Sháníte letenku s nejlepší cenou?

Burkina Faso Nazinga Reserve

Počasí Burkina Faso Nazinga Reserve


Burkina Faso, malá západoafrická země, je známá svým rozmanitým a změnlivým počasím. A jedním z nejzajímavějších míst, kde můžete zažít tuto rozmanitost, je Nazinga Game Reserve.

Nazinga Game Reserve se nachází v jižní části země a je jedním z největších přírodních rezervací v zemi. Tato rezervace je domovem pro mnoho druhů zvířat, včetně slonů, levhartů, krokodýlů a mnoha dalších. Navštěvování této rezervace je jedinečným způsobem, jak poznat africkou divočinu a zároveň se seznámit s místními kulturami.

Nazinga Game Reserve se nachází v regionu, který se vyznačuje tropickým podnebím. V oblasti panují dvě hlavní sezóny - suchá a deštivá. Suchá sezóna trvá obvykle od listopadu do března a je charakterizována vysokými teplotami a minimálním srážkovým úhrnem. Teploty se v této době pohybují mezi 30 a 40 stupni Celsia, což může být pro některé lidi náročné.

Deštivá sezóna začíná obvykle v dubnu a trvá až do října. V této době přichází do rezervace silné deště a zelenější krajina. Srážky jsou obvykle hojné a teploty klesají na příjemných 25 až 30 stupňů Celsia. Tato doba je ideální pro safari, protože zvířata se lákají k vodním zdrojům a je možné je pozorovat ve větším množství.

Navštěvování Nazinga Game Reserve závisí na vašich preferencích a na tom, co chcete zažít. Pokud preferujete suché a horké počasí, je lepší navštívit rezervaci v suchém období. Pokud vás však zajímá bohatá fauna a příroda, pak je deštivá sezóna tou nejlepší volbou.

Při návštěvě rezervace je důležité si zapamatovat, že počasí může být velmi proměnlivé. Bylo by tedy vhodné přibalit si pláštěnku nebo deštník, neboť se srážky mohou vyskytnout i během suché sezóny. Také byste měli zvážit nošení lehkého, ale ochranného oblečení kvůli silnému slunci.

Celkově lze říci, že počasí v Nazinga Game Reserve je velmi různorodé a závisí na sezóně. Každá sezóna však nabízí něco jedinečného a fascinujícího, co zajisté ocení každý návštěvník. Ať už se rozhodnete navštívit rezervaci v suchém nebo deštivém období, můžete si být jisti, že zažijete nezapomenutelné dobrodružství v srdci africké divočiny.


Ubytování Burkina Faso Nazinga Reserve


Burkina Faso Nazinga Reserve je jednou z nejkrásnějších destinací pro safari i pro pěší turistiku v západní Africe. Nachází se v srdci Burkina Faso, více než 200 km jižně od Ouagadougou, hlavního města země. Nazinga Reserve je domovem pro ohromující rozmanitost afrického zvířectva a je pro cestovatele, kteří hledají šanci spatřit tyto živočichy v jejich přirozeném prostředí, velice atraktivní.

Pro návštěvníky, kteří navštíví Nazinga Reserve, je k dispozici řada možností ubytování, včetně luxusních stanových měst a ryze afrických obydlí. Veškeré ubytování je navrženo tak, aby bylo co nejvíce integrováno do přírodního prostředí Nazinga Reserve, což umožňuje návštěvníkům zažít neuvěřitelné zážitky.

Luxusní stanové tábory nabízejí nejlepší možnost ubytování pro návštěvníky, kteří se chtějí cítit jako v autentickém africkém prostředí, aniž by museli opustit pohodlí moderních hotelů. Tyto stanové tábory mají k dispozici například klimatizaci, sprchový kout a umyvadlo. Kromě toho nabízí návštěvníkům osobní kuchaře a privátního průvodce, kteří se postarají o to, aby si oběd a večeři mohli vychutnat pod hvězdami.

Další možností jsou africké obydlí, kde se návštěvníci mohou ubytovat v tradičních rounových chatách. Tyto chaty jsou vyrobeny z trávy a hlíny a jsou velmi prostorné a pohodlné. Všechny chaty mají vlastní koupelnu se sprchovým koutem a umyvadlem, jejich okna umožňují nádherný výhled do kraje a všechny pokoje jsou klimatizované.

Kromě toho jsou ve srovnání s luxusním ubytováním, africké chaty mnohem cenově dostupnější a díky tomu se mohou hodit pro turisty, kteří cestují s omezeným rozpočtem.

V každé variantě ubytování v Nazinga Reserve můžete zažít velmi zajímavé zážitky spojené s africkou přírodou. Všichni ubytovaní hosté mohou vstoupit přímo do území rezervace a sledovat zvířata v jejich přirozeném prostředí. Zážitek, kdy se probudíte a právě před vaší chatou se pasou zebry, je neopakovatelný!

Nazinga Reserve v Burkina Faso je tedy ideálním místem pro ty, kteří chtějí zažít dávno zapomenutý svět přírody. A díky různým formám ubytování lze zajistit příjemný a pohodlný pobyt pro návštěvníky s různými požadavky a rozpočtem. Pokud se chystáte na safari v západní Africe, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu Nazinga Reserve v Burkina Faso!


Nejčastější dotazy a odpovědi Burkina Faso Nazinga Reserve


1. Jak se dostat do rezervace Nazinga v Burkina Faso?
Odpověď: Rezervace Nazinga se nachází v jižní části Burkiny Faso, asi 30 km od města Po. Nejlepší způsob, jak se dostat do rezervace, je pronajmout si auto a jet po silnici číslo 29 směrem z Ouagadougou (hlavní město Burkiny Faso) do města Po.

2. Kolik stojí vstupné do rezervace Nazinga?
Odpověď: Vstupné do rezervace Nazinga se pohybuje kolem 5 000 CFA (asi 8 USD) na osobu. Cena se může lišit v závislosti na sezóně.

3. Jaká zvířata lze v rezervaci Nazinga spatřit?
Odpověď: Rezervace Nazinga je známá svou bohatou faunou. Zde lze spatřit zvířata jako jsou sloni, buvoli, antilopy, žirafy, opice a mnoho dalších druhů ptáků a zvířat.

4. Existují v rezervaci Nazinga ubytovací zařízení?
Odpověď: Ano, v rezervaci Nazinga jsou k dispozici ubytovací zařízení. Můžete si zde pronajmout chatky nebo stanovat v táboře. V případě zájmu je však lepší dopředu rezervovat ubytování.

5. Jsou v rezervaci Nazinga dostupné průvodcovské služby?
Odpověď: Ano, v rezervaci Nazinga jsou k dispozici průvodci, kterým se můžete připojit na safari prohlídku rezervace. Průvodci jsou zkušení a pomohou vám při nalezení a identifikaci zvířat.

6. Jak dlouho trvá safari prohlídka rezervace Nazinga?
Odpověď: Doba trvání safari prohlídky rezervace Nazinga závisí na vašich preferencích. Obvykle trvá 2-3 hodiny, ale lze si zvolit i delší nebo kratší trasy.

7. Je v rezervaci Nazinga povoleno fotografování?
Odpověď: Ano, fotografování je povoleno v rezervaci Nazinga. Je však důležité dodržovat pravidla ochrany přírody a zvířat a neobtěžovat je při fotografování.

8. Jaká je nejlepší doba na návštěvu rezervace Nazinga?
Odpověď: Nejlepší doba na návštěvu rezervace Nazinga je v období sucha, mezi listopadem a březnem, kdy je fauna nejaktivnější. V tomto období je také snazší vidět zvířata, protože travnaté plochy jsou menší.

9. Existují v rezervaci Nazinga restaurace nebo obchody?
Odpověď: V rezervaci Nazinga nejsou žádné restaurace nebo obchody. Je vhodné si s sebou vzít vlastní jídlo a pití, nebo se předem informovat o dostupnosti stravování v ubytovacích zařízeních.

10. Jaké další zajímavosti lze v okolí rezervace Nazinga navštívit?
Odpověď: V okolí rezervace Nazinga lze navštívit například město Po, kde se nachází křesťanský kostel s unikátní architekturou. Další zajímavosti v okolí zahrnují jezero Tengrela a město Banfora s překrásnými kaskádami Karfi a Dômes de Fabedougou.


Dovolená Burkina Faso Nazinga Reserve


Burkina Faso je země ležící v západní Africe, která nabízí neuvěřitelné kulturní bohatství, nádhernou přírodu a mnoho dobrodružných aktivit pro turisty. Jedním z nejvýznamnějších turistických cílů země je Nazinga Reserve, která se nachází nedaleko města Koudougou.

Nazinga Reserve je jedinečným místem, které láká přírodovědce, vědce, fotografy a příznivce safari z celého světa. Tato rezervace byla založena v roce 1979 a rozkládá se na ploše přes 97 000 hektarů. Je domovem mnoha vzácných druhů zvířat, jako jsou sloni, lvi, nosorožci, žirafy, antilopy, krokodýli a mnoho dalších.

Pro turisty, kteří sem přijíždějí, je zde mnoho aktivit a zážitků, které si mohou užít. Jednou z nich je safari, které je populární mezi milovníky divoké přírody. Turisté mají možnost projet se po rezervaci s profesionálním průvodcem a vidět zvířata v jejich přirozeném prostředí. Vidět stádo slonů, jak se koupou v bažinách, nebo lva, jak si odpočívá pod stromem, je neuvěřitelným zážitkem.

Další aktivitou, která stojí za vyzkoušení, je pěší turistika. Rezervace nabízí mnoho tras, které vedou přes nádherné plochy savan, lesy a bažiny. Tato zkušenost umožňuje turistům výjimečně blízký kontakt s přírodou a možnost pozorovat zvířata i rostliny zblízka.

Pro ty, kteří se chtějí dozvědět více o biodiverzitě této oblasti, je tu také možnost navštívit Nazinga Eco-muzej, které poskytuje informace o místních druzích zvířat a rostlin a také podporuje ochranu rezervace.

Pokud plánujete svou dovolenou v Burkina Faso, Nazinga Reserve je určitě jedno míst, které nemůžete vynechat. Příroda je tu nepopsatelně krásná a široké spektrum zvířat nabízí vynikající příležitost pro safari. Navíc, rezervace má také pozitivní dopad na místní ekonomiku a společenství, protože zaměstnává místní průvodce a personál.

V Nazinga Reserve můžete zažít jedinečné dobrodružství, které vám poskytne vzpomínky na celý život. Budete fascinováni krásnou krajinou, vyjímečným zvířecím světem a vřelým přijetím místních obyvatel. Burkina Faso a Nazinga Reserve jsou skvělým místem pro ty, kteří hledají dovolenou plnou přírody, dobrodružství a poznání.


Letenka Burkina Faso Nazinga Reserve


Burkina Faso je zemí bohatou na kulturní a přírodní poklady. Jedním z těchto pokladů je rezervace Nazinga, která se nachází ve střední části země. Pokud plánujete navštívit Burkina Faso a zajímáte se o divokou přírodu, Nazinga Reserve je jedno místo, které byste neměli vynechat.

Nazinga Reserve je chráněným územím o rozloze přibližně 94 000 hektarů. Byla založena v roce 1977 a od té doby se stala nejpopulárnější přírodní rezervací v zemi. Má velký význam pro ochranu ohrožených druhů zvířat a je jednou z nejlepších lokalit pro pozorování divoké zvěře v Burkina Faso.

Rezervace Nazinga je domovem pro mnoho druhů savců, ptáků a plazů. Mezi nejznámější zvířata, která zde můžete potkat, patří sloni, antilopy, žirafy, buvoli, krokodýli, opice a mnoho dalších. Je třeba poznamenat, že sloni v této rezervaci jsou velmi přítulní a nedochází zde k žádným nebezpečným situacím. To umožňuje návštěvníkům přijít blíže k těmto impozantním tvorům a zažít nezapomenutelný zážitek.

Pro návštěvníky, kteří mají rádi přírodu a divokou zvěř, má Nazinga Reserve mnoho nabídek. Můžete si zapůjčit terénní vozidlo a projet se po rezervaci s průvodcem, který vám umožní vidět zvířata zblízka. Další možností je pěší prohlídka, kde se projdete po značených stezkách a vychutnáte si krásu africké přírody. Pokud máte rádi adrenalinové zážitky, můžete si pronajmout kola a projet se po zdejších cestách, což vám umožní vidět větší rozsah rezervace.

Rezervace Nazinga je místem, které nejenže poskytuje zážitky z divoké přírody, ale také se snaží zvýšit informovanost o ochraně životního prostředí. V rezervaci jsou organizovány různé vzdělávací aktivity a workshopy pro děti, které jim ukazují význam ochrany přírody a důležitost udržitelného rozvoje.

Pokud se rozhodnete navštívit Nazinga Reserve, doporučuje se si předem zarezervovat letenku do Burkina Faso a případně si zajistit i ubytování v blízkosti rezervace. Je důležité dodržovat pravidla rezervace a respektovat přírodu, aby se zdejší divoká zvěř mohla cítit bezpečně.

Burkina Faso Nazinga Reserve je skutečným klenotem střední Afriky. Díky své bohaté fauně a flóře nabízí nejedinečnější příležitost pro zážitky s divokou přírodou. Zároveň je to i příležitost k ochraně a propagaci udržitelného rozvoje v této oblasti. Takže pokud máte rádi dobrodružství a chcete zažít něco nezapomenutelného, rozhodně byste neměli vynechat Nazinga Reserve při návštěvě Burkina Faso.


Velké množství spokojených klientů

Nejrozsáhlejší online selekce letenek

Záruka nejnižší ceny

Nejvýhodnější lety do všech koutů světa

Všechny levné letenky do celého světa na jednom webu.

Zjistit letenky