Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Česko Kutná Hora

Nejčastější dotazy a odpovědi Česko Kutná Hora


1. Jak se dostat z Prahy do Kutné Hory?
Odpověď: Do Kutné Hory se nejlépe dostanete vlakem z pražského Hlavního nádraží. Cesta trvá zhruba 1 hodinu.

2. Jaké památky si mohu prohlédnout v Kutné Hoře?
Odpověď: V Kutné Hoře je mnoho zajímavých památek, mezi nejznámější patří kostnice Sedlec, chrám sv. Barbory, italský dvůr nebo historické centrum města.

3. Kolik stojí vstupné do kostnice Sedlec?
Odpověď: Vstupné do kostnice Sedlec pro dospělého stojí 90 Kč, pro děti a studenty je snížená cena 60 Kč.

4. Jaké jsou nejlepší restaurace v Kutné Hoře?
Odpověď: V Kutné Hoře je řada skvělých restaurací, které nabízejí jak tradiční českou kuchyni, tak i mezinárodní speciality. Mezi doporučené patří Restaurace Dačický, Restaurant Krakonoš nebo Restaurace U Váhy.

5. Kde se dá v Kutné Hoře ubytovat?
Odpověď: V Kutné Hoře je velký výběr ubytování, včetně několika hotelů, penzionů a apartmánů. Doporučené ubytování můžete najít například v historickém centru města nebo poblíž turistických atrakcí.

6. Je možné si v Kutné Hoře zapůjčit audio průvodce?
Odpověď: Ano, v mnoha památkách v Kutné Hoře je možné si zapůjčit audio průvodce ve více jazycích. Cena za půjčení se liší podle památky.

7. Existují ve městě prohlídky s průvodcem?
Odpověď: Ano, v Kutné Hoře jsou k dispozici prohlídky s průvodcem, které vás provedou historickým centrem města a nejvýznamnějšími památkami. Termíny a ceny prohlídek se liší, je proto dobré se předem informovat.

8. Jaké jsou nejlepší aktivity pro děti v Kutné Hoře?
Odpověď: Pro děti je v Kutné Hoře připravena řada aktivit, mezi které patří například návštěva stříbrného dolu, sklářské dílny nebo interaktivní expozice v muzeu.

9. Kolik času si mám vyhradit na návštěvu Kutné Hory?
Odpověď: Při návštěvě Kutné Hory je ideální vyhradit si celý den, abyste mohli navštívit všechny hlavní památky, pobýt v historickém centru města a vychutnat si místní atmosféru.

10. Kdy se konají nejvýznamnější akce v Kutné Hoře?
Odpověď: Nejvýznamnější akce v Kutné Hoře jsou obvykle spojené s otevřením turistické sezóny a jarními slavnostmi, které se konají v dubnu. Další významnou akcí je například Stříbrná neděle, která se koná v červenci.


Letenka Česko Kutná Hora


Letenka Česko Kutná Hora: Podívejte se na krásu středověkého města pohodlně a rychle

Nabídka letenek se stále rozšiřuje a dnes již není problém dostat se letecky do mnoha destinací po celém světě. Letecké spojení se stává nejenom cenově dostupnější, ale také nabízí cestovatelům více možností prozkoumat nové místa v krátkém časovém úseku. V tomto článku se podíváme na jednu z mnoha destinací, kterou lze navštívit letecky - Česko Kutná Hora.

Česko se pyšní bohatou historií, která se odráží ve svém kulturním dědictví. Kutná Hora, malé město nacházející se ve středním Česku, je jedním z historicky významných míst v zemi. Jeho středověká atmosféra, skvěle zachovalé památky a okouzlující uličky lákají návštěvníky z celého světa.

Dříve slavné díky výskytu stříbra, dnes Kutná Hora představuje nenápadně krásné město, které si uchovalo svůj historický ráz. Jeho centrum je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO. Mezi nejznámější památky patří kostel svaté Barbory, který je pro město takřka symbolem. Jeho gotická architektura je prostě ohromující a interiér ukrývá několik vzácných uměleckých děl.

Další velkou atrakcí je Chrám Nanebevzetí Panny Marie a sv. Jana Křtitele, známý také jako Sedlec Ossuary. Tato jedinečná kostnice v sobě ukrývá mnoho kostí, které byly v minulosti využívány ke zdobení interiéru kostela. Je to přinejmenším neobvyklé, ale rozhodně stojí za návštěvu.

V Kutné Hoře se také nachází mnoho dalších historických budov, jako je Železná brána a Italský dvůr, které poskytují pohled do minulosti a umožňují návštěvníkům procházet se po starobylých uličkách. Rozhodně si také nenechte ujít návštěvu středověkého dolu a stříbrny, který nabízí možnost vidět, jak vypadala těžba stříbra v minulých dobách.

Díky letenka Česko Kutná Hora můžete projít městem za pouhých pár hodin a zároveň si užít jeho jedinečnou atmosféru. Přestože je Kutná Hora relativně malá, je dostatečně bohatá na kulturní a historické zajímavosti, které stojí za to prozkoumat. Mnoho turistů volí tuto destinaci jako výlet z Prahy, která je od Kutné Hory vzdálena přibližně hodinu jízdy.

Pokud jste v Česku a hledáte něco jiného, než je klasická turistická destinace, letenka Česko Kutná Hora je skvělým řešením. Pojďte zažít středověkou atmosféru tohoto malebného města a ochutnat jeho bohatou historii. Nezapomeňte si také vychutnat místní kulinářské speciality a ochutnat české pivo, které je pověstné po celém světě.


Dovolená Česko Kutná Hora


Dovolená v Česku nabízí mnoho variant, a jednou z nich je také návštěva Kutné Hory. Tento historický město je známé pro své středověké památky a unikátní gotickou architekturu, což ho činí jedním z nejkrásnějších měst v České republice.

Kutná Hora leží asi 70 km východně od Prahy a je snadno dostupná autem či veřejnou dopravou. Během vaší dovolené si můžete prohlédnout mnoho památek, jako je například Kostnice s kostí přibližně 40 000 lidí, chrám svaté Barbory a Císařskou mincovnu, kde se razily mince až do 19. století. Všechny tyto památky jsou zapsané na seznamu UNESCO a byly opravené a udržované, aby přitahovaly lidi z celého světa.

Pro turisty je také k dispozici mnoho dalších aktivit, jako procházka městem, návštěva krásné zahrady, navštívení muzea či projížďka na kole přes město. Pokud poskytujete přednost přírodním krásám, můžete navštívit přírodní rezervaci Kokořínsko a okolní lesy, kde najdete kaskády, kamenolomy a malebné vesnice.

Kutná Hora je také dobře známá pro svoje festivaly a kulturní akce, které se konají po celý rok. Mezi nejpopulárnější akce patří například Svatojakubská pouť, která probíhá každoročně 25. července nebo festival začínajícího léta, kde je možné se setkat s místními umělci a ochutnat tradiční českou kuchyni.

Když se rozhodnete navštívit Kutnou Horu na dovolené, můžete využít mnoho ubytovacích možností, včetně luxusních hotelů, penzionů nebo hostelu. Nezapomeňte také vyzkoušet tradiční české jídlo, jako je guláš a knedlíky, nebo ochutnat lokální pivo, jako je Pivovar Kutná Hora.

Celkově vzato, Kutná Hora je skvělým místem pro dovolenou, protože nabízí mnoho zajímavých aktivit a pamětihodností, zatímco zachovává svůj historický význam. Pokud hledáte krásné místo k návštěvě v Česku, určitě byste měli zvážit Kutnou Horu jako svůj další cíl.


Ubytování Česko Kutná Hora


Kutná Hora je historické město ležící ve Středočeském kraji v České republice. Město je známé nejen svou bohatou historií, ale také díky svému unikátnímu architektonickému dědictví. Pokud se chystáte navštívit Kutnou Horu, musíte samozřejmě zvážit i ubytování.

V Kutné Hoře najdete různé možnosti ubytování, které uspokojí potřeby každého návštěvníka. Město nabízí zámky, hotely, penziony i rodinné domy k pronájmu. V závislosti na vašem rozpočtu a preferencích si můžete vybrat z různých typů ubytování.

Jednou z možností je ubytování v historickém centru města. Kutná Hora má několik malebných hotelů a penzionů, které nabízejí ubytování přímo v srdci města. Tato místa vám umožní prozkoumat památky a zajímavosti v docházkové vzdálenosti a plně si užít atmosféru města.

V případě, že hledáte trochu klidnější a odlehlejší místo ke spaní, můžete zvolit ubytování mimo centrum. V okolí Kutné Hory se nachází několik penzionů a rodinných domů, které nabízejí pohodlné a soukromé ubytování. Tato místa jsou ideální pro ty, kteří hledají relaxaci a klid po náročném dni plném prohlídek.

Pokud preferujete luxusní ubytování, Kutná Hora má pro vás připravených také několik možností. V nedalekém okolí města se nachází zámek Kačina, který byl přestavěn na luxusní hotel s bohatým historickým pozadím. Zde si můžete užít nejen prostorné a elegantní pokoje, ale také relaxovat v krásném prostředí.

Pro milovníky přírody a outdoorové aktivity je možností kempování. Kutná Hora a její okolí mají několik kempů, které nabízejí ubytování ve stanech, karavanech nebo chatkách. Tato možnost je ideální pro ty, kdo chtějí strávit více času venku a poznat krásy přírody v okolí.

V závěru je třeba říct, že ubytování v Kutné Hoře je poměrně snadné sehnat díky široké nabídce. Nezáleží na tom, zda hledáte luxusní hotel nebo útulný penzion, určitě najdete to, co potřebujete. Ať už se rozhodnete zůstat v historickém centru, nebo raději blíže k přírodě, Kutná Hora vám nabízí příjemné a pohodlné ubytování, které vám dodá energii pro další objevování tohoto okouzlujícího města.


Počasí Česko Kutná Hora


V Kutné Hoře a v celém Česku je počasí velmi proměnlivé. To však není nic nového, ať už se bavíme o jarních deštích, letních horkách, podzimním větru nebo zimním sněhu.

V létě se teploty v Kutné Hoře obvykle pohybují okolo 25 stupňů Celsia a slunce svítí přibližně 8-10 hodin denně. Ovšem v posledních letech se můžeme setkat s celkově vyššími teplotami, kdy se termometr může vyšplhat až na 35 stupňů Celsia. A v takovém případě je nutné dbát na zvýšený pitný režim a chránit se před slunečním zářením.

Jesení je v Kutné Hoře zvyčajne krásna, ale studená a větrná. Teploty se pohybují kolem 15 stupňů Celsia a někdy dokonce spadnou přímo pod bod mrazu. To je důvod, proč je nutné místo, kde člověk bydlí, dobře vytápět a chránit se před chladem.

Zima v Kutné Hoře je méně intenzivní než na jiných místech a dokáže se střídat s teplejšími dny. Teplota se v průměru pohybuje okolo nuly a může spadnout na minus pět až minus deset. To znamená, že schopnost rychlého rozmrazování a čištění cest je tu velmi důležitá. Pokud chcete během zimy v Kutné Hoře cestovat autem, nezapomeňte si přibalit řetězy na pneumatiky.

Jaro v Kutné Hoře začíná většinou na konci března, kdy se teploty začínají zvyšovat na 10-15 stupňů Celsia a počet slunečných hodin postupně roste. Ale i když je v Kutné Hoře jaro, stále je třeba počítat s deštěm a sněhem, a to i v prvních jarních měsících.

Celkově lze říci, že v Kutné Hoře a v celém Česku je počasí velmi proměnlivé a nejisté. Proto je třeba být připraven na změny a oblečení si podle počasí. Nicméně, nezáleží na tom, jaké počasí právě panuje - Kutná Hora je vždy fascinujícím a krásným místem k návštěvě.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky