmare Bay, Killarney National Park, Muckross House a Skellingsové ostrovy.

3) Kde se dá v Kenmare ubytovat?
Odpověď: V Kenmare je celá řada ubytovacích možností, včetně hotelů, penzionů, bed and breakfast a pronájmu rekreačních domů. Doporučuje se rezervovat ubytování předem, zejména v hlavní turistické sezoně.

4) Jaká jsou nejlepší místa k jídlu v Kenmare?
Odpověď: V Kenmare najdete několik vynikajících restaurací nabízejících tradiční irskou kuchyni, jakož i mezinárodní speciality. Některé z nejlepších možností jsou Mulcahy's Restaurant, The Lime Tree Restaurant a No. 35 Restaurant.

5) Jaká je nejlepší doba na návštěvu Kenmare?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu Kenmare a celého regionu Kerry je obvykle během letních měsíců od června do srpna, kdy je počasí nejteplejší a nejsušší. Nicméně, Kenmare je krásné i během jara a podzimu, kdy je méně turistů a příroda je zelená a rozkvetlá.

6) Co dalšího se dá dělat v okolí Kenmare?
Odpověď: Okolí Kenmare nabízí mnoho dalších aktivit a atrakcí. Patří sem například golfové hřiště, jízda na koni, rybaření, turistika po Wild Atlantic Way, návštěva historických zámků a klášterů, a také možnost navštívit nedaleké město Killarney.

7) Jaký je průměrný rozpočet na dovolenou v Kenmare?
Odpověď: Průměrné náklady na dovolenou v Kenmare se mohou lišit v závislosti na délce pobytu, úrovni ubytování a preferencích stravování. Obecně se však dá očekávat, že rozpočet na ubytování, stravování a aktivity bude kolem 100-150 eur za den.


Počasí Irsko Kenmare


Irsko je známé svým proměnlivým, mnohdy až nepředvídatelným počasím. A nejinak je to i v případě malebného města Kenmare, které se nachází na jihozápadě ostrova. Kenmare, které se nachází v hrabství Kerry, leží v údolí mezi řekami Roughty a Sheen, a je obklopeno horami a překrásnou přírodou.

Díky své poloze u moře a v blízkosti pohoří jsou v Kenmare časté změny počasí. Místní obyvatelé říkají, že v jediném dni se můžete setkat se sluncem, deštěm, větrem a oblačností. Je to místo, kde si můžete obléknout tenkou letní suknici a tričko, ale neměli byste zapomenout vzít si s sebou pláštěnku nebo deštník.

Průměrné teploty v Kenmare se pohybují kolem 15-20 °C během léta a snižují se na 8-10 °C v zimě. Srážky jsou zde běžné po celý rok, přičemž nejvíce dešťových dní přichází od září do listopadu. Zimní měsíce zase mohou nabídnout i sněhové překvapení, i když sněhové pokrývky nejsou tak časté jako v některých jiných částech Irska.

Moře hraje významnou roli při utváření místního počasí. Studený průliv mezi Irskem a Velkou Británií, známý jako Irské moře, má vliv na teploty vzduchu i vody severně od Kenmare. V létě může být teplota mořské vody kolem 15-18 °C, což je dostatečně teplé na koupání. Ale stejně jako s počasím, mořská teplota se může rychle změnit.

I přesto, že počasí v Kenmare může být nepředvídatelné, výjimečná krása a přírodní scenérie tohoto regionu přitahují turisty z celého světa. Lidé sem přicházejí, aby objevili malebné kopce, fjordy, útesy a divokou přírodu, ačkoli déšť je částí této jedinečné zkušenosti.

Ať už plánujete návštěvu Kenmare během deště nebo slunečného počasí, budete ohromeni jeho neopakovatelným šarmem a atmosférou. Ať už se setkáte s místními lidmi v hospodě nebo zkoumáte okolní přírodu, počasí v Kenmare je jen dalším lákadlem této kouzelné destinace na západním pobřeží Irské republiky.


Ubytování Irsko Kenmare


Irsko, známé také jako "Zelený ostrov", je jednou z nejkrásnějších a nejžádanějších turistických destinací na světě. A mezi množstvím malebných a překrásných měst patří i malá obec Kenmare. Toto městečko se nachází v okrese Kerry, v jižní části Irska a svým návštěvníkům nabízí úchvatné scenérie, tradiční irské pohostinství a bohatou historii.

Kenmare se nachází v samém srdci přírodního ráje, s horami Macgillycuddy's Reeks na severu a poloostrovem Beara na jihu. Pro milovníky přírody a outdoorových aktivit je toto místo ideálním útočištěm. Návštěvníci zde mohou podniknout pěší túru do hor, projet se na kole po malebných okolních vesnicích či si užít projížďku na koni. Kenmare se pyšní také jedním z nejlepších golfových hřišť v Irsku, takže zde není nouze o možnosti trávit čas na čerstvém vzduchu a v překrásném prostředí.

Ale není to jenom okouzlující příroda, která přitahuje turisty do Kenmare. Město sestává z historických budov a úzkých uliček, což mu dodává autentický irský ráz. Kenmare má také bohatou kulturní scénu, s množstvím uměleckých galerií, trhů s místním uměním a řadou tradičních hudebních hospod, kde můžete zažít skutečnou irskou hudbu a zábavu v podání místních hudebníků.

Pokud hledáte ubytování v Kenmare, máte na výběr z množství možností. Město nabízí širokou škálu hotelů, penzionů, apartmánů a rodinných pensionů, které splňují potřeby různých typů turistů. Mnoho z těchto ubytování má výhled na okolní hoře, zahrnuje snídani a další vybavení, které vám zajistí pohodlný a příjemný pobyt.

Pro milovníky pobytu v přírodě je zde také možnost kempování a pronájmu chat nebo srubů. To vám umožní prožít autentický zážitek a být ještě blíže k okolní přírodě. Místní kempy a ubytování nabízejí různé vybavení a služby, jako jsou sprchy, toalety a společenské prostory, abyste si mohli užít svůj pobyt v pohodlí.

Kenmare je také ideálně umístěno pro prohlídku okolních atrakcí. Do zhruba hodinové vzdálenosti se nachází některé další známé turistické zajímavosti, jako jsou Ring of Kerry, Derrynane House, Killarney National Park a mnoho dalších. To znamená, že si z Kenmare můžete udělat výlety a prozkoumávat další krásy jižního Irska.

Pro ty, kteří chtějí zažít opravdu autentickou irskou atmosféru a pohostinnost, je Kenmare tím pravým místem. S jeho krásnou přírodou, bohatou historií a širokou škálou ubytování je to ideální destinace pro každého turistu, který se chce ponořit do irského životního stylu. Ať už hledáte dobrodružství v přírodě, místo pro relaxaci nebo kulturní zážitky, Kenmare vám nabídne všechno to a ještě více.


Dovolená Irsko Kenmare


Irsko je země s mnoha tvářemi, která se svou krásou a osobitostí stala oblíbeným cílem turistů z celého světa. V Irsku najdete téměř všechny typy přírodních krás, od zelených plání až po strmé útesy a bílé písky. Pokud hledáte skutečně nezapomenutelnou dovolenou, navštivte město Kenmare v Irsku.

Město Kenmare se nachází na jihozápadě Irska a přestože je malebným městem s pouhými třemi tisíci obyvateli, nabízí spoustu zážitků pro turisty. V Kenmare najdete bohatou historii, která se datuje až do 17. století. Okolí města je poznamenáno hojnou návštěvou turistů a přestože je Kenmare typické irské městečko, můžete tu ochutnat kuchyni z celého světa, od tradiční irské pečeně až po italskou pizza.

Jednou z největších předností Kenmare je fakt, že město se nachází v samotném srdci neuvěřitelně krásného přírodního parku Killarney. Jedná se o národní park o rozloze více než 100 kilometrů čtverečních, který je domovem mnoha druhů ptáků, srnců a dalších místních zvířat. Killarney je perfektním místem pro turisty, kteří se chtějí projít podél krásných jezer, dále najdou krásné horské kopce a rozlehlé lesy.

Hlavním lákadlem Kenmare a jeho okolí jsou však především nádherné pláže. Pláže na jihozápadním pobřeží Irska patří k nejkrásnějším v Evropě. V místech jako Killarney, či Ring of Kerry je možné proplout na lodičce po neuvěřitelně krásných bayích, obklopených strmými útesy a bílým pískem.

Kenmare je místem, kam se vrací turisté opakovaně. Důvodem je nejen ohromující přírodní krása, ale také mimořádná pohostinnost a unikátní atmosféra, kterou město nabízí. Ochutnejte atmosféru irského venkovského města, a ať už se rozhodnete pro relaxační dovolenou nebo dobrodružné výpravy, Kenmare a jeho okolí skutečně potěší každého.


Letenka Irsko Kenmare


Pokud plánujete cestovat do Irska a hledáte malebné místo, které vám nabídne nádhernou přírodu, klid, a zároveň spousta zajímavostí k objevování, neváhejte si zařídit letenku do Kenmare.

Kenmare je malebné městečko v hrabství Kerry na jihozápadě Irska. Nachází se v úžasném přírodním prostředí západního pobřeží a podél atlantického pobřeží. Jeho název pochází z irských slov "Ceann Mara", což znamená "mořský mys". Kenmare je známé svou krásnou přírodou, bohatou historií a atmosférou, která přitahuje návštěvníky z celého světa.

Příroda v okolí Kenmare je ohromující. Nedaleko města se nachází pohoří MacGillycuddy's Reeks, které je nejvyšší horou Irska. Pro milovníky turistiky je to ideální místo pro pěší túry a horské výpravy. Ale pokud raději relaxujete, můžete si vychutnat krásné pláže, procházky po zalesněných úbočích nebo si jen tak vychutnávat nádherné výhledy na okolní krajinu.

Kenmare je také vhodné pro milovníky historie. Město bylo založeno v 17. století a v jeho centrech se nachází několik historických budov, které stojí za návštěvu. Patří sem například Holy Cross Church, která je jednou z nejvýznamnějších historických památek v okolí, nebo Kenmare Stone Circle, který je jedním z největších a nejlépe dochovaných kamenných kruhů v Irsku.

Kenmare je také výchozím bodem pro objevování Ring of Kerry, jednoho z nejznámějších turistických okruhů v Irsku. Tento okruh vás provede kolem překrásné pobřežní krajiny, okouzlujících vesniček a historických míst. V okolí Kenmare se nachází další zajímavá místa, jako například Muckross House, Killarney National Park nebo Beara Peninsula.

Při návštěvě Kenmare si určitě také vychutnejte místní kuchyni. Město je známé svými útulnými kavárnami, restauracemi a hospůdkami, které nabízí pestrou paletu tradičních irských jídel, čerstvých mořských plodů a dalších lahůdek.

Letenka do Kenmare vás přenese do malebného ráje s nepopsatelnou atmosférou a překrásnou přírodou. Zde si můžete odpočinout od ruchu velkoměsta a zažít kousek pouhých přírodních krás Irska. Podívejte se na nabídku letenek a vydejte se objevovat krásy Kenmare.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky