Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Uganda Národní park Kidepo Valley

Dovolená Uganda Národní park Kidepo Valley


Uganda, země v srdci Afriky, je domovem mnoha krásných parků a oblastí, které stojí za návštěvu. Jedním z nejoblíbenějších a nejzajímavějších je Národní park Kidepo Valley. Tento park se nachází v severovýchodní části Ugandy, nedaleko hranice s Jižní Súdán a Kenií. Je to jeden z největších a nejlépe zachovaných národních parků v Ugandě a je známý díky své divoké fauně.

Kidepo Valley nabízí návštěvníkům jedinečnou příležitost prozkoumat nádherné krajiny a ukázat si některé z nejvzácnějších druhů zvířat, které jsou v Africe k nalezení. Park je domovem řady ohrožených druhů, včetně lva, slona, geparda, žirafy, buvolů, pakoňů nebo několika druhů opic, kteří se zde natolik rozmnožili, že v minulosti byly zparfémovány ze zbytku Ugandy. Kromě toho je zde mnoho méně známých druhů, jako jsou kudu, dovody, gazely nebo množství ptáků.

Kidepo Valley je ideální destinací, pokud hledáte odrazný můstek od hektického a každodenního života. Navíc, jeho odlehlá poloha znamená, že zde můžete zažít dokonale tichou a klidnou atmosféru. Ať už se rozhodnete pro pěši turistiku nebo safari, park nabízí mnoho možností pro prozkoumání.

Pěší turistika v Národním parku Kidepo Valley je nejlepší způsob, jak skutečně prozkoumat oblast. Nejlepší časy pro pěší turistiku jsou brzy ráno nebo pozdě odpoledne, kdy je krajina klidná a zvířata se vyskytují nejčastěji. Existuje mnoho stezek, které vedou přes park, takže si můžete vybrat trasu, která nejlépe vyhovuje vašim zájmům. Pokud se rozhodnete pro safari, nebudete zklamáni - park nabízí mnoho možností, včetně autem, pěšky nebo na koni.

Navštivte Národní park Kidepo Valley a zahleďte se do nádherného pohoří Mount Morungole, které se nachází v srdci parku. Tato oblast je obzvláště krásná během západu slunce a nabízí dokonalou kulisu pro vaše dovolené fotky.

Kidepo Valley nabízí také prvotřídní ubytování a ubytování v táborech. Pokud hledáte luxus, můžete si dopřát některý z hotelů s výhledem na park nebo si zarezervovat pobyt v kempu.

Pro milovníky přírody a dobrodruhů je Národní park Kidepo Valley jednou z nejlepších turistických destinací v Ugandě. Ať už se rozhodnete pro pěší turistiku nebo safari, park nabízí jedinečnou a nezapomenutelnou zkušenost, kterou už nikdy nezapomenete. Tak si zarezervujte svou dovolenou do Ugandy a objevte kousíček divokého světa, který mnoho turistů nikdy nevidí.


Ubytování Uganda Národní park Kidepo Valley


Národní park Kidepo Valley se nachází v severovýchodní Ugandě a je jedním z nejkrásnějších a nejzachovalejších přírodních rezervací v zemi. Jeho hlavní atrakcí je rozmanitá divoká zvěř a úchvatná krajina, která zahrnuje savany, hory, údolí a řeky.

Když přijedete do Kidepo Valley, budete mít možnost ubytovat se v několika kempovacích prostorách v parku, které jsou ideální pro dobrodružné turisty. Tyto kempy nabízejí základní vybavení, jako jsou toalety a sprchy, ale nečekejte luxusní vybavení a pohodlné postele. Cestovatelé sem přicházejí, aby se ocitli v přírodě a zažili autentickou safari atmosféru.

Další možností je ubytování v lodgích a safari kempech, které se nacházejí mimo park. Tyto ubytovací zařízení nabízejí větší pohodlí a luxus, ale zároveň vám umožní zažít divokou krásu Kidepo Valley. Mnoho z těchto lodgí a kempech také nabízí prvotřídní vyhlídky na zvířata, protože jsou umístěny na strategických místech a mají vhled na vodní plochy, které divokou zvěř přitahují.

Většina ubytování v okolí Kidepo Valley organizuje různé aktivity pro své hosty, včetně safari ve vozidle, pěší procházky a nočních výprav. Průvodci vás provedou parkem a pomohou vám identifikovat a poznat různé druhy zvířat, jako jsou sloni, lvi, gepardi, žirafy a mnoho dalších. Kidepo Valley je také domovem mnoha endemických druhů ptáků, což je přitažlivé pro milovníky ornitologie.

Pro ty, kteří si chtějí vychutnat tuto přírodní oázu za dne, je možné si pronajmout stan nebo obytný vůz a strávit několik nocí přímo v parku. Tato možnost je však vhodnější pro zkušenější cestovatele a ty, kteří si přejí co nejvíce propojit s přírodou.

Národní park Kidepo Valley nabízí nezapomenutelné zážitky a příležitosti pro dobrodružné cestovatele. Jeho nádherná krajina a bohatá fauna jsou opravdu unikátní a činí tento park jedním z nejlepších míst pro safari v Ugandě. Ať už se rozhodnete pro kempování, pobyt v lodge nebo prozkoumání parku z vlastního obytného vozu, Kidepo Valley vám poskytne nezapomenutelný zážitek a přiblíží vás africké divočině.


Nejčastější dotazy a odpovědi Uganda Národní park Kidepo Valley


1. Co je Uganda Národní park Kidepo Valley?
Uganda Národní park Kidepo Valley je jedním z největších a nejkrásnějších národních parků v Ugandě. Nachází se v severovýchodní části země.

2. Jak se dostanu do Národního parku Kidepo Valley?
Nejčastěji se do parku cestuje letecky, přistání je možné na letišti v nedalekém městě Moroto. Dále je možné cestovat po silnici z Kampaly, přičemž se počítá s delší dobou cesty.

3. Jaké druhy zvířat mohu v Národním parku Kidepo Valley spatřit?
Park je domovem mnoha druhů zvířat, včetně slonů, lva, geparda, nosorožce, bufala afrického, žirafy, zebry, antilopy, goril, opic a mnoha dalších druhů.

4. Jaké aktivity lze v parku provádět?
V parku je možné podniknout safarí, pěší túry, sledování ptáků, pikniky, kamenné hradby a pak pak vzít všechny potřebné vybavení.

5. Kdy je nejlepší doba pro návštěvu Národního parku Kidepo Valley?
Nejlepší čas pro návštěvu parku je v období sucha, které převládá od prosince do března a od června do srpna. V této době je snazší spatřit zvířata, protože mají tendenci se shromažďovat u vodních zdrojů.

6. Potřebuji pro návštěvu parku speciální povolení?
Ano, potřebujete povolení k návštěvě Národního parku Kidepo Valley. To lze získat na ministerstvu cestovního ruchu nebo přes autorizovanou safari společnost.

7. Jaká je doporučená délka pobytu v parku?
Doporučuje se zůstat alespoň 2-3 dny v parku, aby byl dostatek času na prozkoumání a spatření zvířat.

8. Je v parku dostatek ubytovacích zařízení?
Ano, v parku je několik ubytovacích zařízení, včetně luxusních safari lodží, středně třídních lodží a kempů.

9. Jaké jsou bezpečnostní opatření v parku?
Je důležité dodržovat pokyny průvodce a nikdy se nevydávat na prohlídku parku sami. Měli byste také dodržovat všechny bezpečnostní pokyny týkající se setkání se zvířaty.

10. Co jiného je v blízkosti parku, co bych mohl navštívit?
V blízkosti parku se nachází přírodní rezervace Karamoja, město Moroto a další zajímavá místa, která stojí za návštěvu.


Letenka Uganda Národní park Kidepo Valley


Pokud hledáte nezapomenutelný zážitek a toužíte po dobrodružství v divočině, přestaňte hledat. Národní park Kidepo Valley v Ugandě je jedním z nejvzácnějších a nejkrásnějších parků v Africe. A co víc, můžete tam letět přímo z Kampaly, což z návštěvy parku dělá skutečně snadný a pohodlný zážitek.

Národní park Kidepo Valley je nachází v severovýchodní Ugandě, blízko hranice s Jižním Súdánem a Keňou. Rozkládá se na ploše téměř 1 450 km² a patří k největším a nejhustým národním parkům v Ugandě. Park byl založen v roce 1962 a je domovem mnoha ohrožených druhů zvířat, včetně slonů, levhartů, gepardů, hyen, žiraf, pižmonků a mnoha dalších. Park byl také v minulosti domovem již vyhynulého druhu hada jménem Bitis worthingtoni.

Park se může pochlubit neuvěřitelně diverzifikovaným krajinným rázem, od pustiny po říční údolí, od hor po savany. Jeden z vrcholů parku je hory Mount Morungole, který dosahuje výšky 2 750 metrů nad mořem. Z vrcholu se můžete těšit na nádherný výhled na celý park.

Pro návštěvníky parku jsou k dispozici různé možnosti ubytování, od luxusních lodge až po kempy. Návštěva parku zahrnuje různé zážitky, jako jsou safari, procházky s průvodcem, setkání s místními obyvateli a mnoho dalšího.

Letenky do Ugandy jsou k dispozici z mnoha různých destinací, včetně Evropy a USA. Kidepo Valley je přístupná ze dvou letišť, Entebbe a Gulu, avšak doporučuje se letět přímo do parku, kde lze přistát na letišti Apoka. Letenky jsou k dispozici za rozumné ceny a návštěva parku Kidepo Valley se určitě stane nezapomenutelným zážitkem.

Celkově se jedná o skvělou destinaci pro ty, kteří hledají dobrodružství v divoké Africe. Návštěva Národního parku Kidepo Valley v Ugandě je nezapomenutelným zážitkem a letenky do tohoto parku jsou víc než cenově dostupné. Tak co ještě čekáte? Polette do Kidepo Valley v Ugandě a zažijte skvělou dobrodružnou dovolenou!


Počasí Uganda Národní park Kidepo Valley


Uganda je země ležící ve východní Africe, která je známá svými bohatými přírodními krásami a pestrou faunou. Jedním z nejzajímavějších a nejkrásnějších národních parků v Ugandě je Kidepo Valley National Park. Tento park se nachází v severovýchodní části země a je jedním z nejméně navštěvovaných, což je však jeho jedinečným kouzlem.

Kidepo Valley National Park se rozprostírá na území přes 1 442 kilometrů čtverečních a je domovem mnoha druhů divokých zvířat. Nejvíce se zde vyskytují kopytníci, jako jsou antilopy, zebráci nebo buvoli. Je zde také možné potkat slony, lvy, gepardy, hyeny a mnoho dalších druhů. Park je známý svým bohatým zvířecím i rostlinným životem a nabízí jedinečnou možnost pozorovat divokou africkou savanu v celé své kráse.

Počasí v Parku Kidepo Valley je ovlivněno jeho geografickou polohou. Nachází se ve vyšší nadmořské výšce, díky čemuž jsou teploty zde mírnější než ve většině ostatních oblastí Ugandy. Průměrné roční teploty se pohybují mezi 25 a 30 stupni Celsia ve dne a kolem 12-15 stupňů Celsia v noci. Nejteplejší měsíce jsou leden, únor a březen, kdy teploty mohou dosahovat až 35 stupňů Celsia. Naopak nejchladnější období je od června do srpna, kdy teploty klesají na příjemných 20 stupňů Celsia.

Park má dvě hlavní dešťové období - od března do května a od září do listopadu. Tyto období jsou charakterizována častými srážkami, které mohou být občas velmi silné. Během dešťových sezón se park promění v zelenou oázu, kdy se zde objeví mnoho kvetoucích rostlin a tráv. To je také čas, kdy se mnoho zvířat rozmnožuje, a proto je park v těchto obdobích zvláště atraktivní pro návštěvníky.

I přes časté srážky v dešťových obdobích není park přístupný všechen rok. Silný déšť může zaplavovat některé cesty a přístupy, což ztěžuje pohyb v parku. Nejlepší období pro návštěvu Kidepo Valley National Park jsou proto období sucha, která jsou od prosince do března a od června do srpna. Během těchto období je park dobře přístupný a nabízí dokonalé podmínky pro pozorování zvířat a prozkoumávání jeho krás.

Kidepo Valley National Park je tedy jedinečným místem v Ugandě, které nabízí nejen bohatou faunu a flóru, ale také jedinečnou atmosféru a malebné krajinu. Jeho možnosti pro safari jsou neopakovatelné a přínosné nejen pro ty, kteří se zajímají o přírodu a divokou zvěř, ale také pro ty, kteří hledají klid a odpočinek v náručí přírody.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky