Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Kolumbie Parque Nacional Natural Tayrona

Dovolená Kolumbie Parque Nacional Natural Tayrona


Kolumbie je země plná přírodního bohatství a malebné krásy. Jedním z nejpopulárnějších cílů pro turisty, kteří se chtějí ponořit do přírody, je Parque Nacional Natural Tayrona. Tento národní park se nachází na severu země, nedaleko města Santa Marta, a je domovem jedinečné fauny a flory.

Parque Nacional Natural Tayrona se rozkládá na území 150 km² a zahrnuje jak divoké pláže s jemným pískem, tak i impozantní horské hřebeny a pralesy. Je to opravdu ráj pro milovníky přírody a dobrodružství.

Jednou z největších atrakcí tohoto parku jsou jeho pláže. Tayrona nabízí návštěvníkům několik fantastických pláží, které jsou často označovány za nejkrásnější v Kolumbii. Pláže jsou malebné, s korálovými útesy a obklopené tropickými lesy. Některé z nejpopulárnějších pláží v tomto parku jsou La Piscina, Cabo San Juan a Arrecifes.

Nicméně, návštěvníci by měli být připraveni na to, že nedostupnost těchto pláží je jedním z důvodů, proč jsou tak krásné. Tyto pláže není možné dosáhnout po silnici a turisté musí jít pěšky nebo cestovat loďmi skrz dechberoucí lesy a přes řeky. Tyto výpravy jsou však nezapomenutelné a stojí za to vytrvalost.

Další zajímavou atrakcí Tayrona je jeho pestrost zvířat a rostlin. Park je domovem mnoha ohrožených živočichů, jako jsou hrošíci, tapíři, opice a vzácné druhy ptáků. Také je to jedno z mála míst na světě, kde můžete potkat netradiční zvířata, jako jsou morsvédi, kteří se potápějí v mořských vlnách.

Pro návštěvníky, kteří rádi podnikají výlety do přírody, Parque Nacional Natural Tayrona nabízí mnoho možností. Kromě koupání a procházek po pláži, můžete se vydat na treky do vnitrozemí parku, kde objevíte rozmanitou floru a faunu. Na vrcholu hory můžete navštívit archeologické naleziště Ciudad Perdida (Ztracené město), které stejně jako známější Machu Picchu nabízí velký historický význam a fascinující pohled na minulost původních obyvatel této oblasti.

Když dorazíte do Parque Nacional Natural Tayrona, je důležité dodržovat pravidla parku. Například, stanování je povoleno pouze na vyhrazených místech a rozdělené do zón, aby se minimalizovalo rušení přírodního prostředí. Park také často otevírá a zavírá v závislosti na sezóně a ochraně fauny a flory. Proto je vhodné si předem zkontrolovat aktuální informace o otevírací době parku.

Parque Nacional Natural Tayrona je jednou z nejpůsobivějších přírodních lokalit v Kolumbii, kterou byste neměli vynechat při návštěvě této země. Skvělou kombinací divokých pláží, úchvatných hor a rozmanité flory a fauny jistě potěší všechny příznivce přírody a dobrodružství.


Letenka Kolumbie Parque Nacional Natural Tayrona


Pokud plánujete cestu do Kolumbie, nemůžete si nechat ujít jedno z nejkrásnějších národních parků - Parque Nacional Natural Tayrona. Leží na severu země, v Kolumbijských Kordillerách a je charakteristický svými plážemi, korálovými útesy, tropickými lesy a mírným klimatem.

Národní park je domovem pro mnoho exotických druhů fauny a flóry, jako je například tučňák hnědý, kajmani nebo jaguáři. Můžete zde pozorovat také mnoho druhů ptáků, hadů a želv. V regionu se také nachází mnoho archeologických nalezišť využívaných Kogi, Tayrona a Arhuaco kmeny, které zde žijí a dodnes si udržují své tradice a kulturu.

Park nabízí mnoho turistických aktivit, jako je potápění, šnorchlování, kanoistika, pěší turistika a jízda na koni. Pláže jsou skvělé pro slunění, relaxaci a pozorování zvěře. Výlet do parku můžete začít v městě Santa Marta, kde se nachází vstup do parku. Od Santa Marty je to asi 30 minut jízdy taxíkem nebo autobusem.

Pro vstup do parku budete potřebovat povolení a platby obvykle bývají od 5 do 10 dolarů v závislosti na sezoně. V případě, že byste chtěli navštívit některé z opuštěných pláží v parku, jako je Cabo San Juan nebo La Piscina, budete muset podstoupit přibližně dvouhodinový trek z hlavního vstupu.

Parque Nacional Natural Tayrona je určitě jedním z vrcholů Kolumbie a zaslouží si vaši pozornost. Takže ať už plánujete cestu s rodinou nebo s přáteli, neváhejte a zarezervujte si letenku do Kolumbie, abyste mohli prožít jedinečné zážitky a krásy tohoto nádherného národního parku.


Počasí Kolumbie Parque Nacional Natural Tayrona


Kolumbie je země, která je proslulá svými krásnými plážemi a úžasnými krajinnými scenériemi. Jedním z nejnavštěvovanějších národních parků v této zemi je Parque Nacional Natural Tayrona. Tento park se nachází v oblasti Santa Marta na severu Kolumbie a nabízí mnoho aktivit, jako jsou procházky, plavby lodí a šnorchlování. Tayrona patří mezi jednu z nejkrásnějších přírodních atrakcí Kolumbie a její návštěva rozhodně stojí za to.

Jednou z největších atrakcí parku je jeho pestrá a rozmanitá krajina. Krajina ve velkých pěšinách parku se skládá z pláží, vysokých hor a mnoha druhů lesů. Vzhledem k tomu, že park leží v zátoce Karibského moře, má většina pláží světle modrou vodu a bílý písek, což jsou ideální podmínky pro koupání a šnorchlování.

Další významnou vlastností parku je jeho klima. Kolumbie je známá svými tropickými podnebími a Tayrona není výjimkou. Park má teplé podnebí se stálou teplotou okolo 30°C po celý rok. V některých oblastech parku může být v průměru až 5000 mm srážek ročně. Období dešťů trvá od května do listopadu a je doporučeno, aby turisté navštěvovali park v období sucha. Když je park suchý, může spadnout pouze několik kapek deště, a proto je pro turisty bezpečnější a pohodlnější.

Park je domovem mnoha druhů rostlin a živočichů, jako jsou veverky, kapucínové opice, jaguáři a krokodýli. Návštěvníci se mohou těšit na výhledy na krásné fauny a floru v národním parku. Tayrona také hostí mnoho ptáků, jako jsou například kolibříci a papoušci. Turisté si zde mohou vychutnat nejen krásy samotného parku, ale i přírodní rozmanitosti, která jej obklopuje.

Tayrona nabízí návštěvníkům mnoho aktivit, jako jsou procházky v lese, prohlídka vodopádů a plavby. Oblast je skvělá pro šnorchlování a potápění, neboť voda Karibiku je zde velmi čistá a průzračná. Kromě toho jsou v oblasti k dispozici také služby průvodců. Vzhledem k tomu, že jsou procházky těžké, turistrům se doporučuje využít průvodců, kteří poskytnou podporu a ochranu v případě potřeby.

Pokud hledáte jedinečné místo plné přírodních krás a dobrodružství, pak by Parque Nacional Natural Tayrona měl být na vašem seznamu míst k návštěvě. S nádhernými plážemi, pestrým krajinným scenery a fascinující faunou a florou je Teyrona jeden z nejúchvatnějších národních parků v Kolumbii. Nepochybně se daný park stane nezapomenutelným zážitkem pro všechny, kteří se rozhodnou navštívit tuto oblast Kolumbie.


Nejčastější dotazy a odpovědi Kolumbie Parque Nacional Natural Tayrona


1. Jak se dostanu do Parque Nacional Natural Tayrona?
- Nejlepší možností je letět do Santa Marta a odtud se vydat autobusem nebo taxi na vstup do parku.

2. Jaké jsou otevírací hodiny parku?
- Park je otevřen každý den od 8:00 do 17:00 hodin.

3. Musím si předem rezervovat vstupenky do parku?
- Ano, doporučuje se předem si rezervovat vstupenky online, zejména v období vysoké sezóny.

4. Existuje v parku možnost kempování?
- Ano, v parku je několik kempů a ubytovacích zařízení. Doporučuje se si rezervovat místo předem.

5. Můžu si ve parku rozdělat oheň?
- Rozdělávání ohně je zakázáno kvůli prevenci požárů.

6. Můžu s sebou do parku vzít jídlo a pití?
- Ano, je povoleno si vzít jídlo a pití do parku. Doporučuje se vyhnout se jedům, které jsou v balení, které může atrahovat divokou zvěř.

7. Je možné se ve parku koupat?
- Ano, je možné se koupat v oceánu, ale z důvodu silných proudů a nebezpečí vlivu vln se nedoporučuje plavat ve vzdálenějších oblastech.

8. Musím si s sebou do parku vzít repelent na hmyz?
- Ano, doporučuje se si s sebou vzít repelent na hmyz, protože v parku může být přítomen komárů.

9. Jaké aktivity si mohu ve parku užít?
- Ve parku je možné si užít turistiku, procházky po plážích, potápění a pozorování ptáků.

10. Můžu si ve parku vypůjčit vybavení na potápění nebo jiné aktivity?
- Ano, ve vstupních střediscích parku je možné si vypůjčit vybavení na potápění, šnorchlování a jiné aktivity.


Ubytování Kolumbie Parque Nacional Natural Tayrona


Parque Nacional Natural Tayrona je národní park v Kolumbii, který se nachází na karibském pobřeží mezi městy Santa Marta a Riohacha. Je to jedno z nejnavštěvovanějších míst v zemi a přitahuje turisty z celého světa díky své nádherné přírodě a plážím.

V tomto parku se nacházejí desítky pláží, především La Piscina, Cabo San Juan a Playa Cristal jsou nejpopulárnější. Tyto pláže se nacházejí v chráněné oblasti, kde jsou turisté povinni dodržovat pravidla ohledně ochrany přírody.

Pokud plánujete návštěvu Parque Nacional Natural Tayrona, doporučujeme si zarezervovat ubytování předem. V parku jsou k dispozici kempy, ale pokud si přejete něco pohodlnějšího, můžete si zvolit mezi několika možnostmi.

První možností jsou pobřežní chaty nebo "cabañas". Tyto chaty jsou v zásadě bungalovy na pláži, které poskytují vedlejší plážový výhled a umožňují vám vstát před západem slunce a pozorovat, jak se moře mění v průběhu dne. V pokojích jsou pohodlné postele a koupelny s tekoucí vodou a jsou ideální pro ty, kteří preferují luxusnější zážitek.

Další možností je kempování v táboře s koupelnou a toaletou. Tyto kempy jsou k dispozici na všech plážích v parku, ale pokud je plánujete navštívit během vysoké sezóny, doporučujeme si je zarezervovat předem. Kempy jsou obvykle dobře vybaveny a nabízí odkládací prostor na jídlo a další vybavení.

V poslední době se v parku objevily také ekologické lodě. Tyto lodě jsou ideální pro ty, kteří chtějí prožít pravé dobrodružství. Tyto lodě nabízejí útulný prostor k ubytování, zahrnují veškeré jídlo a pití a nabízejí vám možnost prozkoumat národní park z moře a pozorovat místní zvířata jako jsou delfíni, želvy a ryby.

Je důležité mít na paměti, že Parque Nacional Natural Tayrona je chráněná oblast, kde jsou turisté povinni dodržovat pravidla ochrany přírody. Kromě toho, že je nutné platit vstupné, mohou být omezeny určité aktivity, jako je koupání v určitých oblastech nebo sbírání suvenýrů. Pamatujte také, že je důležité vést zodpovědný turistický zážitek a chránit přírodu a zvířata v této unikátní oblasti.

Celkově lze říci, že ubytování v Parque Nacional Natural Tayrona nabízí širokou škálu možností pro turisty, kteří chtějí prožít nezapomenutelný zážitek v nádherném prostředí Karibiku. Ať už si vyberete chatu, kemp, ekologickou loď nebo něco jiného, bude zajištěno, že budete mít nezapomenutelný pobyt v této nádherné části Kolumbie.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky