Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Azerbajdžán Yanardag - Hořící plynu

Dovolená Azerbajdžán Yanardag - Hořící plynu


Azerbajdžán skrývá mnoho zajímavých přírodních krás a jednou z nich je Yanardag – Hořící plyn. Tento unikátní přírodní úkaz se nachází nedaleko města Baku a jeho vznik má kořeny již v dobách dávných civilizací.

Yanardag je doslova ohnivá země. Při pohledu na prudké svahy pohoří je patrné, že se zde něco děje. Hned po příjezdu si člověk všimne, že z okolních skal vystupují plameny, které dosahují výšky i několika metrů. V okolí také lze postřehnout silný zápach po plynu, což vše je způsobeno výrony hořlavých plynů.

Tento velmi neobvyklý jev způsobují zemní plyny, které unikají z podzemních vrstev, kde vznikají v důsledku tektonických pohybů a geologických procesů. Plyny se poté dostávají na povrch a pod vlivem vzduchu vzniká plamen. Hoření plynu je kontinuální a vypadá to, že hoří už celé věky.

Zajímavostí je, že původní obyvatelé tohoto regionu věřili, že se na místě Yanardagu nachází brána do pekla. Tento svůj názor odvozovali od toho, že zde stále hoří a nehasne.

Dnes je Yanardag oblíbeným turistickým cílem a je možné se sem dostat snadno. Při cestě k hořícímu plynu se můžete těšit na krásné rozhledy a netradiční pohledy na vulkanické krajiny a skalní útvary. V okolí lze najít mnoho tras na pěší turistiku a horské výlety.

Pozor, při návštěvě Yanardagu je třeba být velmi opatrný. Turisté nesmí vstupovat do blízkosti plamenů a musí být pozorní na eventuální výrony hořlavých plynů. Je nutné řídit se doporučeními průvodce.

Navštěvovat hořící plyn je zážitek, který vám zůstane v paměti navždy. Pokud se vydáte na dovolenou do Azerbajdžánu, nezapomeňte navštívit i Yanardag – unikátní přírodní krásu, která vás ohromí svým krásným spectaclem.


Počasí Azerbajdžán Yanardag - Hořící plynu


Yanardag, známý také jako Hořící plynu, je neuvěřitelným přírodním fenoménem, který překvapuje návštěvníky Azerbajdžánu svou jedinečností. Tato přírodní rezervace se nachází v loutkovitých horách Jižního Kavkazu a je jedním z nejvíce fascinujících geologických útvarů na světě.

Co přesně dělá Yanardag tak jedinečným? Jeho název, který v překladu znamená "hořící plyn", mluví za vše. Touha návštěvníků vidět hořící ohně a plameny, které neustále hoří uprostřed přírody, je jedním z hlavních důvodů, proč se tento fenomén stal tak populárním turistickým cílem.

Při pohledu na Yanardag je těžké uvěřit, že zde již hoří po tisíciletí. Plameny jsou výsledkem přítomnosti plynného zemního metanu v zemi, které vychází na povrch skrze pukliny v horninových vrstvách. Když se tento plyn dostane do kontaktu s atmosférickým kyslíkem, proběhne exotermická reakce, která způsobuje hoření plynů. Plameny dosahují výšky přibližně jeden metr a jsou neustále hořící.

Hořící plyny jsou nesmírně fascinujícím jevem. Jejich neustálé hoření bez jakékoli viditelné příčiny působí na diváky jako zázrak. Navíc, plameny přímo u hladiny moře tvoří nádherné a romantické panorama, které si návštěvníci zcela jistě oblíbí.

Kromě vizuálního dojmu je o Yanardagu známo, že zde zaznamenáváme i zvláštní mikroklima. Blízkost Kaspického moře a horského pásma kolem vytváří specifické podmínky, které the ovlivňují počasí v této oblasti. Yanardag je často obklopen mračny závojů, které vytvářejí základ pro srážky, které poskytují dostatečnou vlhkost pro přežití hořících plamenů.

Návštěva Yanardagu je zážitkem, který stojí za to zažít. Odvážní turisté si mohou dokonce zapálit své vlastní ohně pomocí hořících plynů z blízkých pramenů. Je však důležité dodržovat všechna bezpečnostní opatření a pokyny, abyste se vyhnuli jakémukoli nebezpečí.

Azerbajdžán Yanardag se stal jednou z nejvýznamnějších turistických atrakcí v zemi, což není divu, s ohnivými panoramatickými výhledy a unikátní pověstí. Pokud máte zájem o poznávání neuvěřitelných přírodních jevů, neměli byste minout příležitost navštívit tento fascinující útvar. Ujistěte se, že si přinesete foťák, abyste zachytili nezapomenutelné okamžiky hořícího Yanardagu.


Nejčastější dotazy a odpovědi Azerbajdžán Yanardag - Hořící plynu


1. Co je Yanardag?

Yanardag, také známý jako Hořící plynu, je přírodní geologický fenomén nacházející se v Azerbajdžánu. Jedná se o hořící plynové vrstvy, které kontinuálně vyzařují oheň ze skalních příkopů a trhlin v zemi.

2. Jaký je původ Yanardagu?

Přesný původ Yanardagu není zcela znám, ale vědci se domnívají, že hořící plynu vzniká zemětřesením, které rozrušují plynné dutiny a umožňují, aby zemní plyn unikl a zapálil se.

3. Kde se Yanardag nachází?

Yanardag se nachází asi 25 kilometrů na severovýchod od hlavního města Baku v Azerbajdžánu. Jedná se o populární turistickou atrakci.

4. Jak se dostanu na Yanardag?

Nejjednodušší způsob, jak se dostat na Yanardag, je pohybovat se automobilovou dopravou z Baku po silnici známé jako "Horek" a poté následovat značení směrem k Yanardagu. Existují také organizované výlety, které zahrnují výletové autobusy, které vás odvezou přímo na místo.

5. Můžete se Yanardagu přiblížit?

Ano, je možné se dostat velmi blízko ke hořícím plynu a dokonce si přiblížit ruce k ohni. Turisté mohou chodit kolem a fotografovat toto fascinující přírodní divadlo.

6. Je bezpečné blízko Yanardagu?

I když je možné se dostat velmi blízko ke hořícímu plynu, je důležité zachovat opatrnost. Měli byste dodržovat pokyny místních průvodců a nechodit příliš blízko k otevřeným ohništím. Oheň může být nebezpečný a je důležité si to uvědomovat.

7. Má Yanardag nějaký historický nebo kulturní význam?

Yanardag je pro Azerbajdžán velmi významný a má historickou a kulturní hodnotu. Místní lidé věří, že tento hořící oheň existuje již tisíce let a přikládají mu svůj náboženský význam. Yanardag je také jedním z nejznámějších symbolů Azerbajdžánu.

8. Jak dlouho už Yanardag hoří?

Yanardag hoří již po dlouhou dobu. První záznamy o hořícím plynu pocházejí z 13. století, ale odborníci se domnívají, že hořící plynu existoval mnohem déle.

9. Je Yanardag jediným místem na světě s hořícím plynem?

Ne, na světě existuje několik dalších míst s hořícím plynem, ale Yanardag je jedním z nejznámějších a nejlépe přístupných, což ho činí populárním místem pro turisty.

10. Je Yanardag otevřený veřejnosti?

Ano, Yanardag je veřejně přístupný a turisté ho mohou navštívit po většinu roku. Existuje malý vstupní poplatek, který se používá k údržbě místa.


Ubytování Azerbajdžán Yanardag - Hořící plynu


Azerbajdžán Yanardag je jedním z nejzajímavějších přírodních záznamů v Azerbajdžánu. Toto místo je známé jeho hořícími plyny, které se přirozeně vynořují z kamenů na zemi a hoří bez přerušení několik desetiletí. Yanardag se nachází asi 25 kilometrů na sever od hlavního města Baku.

Jde o jedno z nejstarších a nejvýznamnějších turistických míst v Azerbajdžánu, což znamená, že zde najdete několik ubytovacích možností. Pokud hledáte ubytování v tomto regionu, můžete si vybrat z několika možností.

První možností je zůstat v Baku a cestovat do Yanardagu během dne. Baku je plné zajímavých památek a atrakcí, takže pokud jste dobrodruh, tato možnost vám nabízí velkou šanci prozkoumat tuto krásnou destinaci. Mnoho turistů si v Baku najme auto, které jim umožní snadný přístup k Yanardagu a dalším turistickým atrakcím v této oblasti.

Pokud však hledáte luxusní zážitek, můžete si vybrat z několika resortů, které jsou vybaveny nejmodernějšími zařízeními a službami. Tyto resorty nabízejí nádherné pokoje s výhledem na Yanardag a okolní přírodu. Kromě toho zde najdete také restaurace, bary, fitness centra a další zařízení, která vám dají pocit, že jste na dovolené.

Další možností je zůstat v blízkosti Yanardagu v menších městech jako Qobustan nebo Abşeron. Tyto menší města jsou ideální volbou pro ty, kteří hledají klidné a tiché prostředí. Navíc jsou v těchto městech k dispozici i levnější ubytování.

Bez ohledu na to, kterou možnost si vyberete, bude vaše návštěva Yanardagu nezapomenutelným zážitkem. Od hořících plamenů po nádhernou přírodu v okolí, Yanardag je určitě místem, které musíte vidět osobně. Takže neváhejte a vydejte se do Azerbajdžánu na nezapomenutelnou dovolenou!


Letenka Azerbajdžán Yanardag - Hořící plynu


Azerbajdžán Yanardag - Hořící plynu

Azerbajdžán, země bohatá na přírodní zdroje a nádherná příroda, skrývá jedno z nejneobvyklejších a nejkrásnějších míst na světě - Yanardag. Yanardag je přírodní rezervace v Gyzdaghských horách, která se nachází přibližně 25 kilometrů od azerbajdžánského hlavního města Baku. Co toto místo dělá tak jedinečným? Odpověď je jednoduchá - hořící plyn.

Yanardag, což v překladu znamená "hořící hora", je zvláštní geologická útvar, kde se zemní plyn vytékající z puklin ve skále vznítí a udržuje se hořící již po mnoho let. Toto neustálé hoření evokuje pocit, jako byste se ocitli v prostředí z fantasy příběhu. Plameny vysoké až 10 metrů se silným hořícím kání, který je viditelný jak ve dne, tak v noci, přitahují zvědavce z celého světa.

Místní lidé pro Yanardag vytvořili legendu, která vypráví o tom, jak vznikly tyto plameny. Podle této legendy přišel cestovatel jménem Babek na toto místo a objevil hořící oheň vyzařující ze skal. Lidé věří, že Yanardag je symbolem trvalosti a charakteristikou božské síly.

Navštívit Yanardag je skutečným vizuálním zážitkem. Když se přiblížíte k rezervaci, cítíte horký vzduch, ve kterém je cítit pach spalování plynu. Plameny jsou intenzivní oranžové barvy a tvoří taneční show, která nikdy nekončí. Navíc je zde i menší jezero s hořící vodou, což je ještě zajímavější fenomén.

Existuje také chráněná oblast v okolí hořícího plynu, aby se zabránilo jeho neopatrnému zacházení a zneužití. Návštěvníci mohou vidět půvabné pozadí hoření a nechat se pohltit tajemstvím tohoto přírodního divu.

Yanardag je příklad přírodního bohatství Azerbajdžánu a je také symbolem zemského plynu, který je pro tuto zemi klíčový. Díky hoření plynu se Azerbajdžán stal jedním z největších producentů plynu na světě a zvýšil svoji energetickou nezávislost.

Pokud plánujete navštívit Azerbajdžán, Yanardag by neměl chybět na vašem seznamu míst, které chcete vidět. Je to jedno z nejzapamatovatelnějších a překrásných míst, které si můžete představit. Během návštěvy tohoto hořícího divu se vás zmocní pocit úžasu a obdivu nad tím, jak příroda může být nádherně tajemná.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky