Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Portugalsko Alcobaça

Dovolená Portugalsko Alcobaça


Portugalsko je země s mnoha krásami. A jedno z nejkrásnějších míst v této zemi je Alcobaça. Tento malebný malý městečko leží uprostřed zelených kopců, jen několik kilometrů od pobřeží Atlantského oceánu. Pokud hledáte klidné a relaxační místo pro dovolenou, Alcobaça je pro vás ideální volbou.

Přestože je Alcobaça malé, má mnoho památek a způsobů, jak si užít dovolenou. Historický klášter Alcobaça, UNESCO světové dědictví, je jedním z nejvýznamnějších památek v Portugalsku. Tento krásný klášter byl založen v roce 1153 a je nejen krásný památník, ale také skvělé místo pro relaxaci a meditaci.

Další věc, kterou nemůžete přehlédnout v Alcobaça, jsou krásné pláže. Alcobaça leží v těsné blízkosti několika krásných pláží u Atlantského oceánu, jako je São Martinho do Porto a Nazaré, která je známá svými vysokými vlnami, ideální pro surfaře. Pláže jsou velmi oblíbené mezi turisty a místními obyvateli, zejména v letních měsících.

Pro milovníky gastronomie nabízí Alcobaça mnoho možností, jak si vychutnat portugalskou kuchyni. Můžete ochutnat čerstvé ryby a mořské plody připravené podle tradičních receptů, jako je třeba "caldeirada". Kromě toho můžete ochutnat vína z regionu Alcobaça a tradiční portugalské zákusky, jako je "pastel de nata".

Pokud se rozhodnete navštívit Alcobaça, můžete si také užít krásnou přírodu. V okolí města se nacházejí zelené kopce a lesy, které jsou ideální pro pěší turistiku a cykloturistiku. Můžete se projít po mnoha stezkách a objevovat krásy této malebné krajiny, obdivovat nádherné výhledy a užívat si klidu a svobody.

Alcobaça je skutečně krásné a klidné místo pro dovolenou. Ideální pro ty, kteří hledají přírodu, klid a relaxaci. S krásnými plážemi, památkami a tradiční kuchyní, je Alcobaça ideální destinací pro ty, kteří chtějí prožít skutečně autentickou portugalskou dovolenou.


Ubytování Portugalsko Alcobaça


Portugalsko leží v průměru na západním pobřeží Evropy a na jih od Galicie, na východ od Azorských ostrovů a Madeiry. Toto krásné a fascinující země je plné skvělých turistických atrakcí a unikátních měst a vesnic, které stojí za návštěvu. Jedním z těchto měst je Alcobaça, které se nachází v centru Portugalska, v regionu Leiria.

Pokud navštívíte Alcobaçu, budete potřebovat vhodné ubytování, které vám poskytne pohodlí, klid a soukromí, abyste mohli užít si svou dovolenou. Existuje mnoho hotelů a apartmánů v tomto městě, které nabízejí ubytování pro turisty, kteří se sem chtějí podívat.

Jeden z vynikajících hotelů v Alcobaçě je Real Abadia Congress & Spa Hotel. Tento hotel nabízí vkusné a moderní ubytování s nádhernými výhledy na okolní krajiny. Hotel je umístěn v klidné oblasti města a nabízí soukromí a klid, abyste si mohli odpočinout a relaxovat během svého pobytu v Alcobaçe. Real Abadia má také vlastní restauraci, kde si můžete vychutnat regionální speciality a vynikající vína.

Dalším skvělým ubytováním v Alcobaçe je Guest House Santa Joana. Tento penzion nabízí tradiční portugalské architektury s moderními prvky. Pokoje jsou vkusně zařízené a nabízejí veškeré vybavení, které potřebujete k pohodlnému pobytu. Hosté si mohou užít snídani v penzionu a vychutnat si regionální kuchyni.

Pro turisty, kteří hledají ubytování s výhledem na ocean, doporučujeme Hotel Mar Bravo. Tento hotel nabízí nádherné panoramatické výhledy na Atlantský oceán a poblíž se nachází mnoho krásných pláží. Pokoje jsou vkusně zařízené s moderním nábytkem a nabízejí bezplatné Wi-Fi. Hotel také nabízí luxusní wellness centrum a privátní parkoviště.

Alcobaça je krásné město plné kulturních a historických památek, a proto doporučujeme ubytování v těchto hotelech během vaší návštěvy. Tyto hotely mají perfektní polohu a nabízejí vynikající a pohodlné ubytování. Navštivte Alcobaçu a užijte si pohodlný pobyt v tomto krásném portugalském městě.


Nejčastější dotazy a odpovědi Portugalsko Alcobaça


1. Jak se dostanu z Lisabonu do Alcobaça?
Pro dopravu z Lisabonu do Alcobaça je nejlepší možnost použít veřejnou dopravu. Nejbližší vlaková stanice je v městě Valado dos Frades, které je asi 4 km od Alcobaça. Z Lisabonu můžete jet vlakem do Valado dos Frades a pak přestoupit na autobus nebo taxi do Alcobaça.

2. Kde se nachází klášter v Alcobaça?
Klášter v Alcobaça se nachází v centru města na adrese Praça 25 de Abril, 2460-018 Alcobaça, Portugalsko. Je to jedna z nejvýznamnějších historických památek v Portugalsku.

3. Kolik stojí vstupné do kláštera?
Vstupné do kláštera v Alcobaça závisí na sezóně a věku návštěvníka. Obecně platí, že vstupné se pohybuje mezi 6-10 eury pro dospělé, 4-6 eury pro děti a seniory. Doporučuji vždy zkontrolovat aktuální ceny před návštěvou.

4. Jak dlouho trvá prohlídka kláštera?
Prohlídka kláštera v Alcobaça běžně trvá asi 1-2 hodiny v závislosti na vašem tempu a zájmu o historii a architekturu. Klášter je poměrně rozsáhlý, takže si vyhraďte dostatečný čas na procházení jednotlivých částí.

5. Jaké jsou otevírací hodiny kláštera?
Klášter v Alcobaça je otevřen každý den v týdnu s výjimkou některých svátků. Obvyklé otevírací hodiny jsou od 9:00 do 18:00 hodin. Doporučuji před návštěvou zkontrolovat aktuální otevírací dobu.

6. Existují v Alcobaça další zajímavá místa k návštěvě?
Ano, Alcobaça nabízí řadu dalších zajímavých míst k návštěvě. Kromě kláštera můžete navštívit například kostel Santa Maria de Alcobaça, archeologické muzeum v klášteře, historickou část města s tržištěm a pamětní kříž na památku konventuře Pedro a Inés.

7. Kde se dá v Alcobaça ubytovat?
V Alcobaça je dostupná široká nabídka ubytování, od hotelů po penziony a apartmány. Doporučuji prozkoumat možnosti ubytování pomocí online rezervačních platforem, kde najdete široký výběr možností v různých cenových relacích.

8. Jaké jsou tradiční Speciality k ochutnání v Alcobaça?
V Alcobaça a jeho okolí se můžete těšit na tradiční portugalskou kuchyni. Mezi místní speciality patří například queijadas de Alcobaça (tradiční sýrové pečivo), pastéis de nata (tradiční portugalský koláč), bacalhau à bras (pokrm s treskou) a arroz doce (sladká rýže). Doporučuji vyzkoušet některou z místních restaurací, které tyto speciality nabízejí.


Počasí Portugalsko Alcobaça


Portugalsko je známé překrásnou přírodou a slunečným počasím, a město Alcobaça není výjimkou. Nachází se v centrální části země a je obklopeno nádhernou krajinou a blízkostí Atlantského oceánu.

Alcobaça má mírné podnebí s příjemnými teplotami po většinu roku. Léta jsou teplá a slunečná, s průměrnými teplotami kolem 25-30°C. V létě se dá očekávat i občasný vánek z oceánu, který přináší osvěžení. Vzhledem k blízkosti moře lze v Alcobaçe počítat s mírnou vlhkostí. To může být velmi příjemné pro ty, kdo preferují pobyt v teplejším prostředí.

Podzimy v Alcobaçe jsou mírné a příjemné, s průměrnými teplotami kolem 20°C. Místní příroda v této roční době nabízí nádherné barevné scény a ideální podmínky pro procházky a relaxaci. Teploty začínají klesat ke konci podzimu, ale přesto jsou stále velmi příjemné.

Zimy v Alcobaçe jsou mírné s průměrnými teplotami kolem 10-15°C. I když je občas možné zažít mírný déšť, slunečné dny jsou stále běžné. Alcobaça je známá svými historickými památkami, jako je klášter Alcobaça, který lze navštívit i v zimních měsících. Okouzlující atmosféra města dodává zimním dnům zvláštní kouzlo.

Jaro je ideální roční dobou pro návštěvu Alcobaçy. Teploty stoupají na příjemných 18-22°C a příroda kvete. Rozkvetlé květiny a zelené louky přitahují turisty ze všech koutů světa. Je to skvělá doba na prozkoumávání města a okolních přírodních krás.

Zkrátka, Alcobaça je malebné město s příjemným počasím po většinu roku. Bez ohledu na roční dobu, můžete zde očekávat nezapomenutelný pobyt. Pokud hledáte klidnou dovolenou s nádhernou přírodou a slunečným počasím, Alcobaça by měla být na vrcholu Vašeho seznamu.


Letenka Portugalsko Alcobaça


Portugalsko je jednou z nejkrásnějších zemí v jižní Evropě a nabízí mnoho fascinujících měst a památek k prozkoumání. Jedním z pokladů, který stojí za návštěvu, je historické město Alcobaça, které se nachází na západním pobřeží země.

Alcobaça je známá především díky svému klášteru, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. Klášter Alcobaça je jedním z největších středověkých cisterciáckých klášterů v Evropě a je považován za jednu z největších památek portugalské gotiky.

Klášter byl založen v roce 1153 králem Alfonsem I. Portugalským jako symbol díků za vítězství nad mauránskými vojsky v bitvě u Santarému. Hlavní budova kláštera je Bazilika Santa Maria, kterou tvoří chrám a klášterní budovy.

Navštěvování kláštera vám umožní prozkoumat jeho krásné gotické architektury a umělecké díla. V interiéru najdete například hrobky zakladatelů kláštera, královskou kapli a nádherné vitrážová okna. Pokud jste milovníkem historie a architektury, budete nadšení z každého koutu tohoto kláštera.

Alcobaça však nenabízí jen klášter. Město je také známé svým vinařstvím a gastronomií. Jejich slavnostní speciálitou je kandovaný dýně, který je pečován po celou zimu a připraven na slavný festival, který se koná v listopadu. Festival je příležitostí ochutnat nejrůznější pokrmy z dýně a vychutnat si tradiční portugalské jídlo a víno.

Pokud rádi relaxujete a užíváte si krásy přírody, pak v okolí Alcobaça nejsou nedostatky na příležitosti k tomu. Město se nachází v blízkosti národního parku Serra d'Aire e Candeeiros, kde se můžete vydat na pěší tůru a podívat se na úchvatná krasová jezera a jeskyně.

Pokud plánujete návštěvu Portugalska, nezapomeňte zahrnout Alcobaça do svého itineráře. Klášter Alcobaça je jedním z nejvýznamnějších kulturních a historických památek země a kombinace historie, architektury a krásy přírody v okolí města vám poskytne nezapomenutelný zážitek.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky