Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Keňa Mount Kenya

Dovolená Keňa Mount Kenya


Dovolená v Keňa je ideální volba pro ty, kteří chtějí zažít nezapomenutelnou dobrodružnou cestu. Tato africká země nabízí mnoho druhů zážitků, včetně divoké zvěře, tropických pláží a exotické krajiny. Jedním z nejpopulárnějších míst pro dovolenou v Keňa je Mount Kenya, která je druhou nejvyšší horou v Africe po Kilimandžáru.

Mount Kenya leží asi 150 kilometrů severně od Nairobi a jde o jedno z nejkrásnějších míst v Keňa. Oblast má strmé hory, hluboké lesy, divokou zvěř a mnoho dalších zajímavých přírodních fenoménů. Nejlepším způsobem, jak tuto oblast navštívit, je prostřednictvím trekkingového výletu. Existují různé trasy, po kterých se lze projít, a které vám umožní plně si užít krásnou přírodu.

Výlet na Mount Kenya zahrnuje také pobyt v horské chatě, což je jedinečná zkušenost. Chaty poskytují výbavu, která vám umožní vyspávat se pohodlně a udržet si teplo v chladnějších nočních podmínkách. Existují různé chaty, jedna z nich se nazývá Sirimon a druhá Chogoria. Oba domy jsou ideální pro každého, kdo hledá nejoblíbenější touristské zóny.

Trasa Sirimon je nejuniverzálnější trekkingovou trasou díky štěrkovým silnicím, což umožňuje neméně zkušeným trekkerům vydávat se na horskou cestu. Z druhé strany Chogoria čerpá dobrým výhledem na vrchol hory, protože množství krásných scenérií tohoto prostoru je dobré. navíc se na této trase můžete těšit na vodopády a krásné vyhlídkové body.

Další aktivitou, kterou lze v této oblasti vykonávat, je návštěvu národního parku Mount Kenya National Park. Zde se můžete těšit na neuvěřitelné panoramatu hory a na druhou stranu můžete být svědkem zvěře. Pokud máte štěstí, můžete vidět slony, lvy, antilopy, nosorožce a jinou zvěř.

Pokud hodláte navštívit Mount Kenya, měli byste se ujistit, že máte dostatek času na to, aby byla vaše cesta nezapomenutelným zážitkem. Měli byste být připraveni na pohyb, jelikož výstup na vrchol hory může být fyzicky náročný. Některé části trasy jsou prakticky horizontální, kdežto jiné jsou velmi strmé. Proto je dobré si vyladit kondici před tím než se vydáte směrem k vrcholu.

Když se vrátíte z Mount Kenya, budete moci říci, že jste zažili úžasný zážitek. Tato cesta vás provede skrze nejen nádhernou krásu přírody, ale také úchvatnou afričtickou kulturou.


Ubytování Keňa Mount Kenya


Ubytování v Keni, Mount Kenya

Hory Mount Kenya jsou považovány za ikonickou horu v Keni a mnoho turistů se vrací stále dokola kvůli krásnému výhledu a aktivitám, které v této oblasti najdou. Pokud vás láká navštívit Mount Kenya, zvažte pobyt v jednom z těchto skvělých ubytování, které vám nabídnou pohodlí a krásné výhledy.

1. Serena Mountain Lodge

Toto ubytování se nachází na okraji Mount Kenya National Park. Po celou dobu pobytu v Serena Mountain Lodge budete mít nádherný výhled na hory. Pokoje jsou prostorné a vkusně zařízené. Ke snídani, obědu a večeři si můžete dát vynikající jídlo z místní kuchyně, které je připravované z čerstvých a místních surovin. Kromě toho si můžete užívat různé aktivity jako je například safari nebo pěší túry v horách.

2. Panorama Cottage

Pokud hledáte klidnější místo k pobytu, zvažte ubytování v Panorama Cottage. Nachází se 6 km od Nanyuki a tento venkovský dům nabízí ubytování pro až 10 osob. V Panorama Cottage si můžete užívat domácí atmosféru a krásný výhled na Mount Kenyu, navíc může být ideální pro rodiny s dětmi nebo skupinu přátel.

3. Rutundu Log Cabins

Jedná se o útulné chaty na břehu jezera Rutundu. Kabinové ubytování je nejlepší možnost pro ty, kteří hledají spoustu klidu a soukromí. V kabinách naleznete prostory ve stylu horské chalupy, krb a balkony s krásným výhledem na jezero a okolní hory. Hotel nabízí také rybolov a různé aktivity na vodě.

4. Mount Kenya Safari Club

Královský klub nabízí luxusní pobyt, přičemž se nachází na kopci s nádherným výhledem na Mount Kenya. Mount Kenya Safari Club nabízí nejvyšší úroveň pohodlí a služeb a je ideální volbou pro ty nejnáročnější cestovatele. V hotelu také najdete 9 jam a další aktivity, jako je například tenis, squash, či spa.

Užijte si ubytování na krásném místě jako je Mount Kenya a prožijte nezapomenutelný zážitek. Kteréko ubytování si vyberete bude záviset na vašich osobních preferencích a finančních možnostech, ale všechna nabízená ubytování jsou skvělou volbou.


Počasí Keňa Mount Kenya


Keňa je africká země ležící na východě kontinentu. Může se pochlubit velkou různorodostí krajiny, od plání savany až po hory a jezera. Jedním z nejvýznamnějších přírodních úkazů v Keňe je Mount Kenya, nejvyšší hora této země a druhá nejvyšší hora na africkém kontinentě.

Mount Kenya se nachází na sever od rovníku a jeho vrchol dosahuje výšky 5 199 metrů nad mořem. Jedná se o vyhaslý stratovulkán, který je pokrytý ledovcem a má tři hlavní vrcholky - Batian, Nelion a Lenana. Batian je nejvyšší a nejtechnicky náročnější z vrcholků a jeho zdolání vyžaduje horolezecké dovednosti.

Klimatické podmínky na Mount Kenya jsou velmi rozmanité a značně se liší v závislosti na nadmořské výšce. Na nižších úrovních povrchu hory je klima tropické, s teplými a vlhkými léty a mírnými zimami. Ve vyšších oblastech se však teploty nemohou udržet tak vysoko a tak se klima mění na chladnější a suché. Horolezci a turisté, kteří se vydávají na vrchol hory, musí být připraveni na extrémní podmínky včetně větrů, sněhu a mrazu.

Nejlepší období pro výstup na Mount Kenya je obvykle od července do října, kdy je méně srážek a teploty jsou příjemnější. V tomto období je také možné obdivovat nádherný výhled na okolní krajinu, zahrnující bujné lesy, alpinské louky a krásné jezera.

Pokud se chystáte navštívit Mount Kenya, je důležité mít na paměti, že výškové nemoci jsou zde běžné vzhledem k nadmořské výšce. Proto je důležité postupovat pomalu a adaptovat se na vyšší nadmořskou výšku postupně, aby se předešlo následkům jako je například nevolnost, závratě nebo problémy se spánkem.

Navzdory náročnostem výstupu je výhled z vrcholu Mount Kenya nádherným zážitkem. Můžete obdivovat rozlehlou krajinu, pozorovat divoká zvířata, jak se pohybují po savaně ve vzdálenosti, a zažít pocit ohromení a úcty vůči přírodě.

Keňa a Mount Kenya nabízejí jedinečný zážitek pro milovníky přírody a dobrodružství. Výstup na tuto impozantní horu je nejen výzvou fyzickou, ale také duchovní. Ať už se vydáte na její vrchol nebo jen obdivujete její mohutnost z dálky, nezapomenutelné zážitky jsou zaručeny.


Nejčastější dotazy a odpovědi Keňa Mount Kenya


1. Kde se nachází Mount Kenya?
Mount Kenya se nachází ve středním Keňa, asi 150 kilometrů severně od Nairobi.

2. Jaká je nejvyšší hora v Keňa?
Mount Kenya je nejvyšší hora v Keňa a druhá nejvyšší hora v Africe. Její vrchol Batian dosahuje výšky 5 199 metrů nad mořem.

3. Jaká je nejpopulárnější trasa na vrchol Mount Kenya?
Nejpopulárnější trasa na vrchol Mount Kenya je Sirimonovým přístupem. Je to nejpohodlnější a nejjednodušší trasa, kterou vyhledávají jak začátečníci, tak i zkušení horolezci.

4. Jak dlouho trvá výstup na vrchol Mount Kenya?
Doba trvání výstupu na vrchol Mount Kenya závisí na zvolené trase. Obecně se pohybuje mezi 4 až 7 dny.

5. Je nebezpečné vystoupit na Mount Kenya?
Výstup na Mount Kenya může být náročný a vyžaduje fyzickou zdatnost. Pokud dodržujete správné přípravné opatření a pod vedením zkušeného průvodce, zvyšuje se bezpečnost výstupu. Avšak i přesto je důležité připravit se na extrémní povětrnostní podmínky a změny nadmořské výšky.

6. Je možné pozorovat divokou zvěř na cestě na Mount Kenya?
Ano, je možné vidět divokou zvěř, jako jsou sloni, buvoly, antilopy a různé druhy ptáků v národním parku Mount Kenya, který obklopuje horu.

7. Jaké další aktivity lze provádět v okolí Mount Kenya?
V okolí Mount Kenya je možnost provozovat různé outdoorové aktivity, jako je pěší turistika, horolezectví, rybaření, safari a pozorování divoké zvěře.

8. Jsou na horu Mount Kenya vystaveny nějaké omezení?
Ano, pro vstup na Mount Kenya je vyžadováno povolení od Kenijského lesního a faunistického úřadu (Kenya Forest and Wildlife Service). Dále existují omezení týkající se vyčleňování odpadků, táboření a sběru přírodních zdrojů.

9. Jaké jsou nejlepší období pro výstup na Mount Kenya?
Nejlepší období pro výstup na Mount Kenya jsou suché sezóny od června do října a od prosince do března. V těchto měsících je nejnižší riziko dešťů a povětrnostní podmínky jsou stabilnější.

10. Je nutné mít speciální horolezecké vybavení pro výstup na Mount Kenya?
Ano, pro výstup na Mount Kenya je nutné mít správné horolezecké vybavení, jako jsou horolezecké boty, cepín, mačky, karabiny, sedák, helma, popruhy a vršek. Je také doporučeno mít stan, spacák, potraviny a další nezbytné vybavení pro pobyt ve vysokohorském prostředí.


Letenka Keňa Mount Kenya


Mount Kenya je nejvyšší hora Keňského pohoří a druhá nejvyšší hora afrického kontinentu. Svou nadmořskou výškou 5 199 metrů představuje pro mnoho dobrodruhů a horolezců oblíbený cíl. Nejenže nabízí nádherné výhledy na okolní krajinu, ale je také důležitým centrem biodiverzity a turistiky v této části afrického kontinentu.

Hora Mount Kenya leží v centrální části Keňy, asi 150 kilometrů severovýchodně od hlavního města Nairobi. Její sopka byla kdysi nejvyšší horou Afriky, ale následně se zhroutila a vytvořila dva výrazné vrcholy - Batian (5 199 m) a Nelion (5 188 m). Obě vrcholíky jsou vysoce technicky náročné a představují výzvu pro zkušené horolezce.

Kromě zkušených horolezců však existují i jiné možnosti, jak si tuto hoře užít. Vedlejší vrchol Lenana (4 985 m) představuje snazší variantu výstupu, kterou zvládnou i méně zkušení turisté. Cesta vede přes krásné alpínské louky, bambusové lesy a staré dobytkářské puty, které poskytují úžasné výhledy na Okolní krajinu. V dolních partiích pak můžete obdivovat bujnou vegetaci a druhovou rozmanitost. Nejlépe je takovou cestu plánovat na několik dní, abyste měli čas si vychutnat krásy okolní přírody.

Na cestě na Mount Kenya si také můžete užít setkání s místními kmeny, jako jsou Kikuyuové, Meruové nebo Embuové. Každý z těchto kmenů má své vlastní tradice, kulturu a zvyky, které jsou fascinující poznávat. Můžete se seznámit s jejich tradičním způsobem života, vařením či řemeslnými pracemi. Je to jedinečná příležitost poznat místní kulturu a rozšířit své obzory.

Každoročně navštěvuje Mount Kenya tisíce turistů, kteří sem přijíždějí obdivovat krásu a velikost této hory. Se svou nadmořskou výškou, nádhernou krajinou a pestrou biodiverzitou patří Mount Kenya mezi nejatraktivnější místa pro turisty v Keni. Je zde také několik horolezeckých společností, které poskytují průvodce a vybavení pro horolezce, kteří se chtějí vydat na vrcholy.

Je důležité mít na paměti, že horolezecký výstup na Mount Kenya vyžaduje dobrou fyzickou kondici a předchozí aklimatizaci na vysokohorské podmínky. Výstup na vrchol je náročný a nepředstavuje žádnou legraci. Proto je důležité mít vhodnou horolezeckou výbavu, dostatek jídla a pití a přiměřenou přípravu.

Pokud jste dobrodružně založení a láká vás příroda a výzvy, pak je výstup na Mount Kenya jedinečným zážitkem. Tato hora nabízí nejen nádherné výhledy a úžasnou biodiverzitu, ale také možnost setkat se s místním obyvatelstvem a poznat jejich tradiční kulturu. Nechte se unést krásou této hory a objevte kouzlo Keňského pohoří Mount Kenya!


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky