Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Lotyšsko Rundāle

Nejčastější dotazy a odpovědi Lotyšsko Rundāle


1. Jak se dostat do Rundāle?
Nejjednodušší způsob, jak se dostat do Rundāle, je autobusem nebo vozem. V letní sezóně je možné také využít turistické autobusové linky. Rundāle se nachází asi hodinu jízdy od Rigy, hlavního města Lotyšska.

2. Jaké jsou otevírací hodiny paláce v Rundāle?
Palác v Rundāle je otevřen každý den od 10:00 do 18:00 hodin. Poslední vstup je povolen v 17:00 hodin.

3. Musím si vstupenky rezervovat v předstihu?
Není nutné rezervovat si vstupenky předem, nicméně v letní sezóně (květen - září) mohou být fronty dlouhé. Pokud chcete zajistit rychlejší vstup, doporučujeme si vstupenky zakoupit přes internet předem.

4. Kolik trvá prohlídka paláce?
Prohlídka paláce v Rundāle trvá obvykle asi 1,5 hodiny.

5. Lze si pronajmout průvodce?
Ano, lze si pronajmout průvodce, který Vám prohlédne palác v angličtině, ruštině nebo lotyštině.

6. Je nutné si na prohlídku paláce vzít speciální oblečení?
Speciální oblečení není vyžadováno, ale doporučujeme pohodlné obuv, protože prohlídka paláce zahrnuje mnoho chůze.

7. Je možné zůstat v blízkosti, aby vychutnávali krásu zahrady bezplatně?
Ano, zahrada a park jsou otevřeny každý den a návštěva je zdarma.

8. Můžeme si s sebou vzít jídlo a pití?
Jídlo a pití můžete přinést s sebou, ale konzumace jídla v zahradě není povolena.

9. Existují slevy pro studenty nebo seniory?
Ano, slevy jsou dostupné pro studenty a seniory, ale je nezbytné předložit platné průkazy.

10. Lze palác pronajmout pro soukromou akci?
Ano, palác je k dispozici pro pronájem pro různé soukromé akce, jako jsou svatby nebo firemní události. Pro více informací kontaktujte správu paláce.


Letenka Lotyšsko Rundāle


Letenka do Lotyšska vás zavedie do malebnej krajiny strednej Európy, kde nájdete bohatú históriu, ohromujúcu prírodu a jedinečnú kultúru. Jedným z najkrajších miest, ktoré by ste mali určite navštíviť, je Rundāle.

Rundāle je malé mestečko nachádzajúce sa v južnej časti Lotyšska, cca 70 kilometrov od jeho hlavného mesta Rigy. Jeho najväčšou atrakciou je nádherný Rundālsky palác, ktorý je považovaný za jeden z najvýznamnejších barokových palácov na celom svete.

Tento majestátny palác bol postavený v 18. storočí a je dielom slávneho talianskeho architekta Bartolomea Rastrelliho, ktorý je známy aj svojou prácou na Zimnom paláci v Petrohrade. Jeho architektonický dizajn je ohromujúci s mnohými farebnými fasádami, vzácne záhrady a bohatými interiérmi.

Samotný palác slúžil ako letné sídlo lotyšskych vojvodov a je obklopený veľkým parkom s rozmanitou kvetinovou výzdobou a skulptúrami. Je to ideálne miesto na prechádzky a oddych v prírode počas návštevy Rundāle.

Okrem prechádzky po parku si turisti môžu vychutnať aj prehliadku vnútra paláca, kde si môžu všimnúť mnohé vzácne umelecké diela, nádherné fresky a luxusný nábytok. Sú tu tiež rôzne výstavy, ktoré vám umožnia dozvedieť sa o histórii paláca a jeho majiteľov.

Rundāle je tiež známe svojimi ďalšími historickými pamiatkami, ako napríklad Rundālsky kostol, ktorý sa nachádza v samotnom meste a je obklopený malebnými lotyšskymi domčekmi. Vo vonkajšej časti mestečka nájdete aj zámok Bauska, ktorý je takisto jedným z hlavných turistických miest v regióne.

Nakoniec, po návšteve histórie a kultúry Rundāle si môžete vychutnať aj miestnu gastronómiu. Lotyšská kuchyňa je založená na čerstvých a miestnych surovinách a ponúka rôzne jedlá, ako sú zemiakové placky, šišky a tradičný kapustový závin. Nezabudnite si vychutnať aj lotyšskú pivnú kultúru a ochutnať miestne pivo.

Výlet do Rundāle v Lotyšsku je istou cestou k tomu, aby ste zažili kúzlo tohto malebného kúsku Európy. Sú tu fascinujúce historické pamiatky, nádherná príroda a bohatá kultúra, ktoré si určite zaslúžia pozornosť návštevníkov. Výlet do Rundāle bude určite nezabudnuteľným zážitkom pre každého záujemcu o krásy strednej Európy.


Dovolená Lotyšsko Rundāle


Pokud hledáte romantickou dovolenou v Evropě, rozhodně neváhejte zvolit Lotyšsko a jeho krásné zámky a parky. Jedním z nejmalebnějších míst je zámek Rundāle, který se nachází pouhých 80 kilometrů od hlavního města Rīga.

Proč byste si měli prohlédnout zámek Rundāle? V první řadě kvůli jeho neuvěřitelně krásné architektuře, která se pohybuje od baroka až po rokoko. Zámek byl postaven v 18. století a dodnes patří k nejlepším evropským příkladům této architektonické éry.

Ale Rundāle je také vnímán jako nejobdivovanější zámek v Lotyšsku kvůli svému okolí. Soukromý park kolem zámku byl navržen René Friedrich Gilde, když byl kdysi hlavní zahradní architekt v Petrohradě a jeho mistrovské dílo dokresluje exkluzivní atmosféru zámku Rundāle.

Část parku představuje francouzskou zahradu, plnou geometrie a hezkých soch, zatímco druhá stačí na volnější anglický park. Pohled na zámek z této části parku vytváří fascinující iluzi, heslo "vstoupíte do parku a vidět zámek, vstoupíte do zámku a vidíte park" se zde plně potvrdí.

V tuto chvíli si možná říkáte, "dobře, ale co stojí dovolená v Lotyšsku?". Nicméně, Rundāle je ideálním místem pro luxusní pobyt a relaxaci. Místní hotely nabízejí skvělé pokoje s veškerým pohodlím, vybavené spa, restaurace a dokonce i s venkovními bazény. Protože už jste v Lotyšsku, rozhodně byste si neměli nechat ujít také vynikající kuchyni, která nabízí lokální pochoutky, jako třeba ruskou slanou rybu, kaviárové tousty a tradiční domácí koláče.

Celkově vzato, zámek Rundāle nabízí nezapomenutelné zážitky jak pro milovníky historie a architektury, tak pro ty, kteří hledají klidné odpočinkové místo, kde si užijí relaxaci a luxus. Navíc se nachází přímo v srdci Lotyšské krajiny, která je zcela neodolatelná svými romantickými scenériemi. Tak co ještě váháte? Zarezervujte si svou dovolenou v Lotyšsku a objevte krásy Rundāle!


Počasí Lotyšsko Rundāle


Rundāle je malebné město v Lotyšsku, které se nachází v jeho jižní části. Jako každé jiné místo na světě, i Rundāle má své specifické počasí, které ovlivňuje každodenní život místních obyvatel i turistů.

Lotyšsko má středoevropské mírné podnebí s výraznými změnami mezi jednotlivými ročními obdobími. V Rundāle se podnebí projevuje typickými vlivy vlhkého kontinentálního klimatu. Zima je většinou chladná a sněžná, s průměrnými teplotami kolem -5 °C. Sníh zde obvykle zůstává až do začátku jara, což vytváří krásnou zimní atmosféru. Oblečení v zimě by mělo být teplé a nepromokavé, aby vás udrželo v teple a ochránilo před chladem a větrem.

Jaro v Rundāle je relativně mírné a teploty začínají stoupat. Průměrné teploty se pohybují kolem 10 °C, ale mohou se lišit v závislosti na jednotlivých letech. V tomto období je dobré mít s sebou oblečení na teplé vrstvy, protože teploty se mohou výrazně měnit během dne.

Letní měsíce v Rundāle jsou obvykle teplé, s teplotami kolem 20-25 °C. To je ideální čas pro návštěvu a prozkoumání krásných památek Rundāleho, včetně slavného Rundāle Palace. Doporučuje se mít s sebou lehké, vzdušné oblečení a případně ochranný krém proti slunci, protože sluneční paprsky mohou být velmi silné.

Podzim v Rundāle je obdobím, kdy se teploty začínají snižovat a příroda se mění na barvu. Průměrná teplota se pohybuje okolo 10-15 °C. Podzimní měsíce jsou také charakterizovány občasnými dešti, takže je dobré mít s sebou vhodné oblečení a deštník.

Celkově lze říci, že Rundāle má typické kontinentální podnebí, které se výrazně mění mezi jednotlivými ročními obdobími. Kdykoli se rozhodnete navštívit toto malebné místo, je vhodné se dobře oblečen a připraven na případné změny počasí. Pohled na krásné památky a přírodu v Rundāle však stojí za to a nezapomenutelné zážitky si s sebou odvezete.


Ubytování Lotyšsko Rundāle


Lotyšsko je země bohatá na historii a krásnou přírodu, kterou v sobě skrývá. Jedním z nejvýznamnějších historických památek je Rundāle, půvabné město nacházející se v jihovýchodní části země. Rundāle je známé zejména díky svému impozantnímu paláci, který láká tisíce návštěvníků každý rok.

Palác Rundāle je jednou z nejcennějších barokních staveb v severní Evropě. Byl postaven v 18. století podle návrhů italského architekta Francesca Bartolomea Rastrelliho, který se proslavil svou prací na Petrohradském zimním paláci. Palác je obklopen rozlehlými zahradami, které zahrnují francouzský park a anglický park. Celý areál je považován za jednu z nejkrásnějších krajinářských kompozic vcelé Evropě.

Palác Rundāle je nejen místem proskvělého kulturního dědictví, ale také poskytuje návštěvníkům příležitost ubytovat se přímo v jeho blízkosti. V samotném paláci je k dispozici luxusní hotel, který nabízí jedinečnou kombinaci historické elegance a moderního komfortu. Hosté mohou si užít pohodlí velkých a elegantně zařízených pokojů, ve kterých se zároveň cítí jako součást bohaté historie tohoto místa.

Kromě paláce nabízí Rundāle také další možnosti pro ubytování. V okolí města se nachází příjemné penziony a venkovské statky, které lákají turisty svou autentickou atmosférou. Tyto ubytovací zařízení často nabízejí tradiční místní jídla a aktivitami, jako je cyklistika, rybaření nebo procházky po okolní přírodě.

Rundāle je také ideálním místem pro ty, kteří chtějí prozkoumat další atrakce v okolí. Nedaleko města se nachází Bauska, další historické město, které je domovem Bauska Castle - středověkého hradu, který je k dispozici pro návštěvníky. Stojí za zvážení také návštěva vesnice Pilsrundāle, která je známá svou malovanou dřevěnou architekturou a považována za jeden z nejkrásnějších venkovských sídel v Lotyšsku.

Pro turisty, kteří se zajímají o historii, krásu přírody a luxusní ubytování, je Rundāle v Lotyšsku ideálním místem. S impozantním palácem a možností ubytování přímo v jeho blízkosti má tato malá obec co nabídnout i těm nejnáročnějším návštěvníkům. Navštivte Lotyšsko a objevte krásy Rundāle sami!


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky